Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ГІЗЕЛЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Кілессо Т. С. 
Кирилівський монастир / Т. С. Кілессо. - К. : Техніка, 1999. - 135 c. - (Нац. святині України). - Бібліогр.: 54 назв. - укp.

Розглянуто один з найбільших і найвпливовіших осередків вітчизняної культури - Свято-Троїцький Києво-Кирилівський монастир, заснований династією чернігівських князів Ольговичів у XII ст. На основі аналізу креслень та обмірів, літературних та архівних джерел, матеріалів археологічних досліджень висвітлено багату на події історію монастиря, біля керма якого стояли видатні церковно-політичні та культурно-освітні діячі України - І.Гізель, Л.Баранович, І.Монастирський, Д.Ростовський. Розкрито етапи формування архітектурного ансамблю монастиря у XII - XVIII ст., а також описано твори унікального монументального живопису даного періоду, що збереглись у Кирилівській церкві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-647.2 + Т3(4УКР-2К)-9 + Щ113(4УКР-2К)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: АО260389 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Піонтковська Т. В. 
Логіка в Острозькій та Замойській академіях (XVI - XVII ст.): компаративний аналіз : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.06 / Т. В. Піонтковська; МОНМС України, Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Проаналізовано особливості поширення та розвитку логіки в Україні XVI - XVII ст., визначено взаємозв'язок та розбіжності щодо науково-педагогічного доробку науковців Острозької академії та Замойської вищої школи. Встановлено, що наприкінці XVI - на початку XVII ст. логічні знання поширювались на території України завдяки діяльності перших освітніх закладів: православних братських шкіл, в яких логіка базувалася на концепціях Аристотеля, Порфирія, І. Дамаскіна, М. Псьола і викладалася за "Діалектикою" А. Курбського, та католицьких шкіл (логіка орієнтувалася на західноєвропейську філософську традицію Томи Аквінського, Вільяма Оккама, Дунса Скота). Проведено компаративний аналіз логіки в Острозькій та Замойській академіях (XVI - XVII ст.) за такими ознаками, як: філософська та літературно-джерельна база викладання логіки; статус і місце логіки у викладацькій діяльності викладачів цих академій; вплив логіко-філософського доробку науковців Острозької та Замойської академій на подальший розвиток логічних ідей в Україні. Доведено, що логічні ідеї Острогу і Замойстя вплинули на подальший розвиток вітчизняних логіко-філософських досліджень, зокрема на логіку Києво-Могилянської академії (І. Гізель, Й. Кроковський, Й. Кононович-Горбацький, Ст. Яворський та інші). Обгрунтовано точку зору, відповідно до якої робота ректора Замойської академії "Dialectica Ciceronis..." професора Адама Бурскі визначається як перший український підручник з логіки, виданий 1604 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю4 г(4УКР)4 + Ю4 р31(4УКР)11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394876 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Мицик Ю. А. 
До біографії Інокентія Гізеля / Ю. А. Мицик // Укр. іст. журн.. - 2017. - № 4. - С. 174-176. - укp.

Висвітлено деякі аспекти біографії архімандрита Києво-Печерської лаври І. Гізеля та його рідні - сестри і племінників, котрі жили у Вільні й наприкінці літа 1655 р. потрапили в московський полон.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27-3-028 Інокентій Гізель

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського