Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Автореферати дисертацій (10)Книжкові видання та компакт-диски (268)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>A=ГУРЖІЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 205
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Гуржій О. І. 
Гетьман Іван Скоропадський (Закінчення) / О. І. Гуржій // Укр. іст. журн. - 1999. - № 2. - С. 141-153. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Гуржій О. І. 
Гетьман Іван Скоропадський (Продовження) / О. І. Гуржій // Укр. іст. журн. - 1999. - № 1. - С. 98-104. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
3.

Гуржій О. І. 
Гетьман Іван Скоропадський. 1. Шлях до гетьманства / О. І. Гуржій // Укр. іст. журн. - 1998. - № 6. - С. 77-90. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т214(4Укр)-21 + Т3(4Укр)462-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Гуржій О. І. 
Гетьман Іван Скоропадський / О. І. Гуржій; НАН України. Ін-т історії України. - К., 1998. - 207 c. - укp.

Зроблено спробу певної "реабілітації" гетьмана на грунті більш глибшого аналізу тогочасних джерел, а також вивчення внутрішньої ситуації в країні крізь призму зовнішніх факторів, що її зумовлювали. Розглянуто питання про формування державної ідеї у свідомості вищої посадової особи в Гетьманщині початку XVIII ст. Показано, якими методами І.Скоропадський прагнув зберегти автономію великого регіону та його територіальну цілісність. Характеризується міжнародна діяльність володаря булави за тяжких тоталітарних умов царату, участь у війнах і походах на чолі козацьких загонів проти військ Польщі, Туреччини, Кримського ханства та Швеції. Висвітлено трагічні сторінки взаємовідносин Петра I, І.Скоропадського та запорожців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462-8 + Х2(4УКР)46-523

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА587417 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гуржій А. М. 
Дидактичні основи створення навчального обладнання : Навч. посіб. для студ. вузів / А. М. Гуржій, В. П. Волинський, В. В. Самсонов; АПН України. Ін-т педагогіки. - К., 1999. - 337 c. - Бібліогр.: 748 назв. - укp.

Подано аналітичний огляд сучасного стану забезпечення середніх закладів освіти України навчальним обладнанням, визначено методологічні та концептуальні засади його удосконалення з метою створення у предметних лабораторіях та кабінетах навчального середовища відповідно до нової парадигми і стандартів освіти. Висвітлено технічні засоби навчання, питання організації дослідження ефективності створення навчального обладнання і засобів навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.215

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Гуржій А. М. 
Засоби навчання загальноосвітніх навчальних закладів (теоретико-методологічні основи) : Навч. посіб. для студ. вищ. пед. навч. закл. та слухачів системи післядиплом. освіти / А. М. Гуржій, І. В. Орлова, М. І. Шут, В. В. Самсонов; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. - К., 2001. - 96 c. - Бібліогр.: 134 назв. - укp.

Викладено методологічні основи класифікації засобів навчання та навчального обладнання загальноосвітніх навчальних закладів. Наведено класифікації засобів навчання та навчального обладнання та характеристику їх видової різноманітності. Висвітлено основні категорії видової різноманітності. Проаналізовано внутрішньовидову різноманітність засобів навчання та навчального обладнання загальноосвітніх навчальних закладів. Визначено закономірності внутрішньовидової різноманітності друкованих засобів навчання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.215

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА607503 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Гуржій А. М. 
Комп'ютерна техніка та програмування : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / А. М. Гуржій, В. В. Самсонов, Д. В. Самсонов; Ін-т змісту та методів навчання. - К., 1998. - 89 c. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглядається архітектура та принципи роботи ПЕОМ РС/ХТ, призначення складових компонентів операційної системи MS DOS та програмної оболонки NC, основи алгоритмізації обчислювальних процесів, основи програмування на Квік-Бейсику. Описано призначення, типи та складові компоненти операційних систем. Показано, як працювати з файлами та каталогами в MS DOS. Включені приклади рішення багатьох практичних задач, показані блок-схеми алгоритмів та програми їх рішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА585988 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Гуржій А. М. 
Організація навчально-виховного процесу у кабінеті фізики загальноосвітнього навчального закладу. (Науково-педагогічні основи) : Навч. посіб. для студ. вузів та слухачів системи підвищ. кваліфікації / А. М. Гуржій, Ю. А. Жук, Д. Я. Костюкевич; Ін-т змісту і методів навчання. - К., 1998. - 187 c. - Бібліогр.: 218 назв. - укp.

Розглянуто науково-педагогічні основи організації навчально-виховного процесу у кабінеті фізики (КФ) у загальноосвітніх навчальних закладах, а також організаційно-педагогічні передумови організації КФ як навчального середовища (сучасний стан обладнання КФ, принципи організації та структурні елементи КФ, загальні вимоги до навчального приміщення КФ, антропометричні, санітарно-гігієнічні, естетичні вимоги, освітлення КФ). Визначено методичні основи організації робочих зон КФ: демонстраційний стіл, робочий стіл учителя, класна дошка та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: В3 р(4Укр)21-48

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Гуржій А. М. 
Персональний комп'ютер та його базові програмні засоби : Навч. посіб. / А. М. Гуржій, М. П. Ревун, В. В. Самсонов; Укр. держ. ун-т харч. технологій. - К., 2000. - 178 c. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Описано архітектуру персональних комп'ютерів, розглянуто історію їх розвитку, системи числення, локальні обчислювальні мережі. Подано основні команди MS DOS, правила їх використання, поняття шляху до файла. Висвітлено головні процедури роботи з файлами, каталогами та іншими об'єктами у NC і Windows 95. Проаналізовано мережеві операційні системи для локальних мереж, прийоми роботи з Windows-додатками: Word та Excel. Показано процедури створення документів, їх редагування, форматування, вставку об'єктів до тексту, роботу з таблицями і графіками, автоматизацію розрахунків, одержання різних вихідних форм. Викладено основи алгоритмізації задач різних типів, базовий набір засобів програмної мови Квік-Бейсік, головні поняття методів програмування лінійних, розгалужених, циклічних і мішаних обчислювальних процесів.


Індекс рубрикатора НБУВ: З973 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА602347 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Гуржій О. І. 
Україна крізь віки : В 15 т. Т. 8. Гетьманська Україна / О. І. Гуржій, Т. В. Чухліб; ред.: В. А. Смолій; НАН України. Ін-т археол. - К. : Альтернативи, 1999. - 303 c. - Бібліогр.: с.298-300. - укp.

У роботі висвітлено події останньої чверті XVII - середини 60-х рр. XVIII ст., тобто, періоду від завершення Визвольної війни українців 1648-1676 рр. до остаточного скасування гетьманства царським урядом у 1764 р. Обгрунтовано думку щодо співіснування кількох національних автономних політичних утворень - Лівобережної та Правобережної Гетьманщини, частково Слобожанщини - у складі інших держав. Охарактеризовано всі їх головні ознаки державності: владу, кордони, населення та закони, за якими жили конкретні люди. Висвітлено життєдіяльність окремих осіб, які були творцями історії України нової доби. Проаналізовано складні й неоднозначні образи державних мужів Гетьманської України, а саме: І.Самойловича, І.Мазепи, П.Орлика, І.Скоропадського, П.Полуботка, Д.Апостола, К.Розумовського та ін. Розкрито їх політичні та воєнні здобутки, спосіб мислення, усвідомлення приналежності до політичної еліти. Значну увагу відведено ролі українського етносу в створенні власної республіки, кордони якої не збігалися з масовим розселенням корінних мешканців. Визначено основні шляхи міграцій, подано важливу інформацію про чисельність і етнічний склад жителів України, а також окремі сюжети про перебування українців за межами вітчизни та ставлення до них іноземців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46,02 + Т3(4УКР)46-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342481 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Гуржій С. Г. 
Боротьба з відмиванням коштів: правовий, організаційний та практичний аспекти / С. Г. Гуржій, О. Л. Копиленко, Я. В. Янушевич, О. Ю. Фещенко, А. Т. Ковальчук; ред.: М. Я. Азаров; Держ. ком. фін. моніторингу України. - К. : Парлам. вид-во, 2005. - 216 c. - укp.

Визначено завдання та загальні принципи боротьби з відмиванням коштів, одержаних незаконним шляхом. Висвітлено законодавче забезпечення й обгрунтовано напрями удосконалення заходів, спрямованих на протидію процесу легалізації незаконних коштів. Проаналізовано зарубіжний досвід і міжнародне співробітництво у сфері боротьби з незаконним грошовим обігом. Розглянуто діяльність спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з питань фінансового моніторингу, визначено його пріоритетні завдання та функціональне навантаження. Висвітлено методичну, консультативну та міжнародну діяльність держфінмоніторингу та його зв'язок з громадськістю. Описано типові для України схеми відмивання коштів, набутих злочинним шляхом.

Определены задания и общие принципы борьбы с отмыванием капиталов, полученных незаконным путем. Освещены вопросы законодательного обеспечиния и определены направления усовершенствования средств, используемых в процессе противодействия легализации незаконных капиталов. Проанализирован зарубежный опыт и международное сотрудничество в сфере борьбы с незаконным денежным оборотом. Рассмотрена деятельность специально уполномоченного органа исполнительной власти по вопросам финансового мониторинга, определены его основные задания и функции. Освещена методическая, консультативная и международная деятельность госфинмониторинга и его связи с общественностью. Описаны типичные для Украины схемы отмывания капиталов, полученных преступным путем.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА661632 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Гуржій О. І. 
Деякі проблеми становлення купецького стану в Україні / О. І. Гуржій; НАН України. Ін-т історії України. - К. : Ін-т історії України НАНУ, 2004. - 82 c. - укp.

Досліджено соціально-економічні та політичні умови формування купецького стану в Україні. Наведено цікаві оцінки сучасників щодо професійної діяльності торговців, висвітлено питання структуризації та юридичного оформлення соціальної групи купецтва. Описано побутові умови та особливості торгової діяльності купців у другій половині XVII - XVIII ст. Заначну увагу приділено вивченню історіографії зазначених питань.

Исследованы социально-экономические и политические условия формирования купеческого сословия в Украине. Приведены интересные оценки современников о профессиональной деятельности торговцев, освещены вопросы структуризации и юридического оформления социальной группы купечества. Описаны бытовые условия и особенности торговой деятельности купцов во второй половние XVII - XVIII ст. Значительное внимание уделено изучению историографии данной темы.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)4-291

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Гуржій О. І. 
Іван Скоропадський / О. І. Гуржій. - К. : Вид. дім "Альтернативи", 2004. - 312 c. - (Особистість і доба). - укp.

На основі аналізу тогочасних джерел, а також вивчення внутрішньої ситуації в країні вперше розглянуто питання про формування державної ідеї у свідомості вищої посадової особи в Гетьманщині початку XVIII ст. Охарактеризовано особливості міжнародної діяльності володаря булави за тяжких тоталітарних умов царату, участь у війнах і походах на чолі козацьких загонів проти військ Польщі, Туреччини, Кримського ханства та Швеції. Висвітлено трагічні сторінки взаємовідносин Петра I, І.Скоропадського та запорожців.

На основании анализа источников того времени, а также изучения внутренней ситуации в стране впервые рассмотрены вопросы о формировании государственной идеи в сознании высшей должностной личности в Гетманщине начала XVIII ст. Охарактеризованы особенности международной деятельности владельца булавы в тяжелых тоталитарных условиях царизма, участие в войнах и походах во главе казацких отрядов против войск Польши, Турции, Крымского ханства и Швеции. Освещены трагические страницы взаимоотношений Петра I, И. Скоропадского и запорожцев.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)462-8 Скоропадський

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА659766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Історія війн і збройних конфліктів в Україні : Енциклопед. довід / упоряд.: О. І. Гуржій. - К. : Вид-во гуманіт. літ-ри, 2004. - 520 c. - укp.

Розглянуто проблеми розвитку воєнного мистецтва, військової техніки та її застосування під час бойових дій, еволюції стратегії й тактики полководців. Проаналізовано основні законодавчі акти, що в різні періоди існування людства регулювали питання війни та миру. Особливу увагу приділено персоналіям - військовим і державним діячам. Висвітлено питання змін в озброєнні армій, особливості миротворчих організацій та заходів. Охарактеризовано спеціальні термінологічні поняття, визначення та назви.

Рассмотрены проблемы развития военного искусства, военной техники и ее применения во время боевых действий, эволюции стратегии и тактики полководцев. Проанализированы основные законодательные акты, которые в разные периоды существования человечества регулировали вопросы войны и мира. Особое внимание уделено персоналиям - военным и государственным деятелям. Освещены вопросы изменений в вооружении армий, особенности миротворческих организаций и мероприятий. Охарактеризованы специальные терминологические понятия, определения и названия.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)0-68 я2 + Ц4,8(4УКР)1 я2 + Ц35(4УКР) я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гумен М. Б. 
Основи теорії електричних кіл : Підруч. для студ. техн. спец. вищ. навч. закл.: У 3 кн. Кн. 3. Аналіз нелінійний електричних кіл / М. Б. Гумен, А. М. Гуржій, В. М. Співак, Ю. Г. Савченко. - К. : Вища шк., 2004. - 391 c. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Висвітлено процеси, які відбуваються в нелінійних електричних колах, розглянуто питання апроксимації нелінійних характеристик, перетворення спектра та функціональної структури сигналів. Описано аналітичні та числові методи аналізу нелінійних електричних кіл. Наведено алгоритми розрахунку перехідного та усталеного процесів у дискретно-безперервних електричних колах зі сталими і змінними структурою та параметрами елементів.

Освещены процессы, возникающие в нелинейных электрических кольцах, рассмотрены вопросы аппроксимации нелинейных характеристик, преобразования спектра и функциональной структуры сигналов. Описаны аналитические и численные методы анализа нелинейных электрических колец. Представлены алгоритмы расчёта переходного и упрочённого процессов в дискретно-непрерывных электрических кольцах с устойчивыми и переменными структурой и параметрами элементов.


Індекс рубрикатора НБУВ: З211я73-1

Шифр НБУВ: В347501 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Спілка "Витоки" у краєзнавчому русі України: досягнення і перспективи / ред.: О. І. Гуржій, М. І. Бушин, В. М. Щербатюк. - Черкаси : Черкас. ЦНТЕІ, 2004. - 439 c. - (Історія регіонів України). - укp.

Розглянуто питання краєзнавства Лисянського району Черкащини, проаналізовано становлення та діяльність районної організації "Витоки" Всеукраїнської спілки краєзнавців, внесок осередку у розвиток краєзнавчого руху України.

Рассмотрены вопросы краеведения Лысянского района Черкасской области, проанализированы становление и деятельность районной организации "Истоки" Всеукраинского союза краеведов, вклад Центра в развитие краеведческого движения Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕК)л

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660241 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Гуржій О.  
Узагальнення досвіду проведення миротворчих операцій в другій половині ХХ століття / О. Гуржій, А. Лега, В. Макаров; Ін-т історії України НАН України, Нац. акад. оборони України, Укр. ін-т воєн. історії. - К., 2004. - 93 c. - (Б-ка воєн. історика). - Бібліогр.: с. 89-93. - укp.

Розкрито об'єктивні історичні передумови виникнення миротворчих операцій (МО), їх суть та правові аспекти. Визначено основні тенденції та закономірності розвитку форм і способів дій військ під час проведення МО. Узагальнено досвід застосування військових формувань ООН щодо підтримання міжнародного миру та безпеки. Наведено рекомендації стосовно удосконалення застосування підрозділів Збройних Сил України в операціях з підтримання миру.

Раскрыты объективные исторические предпосылки возникновения миротворческих операций (МО), их сущность и правовые аспекты. Определены основные тенденции и закономерности развития форм и способов действий войск при проведении МО. Обобщен опыт использования военных формирования ООН по поддержке международного мира и безопасности. Приведены рекомендации по усовершенствованию применения подразделений Вооруженных Сил Украины в операциях по поддержке мира.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)63 + Х915.212.031

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660782 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Гуржій О.  
"Український історичний журнал" та проблеми вітчизняної медієвістики в другій половині ХХ ст. / О. Гуржій, Л. Капітан; Ін-т історії України НАН України. - К., 2004. - 256 c. - Бібліогр.: 426 назв. - укp.

Розглянуто питання функціонування "Українського історичного журналу" - одного з провідних в Україні історичних часописів, умови праці його редакційної колегії за роки радянської влади та перші роки незалежності України. Висвітлено аспекти вітчизняної історії доби пізнього середньовіччя на сторінках журналу.

Рассмотрены вопросы функционирования "Украинского исторического журнала" - одного из ведущих в Украине исторических журналов, условия труда его редакционной коллегии за годы советской власти и первые годы независимости Украины. Освещены аспекты отечественной истории эпохи позднего средневековья на страницах журнала.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т.я52(4УКР) + Т1(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА660698 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Гуржій О. І. 
Воєнне мистецтво гетьмана Петра Сагайдачного / О. І. Гуржій, В. В. Корнієнко; НАН України. Ін-т історії України, Нац. акад. оборони України, Укр. ін-т воєн. історії. - К., 2002. - 83 c. - (Б-ка воєн. історика). - Бібліогр.: с. 75-80. - укp.

Висвітлено воєнну діяльність гетьмана реєстрового козацтва П.Сагайдачного в першій чверті XVII ст., під керівництвом якого було здійснено ряд вдалих походів на Отоманську Порту та Кримське ханство. Проаналізовано роль козацького ватажка в поході військ польського королевича Владислава на Москву 1618 р., участь загонів запорожців у битві під Хотином 1621 р.

Освещена военная деятельность гетьмана реестрового казачества П.Сагайдачного в первой четверти XVII в., под руководством которого было осуществлено ряд успешных походов на Отаманскую Порту и Крымское ханство. Проанализирована роль казаческого атамана в походе войск польского королевича Владислава на Москву 1618 г., участие отрядов запорожцев в битве под Хотином 1621 г.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)46-8СагайдачнийП. + Т3(4УКР)4-294.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА624704 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Воєнно-історична наука в Україні: стан і перспективи : Матеріали Круглого столу 30 трав. 2001 р., м.Київ / упоряд.: О. І. Гуржій; НАН України. Ін-т історії України. - К., 2001. - 79 c. - укp.

Проаналізовано роль воєнної історії як складової воєнної науки для розвитку сучасної воєнної теорії. Висвітлено місце воєнної історії в історичній науці. Розглянуто проблеми навчання воєнних кадрів з залученням досвіду проведення локальних війн і збройних конфліктів. Наведено відомості про місцеві осередки Українського інституту воєнної історії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц3г(4УКР)я431

Шифр НБУВ: ВА616685 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського