Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (6)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.351$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія:    
1.

Корнієнко Л. Є. 
Інфекційні та інвазійні хвороби кролів / Л. Є. Корнієнко, О. Б. Домбровський, С. І. Пономар, А. А. Антіпов. - Біла Церква, 2003. - 288 c. - Бібліогр.: 244 назв. - укp.

Описано заразні хвороби кролів, наведено сучасні відомості про збудників захворювань, клінічний та патолого-анатомічний прояв хвороб. Охарактеризовано патогенез, епізоотологічні особливості, викладено новітні методи діагностики, специфічної профілактики та заходи щодо боротьби з інфекційними й інвазійними захворюваннями кролів.

Описаны заразные болезни кроликов, приведены современные сведения о возбудителях болезней, клиническое и патолого-анатомическое проявление болезней. Охарактеризованы патогенез, эпизоотологические особенности, изложены новейшие методы диагностики, специфической профилактики и меры по борьбе с инфекционными и инвазионными заболеваниями кроликов.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.351 + П873.6-951

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА652375 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Полковенко О. В. 
Імунопрофілактика вірусної геморагічної хвороби кролів (ВГХК) та міксоматозу кролів / О. В. Полковенко, В. В. Недосеков, Т. Г. Нестеренко, О. Г. Мартинюк, Н. В. Дудник // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2008. - № 2. - С. 161-163. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто питання профілактики вірусної геморагічної хвороби кролів (ВГХК) і міксоматозу кролів. Показано, що найбільш ефективними засобами боротьби з ВГХК і міксоматозом є профілактичні щеплення. Проведено аналіз вакцин, що застосовуються для специфічної профілактики найнебезпечніших вірусних захворювань кролів у світі. Наведено дані щодо нових вакцин: Геморагівак А, Бівак А та Міксовак А.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.351-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Корчан Л. М. 
Вивчення бактеріологічного фону у кіз, хворих на мюллеріоз / Л. М. Корчан, Л. В. Маляр // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад. - 2009. - № 3. - С. 145-148. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.351.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Сливка Г. В. 
Вплив ізамбену (амізону) на ефективність імунопрофілактики та терапії дрібних домашніх тварин при захворюваннях різної етіології : Автореф. дис... канд. вет. наук : 16.00.04 / Г. В. Сливка; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. - Л., 2005. - 19 c. - укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.351-7 + П873.354-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА338684 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Кравченко Н. О. 
Неспецифічна резистентність макроорганізму за поєднаної дії бактеріальних лізатів з рослинними екстрактами / Н. О. Кравченко // Наук.-техн. бюл. Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2010. - Вип. 11, N 2/3. - С. 379-382. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Вивчено вплив лізатів атипових мікобактерій за сумісної дії з рослинними екстрактами на неспецифічну резистентність кролів і токсичність бактеріального компонента. Показано зниження реактогенності та токсичності лізатів атипових мікобактерій у поєднанні з рослинними екстрактами у співвідношеннях 1:2, 1:4, 1:8. Установлено, що поєднання бактеріального компонента з рослинним у співвідношенні 1:8 суттєво стимулює фагоцитарну та лізоцимну активності крові тварин.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.351-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Касяненко О. І. 
Реакція організму кролів на експериментальний кампілобактеріоз / О. І. Касяненко, Т. І. Фотіна, І. М. Сахацький // Наук.-техн. бюлетень Ін-ту біології тварин та Держ. н.-д. контрол. ін-ту ветпрепаратів та корм. добавок. - 2009. - Вип. 10, № 4. - С. 401-408. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено і проаналізовано результати експериментальних досліджень щодо вивчення особливостей клінічного перебігу кампілобактеріозу у кролів у випадку внутрішньовенного методу зараження. Вивчено спектр патолого-анатомічних змін як на макро-, так і на мікрорівнях. При експериментальному кампілобактеріозі в організмі кролів спостерігали як загальні, так і місцеві прояви. Загальні неспецифічні реакції організму кролів зводилися до ознак гемодинамічних порушень у вигляді гіперемії судин різного ступеня, набряку, зміни клінічних показників фізіологічного стану в бік підвищення. Виявлено лімфоїдну і еозинофільну реакції в органах, прояв реактивних змін в органах імунної системи, а саме: зміни у фолікулах білої пульпи з розширенням гермінативних центрів. Зареєстровано наявність деструктивних змін у внутрішніх органах: дистрофічні зміни в нирках, печінці, легенях і серцевому м'язі, а також некротичні осередки в печінці.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.351.9-38

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72108 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Пономар С. І. 
Попереджений збиток від змішаної інвазії корів, викликаної фасціолами, парамфістомами й дикроцеліями / С. І. Пономар, О. В. Кручиненко // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2014. - № 3. - С. 86-88. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Наведено результати впливу змішаної інвазії, викликаної фасціолами, парамфістомами й дикроцеліями на молочну продуктивність корів. Встановлено, що змішана інвазія парамфістомами й дикроцеліями спричинює значний економічний збиток господарству, що становить 860 гривень за 4 місяці. Протягом чотирьох місяців лактації продуктивність корів, оброблених "Трематозолом", була вищою на 276 кг, "Альбендазолом ультра" (10 %-й) - на 222 кг, порівняно з коровами контрольної групи. У результаті проведеного лікування корів "Трематозолом" і "Альбендазолом" (10 %-й) попереджений економічний збиток у господарстві становив 1281,4 гривні за 4 місяці спостережень.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.351

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Туль О. І. 
Патоморфологічні зміни в організмі кролів в умовах експериментального стафілококозу / О. І. Туль // Вісн. Полтав. держ. аграр. акад.. - 2020. - № 2. - С. 225-231. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

В інфекційній патології тварин етіологічна роль стафілококів значно зросла останнім часом. Ці мікроорганізми здатні вражати будь-які органи і тканини організму. Найчастіше трапляються ураження шкіри і підшкірної клітковини, абсцеси, сепсис та септикопіємія. Кролі дуже сприйнятливі до стафілококових інфекцій і тому їх широко використовують як лабораторних тварин для визначення патогенності збудника. Мета роботи - виявити патоморфологічні зміни в організмі кролів в умовах експериментального відтворення стафілококозу із застосуванням суспензії чистої культури Staphylococcus epidermidis, виділеної від ящірки прудкої. Дослідження проводились на 8 клінічно здорових кроликах з приватного господарства м. Полтави. Суспензію чистої культури S. epidermidis, виділену від ящірки прудкої, використовували для зараження лабораторних тварин. У результаті інфікування у тварин спостерігалися такі патоморфологічні зміни: гіперемія, білковий гепатоз, нефроз, міокардоз, геморагічний діатез оболонок серця, слизової оболонки трахеї та великих бронхів, серозної оболонки стінки кишечнику. Зареєстровано катаральний гастроентерит, помірно виражений метеоризм кишечнику, ділянки вогнищевої серозної пневмонії, дерматиту. У результаті гістологічного дослідження в печінці було виявлено розширення просвітів капілярних синусоїдів, набряк стінки кровоносних судин середнього калібру з вакуолізацією ендотеліоцитів, утворення периваскулярних інфільтратів з гранулоцитів. У легенях спостерігали осередки серозної пневмонії, катаральний бронхіт, периваскулярні набряки. Зареєстровано інфільтрацію стінок альвеол, бронхів та перибронхіальної сполучної тканини гранулоцитами, набряк строми з утворенням транссудату або серозного ексудату з домішками нейтрофілів та еозинофілів. У нирках відбувалось кровонаповнення судин різних калібрів, набряк та осередки некрозу строми кіркової зони. В селезінці та лімфатичних вузлах було встановлено вогнищеву гіперемію, підкапсулярні крововиливи, набряк червоної та білої пульпи, осередки мукоїдного набухання капсули та трабекул. Отримані результати досліджень свідчать, що у кролів в умовах експериментального стафілококозу відбувалась інтоксикація організму продуктами метаболізму збудника, яка призвела до важких патологічних змін у паренхіматозних органах.


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.351 + П836.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69944 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського