Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (4)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>A=ОЛЕНЦЕВИЧ$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ВОЛОДИМИРІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Оленцевич Н. В. 
Корупція в системі публічного управління: причини та запобігання / Н. В. Оленцевич, О. О. Фоміна // Бізнес Інформ. - 2018. - № 11. - С. 28-33. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтування концептуальних підходів до вирішення проблеми корупції в Україні, зокрема у сфері надання державних послуг і публічного управління. Наведено основні теорії корупції, що є актуальними на сучасному етапі розвитку суспільних відносин, а саме: статусної ренти, "агентської" моделі, рентоорієнтованої поведінки. Охарактеризовано етичний підхід, що застосовується організацією Transparency International, та політекономічний підхід до аналізу корупції. Проаналізовано основні причини корумпованості суспільних відносин, зокрема у сфері надання державних послуг та публічного управління. Відповідно до проявів корупції в системі публічного управління виокремлено економічні, інституційні, політичні та соціально-культурні причини її існування. Визначено, що корупція є постійно змінюваним явищем відповідно до розвитку та зміни суспільства. Виокремлено деякі концептуальні підходи до подолання корупції, зокрема запровадження конкуренції у сфері надання публічних послуг, інтитуціональне унормування діяльності органів влади, запровадження концептуальних морально-ідеологічних антикорупційних заходів. Наведено основні принципи та умови реалізації антикорупційної політики. Перспективами подальших досліджень виступають питання формування та реалізації ефективного механізму антикорупційної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Фоміна О. О. 
Альтруїзм і волонтерство: аспекти взаємозв'язку у соціальній поведінці / О. О. Фоміна, Н. В. Оленцевич // Укр. соціум. - 2021. - № 2. - С. 167-182. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.

Досліджено альтруїзм як особливий тип економічної поведінки соціуму. Відсутність усталеного підходу до визначення ролі альтруїзму в економічних відносинах і розуміння його як певного феномену економічної поведінки, що виходить за межі традиційної концепції методологічного індивідуалізму, зумовили формування мети та предметного поля дослідження. Мета роботи - уточнення економічної сутності альтруїзму і встановлення його впливу на поширення волонтерської діяльності у суспільстві. Предмет дослідження - загальні принципи і форми альтруїстичної поведінки, їх відповідність постулатам економічної теорії обміну та вплив на формування загальної моделі економічної поведінки соціуму. Для отримання результатів застосовано загальнонаукові методи дослідження - теоретичного узагальнення, наукової абстракції, статистичних спостережень (обробку вторинних статистичних даних). На підставі систематизації наукових підходів до визначення сутності альтруїзму в економічних і соціальних дослідженнях уточнено економічну сутність категорії альтруїзм у системі відносин обміну. З'ясовано, що альтруїзм є одним з проявів соціального типу економічної поведінки, формування якого відбувається під впливом розвитку соціальних процесів, становлення громадянського суспільства, зростанням рівня соціальної відповідальності. Визначено соціально-економічний зміст волонтерства як форми альтруїстичної економічної поведінки, показано його зв'язок з благодійністю. Досліджено місце України у світовому рейтингу благодійності. Порівняно індекс благодійності та індекс людського розвитку. Розкрито залежність індексу благодійності від ступеня нерівності в країні (за доходами, освітою, тривалістю життя), який враховується при визначенні індексу людського розвитку. Показано роль волонтерства у розвитку українського соціуму. Необхідно вдосконалити економічну політику держави для надання підтримки та поширення позитивного ефекту волонтерської діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*612

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського