Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(0)53-6$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
Категорія:    
1.

Самчук В. Л. 
Болгарське питання у політиці союзу трьох імператорів (від Берлінського конгресу 1878 р. до вирішення династичного питання 1888 р.) / В. Л. Самчук; ред.: Н. Г. Галун. - Рівне, 1999. - 50 c. - Бібліогр.: 62 назв. - укp.

На основі широкого кола історичних джерел, у першу чергу архівних матеріалів і публікацій документів, досліджень вітчизняних та зарубіжних істориків, мемуарної літератури, періодичної преси, досліджено місце і роль болгарського питання - стрижневої проблеми криз на Балканах 80-х років XIX ст. у політиці Союзу трьох імператорів - Німеччини, Росії та Австро-Угорщини у період 1878-1888 рр. і роль великих держав у розв'язанні цього міжнародного конфлікту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4БОЛ)51-6 + Т3(0)53-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588114 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Ласкавий Д. В. 
Англо-російське суперництво в Персії: нафтовий фактор, 1901 - 1917 : автореф. дис... канд. іст. наук / Д. В. Ласкавий; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. - К., 2007. - 18 c. - укp.

Досліджено вплив нафтового фактора на англо-російське суперництво в Персії у 1901 - 1917 рр. Доведено, що протягом даного історичного періоду між Великобританією та Росією тривала жорстка боротьба за перський нафтовий ринок. З'ясовано, що концесія Дарсі є однією з основних причин загострення англо-російських протиріч у 1901 - 1902 рр., продовження суперництва після конвенції 1907 р. та ускладнення двосторонніх відносин напередодні та під час першої світової війни. Виявлено, що Росія, на відміну від Великобританії, не виробила чіткого зовнішньополітичного курсу, спрямованого на захист інтересів вітчизняних нафтопромисловців у Персії, що обумовило її подальшу поразку в боротьбі за перську нафту та сфери впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(5ИРН)51-6 + Т3(0)53-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА353562 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Гончаренко А. В. 
Боснія та Герцеговина в зовнішній політиці Великобританії та Росії у період Східної кризи 1875 - 1878 рр. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / А. В. Гончаренко; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. - Луганськ, 2004. - 20 c. - укp.

Визначено місце боснійсько-герцоговинського питання у системі зовнішньополітичних пріоритетів Великобританії та Росії. Виявлено внутрішньополітичні та зовнішньополітичні чинники впливу на процес формування та здійснення британської та російської політики щодо Боснії та Герцоговини. Простежено еволюцію поглядів керівництва Великобританії та Росії щодо Османської імперії у цілому та Боснії й Герцоговини зокрема. Охарактеризовано боротьбу у британських та російських правлячих колах з питань зовнішньополітичної орієнтації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)53-6 + Т3(4ЮЧЕ)51-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Дудко О. М. 
Європейські міжнародні відносини в українській суспільно-політичній думці Галичини (кінець 1880-х рр. - 1914 р.) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / О. М. Дудко; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2011. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено головні аспекти та напрями української суспільно-політичної думки підавстрійських українців щодо міжнародних відносин у Європі з кінця 1880-х рр. до початку Першої світової війни. Проаналізовано джерела й особливості формування оцінок міжнародних подій у громадських середовищах галицьких українців. Висвітлено основні етапи становлення та розвитку української суспільно-політичної думки Галичини про виникнення нової системи європейських держав у досліджуваний період. Розкрито спільні та відмінні характеристики у трактуваннях різних українських суспільно-політичних середовищ причин становлення нових європейських військово-політичних блоків - Троїстого союзу й Антанти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331) 52-7 + Т3(0)53-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Машевський О. П. 
Проблема Чорноморських проток у міжнародних відносинах (1870 р. - початок 1920-х рр.) : монографія / О. П. Машевський; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К. : Аквілон-Плюс, 2010. - 791 c. - укp.

На основі аналізу британських, французьких, німецьких, російських документів комплексно досліджено вплив проблеми Чорноморських проток на міжнародні відносини в останній третині XIX - на початку XX ст. Висвітлено значення чинника Босфора та Дарданелл для дипломатичної боротьби в період Першої світової війни та під час повоєнного врегулювання.

На основе британских, французских, немецких, российских документов комплексно исследовано влияние проблемы Черноморских проливов на международные отношения в последней трети XIX - начале XX вв. Освещено значение фактора Босфора и Дарданелл для дипломатической борьбы в период Первой мировой войны и во время послевоенного урегулирования.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)53-611.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА729368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Овчаренко О. І. 
Джерела й наслідки Боснійської кризи (1908 - 1909 рр.) / О. І. Овчаренко, О. В. Сухушина // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Іст. науки. - 2009. - Вип. 160/161. - С. 180-194. - Бібліогр.: 91 назв. - укp.

На широкій історіографічній основі проаналізовано процес виникнення й загострення боснійсько-герцеговинської проблеми в міжнародних відносинах середини ХIХ - початку ХХ ст., а також основний зміст і наслідки Боснійської кризи. Ця криза постала через суперництво Росії, Австро-Угорщини, Сербії та інших держав, які намагалися використати анексію для забезпечення власних інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)53-608.2 "1908-09"

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Дерев'янко І. П. 
Особливості процесу еволюції міжнародних відносин напередодні краху "старого світового порядку" / І. П. Дерев'янко // Стратегія розв. України. - 2011. - № 3. - С. 89-93. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Висвітлено питання розвитку тенденцій міжнародних відносин у період визрівання передумов Першої світової війни. Досліджено дипломатичні кроки і позиції провідних держав світу, розглянуто визначальні події червня - липня 1914 р., які зрештою призвели до глобального протистояння.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)53-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бойченко А. М. 
Міжамериканські відносини в контексті американо-іспанської війни 1898 р. / А. М. Бойченко // Наука. Релігія. Суспільство. - 2012. - № 4. - С. 3-8. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Досліджено міжамериканські відносини в контексті американо-іспанської війни 1898 р. Визначено головну тенденцію розвитку міжамериканських відносин в контексті війни США з Іспанією; проаналізовано об'єктивні умови та причини переходу Куби до сфери американського впливу; охарактеризовано політичні й економічні наслідки кубинської війни за незалежність та іспано-американської війни для міжамериканських відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)53-682

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23051 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Зайченко І. А. 
Утворення "єврейського національного осередку" в Палестині 1882 - 1923 рр. : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.02 / І. А. Зайченко; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2014. - 20 c. - укp.

На основі опрацювання джерел та літератури досліджено процес утворення в Палестині "єврейського національного осередку" в умовах формування концепції єврейської національної модернізації та трансформації статусу територій Близького Сходу в постоттоманську добу. Здійснено комплексний аналіз етапів формування "національного осередку" як переддержавної форми самоорганізації єврейської громади Палестини упродовж 1882 - 1923 рр. Визначено об'єктивні умови та практики перебування євреїв у діаспорі в останній третині XIX ст., що ставали імпульсом до саморефлексії та самоідентифікації єврейського народу. Досліджено трансформацію підходів до подолання єврейської розкиданості та вирішення "єврейського питання", процес визрівання ідеологічної платформи державного сіонізму. Охарактеризовано поступ сіоністського руху, ключові здобутки дипломатичної роботи Всесвітньої сіоністської організації з пошуку гаранта чартеру для євреїв у Палестині. Проаналізовано міжнародно-політичний аспект визначення постоттоманського статусу Палестини з урахуванням політичної мети державного сіонізму. Визначено та охарактеризовано основні стратегії економічної та соціокультурної інтеграції єврейської громади до "національного осередку" в межах палестинського мандата.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)53-6 + Т3(9=Е)5-07 + Т3(532)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407201 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Овчаренко О. І. 
З історії війн першої половини XX століття: деякі питання міжнародних відносин : [монографія] / О. І. Овчаренко, О. В. Сухушина, Н. І. Земзюліна; Черкас. нац. ун-т ім. Богдана Хмельницького. - Черкаси : Вертикаль, 2018. - 429, [8] c. - Бібліогр.: с. 389-418 - укp.

Висвітлено питання колоніального суперництва на Півдні Африки та пов'язаної з ним англійсько-бурської війни, особливості розвитку ситуації в балканському регіоні, витоки, перебіг і наслідки Боснійської кризи. Наведено диференційовану характеристику двох балканських воєн, які стали прологом до Великої війни. По-новому висвітлено політичні погляди і діяльність одного з головних фігурантів передвоєнної політичної кризи в Європі 1914 р. австрійського ерцгерцога Ф. Фердинанда. Проаналізовано гостру боротьбу, що розгорнулась між Центральними державами й Антантою з проблеми зовнішньополітичного вибору Османської імперії напередодні й на початку світової війни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)53-6 + Т3(0)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА831011 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Козак О. В. 
Чорномор'я та Балкани на сторінках "Вестника Европы" (1912 - 1913) / О. В. Козак, Н. І. Самойленко // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2019. - Вип. 52 (т. 2). - С. 208-214. - Бібліогр.: 39 назв. - укp.

Проаналізовано досвід ідентифікації та осмислення регіону Балкан та Причорномор'я на сторінках російського помірковано ліберального часопису "Вестник Европы" доби переддення та періоду Балканських війн 1912 - 1913 років. Надано висновк, що конструкт "Балкани - Причорномор'я" на сторінках часопису впродовж 1912 - 1913 рр. відрізнявся від його розуміння у географії та геополітиці. Оцінка подій та процесів в регіоні не завжди відповідала офіційній позиції російського уряду та була побудована на багатьох факторах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)53-683 + Т3(0:922.8)5 + Ч612.3(4РОС)6-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського