Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Л992.51$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

      
1.

Лебський С. 
Якість ліпідно-каротиноїдного концентрату з креветки Palaemon adspersus Rathke, 1837 / С. Лебський // Товари і ринки. - 2022. - № 2. - С. 79-87. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Стан харчування населення України характеризується незбалансованістю, зокрема за складом ліпідної компоненти. В раціоні людей недостатня кількість поліненасичених жирних кислот, джерелом яких є морська риба та ракоподібні. В Україні є власні ресурси чорноморської трав'яної креветки P. аdspersus Rathke, 1837, м'ясо якої має значний попит, однак неїстівні частини, як і в більшості ракоподібних, становлять від 39 до 50 %. Ось чому пошук технологій щодо використання неїстівних частин тіла креветок є актуальним. Із головогруді креветки виділено ліпідно-каротиноїдний концентрат (ЛКК), щоб дослідити його якість. Мета статті - оцінювання якості ліпідно-каротиноїдного концентрату чорноморської трав'яної креветки P. adspersus Rathke, 1837 за методом створювання спектра флейвору та сукупністю фізико-хімічних показників. Об'єкт дослідження - креветка Palaemon adspersus Rathke, 1837 весняного (травень) та осіннього (вересень) вилову 2020 р. в районі північно-західного узбережжя Чорного моря Одеської області. Сенсорні характеристики ЛКК визначено за методом створювання спектра флейвору, фізико-хімічні показники - за стандартними методами, вміст каротиноїдів - спектрофотометричним способом. Як контрольний зразок використано комерційний риб'ячий жир із крилю. Розроблено дескриптори для характеристики інтенсивності запаху, смаку та консистенції ЛКК. Методом створювання спектра флейвору доведено, що ЛКК, виділений з осіннього промислу, характеризувався найбільшими балами усіх дескрипторів у порівнянні з контролем та ЛКК з весняного вилову. Дегустаційна оцінка ЛКК узгоджується з комплексом фізико-хімічних показників якості (вмістом каротиноїдів, ПНЖК (за йодним числом), низьким рівнем пероксидного, кислотного та тіобарбітурового чисел). Висновки: ліпідно-каротиноїдний концентрат із неїстівних частин тіла чорноморської трав'яної креветки Palaemon adspersus Rathke, 1837 різних періодів промислу характеризується гарними дегустаційними властивостями за показниками запаху, смаку та консистенції, які притаманні ліпідам із ракоподібних. Фізико-хімічні показники якості свідчать про високу біологічну цінність цього продукту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л949.2 + Л992.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25522 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського