Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>U=В663.1,022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Халевін О. В. 
Властивості акреційного потоку у магнітних тісних подвійних системах : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / О. В. Халевін; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2000. - 17 c. - укp.

Наведено результати моделювання акреційного потоку в магнітних тісних подвійних системах, фотометричних і поляриметричних спостережень, а також методи їх обробки. На основі аналізу 106 спостережень визначено характеристики швидкої аперіодичної та періодичної змінності магнітних катаклізмічних змінних BY Cam, QQ Vul, AM Her, EF Eri, MR Ser і AR UMa, викликаної нестаціонарними процесами в акреційному потоці. Створено каталоги параметрів квазіперіодичних осциляцій, дробового шуму і вибухової активності даних об'єктів. Побудовано моделі акреційного потоку з урахуванням різних нестаціонарних процесів. Показано відповідність між моделями і спостереженими виявами даних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В662.8,022 + В663.1,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Петрова С. А. 
Розповсюдження радіовипромінювання в магнітосферах пульсарів : Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / С. А. Петрова; НАН України. Голов. астрон. обсерваторія. - К., 1999. - 16 c. - укp. - рус.

Розглянуто розповсюдження радіохвиль в ультрарелятивістській замагніченій плазмі пульсарів. Досліджено рефракцію, еволюцію поляризації, синхротронне поглинання та індуковане розсіювання радіовипромінювання. Відзначено спостережувані наслідки ефектів розповсюдження радіохвиль в магнітосферах пульсарів. Проаналізовано вплив рефракції хвиль на частотну залежність ширини імпульсу пульсара. Обчислено ступінь колової поляризації пульсарного випромінювання внаслідок взаємодії хвильових мод в області граничної поляризації. Розвито теорію синхротронного поглинання, оцінено його ефективність в умовах пульсарів. Уперше розглянуто індуковане розсіювання радіохвиль із променя в фон. Показано, що цей процес може пояснювати низькочастотні завали в спектрах пульсарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.1,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303686 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ковтюх В. В. 
Фізико-хімічні характеристики пульсуючих надгігантів і незмінних зір пізніх спектральних класів та розподіл металічності у спостережуваній частині диска Галактики : автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук : 01.03.02 / В. В. Ковтюх; НАН України, Голов. астроном. обсерваторія. - К., 2009. - 32 c. - укp.

Наведено результати спектроскопічного дослідження зір головної послідовності (ГП), гігантів, незмінних надгігантів, класичних цефеїд і віргінід спектральних класів F, G, K. Для визначення ефективних температур зір ГП, гігантів, надгігантів (спектральні класи F - K, внутрішня точність 5 - 25 K) на основі методу відношення глибин ліній розроблено спеціальні програми. Відкрито новий провал у розподілі зір ГП у температурному діапазоні від 5 560 до 5 610 К. Проаналізовано результати мультифазних спектроскопічних досліджень багатьох класичних цифеїд. Відкрито перші дві літієві цефеїди нашої Галактики. Обгрунтовано припущення, що зафіксовані особливості профілів ліній у спектрах X Sgr, V1334 Cyg, EV Set і BG Cru обумовлені нерадіальними коливаннями. На підставі аналізу спектроскопічних даних виявлено почервоніння для 74-х надгігантів класів F, G, K і для 164-х класичних цефеїд. Для дослідження радіального розподілу хімічних елементів галактичного диска між галактоцентричними відстанями 4 - 16 кпк використано 380 спектрів з високою роздільною здатністю 190 галактичних цефеїд.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В632,022 + В663.1,022 + В661.42,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Петрова С. А. 
Фізика спостережуваних особливостей радіовипромінювання пульсарів : автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.03.02 / С. А. Петрова; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2009. - 32 c. - укp.

Досліджено ефекти поширення радіовипромінювання в пульсарній плазмі та їх спостережувані наслідки. Розглянуто явище ортогонально поляризованих мод радіовипромінювання пульсарів. Розроблено методику діагностики пульсарної плазми за спостережуваними поляризаційними профілями радіоімпульсів. Запропоновано механізм гігантських імпульсів радіовипромінювання пульсарів. Нетеплове випромінювання високих енергій пульсара інтерпретовано як наслідок процесів переробки радіовипромінювання в пульсарній плазмі. Висвітлено формування перед- й інтерімпульсу на профілі пульсара. Запропоновано сценарій розвитку двопотокової нестійкості в пульсарній плазмі. Наведено фізичне пояснення емпіричної класифікації профілів радіоімпульсів пульсарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.1,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Шевцова А. І. 
Міра обертання радіовипромінювання пульсарів у декаметровому діапазоні : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.03.02 / А. І. Шевцова; Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна. - Харків, 2021. - 25 c. - укp.

Досліджено швидкі змін міри обертання радіовипромінювання найближчих до Землі пульсарів на коротких часових масштабах у декаметровому діапазоні. Запропоновано оригінальний підхід, в якому параметри середовища поширення є динамічно змінними в часових масштабах одного імпульсу. Такий підхід дозволяє оцінювати швидкі процеси у верхніх шарах магнітосфери пульсара та пульсарному вітрі. Саме в цих ділянках міра обертання, як параметр, що описує концентрацію електронів та паралельну до лінії зору індукцію магнітного поля, може змінюватися в залежності від фази індивідуального імпульсу. Параметри середовища поширення радіохвиль, розташованого далі від пульсара, є стабільними на таких часових масштабах і не можуть змінюватися так швидко. Запропоновано модель поляризованого імпульсного радіовипромінювання пульсарів та модель слабо анізотропного середовища поширення (міжзоряної, міжпланетної та іоносферної плазми), що можуть бути застосовані для декаметрового діапазону довжин хвиль. Також розроблено і наведено алгоритми оцінки динамічно змінних параметрів середовища поширення радіовипромінювання та проілюстрована можливість розділення верхніх шарів магнітосфери пульсара. Розроблено алгоритми застосовано для обробки і аналізу поляризованого радіовипромінювання зареєстрованих аномально інтенсивних імпульсів найближчих до Землі пульсарів в декаметровому діапазоні. Спостереження проводились на радіотелескопі УТР-2 в діапазоні 16-33 МГц. Тільки цей радіотелескоп з ефективною площею 150 000 м на 25 МГц дозволив реєструвати аномально інтенсивні імпульси пульсарів з високою часовою та частотною роздільною здатністю. Для радіовипромінювання трьох найближчих до Землі пульсарів були отримані оцінки середніх абсолютних значень міри обертання в декаметровому діапазоні. При чому для пульсара 10242+6256 оцінки міри обертання були отримані вперше в світі. Оцінки міри обертання для 10814+7429 (В0809+74), 10953+0755 (В0950+08) близькі до отриманих на більш високих частотах. Вперше були отримані профілі міри обертання в залежності від фази імпульсу для аномально інтенсивних імпульсів пульсарів Ю242+6256,10814+7429 (В0809+74), Ю953-Ю755 (В0950+08). Зареєстровано швидкі зміни міри обертання в часових масштабах 0.3 мс. Оцінено швидкі зміни міри обертання радіовипромінювання пульсарів на коротких часових масштабах за допомогою нового методу, що дозволяє аналізувати швидкі процеси в плазмі вздовж променя зору, що створює передумови для зондування верхньої магнітосфери пульсара та пульсарного вітру.


Індекс рубрикатора НБУВ: В663.1,022 + В661.10,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453036 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського