Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (13)Книжкові видання та компакт-диски (85)Журнали та продовжувані видання (28)
Пошуковий запит: (<.>U=П063.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Іванів О. Я. 
Аналіз меліоративного стану та ефективності роботи дренажу в КСП "Зарічний" АР Крим на передполивний період 1999 року / О. Я. Іванів // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 242-244. - укp.

Наведено дані щодо вивчення рівнів підгрунтових вод на дренованих ділянках у господарстві, їх впливу на меліоративний стан зрошуваних земель, а також подано технічну характеристику дренованих ділянок та ефективності їх експлуатації.


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Каленюк С. М. 
Вплив рельєфу на ефективність роботи дренажу / С. М. Каленюк // Меліорація і вод. госп-во. - 1999. - Вип. 86. - С. 75-79. - укp.

На підставі багаторічних досліджень ефективності роботи закритого горизонтального дренажу вказано на недостатню увагу з боку проектувальників з фактора гіпсометричного положення зрошувальної території у ході його проектування та будівництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Чернова Л. Д. 
Комбінований спосіб меліорації періодично перезволожуваних земель / Л. Д. Чернова // Меліорація і вод. госп-во. - 1998. - № 85. - С. 47-49. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Запропоновано конструкцію дослідно-виробничої меліоративної системи, що дає змогу використати локальний підхід до реконструкції з урахуванням технічних вимог до меліоративних систем і фінансових можливостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.3,025

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29055 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Колесніков В. В. 
Меліоративна ефективність закритого горизонтального дренажу / В. В. Колесніков // Тавр. наук. вісн. - 1999. - Вип. 11, ч. I. - С. 229-231. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69225 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Кожушко Л. Ф. 
Удосконалення дренажних систем / Л. Ф. Кожушко. - Рівне : Вид-во РДТУ, 2001. - 280 c. - Библиогр.: 337 назв. - укp.

На підставі системних досліджень розглянуто сучасний стан розвитку дренажних систем і методологію їх удосконалення. Встановлено, що сучасні дренажно-акумулювальні системи мають поєднувати в єдине ціле багатофункціональні природно-адаптивні складники, розміщені у грунтовому профілі об'ємно (на різних глибинах за різними напрямками), та створені з використанням індустріальних і грунтозахисних технологій. Наведено розроблені методи розрахунку та параметричної оптимізації технічних та технологічних рішень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н778.712.7 + П063.353.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА610369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Дмитриев А. Ф. 
Деформационные процессы в несвязных грунтах в придренной зоне и их влияние на работу осушительно-увлажнительных систем : Моногр. / А. Ф. Дмитриев, Н. Н. Хлапук, А. Д. Дмитриев; Укр. гос. ун-т вод. хоз-ва и природопользования. - Ровно : РГТУ, 2002. - 145 c. - Библиогр.: 135 назв. - рус.

Приведены результаты исследований деформации несвязных грунтов в придренной зоне осушительно-увлажнительных систем и их влияния на фильтрационные процессы. Раскрыт сложный механизм суффозии грунта под действием гидродинамического градиента напора и проанализировано влияние деформаций грунта на надежность и эффективность работы осушительно-увлажнительных систем. Предложены рекомендации по проектированию, строительству и эксплуатации мелиоративных систем двустороннего действия.


Індекс рубрикатора НБУВ: П060.3 + П063.3 + П032.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА636201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Кожушко Л. Ф. 
Технологія виготовлення об'ємних дренажних фільтрів / Л. Ф. Кожушко, Л. С. Серілко; Укр. держ. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне : РДТУ, 2002. - 157 c. - Бібліогр.: с. 148-157. - укp.

Розглянуто сучасний стан осушення сільськогосподарських угідь за допомогою об'ємних дренажних фільтрів та технології їх виготовлення. Встановлено, що найбільш сприятливими з точки зору техніко-економічної ефективності механізмами для формування фільтрів є шнекові преси. Розроблено математичні моделі формування об'ємних дренажних фільтрів за допомогою шнекових пресів і визначено їх оптимальні параметри.

Рассмотрено современное положение осушения сельскохозяйственных угодий с помощью объёмных дренажных фильтров и технологии их изготовления. Установлено, что наиболее благоприятными с точки зрения технико-экономической эффективности механизмами для формирования фильтров являются шнековые прессы. Разработаны математические модели формирования объемных дренажных фильтров с помощью шнековых прессов и определены их оптимальные параметры.


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА640666 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Поляков В. Л. 
Механическая суффозия в дренируемом грунте / В. Л. Поляков // Приклад. гідромеханіка. - 2002. - 4, № 4. - С. 60-73. - Библиогр.: 35 назв. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16631 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
9.

Токар Л. О. 
Вдосконалення гідравлічних розрахунків параметрів водопровідної мережі осушувальних та осушувально-зволожувальних систем з урахуванням стохастичної природи факторів : Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / Л. О. Токар; Укр. держ. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне, 2003. - 19 c. - укp.

Розглянуто аналітичні залежності з метою вдосконалення гідравлічних розрахунків параметрів водопровідної мережі осушувальних та осушувально-зволожувальних систем з урахуванням стохастичної природи факторів. З використанням нормативних допусків і методів статистичного моделювання Монте-Карло запропоновано залежності для визначення ймовірнісних меж пропускної здатності водопровідних каналів. На підставі теоретичних і експериментальних досліджень одержано аналітичні залежності для визначення довірчих інтервалів віддалей між дренами з урахуванням мінливості чинників, які формують дренажний стік. З використанням рівняння гідравліки змінної маси за умов збільшення витрат вздовж дрени розроблено методику розрахунку довжин дрен та їх уклонів, яка враховує допустиму варіацію зміни норми осушення вздовж дрени та за її площею.


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Серілко Л. С. 
Вдосконалення технологічного процесу осушення сільськогосподарських угідь за допомогою об'ємних дренажних фільтрів : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.05.11 / Л. С. Серілко; Луц. держ. техн. ун-т. - Луцьк, 1999. - 18 c. - укp.

Дисертацію присвячено питанням технологічного процесу осушення сільськогосподарських угідь за допомогою об'ємних дренажних фільтрів та розробці технологій для їх виготовлення. Запропоновано математичні моделі формування об'ємних дренажних фільтрів шнековими пресами. Отримано розрахункові залежності для визначення оптимальних параметрів робочих органів для реалізації технологічного процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.363.11,022

Шифр НБУВ: РА306618 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Сидорчук Б. П. 
Математичне моделювання нелінійних процесів фільтрації з урахуванням суфозійних явищ : Автореф. дис... канд. техн. наук : 01.05.02 / Б. П. Сидорчук; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. - Тернопіль, 2000. - 20 c. - укp.

Досліджено питання математичного моделювання взаємовпливу коефіцієнта фільтрації у пористих середовищах. Проведено модифікацію існуючих базових моделей та розроблено методику досліджень процесів фільтрації у деформівних середовищах, розв'язано нові нелінійні задачі з післядією руху води до дрени та із зволожувача у грунт. У рамках моделей, що враховують суфозійно-кольматаційні явища, отримано аналітичні вирази з метою знаходження напорів, їх градієнтів та фільтраційної витрати. Встановлено співвідношення між характеристиками недеформованого середовища та середовища, що деформується залежно від фільтраційного потоку та конструктивних параметрів дренажу. Наведено рекомендації та залежності щодо розрахунку витрати та стоку до дрени з урахуванням фільтраційних деформацій придренного середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.327,022 + П063.353.1,022 + Н778.7-022.812

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Каштан С. С. 
Математичне моделювання фільтраційних деформацій в грунтах з урахуванням взаємовпливу характеристик середовища та процесу : Автореф. дис... канд. техн. наук : 01.05.02 / С. С. Каштан; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. - Т., 2004. - 18 c. - укp.

Проведено дослідження фільтраційних деформацій у пористих середовищах - криволінійних чотирикутних складної геометрії областях, обмежених лініями течії та еквіпотенціальними лініями, з урахуванням взаємовпливу характеристик середовища та процесу. На підставі ідеі поетапної параметризації даних характеристик розроблено нові ефективні алгоритми розв'язання відповідних крайових задач на конформні та квазіконформні відображення криволінійних чотирикутників на прямокутники, що описують процеси зворотного впливу градієнтів квазіпотенціалу (більших за їх критичні значення) на фільтраційні характеристики середовища. На основі побудованих розв'язків нелінійних задач, за яких коефіцієнт та компоненти тензора фільтрації залежать від координат її фізичної області, пошукових функцій течії, потенціалу та його градієнта досліджено характер формування збурених зон середовища. Одержано модельні співвідношення між характеристиками недеформованого середовища та середовища, що деформується під впливом гідродинамічної дії фільтраційного потоку. Встановлено, що врахування властивостей пористого середовища та впливу градієнтів потенціалу на процес фільтрації принципово змінює базові положення методики оцінки фільтраційних характеристик грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В195.1,0 + П032.2 в1 + П063.353.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330633 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Ткачук М. М. 
Наукові основи створення дренажно-модульних систем в гумідній зоні : Автореф. дис... д-ра техн. наук : 06.01.02 / М. М. Ткачук; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне, 2005. - 35 c. - укp.

Вивчено існуючі системи та способи регулювання водного режиму грунтів та проаналізовано сучасний стан розвитку гідромеліоративних систем. Здійснено аналітичні дослідження на моделях та за натурних умов. Розроблено більш досконалі способи регулювання водного режиму грунтів дренажно-модульними системами. Розвинуто наукові принципи створення дренажно-модульних і дренажних екранно-модульних систем, теоретично й експериментально обгрунтовано їх параметри, які є атрибутами процесів акумулювання, регулювання, витрат і перерозподілу грунтової води у кореневмісному шарі протягом вегетаційного періоду, що сприяє створенню придатних водних, повітряних умов для сільськогосподарських культур. Розроблено нові методи та способи досліджень на моделях і за натурних умов дренажних і дренажно-екранних модулів. Одержано теоретично-експериментальні дані дії дренажно-модульних систем. Розроблено математичні моделі та методи розрахунків з метою обгрунтування параметрів дренажних і дренажно-екранних модулів, які враховують нові технологічні та технічні рішення й особливості дренажно-модульних систем. Розроблено, а також теоретично, технічно та технологічно обгрунтовано виробничі процеси, що відбуваються під час їх будівництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА335957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Рокочинський А. М. 
Наукові принципи, методи і моделі оптимізації та прогнозної оцінки ефективності водорегулювання осушуваних земель на довготерміновій основі : Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.20.05 / А. М. Рокочинський; Укр. держ. акад. вод. госп-ва. - Рівне, 1998. - 36 c. - укp. - рус.

Дисертацію присвячено питанням обгрунтування на сучасних еколого-економічних засадах раціональних технічних і технологічних розв'язань з водорегулювання осушуваних земель в проектах будівництва, реконструкції та експлуатації меліоративних систем (МС). Дістали подальший розвиток, а також розроблені за системним принципом нові підходи до створення і реалізації єдиного модельного комплексу з оптимізації та прогнозної оцінки загальної еколого-економічної ефективності водорегулювання осушуваних земель на довготерміновій основі з урахуванням кліматологічної стратегії управління МС як складними природно-технічними системами, відповідно до рівнів прийняття рішень в часі (проект, планова експлуатація МС). Дані розробки були використані і виявили достатню ефективність при розв'язанні окремих практичних прогнозно-оптимізаційних задач з комплексної автоматизації планового водорегулювання при експлуатації МС та обгрунтуванні раціональних способів, витрат води і площ зволоження наявного фонду осушувальних земель в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.32в661.5,022 + У9(4Укр)320-515.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА301606 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Шалай С. В. 
Обгрунтування ефективної врожайності сільськогосподарських культур на осушуваних землях за довготерміновим прогнозом : Автореф. дис... канд. с.-г. наук / С. В. Шалай; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. - К., 2006. - 16 c. - укp.

Вперше запропоновано розглядати та визначати врожайність за довготерміновим прогнозом на рівні проекту як середньозважену за змінними природними й меліоративними умовами в часі та просторі величину. Удосконалено принципи побудови та реалізації загальної моделі врожайності на осушуваних землях шляхом уточнення основних категорій від потенційно можливої до технологічно одержуваної та представлення її за умов довготермінового прогнозу у вигляді моделі мультиплікативного типу. Уточнено методи довготермінового агрометеорологічного прогнозу щодо встановлення строків сівби й розвитку культур, а також емпіричних залежностей зв'язку між фотосинтетичноактивною радіацією (ФАР) та температурою повітря, які, на відміну від існуючих, можуть бути використані для визначення як потенційно можливої, так і технологічно одержуваної врожайності в структурі загальної моделі. Удосконалено загальноприйняті методи програмування врожаю щодо ККД ФАР для сільськогосподарських культур проектної сівозміни, за якими, на відміну від наявних підходів, потенційно можливий ККД ФАР визначається покроковою ітерацією за умови, якщо агротехнічно забезпечена врожайність не перевищує відповідну кліматично забезпечену. Розроблено методи програмування врожаю щодо оптимальних норм добрив, які на відміну від існуючих, полягають у коригуванні рекомендованих зональних норм добрив на осушуваних землях залежно від потенційної родючості грунтів реального об'єкта. Уточнено методи обгрунтування дольових часток впливу визначальних факторів на врожайність вирощуваних культур, що грунтуються на поєднанні довготермінового прогнозу з загальноприйнятими балансовим і статистичним методами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.32 + П146.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА345562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Федченко В. І. 
Обгрунтування модернізації та реконструкції меліоративних систем у гумідній зоні на основі даних еколого-меліоративного моніторингу : Автореф. дис... канд. техн. наук : 06.01.02 / В. І. Федченко; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. - К., 2004. - 17 c. - укp.

Науково обгрунтовано нові підходи до реалізації даних еколого-меліоративного моніторингу щодо прийняття рішень з реконструкції й модернізації осушувальних систем. Обгрунтовано вибір репрезентативних об'єктів спостережень на базі наукового аналізу природно-меліоративних умов регіону, технічної досконалості й ефективності водорегулювальної дії меліоративних систем. Проаналізовано еколого-меліоративний стан осушуваних земель, проведено їх ранжування за пріоритетністю, доцільністю й ефективністю впровадження технічних заходів з реконструкції та модернізації осушувальних систем. За даними експериментальних досліджень на типовій дослідно-виробничій ділянці запропоновано для широкого впровадження оптимальні локальні схеми регулювання водного режиму тимчасово перезволожених земель, що сприяють заощадженню й ефективному використанню ресурсів місцевого стоку для забезпечення оптимальної вологості осушуваних грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Клімов С. В. 
Обгрунтування параметрів дренажно-екранних модулів осушувальних систем : Автореф. дис... канд. техн. наук: 06.01.02 / С. В. Клімов; Нац.ун-т вод. госп-ва та природокористування. - Рівне, 2006. - 19 c. - укp.

Розглянуто питання проектування огороджувальної мережі гідромеліоративних систем (ГМС) у зоні надмірного зволоження у вигляді дренажно-екранних модулів (ДЕМ), які складаються з дрени та вкладеного біля неї протифільтраційного екрана (ПФЕ). Розроблено нову методику розрахунку параметрів фільтраційного потоку до ДЕМ з прилеглих до ГМС територій з урахуванням глибини вкладення ПФЕ, відстані від ПФЕ до дрени, положення рівнів грунтових вод (РГВ), гідравлічного навантаження на дрену та впливу водоупору. На підставі результатів математичного моделювання та експериментальних досліджень за лабораторних і польових умов дії ДЕМ підтверджено ефективність їх використання для обмеження взаємного впливу ГМС і прилеглих територій. Створено технологію та механізм для будівництва ДЕМ. Розроблено математичну модель процесу розмотування плівки під час вкладення ПФЕ. З використанням нової моделі виготовлено механізм вкладення ПФЕ.


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346901 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Шимель В. В. 
Особливості вуглецевого режиму дренованих мінеральних грунтів Полісся та прийоми його регулювання : Автореф. дис... канд. с.-г. наук : 06.01.03 / В. В. Шимель; Нац. наук. центр "Ін-т грунтознавства та агрохімії ім. О.Н. Соколовського". - Х., 2001. - 18 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.353.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316922 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Герасімов Є. Г. 
Підвищення надійності та вдосконалення закритої зрошувальної мережі з водоповітряними резервуарами : Автореф. дис... канд. техн. наук : 05.20.05 / Є. Г. Герасімов; Рівнен. держ. техн. ун-т. - Рівне, 1999. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено питанням проектування закритих зрошувальних мереж (ЗЗМ) з водоповітряними резервуарами (ВПР). Розроблено нову комбіновану модель перехідних процесів у водогонах з ВПР на базі "жорсткого" гідравлічного удару, яка враховує пружну ємність водогону. На основі математичного моделювання одержано графіки критеріальних залежностей (діаграми) і розроблено графоаналітичний метод оптимізації параметрів ВПР. Математичне моделювання та експериментальні дослідження поодинокої та групової роботи ВПР довели ефективність використання ВПР з диференційним гідравлічним опором вузла приєднання його до водогону. Розроблено методику оптимізації параметрів ВПР за умов їх групової роботи на ЗЗМ за мінімумом приведених затрат відповідно до показника надійності водогону, а також пристрої для поповнення ВПР повітрям. Наведено методику графоаналітичного визначення параметрів ВПР та програму розрахунку на ЕОМ перехідних процесів у водогонах з ВПР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н778.711-022.84 + П063.353,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА306617 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Кузьмич Л. В. 
Підвищення надійності та удосконалення елементів закритої мережі осушувальної системи (в умовах Західного Полісся України) : Автореф. дис... канд. техн. наук / Л. В. Кузьмич; Ін-т гідротехніки і меліорації УААН. - К., 2006. - 18 c. - укp.

Розглянуто питання забезпечення та підвищення надійності закритої мережі осушувальної системи, наведено класифікації причин аварійних ситуацій та відмов елементів даних систем, а також факторів, що впливають на їх надійність. Визначено типи теоретичних законів розподілу надійності в часі для елементів закритої осушувальної мережі, розроблено метод розрахунку їх надійності на основі аналітичних, польових та лабораторних досліджень, гідравлічних, математичних та імовірнісно-фізичних розрахунків. Описано нові конструкції дренажних колодязів та гирлових споруд, обгрунтовано терміни проведення капітальних ремонтів для даних конструкцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П063.3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА343045 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського