Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (16)Книжкові видання та компакт-диски (26)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>K=ҐРУНТОЗНАВСТВО$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Білинський А. 
Розвиток учення про грунти, історія грунтознавства в Україні / А. Білинський // Молодь і ринок. - 2012. - № 7. - С. 123-126. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено тісний зв'язок грунту з життям і діяльністю людини. Описано особливості грунту, який є основним засобом виробництва в сільському господарстві. Висвітлено розвиток грунтознавства і зв’язок з іншими науками. Обговорено найважливіші заходи збереження грунтів, зокрема правильне формування культурного агроландшафту. Зроблено висновок: у кожній екосистемі має бути своє, науково обгрунтоване співвідношення між полем, лісом, луками, болотами, водоймами.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03 г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24982 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Сидякіна О. В. 
Основи геології : навч. посіб. / О. В. Сидякіна, М. О. Іванів. - Херсон : Олді-плюс, 2021. - 207 c. - Бібліогр.: с. 206-207 - укp.

Зазначено, що навчальний посібник підготовлено відповідно до програми навчальної дисципліни "Ґрунтознавство з основами геології" для здобувачів вищої освіти агрономічних спеціальностей. Зауважено, що матеріали посібника спрямовані на формування у майбутніх фахівців загального уявлення про положення Землі у світовому просторі, глибоких знань з процесів, що відбуваються на Землі та в її надрах, розуміння четвертинних грунтотворних порід і агрономічних руд. Подано інформацію про типи вулканів, вплив вулканізму на ґрунтотворення, горотворні процеси, типи гір, причини тектонічних рухів, вивітрювання гірських порід і мінералів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д3 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ґрунтознавство з основами меліорації : навч. посіб. / І. С. Тревого, М. М. Дутчин, Є. Ю. Ільків, І. В. Біда ; Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу. - Івано-Франківськ : ІФНТУНГ, 2021. - 247 c. - Бібліогр.: с. 244-247 - укp.

Викладено наукові основи грунтознавства, розкрито поняття грунту як природного тіла та основного засобу сільськогосподарського виробництва. Охарактеризовано процеси й чинники грунтоутворення, будову, склад і властивості грунтів. Висвітлено питання генезису та еволюції грунтів, їх роль і функції у біосфері, агровиробничого групування та бонітування грунтів. Наведено генетико-морфологічну характеристику і властивості їх сільськогосподарського використання. Значну увагу приділено питанням меліорації та охорони грунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03 я73-1 + П06 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА853638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Лозовіцький П. С. 
Ґрунтознавство : підруч. для екологів / П. С. Лозовіцький. - Київ : ЛоПаС, 2013. - 458 c. - Бібліогр.: с. 437 - укp.

В підручнику розглянуто значення грунту для суспільства, відомості з історії розвитку грунтознавства. Розкрита роль компонентів географічного середовища як чинників грунтоутворення. Аналізуються ґрунти за фізичними, водно-фізичними, повітряними, тепловими, хімічним« властивостями, вбирною спроможністю, реакцією ґрунтового розчину, радіоактивністю, родючістю. Викладено принципи класифікації фунтів. На основі описування географії, генезису і властивостей основних ґрунтів світу проаналізовано закономірності розповсюдження та будову ґрунтового покриву Землі. Розглядаються питання земельних ресурсів світу, їх сільськогосподарське використання, заходи охорони та меліорації ґрунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857035 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Геоботаніка: тлумачний словник : навч. посіб. / Б. Є. Якубенко, С. Ю. Попович, І. П. Григорюк, П. М. Устименко; ред.: Б. Є. Якубенко; Національний університет біоресурсів і природокористування України. - 3-тє вид., випр. і перероб. (перевид.). - Київ : Ліра-К, 2022. - 483 c. - Бібліогр.: с. 467-482 - укp.

У виданні зібрано, систематизовано і розглянуто 4387 найуживаніших словниково-довідкових матеріалів із понятійно- термінологічного апарату геоботаніки, що має важливе інформаційне та науково-дидактичне значення. Автори даного видання поряд із геоботанічними термінами наводять також цілий ряд термінів, які використовуються спорідненими науками - флористикою, систематикою, біоморфологією, мікологією, гідробіологією, екологією, географією, геоморфологією, ландшафтознавством, ґрунтознавством, охороною природи, деякими сільськогосподарськими та лісівничими науками. Для синонімів термінів наведено зміст лише головного. Окремі терміни ілюструються схемами, таблицями, формулами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*85 я212

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА859366 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Ґрунтознавство : навч. посіб. / О. В. Бетін, О. М. Бугаєнко, П. Г. Кирієнко, І. Є. Калган; "Харківський авіаційний інститут", національний аерокосмічний університет імені М. Є. Жуковського. - Харків : ХАІ, 2021. - 207 c. - Бібліогр.: с. 205 - укp.

Наведено історію розвитку і основні положення ґрунтознавства. Описано інженерно-геологічні класифікації ґрунтів. Розглянуто склад і структуру ґрунтів, що містять породи різних петрографічних і генетичних типів, загальні властивості скельних і дисперсних ґрунтів, механічні властивості скельних ґрунтів, стисливість дисперсних ґрунтів і опір порід зрушенню, а також фізико-механічні властивості родючих ґрунтів. Викладено способи визначення стисливості й опору порід зрушенню в лабораторних і польових умовах. Описано ґрунтові процеси і режими що зумовлюють зміну фізико-механічних властивостей ґрунтів.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА864568 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Лісове ґрунтознавство : навч. посіб. для студентів спец. "Лісове господарство" / С. І. Веремеєнко, Л. Л. Довбиш, М. М. Кравчук, О. Л. Кратюк; Поліський національний університет. - Житомир : НОВОград, 2023. - 297 c. - Бібліогр.: с. 297 - укp.

Висвітлено основи опису і наведено характеристику найпоширеніших мінералів і гірських порід. Охарактеризовано процеси ґрунтоутворення та умови формування ґрунтів у різних ґрунтово-кліматичних зонах України. Викладено основи оцінки родючості ґрунтів за фізичними, хімічними та біологічними показниками. Описано лісорослинні властивості ґрунтів різних природних зон. Наведено основи проведення морфологічного опису і польового обстеження ґрунтів на площах різних категорій земель та проєктування заходів з їх охорони і підвищення родючості.


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.53 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА865100 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Аріон О. В. 
Основи ґрунтознавства : навч.-метод. посіб. / О. В. Аріон, Т. Г. Купач, С. О. Дем'яненко; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Київ : Київський університет, 2021. - 327 c. - Бібліогр.: с. 280-283 - укp.

Висвітлено основні питання загального ґрунтознавства та географії ґрунтів. Подано методичні рекомендації до польової ґрунтознавчої практики. Наведено термінологічний словник, у якому представлено основні поняття, необхідні студентам для засвоєння матеріалу з дисципліни. Розглянуто ґрунтознавство та географію грунтів з погляду школи генетичного ґрунтознавства, а також сформовано вміння виявлення закономірностей поширення ґрунтів, базуючись на аналізі еколого-географічних факторів. Обґрунтовано необхідність дослідження ґрунтів і ґрунтового покриву. Ґрунтознавство приділяє велику увагу вивченню ролі біоти, від мікроорганізмів та грибів до вищих рослин та тварин, за безпосереднього впливу якої відбуваються найголовніші процеси перетворення гірських порід у ґрунт: накопичення елементів живлення рослин, синтез та руйнування органічної речовини, біохімічні реакції, які відбуваються за взаємодії продуктів життєдіяльності біоти та мінералів гірських порід тощо. Наріжним каменем генетичного ґрунтознавства є вчення про фактори ґрунтоутворення, що зумовлюють велику різноманітність ґрунтів у природі, географічні закономірності розподілу ґрунтів: клімат, рослинність, гірські породи, рельєф, вік, гідрологічні умови, антропогенна діяльність тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: П03 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА868962 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського