Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>K=В'ЯЗНІ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Бондарук Л. В. 
Український рух опору в радянських концтаборах у 40-х - першій половині 50-х років XX ст. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Л. В. Бондарук; Волин. нац. ун-т ім. Лесі Українки. - Луцьк, 2011. - 20 c. - укp.

Визначено сутність боротьби політв'язнів проти радянського тоталітаризму, з'ясовано соціально-економічні та політичні причини її виникнення. Розкрито основні етапи та характерні особливості українського руху опору в радянських концтаборах у 1940-х - першій половині 1950-х рр. Проаналізовано роль українців у проявах непокори політичних в'язнів сталінського періоду, а також під час найбільших повстань ГУЛАГу в Норильську, Воркуті та Кенгірі у 1953 - 1954 рр. Доведено, що основною рушійною силою у проведенні повстань стали українські політичні в'язні, більшість з яких було засуджено за діяльність в ОУН і УПА. Акцентовано увагу на співпраці політв'язнів різних національностей у проведенні бунтів і повстань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)624-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА378320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Вовнюк С. В. 
Механізм формування сильвіну у давніх евапоритових басейнах / С. В. Вовнюк // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2005. - № 3/4. - С. 95-103. - Бібліогр.: С. 102-103 - укp.

Описано результати дослідження первинного галіту з відкладів польського Цехштейну, первинні флюїдні включення у якому містять кристалики-в'язні сильвіну. Галіт кристалізувався з насичених KCl розчинів за відносно високої температури, що була спричинена парниковим ефектом у стратифікованих за густиною розсолах. Внаслідок охолодження розчини перенасичувались калієм, що спричиняло утворення первинного сильвіну. На підставі проведених досліджень флюїдних включень у галіті та аналізу літературних даних зроблено висновок, що такий механізм утворення первинно-седиментаційного сильвіну був типовим для давніх солеродних басейнів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д332.421.2

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Морушко О. О. 
Польські політичні в'язні на теренах Російської імперії напередодні Першої світової війни: факти і документи / О. О. Морушко // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2014. - № 809. - С. 42-46. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

На базі архівних даних, наукових публікацій і мемуарної літератури висвітлено питання присутності польських політичних в'язнів на теренах Російської імперії напередодні Першої світової війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4РОС9=ПОЛ)5-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Lesnic E. 
Social features of patients with pulmonary tuberculosis in Chisinau = Соціальні особливості хворих на туберкульоз легень у Кишиневі / E. Lesnic, A. Ustian, A. Niguleanu, A. Malic, C. Paladi // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2016. - № 2. - С. 36-39. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

Мета роботи - оцінка соціальних особливостей хворих на туберкульоз (ТБ) легень для розробки покращаних рекомендацій з питань політики у програмі боротьби з ТБ. Проведено ретроспективне селективне описове дослідження соціальних особливостей 361-го хворого на ТБ легень, госпіталізованого в муніципальну клінічну фтизіопульмонологічну лікарню Кишинева в період від 01.01.2014 до 01.01.2015 р. Соціально-економічний аналіз виявив переважання чоловіків (67,8 %), пацієнтів з вікової групи 18 - 40 років (57,98 %) і соціально одиноких (57,07 %) осіб. Куріння (86,42 %) і зловживання алкоголем (25,21 %) були найбільш розповсюдженими шкідливими звичками. Переважали пацієнти матеріально незабезпечені (60,67 %) і без медичного страхування (43,76 %), в меншому співвідношенні було виявлено трудові мігранти (6,37 %), а також колишні в'язні (4,71 %). Висновки: національна політика має бути спрямована на розробку програм, орієнтованих на вразливі групи пацієнтів без соціального та медичного забезпечення, для покращання соціального добробуту хворих на ТБ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4МОЛ)652.3 + Р11(4МОЛ)285.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Алланіязов Т. 
Українці в особливих таборах ГУЛАГ / Т. Алланіязов // Укр. іст. журн.. - 2018. - № 2. - С. 121-147. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто основні статистичні дані про кількість українців в особливих таборах упродовж 1950 - 1954 рр., які свідчать про те, що в'язні української національності становили майже половину табірного контингенту. Вони відрізнялися від інших ув'язнених своєю згуртованістю, безкомпромісною антирадянською позицією, наявністю безпосереднього досвіду участі в бойових діях. Саме це зумовлювало численні акції непокори, що відбувалися в особливих таборах ГУЛАГ МВС СРСР: волинки, страйки, утечі, організація фізичного й морального терору стосовно окремих категорій в'язнів, голодування, збройні виступи проти табірної адміністрації. Серед організаторів цих акцій часто були колишні члени ОУН, учасники антирадянського повстанського руху у Західній Україні. Безпосереднім наслідком таких подій стала серія повстань в особливих таборах у 1953 - 1954 рр. і крах системи ГУЛАГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4РОС9=УКР)624-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Разиграєв О. 
Українці в Березі Картузькій у 1934 р.: чисельність та режим утримання / О. Разиграєв // Краєзнавство. - 2018. - № 4. - С. 211-222. - Бібліогр.: 222 назв. - укp.

Висвітлено питання стосовно перебування українців у, створеному в 1934 р. на теренах Поліського воєводства Польської держави, таборі "Береза Картузька". Цей заклад було утворено з метою нейтралізації та залякування як опозиційних до офіційної влади політичних сил, так і окремих осіб. Значну частину в'язнів досліджуваного карального закладу становили українці, які почали прибувати в Березу Картузьку вже у першій половині липня 1934 р. Це були члени ОУН, її симпатики, а також патріотично налаштовані особи. В'язні-українці становили в таборі окрему групу, члени якої характеризувались належним рівнем освіти та високою національною свідомістю. Береза Картузька не виконала тих завдань, які покладались на неї властями. Більшість українських націоналістів після звільнення повертались до антипольської діяльності. Водночас, табір став одним із символів авторитарного режиму Польщі 1930-х рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Пол=Укр)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21140 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Разиграєв О. 
Повсякдення в'язня в пенітенціарних закладах II Речіпосполитої: вибрані аспекти (за матеріалами Волині та Східної Галичини) / О. Разиграєв // Укр. іст. журн. - 2020. - № 4. - С. 85-96. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - спроба вивчити деякі аспекти повсякдення в'язня в пенітенціарних закладах II Речіпосполитої за матеріалами Волині та Східної Галичини, а саме висвітлити питання класифікації ув'язнених, простежити процес потрапляння їх до тюрми та адаптації до нових реалій, порушити проілеми, пов'язані з харчуванням, працею, освітою, релігійними практиками, з'ясувати причини і спосоіи втечі з в'язниці, простежити контакти арештантів із родиною та громадськими організаціями, а також проблеми, пов'язані з постпенітенціарним життям. Методологія грунтується на використанні загальнонаукових і спеціально-історичних методів дослідження, у тому числі проблемно-хронологічного, синхронного, діахронного, порівняльно-історичного та ін. Уперше у сучасній українській історіографії здійснено спробу дослідити окремі аспекти повсякдення в'язня в пенітенціарних закладах міжвоєнної Польщі за матеріалами Волині та Східної Галичини. Висновки: в установах виконання покарань перебували різні категорії ув'язнених, чиє повсякдення - від потрапляння за грати й до виходу на свободу - мало регламентований характер. Новоприбулі утримувалися в тимчасових карантинних приміщеннях. В'язні систематично нарікали на якість харчування. Досліджувані тюрми мали шпиталі або стаціонарні амбулаторії. Контингент залучався до трудової діяльності, яка мала виховний та матеріальний ефект. У місцях позбавлення волі засуджені могли здобути елементарну освіту, а також отримували можливості для задоволення релігійних потреб. Окремі ув'язнені з різних причин удавалися до втеч. Спорадичним явищем щоденного життя в'язнів були зустрічі з родичами та друзями. Важливу роль у підготовці особи до звільнення та постпенітенціарного життя відігравала громадська організація "Патронат".


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ПОЛ 9=УКР)61 + Х2(4ПОЛ)4-628.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського