Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=З810.410$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія:    
1.

Додонов С. Б. 
О системе обработки нечеткой и неполной информации для поддержки принятия решений в задаче противоборства / С. Б. Додонов, В. Г. Квачев, Л. А. Петрушенко // Управляющие системы и машины. - 2001. - № 1. - С. 90-92. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Розглянуто математичну модель в системі ухвалення рішень з використанням логіки з нечіткою істинністю, нечіткими зв'язками і правилами висновку. У моделі визначення переваги над супротивником задано набором імовірнісних операцій, а база знань містить правила логічного висновку на нечітких множинах. Наведено архітектуру системи і графічний інтерфейс користувача.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.410 + Ц923с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Хиленко В. В. 
Особливості формування математичного забезпечення систем підтримки прийняття рішень у державному управлінні / В. В. Хиленко // Реєстрація, зберігання і оброб. даних. - 2000. - 2, № 3. - С. 76-83. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто характерні риси деякого класу математичних моделей, що описують динаміку ситуацій у задачах державного управління і запропоновано відповідний математичний апарат для їх розрахунків, заснований на методах декомпозиції.


Ключ. слова: математичне моделювання, математичне забезпечення, системи підтримки прийняття рішень у державному управлінні
Індекс рубрикатора НБУВ: З810.410

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16550 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Азарова А. О. 
Огляд методів та розробка специфічної моделі ПР / А. О. Азарова // Мат. машини і системи. - 2003. - № 2. - С. 154-160. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Здійснено огляд основних підходів до побудови моделі прийняття рішень (ПР). На їх базі запропоновано специфічну математичну модель ПР з розширеними функціональними можливостями (зокрема, для банківської сфери), особливістю якої є те, що вона враховує множину первинних вхідних параметрів і множину оцінювальних параметрів, а складна функція прийняття рішення стратифікована на більш прості функції.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.410

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15664 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дьяконов А. Г. 
Корректность относительно семейства решающих правил / А. Г. Дьяконов // Искусств. интеллект. - 2006. - № 2. - С. 61-64. - Библиогр.: 7 назв. - рус.

Исследована корректность относительно семейства решающих правил: при каких условиях на модель возможно получение любой классификации с помощью суперпозиции оператора модели и решающего правила.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.410

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Розен В. В. 
Математические модели принятия решений на основе частичной упорядоченности исходов / В. В. Розен // Тавр. вестн. информатики и математики. - 2004. - № 1. - С. 54-59. - Библиогр.: 3 назв. - рус.

Основной метод анализа целевых структур, используемый в настоящее время в исследовании операций, теории принятия решений и теории игр, состоит в задании на множестве исходов (ситуаций, состояний) функции полезности. Предлагаемый подход состоит в том, что целевая структура задачи принятия решения формализуется не в виде целевой функции, а в виде отношения (частичного) порядка. Доказано существование оптимальной стратегии для игр с упорядоченными исходами, для задачи принятия решений в условиях риска и для многокритериальной задачи принятия решений с частично упорядоченным множеством критериев.


Ключ. слова: игры с упорядоченными исходами, принятие решений в условиях риска, многокритериальные задачи принятия решения
Індекс рубрикатора НБУВ: З810.410

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24360 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дивак М. П. 
Послідовне планування експериментів для побудови інтервальних моделей прийняття рішень / М. П. Дивак, А. В. Пукас, М. Я. Шпінталь // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2005. - № 534. - С. 138-147. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Представлено метод побудови оптимальних послідовних планів експерименту для створення інтервальних моделей прийняття рішень, який реалізується у два етапи: насичений експеримент і планування кожного наступного спостереження за критерієм мінімізації множини нерозпізнаних рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.410

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пукас А. В. 
Методи планування експериментів для оптимізації математичних моделей на основі інтервальних даних : Автореф. дис... канд. техн. наук / А. В. Пукас; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2007. - 20 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В172.45,0 + З810.410 + Ж.с101

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Нечаєва Т. П. 
Урахування використання акумуляційних систем у моделі прогнозування довгострокового розвитку електроенергетичної системи / Т. П. Нечаєва // Проблеми заг. енергетики. - 2021. - № 3. - С. 14-22. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Стрімке зростання частки відновлюваної генерації в електроенергетичних системах світу, обумовлене прагненням світової спільноти до стійкої екологічно чистої енергетики, стримання глобальних змін клімату, привело до широкого використання потужностей вітрових та сонячних електростанцій внаслідок значного підвищення їх продуктивності та конкурентоспроможності. При значних обсягах генерації цих ВДЕ виникають складнощі у балансуванні енергосистеми, обумовлені недостатньою гнучкістю традиційних потужностей, що приводить до необхідністю обмеження їх відпуску. Завдяки унікальним можливостям накопичення, зберігання та повторного відпуску електроенергії, акумуляційні системи розглядаються як ключове рішення для розв'язку ряду технічних та економічних проблем інтеграції у електроенергетичну систему вітрової та сонячної генерації. Накопичувачі електроенергії можуть використовуватися для зберігання надлишкових обсягів генерації вітрових та сонячних, яка буде використана пізніше, мінімізуючи або усуваючи обмеження їх відпуску. Представлено підходи до врахування використання акумуляційних систем накопичення електроенергії у частково-цілочисельній моделі прогнозування розвитку структури генеруючих потужностей електроенергетичної системи. Використання потужностей акумуляційних систем у балансах покриття добових графіків електричного навантаження енергосистеми в режимах споживання/відпуску електроенергії промодельовано з урахуванням доступної ємності накопичення. Для гідроенергетичних потужностей враховано обмеження на водність ресурсу. Батарейні акумуляційні системи забезпечують перенесення у балансах покриття навантаження надлишкової потужності вітрових та сонячних електростанцій при вичерпанні можливості подальшого розвантаження інших генеруючих джерел до пікових годин споживання.


Індекс рубрикатора НБУВ: З37 + З810.410

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70419 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Соломенцев О. В. 
Методика визначення статистичних характеристик ефективності діагностування телекомунікаційних та радіоелектронних систем / О. В. Соломенцев, М. Ю. Заліський, О. А. Щербина, І. М. Яшанов // Наукоєм. технології. - 2021. - № 4. - С. 357-364. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Проаналізовано сучасні актуальні питання інфраструктури транспортної системи України, як складової світової транспортної системи. Керуючись представленими результатами статистичних даних Державної служби статистики України, досліджено стан пасажироперевезень та вантажоперевезень з врахуванням карантинних заходів та обмежень за період січень-травень 2020 року та період січень-травень 2021 року. Проведений аналіз статистичних даних показує, що обсяги перевезень в 2021 році зростають: пасажирообіг за видами транспорту на 8,2 %; вантажообіг за видами транспорту на 1,5 %. Проаналізовано пріоритетні інфраструктурні проекти для реалізації "Національної транспортної стратегії на період до 2030 року". Аналіз положень "Національної транспортної стратегії на період до 2030 року" показує, що інфраструктурні об'єкти транспортної системи України мають низький рівень розвитку транспортно-логістичних технологій та об'єктів мультимодальних перевезень, що знижує її конкурентоспроможність та обмежує вихід української продукції на світовий транспортний ринок. В результаті аналізу "Національної транспортної стратегії на період до 2030 року" визначено основні напрямки розвитку інфраструктури транспортної системи України. Обгрунтовано впровадження сучасних та новітніх технологій та технічних засобів, що забезпечують організацію та інформаційний супровід як пасажирських, так і вантажних перевезень. Як пріоритетним завданням, можна відмітити, доцільність створення єдиної мережі інформаційного супроводу та взаємодії всіх видів транспортної системи України. Слід зауважити, що реалізація ключових питань Національної транспортної стратегії спрямована на підвищення рівня безпеки, якості та доступності транспортних послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.410

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського