Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (9)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (69)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=БОСТАНДЖИЯН$<.>+<.>K=ВАРТАН$<.>+<.>K=АРДАШЕСОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія:    
1.

Клініко-морфологічне обгрунтування клітинної терапії при атрофічних захворюваннях верхніх дихальних шляхів. Повідомлення / Ю. В. Мінін, А. Ф. Карась, Е. Г. Дерябіна, Т. І. Кучеренко, Г. А. Карась, Н. С. Шувалова, Г. Ю. Мініна // Журн. вуш., нос. і горл. хвороб. - 2013. - № 6. - С. 39-44. - укp.

Вивчено в експерименті динаміку змін слизової оболонки (СО) верхніх дихальних шляхів у разі її індукованої атрофії після застосування мезенхімальних мультипотентних стромальних клітин (ММСК) вартанового желе пупкового канатика на основі морфологічної характеристики тканин в різні строки спостереження. Через місяць після введення ММСК відзначається збільшення товщини СО за рахунок клітинної проліферації як в епітеліальному, так і в сполучнотканинному шарі.

Изучена в эксперименте динамика изменений слизистой оболочки (СО) верхних дыхательных путей при ее индуцированной атрофии после применения мезенхимальных мультипотентных стромальных клеток (ММСК) вартанового желе пупочного канатика на основе морфологической характеристики тканей в различные сроки наблюдения. Через месяц после введения ММСК отмечается увеличение толщины СО за счет клеточной пролиферации как в эпителиальном, так и в соединительнотканном слое.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж20806 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Rybakova T. 
Applied aspects of improving the efficiency of dairy enterprises based on comprehensive economic diagnostics = Прикладні аспекти підвищення ефективності діяльності молокопереробних підприємств на основі комплексної економічної діагностики / T. Rybakova, O. Semenenko, O. Cherniaiev // Екон. вісн. ун-ту/Ун-т Григорія Сковороди в Переяславі. - 2021. - Вип. 50. - С. 83-96. - Бібліогр.: 15 назв. - англ.

Одним з дієвих методів вибору стратегій підвищення ефективності господарської діяльності підприємств різних галузей може стати комплексна економічна діагностика як засіб, що дозволяє корегувати стратегію і тактику виробників та визначити ефективні шляхи їх подальшого розвитку. Складні економічні умови сьогодення вимагають від підприємств не тільки стабілізації комерційної діяльності, але й підвищення ефективності виробництва, конкурентоспроможності на ринку продукції та послуг. Одним із засобів, що дозволяють підвищити ефективність діяльності підприємств, є проведення комплексної економічної діагностики. Особливо це актуально для молокопереробних підприємств країни у зв'язку зі специфікою організації постачання та збуту, швидким псуванням продукції та кризою ринку молочної продукції в умовах сьогодення. Вивченню даної проблеми присвятили праці багато закордонних та українських вчених, серед яких: І. Фаріон, Л. Савчук, С. Жукевич, І. Кривов'язюк, Т. Божидарнік, А. Кірієнко, Н. Зимин, І. Зеленчук, Т. Городня, І. Мойсеєнк., Н. Кушнір, Н. Сарай, О. Гетьман, Т. Загорна, Н. Бобко, Ю. Коваль, В. Забродський, В. Зінченко, А. Вартанов, О. Гадзевич, Т. Костенко та інші. В більшості наукових праць увага зосереджена на дослідженні окремих складових елементів економічної діагностики. Розробка методологічних підходів щодо здійснення та запровадження повноцінної методики комплексної економічної діагностики також немає достатнього відображення в економічній літературі. Теоретичне обгрунтування та розробка методичних та практичних рекомендацій щодо удосконалення процесу комплексної економічної діагностики господарської діяльності підприємств молокопереробної промисловості (на матеріалах молокопереробного підприємства ТОВ "Переяслав-Молпродукт"), з метою підвищення ефективності бізнесу. Для досягнення мети, вирішення поставлених у дослідженні завдань використано комплекс загальнонаукових та специфічних методів дослідження, а також неформалізованих та формалізованих методів. Обгрунтовано науково-методичні підходи та практичні рекомендацій щодо удосконалення процесу комплексної діагностики підприємства та запропоновано шляхи підвищення ефективності господарської діяльності підприємства молокопереробної промисловості. Отримані результати дослідження можуть бути використані підприємствами при діагностуванні поточного стану підприємств власними зусиллями на основі стратегічних міркувань, при розробці бізнес-планів, інвестиційних та інноваційних проектів, стратегічних планів розвитку, а також в навчальному процесі (при підготовці відповідних розділів підручників і навчальних посібників з курсів "Економічний аналіз", "Менеджмент", "Стратегія підприємства", "Оптимізаційні методи і моделі"). Висновки: сформульовані й обгрунтовані теоретичні положення дали змогу представити пропозиції науково-практичного характеру щодо застосування моделі комплексної економічної діагностики для підвищення ефективності діяльності підприємств.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.751.353.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського