Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (3)Книжкові видання та компакт-диски (12)
Пошуковий запит: (<.>U=Р645.093.32$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
Категорія:    
1.

Ващенко В.  
Наукова самопрезентація М.Грушевського / В. Ващенко // Київ. старовина. - 2005. - № 4. - С. 93-107. - Бібліогр.: с. 104-107. - укp.

Розглянуто символічну систему неврастенії у суспільстві кінця ХІХ - початку ХХ ст. з перспектив творення М.Грушевським власного образу вченого-неврастеніка у "Автобіографії" (1906 р.). Наведено відомості про листування вченого з М.Біляшівським, визначено його два діалогічні цикли, що стосуються питань неврозу як спільного ворога у боротьбі за працездатність. Висвітлено вітчизняну традицію прочитання присутності Е.Дюркгайма-психолога у текстах М.Грушевського.

Рассмотрена символическая система неврастении в обществе конца ХІХ - начала ХХ ст. из перспектив творения М.Грушевским собственного образа ученого-неврастеника в "Автобиографии" (1906 г.). Представлены сведения о переписке ученого с М.Биляшивским, определены ее два диалогические циклы, касающиеся вопросов невроза как общего врага в борьбе за трудоспособность. Освещена отечественная традиция прочитания присутствия Э.Дюркгайма-психолога в текстах М.Грушевского.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Васильєва-Лінецька Л. Я. 
Вплив електросон- та інфіта-терапії на регуляторні механізми вегетативного гомеостазу у хворих на неврастенію / Л. Я. Васильєва-Лінецька, О. В. Земляна, І. В. Кас // Вестн. физиотерапии и курортологии. - 2005. - 11, № 3. - С. 24-26. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Представлены результаты исследований влияния электросна (ЭС) и инфита-терапии (ИТ) на регуляторные механизмы вегетативного гомеостаза у больных неврастенией. Отмечено более выраженное влияние на адаптивные реакции ИТ у больных со сниженными показателями сердечного ритма и ЭС - при повышенных их значениях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.32-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Игнатенко В. И. 
Иглорефлексотерапия в комплексном лечении неврастений на курорте "Миргород" / В. И. Игнатенко, С. В. Завалько, И. И. Яковенко // Вестн. физиотерапии и курортологии. - 2007. - Спец. вып. - С. 92. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.32-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14976 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Сыропятов О. Г. 
Невротические расстройства сна и их лечение / О. Г. Сыропятов, Н. А. Дзеружинская // Психіч. здоров'я. - 2005. - № 2. - С. 42-47. - Библиогр.: 9 назв. - рус.

На підставі клінічного дослідження та лікування 25 хворих уточнено особливості клініки неврастенії з порушенням сну. Виділено облігатні та факультативні ознаки неврастенії. Показано, що пресомнічні розлади пов'язані з гіперстенічним варіантом неврастенії та факультативними ознаками обсесивно-компульсивного синдрому, інтрасомнічні розлади - з синдромом епізодичної пароксизмальної тривоги, раннє пробудження - з дистимічними розладами. Диссомнічні розлади виявляють певну схожість з дисфоричною або іпохондричною депресією. Зазначено, що застосування зопиклону ("Сомнол") у лікуванні невротичних розладів сну є ефективним для всіх варіантів порушень сну та повинно проводитися з урахуванням власне невротичної симптоматики. Комплаєнс у лікуванні хворих досягається індивідуальною психотерапією. Призначення бета-адреноблокаторів та антидепресантів проводиться з урахуванням клініки факультативних симптомів неврастенії. Сполучене застосування зопіклону ("Сомнол") і вказаних лікарських засобів не збільшує побічні ефекти лікарської терапії.


Ключ. слова: неврастенія, облігатні та факультативні симптоми, розлади сну, зопіклон ("Сомнол")
Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.32-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Васильева-Линецкая Л. Я. 
Влияние электрофореза бишофита и электросна на состояние биоэлектрической активности головного мозга у больных неврастенией и соматоформной вегетативной дисфункцией с астеническим синдромом / Л. Я. Васильева-Линецкая, О. В. Земляная, Т. В. Маркова, В. С. Филык, И. В. Малышева // Вестн. физиотерапии и курортологии. - 2009. - 15, № 2. - С. 116. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.32-542

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14976 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
6.

Ежова Л. В. 
Вопросы комплексной санаторно-курортной реабилитации больных с неврастеническими синдромами / Л. В. Ежова, Л. Г. Жучкова, Т. Т. Замша // Вестн. физиотерапии и курортологии. - 2009. - 15, № 2. - С. 121. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.32-549

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14976 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
7.

Венгер О. П. 
Вплив соціальних факторів на розвиток неврастенії, дисоціативних та тривожно-фобічних розладів : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / О. П. Венгер; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. - Х., 2003. - 20 c. - укp.

За результатами клініко-психопатологічного, психодіагностичного та соціально-психологічного досліджень одержано дані про особливості впливу макро- і мікросоціальних чинників на формування неврастенії, дисоціативних (конверсійних) та тривожно-фобічних розладів залежно від преморбідних особливостей, провідного синдрому, акцентуації особистості. Виявлено особливості домінування мікро- та макросоціальних чинників за умов сучасності. З'ясовано умови формування психологічних особливостей сімей у хворих з невротичними розладами. Вивчено специфічні сімейні відносини, характерні для досліджуваних невротичних розладів, які були названі "невротичною" та "невротизованою" сім'єю та описано психологічні аспекти їх формування. Розроблено модель алгоритму психотерапії з ключовими моментами психокорекції та реадаптації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.32-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325300 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Земляна О. В. 
Диференційоване застосування електросон- та інфітатерапії для корекції астенічного синдрому у хворих на неврастенію та дисциркуляторні енцефалопатії різного генезу : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.33 / О. В. Земляна; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. - Х., 2004. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано застосування церебральних імпульсних електровпливів у вигляді імпульсного низькочастотного електромагнітного поля (ІНФІТА-терапії) та імпульсних струмів низької частоти (електросон) для корекції астенічного синдрому у хворих на неврастенію та дисциркуляторні енцефалопатії атеросклеротичного, травматичного, інфекційно-алергічного генезу. Доведено, що використання запропонованих комплексів сприятливо впливає на клінічний перебіг захворювання (зменшує вираженість клінічних проявів астенічного синдрому і розладів у емоційно-вольовій сфері), функціональний стан вегетативної нервової системи (відновлює баланс її симпатичного та парасимпатичного відділів), церебральний кровотік (сприяє нормалізації тонусу мозкових судин) та підвищує ефективність лікування хворих з астенічним синдромом. На основі отриманих даних розроблено показання для диференційованого застосування електросон- та ІНФІТА-терапії. Основні результати наукового дослідження впроваджено у лікувально-профілактичних установах Харкова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.32-58 + Р620.426.9-58

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329191 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Мірошниченко Н. В. 
Клініко-психопатологічна, експериментально-психологічна та електропунктурна характеристика соматоформних порушень у хворих на неврастенію та їх фармако-фізіотерапевтична корекція : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / Н. В. Мірошниченко; Харк. ін-т удоскон. лікарів. - Х., 1998. - 16 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена системному дослідженню клінічної структури соматоформних порушень при неврастенії та, на цій основі, розробці комплексної фармако-фізіотерапії цих проявів. Були виділені основні клінічні форми соматоформних та вегетативних порушень при неврастенії, проведена їх об'єктивізація за допомогою оцінки вегетативного тонусу та типології вегетативної реактивності і електропунктурної діагностики по Р. Фоллю (ЕПДФ). Встановлені ієрархічні механізми та ланки патогенезу формування соматоформних та вегетативних порушень. Встановлена також їх випереджувальна діагностика за методом ЕПДФ в порівнянні з клінічними даними; при цьому зміни ЕПДФ являються предикторами клінічної маніфестації соматоформних порушень. Розроблена комплексна система поєднаного терапевтичного застосування фармако-фізіотерапії, яка включала вінпоцетін, діазепам у послідовності з синусоїдально-модульованими струмами, аероінізацією та голкорефлексотерапією. Система показала свою ефективність та рекомендована для практичного застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.32-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА302638 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шемелюк І. М. 
Психологічні особливості самоактуалізації осіб, хворих на неврастенію : Автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.04 / І. М. Шемелюк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2001. - 18 c. - укp.

Наведено комплекс психокорекційних заходів щодо оптимізації самоактуалізації осіб, хворих на неврастенію. Доведено, що хворі на неврастенію мають низький рівень самоактуалізації, який супроводжується вираженими особливостями в емоційно-вольовій, комунікативній, мотиваційній та поведінкових сферах. Доведено ефективність застосування розробленого психокорекційного комплексу у групі хворих на неврастенію, про що свідчить поліпшення рівня самоактуалізації у пролікованих пацієнтів. Теоретично й емпірично визначено рівень самоактуалізації хворих запропоновано впровадити розроблений комплекс психокорекційних методів до системи психопрофілактики невротичних розладів і діючої системи підготовки психологів, психофізіологів і військових лікарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.32-435

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Шемелюк І. М. 
Психологічні особливості самоактуалізації осіб, хворих на неврастенію : Автореф. дис... канд. психол. наук : 19.00.04 / І. М. Шемелюк; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. - К., 2004. - 17 c. - укp.

Доведено, що особи, хворі на неврастенію, мають низький рівень самоактуалізації, а також виражені особливості в їх емоційно-вольовій, комунікативній, мотиваційній та поведінковій сферах. Удосконалено та проведено апробацію комплексу інформативних психодіагностичних методик рівня самоактуалізації у контрольній та експериментальній групах. Доведено взаємозв'язок високого рівня самоактуалізації з нормативними ознаками психічного здоров'я особистості та показано, що рівень самоактуалізації є індикатором психічного здоров'я. На підставі аналізу та результатів узагальнення теоретичних концепцій самоактуалізації особистості в сучасній психологічній літературі обгрунтовано комплекс методів психодіагностики самоактуалізації та психокорекції осіб, хворих на неврастенію, реалізовано комплексний підхід до визначення критеріїв самоактуалізації у здорових і хворих осіб, та поглиблено розуміння теоретичних і практичних засад психодіагностики та психокорекції у конкретної категорії осіб - студентів, випускників гуманітарного вищого навчального закладу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю948.43 + Ю952.2 + Р645.093.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Бурчинский С. Г. 
Нейрофармакологические подходы к лечению астенического синдрома в общемедицинской практике / С. Г. Бурчинский // Укр. неврол. журн. - 2009. - № 4. - С. 83-87. - Библиогр.: 16 назв. - рус.

Рассмотрены современные аспекты развития психосоматической патологии и неврозов, их связь со стрессом, в частности при "синдроме менеджера". Особое внимание уделено астеническому синдрому как одному из характерных клинических проявлений неврозов и психосоматики, его патогенезу и критериям выбора лекарственного средства для его лечения. Обоснована целесообразность применения с данной целью препарата из группы ноотропных средств - винкамина (Оксибрала). Рассмотрены механизмы действия, фармакологические эффекты и клинические возможности этого препарата с выраженным и сбалансированным антиастеническим, психостимулирующим, ноотропным и вазотропным действием для лечения астенического синдрома в общемедицинской практике.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.32-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25729 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Федченко В. Ю. 
Роль сучасних факторів психічної травматизації в розвитку неврастенії / В. Ю. Федченко // Експерим. і клініч. медицина. - 2012. - № 2. - С. 141-147. - укp.

В результаті комплексного клініко-психопатологічного та патопсихологічного дослідження визначено структуру факторів психічної травматизації у хворих на неврастенію, їх суб'єктивну значущість для обстежених осіб. Виділено провідні фактори, що призвели до розвитку даної патології, встановлено вплив факторів на клінічні прояви захворювання, а також особливості реалізації особистості у сфері соціально-психологічної адаптації. З'ясовано, що на розвиток неврастенії впливають провідні фактори, переважно пов'язані з професійною діяльністю та соціальною сферою. Вплив факторів позначається на особливостях реалізації особистості, що призводить до дезадаптації та виливається в клінічні прояви у вигляді емоційних, астенічних та соматовегетативних порушень.

В результате комплексного клинико-психопатологического и патопсихологического исследования определена структура факторов психической травматизации у больных неврастенией, их субъективная значимость для обследованных лиц. Выделены ведущие факторы, которые привели к развитию данной патологии, установлено влияние факторов на клинические проявления заболевания, а также особенности реализации личности в сфере социально-психологической адаптации. Показано, что на развитие неврастении влияют ведущие факторы, преимущественно связанные с профессиональной деятельностью и социальной сферой. Влияние факторов сказывается на особенностях реализации личности, что приводит к дезадаптации и выливается в клинические проявления в виде эмоциональных, астенических и соматовегетативных нарушений.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.32-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Влох І. Й. 
Досвід застосування Стімолу в комплексній терапії неврастенії / І. Й. Влох, Б. В. Кулик, Р. І. Білобривка, Л. В. Степаненко // Архів психіатрії. - 2004. - 10, № 1. - С. 209. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.32-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16472 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Бахтеева Т. Д. 
Клинико-психопатологические особенности неврастении у женщин / Т. Д. Бахтеева // Архів психіатрії. - 2004. - 10, № 2. - С. 75-78. - Библиогр.: 25 назв. - рус.

За допомогою клініко-психопатологічного обстеження 113-ти жінок і 46-ти чоловіків, хворих на неврастенію, виявлено основні особливості психопатологічної картини цієї патології у жінок. Установлено, що в структурі неврастенії у жінок переважає астенічна симптоматика з вираженою соматизацією, що проявляється на тлі депресивного забарвлення. У чоловіків у структурі клінічних проявів домінує астенія з депресивними й іпохондричними проявами. Описані особливості доцільно враховувати під час проведення діагностики та терапії неврастенії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.32-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16472 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Влох І. Й. 
Сучасні методи терапії астено-невротичних розладів, що супроводжуються копулятивними дисфункціями / І. Й. Влох, Б. В. Кулик, Р. І. Білобривка, Л. В. Рахман, Л. В. Животовська // Архів психіатрії. - 2004. - 10, № 2. - С. 134-136. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.32-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16472 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
17.

Малышко И. В. 
Применение гипербарической оксигенации в комплексном лечении больных неврастенией : Дис... канд. мед. наук: 14.01.16 / И. В. Малышко; Харьковский институт усовершенствования врачей. - Х., 1996. - 171 c. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.32-585

Рубрики:

Шифр НБУВ: ДС49803 Пошук видання у каталогах НБУВ 


 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського