Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Книжкові видання та компакт-диски (111)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)60-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія:    
1.

Федьков О. М. 
Становище осередків Української соціал-демократичної спілки на початку столипінської реакції / О. М. Федьков // Укр. іст. журн.. - 2017. - № 5. - С. 55-71. - укp.

Висвітлено умови, форми та методи діяльності членів осередків УСДС в українських губерніях Російської імперії у другій половині 1907 - на початку 1908 рр. Використання методів дослідження соціальної історії (історії повсякдення) надало змогу охарактеризувати Спілку як революційну соціал-демократичну організацію.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)60-40

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кудінов Д. 
Класифікація форм і методів соціальної та політичної боротьби українського селянства на початку XX ст. / Д. Кудінов, В. Пархоменко // Укр. іст. журн. - 2021. - № 1. - С. 122-135. - Бібліогр.: 49 назв. - укp.

Мета роботи - узагальнити й охарактеризувати типи форм і методів класової боротьби українського селянства Російської імперії у пореформений період. Методологія дослідження базується на принципах історизму та системності. Автори використали як загальнонаукові (аналізу, конкретизації, типологізації), так і конкретно-наукові методи (історико-хронологічний, конкретного і логічного історіографічного аналізу, критики історіографічних джерел, періодизації). Уперше здійснено історіографічний аналіз проблеми класифікації форм селянського руху та методів боротьби селянства Наддніпрянщини. Висновки: виділення певних форм і методів селянського руху пореформеного періоду спочатку було справою чинів МВС і публіцистів-сучасників. Їх класифікація традиційно узгоджувалася з певною місцевістю чи періодом, коли ставали актуальними ті чи інші методи відстоювання селянами власних інтересів. Дослідники селянського руху за певними суттєвими ознаками намагалися згрупувати селянські виступи в типи (вищі - нижчі, мирні - насильницькі, економічні - політичні виступи тощо). Утім за понад столітній період дослідження селянського руху початку XX ст. так і не було вироблено єдиної задовільної або принаймні панівної класифікації форм та методів селянського руху. А отже, дискусія з цього приводу в історіографії має бути продовжена.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)60-43

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Магась В. О. 
Громадсько-політичні організації і влада в підросійській Україні (1905р. - лютий 1917 р.) : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / В. О. Магась; Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. - Кам'янець-Подільський, 2021. - 32 c. - укp.

Комплексно охарактеризовано діяльність громадсько-політичних організацій в підросійській Україні у 1905-1917 рр. та їх взаємовідносини з владою. Проаналізовано особливості трансформації державно-правової системи Російської імперії, законодавче регулювання діяльності громадсько-політичних організацій та процеси формування громадянської ідентичності населення. Розглянуто діяльність громадсько-політичних об'єднань. Показано, що вірнопідданські та лоялістські організації отримували від влади сприяння та можливість легалізації. Натомість опозиційні об'єднання переслідувалися. Відзначено, що влада не скористалися можливістю для налагодження діалогу з організованою громадськістю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)60-48 + Т3(4УКР)60-53

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448649 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського