Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Книжкові видання та компакт-диски (61)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)0-969$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 119
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Беседін В. Ф. 
Баланси як головні важелі сталого розвитку економіки / В. Ф. Беседін, І. В. Беседін, С. В. Дідур. - К. : Наук. світ, 2004. - 80 c. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Проаналізовано засоби регулювання попиту та пропозиції за ринкових умов. Висвітлено питання балансування вартісних пропорцій розвитку економіки на макрорівні. Розглянуто проблеми формування рівноважних попиту та пропозиції окремих видів продукції та послуг. Охарактеризовано головні напрями використання балансів в економіці України за умов системної трансформації.

Проанализированы средства регулирования спроса и предложения в рыночных условиях. Освещены вопросы балансирования ценовых предложений развития экономики на макроуровне. Рассмотрены проблемы формирования спроса и предложения отдельных видов продукции и услуг. Охарактеризованы главные направления использования балансов в экономике Украины в условиях системной трансформации.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.295.43 + У9(4УКР)0-969

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА663546 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Шевчук В. О. 
Платіжний баланс і макроекономічна рівновага в трансформаційних економіках: досвід України / В. О. Шевчук. - Л. : Каменяр, 2001. - 495 c. - Бібліогр.: с. 449-467. - укp.

Розглянуто питання вирівнювання платіжного балансу та підтримання рівноваги доходу в трансформаційних економіках. Проведено емпіричне оцінювання чинників доходу та реального обмінного курсу, а також зовнішньої торгівлі. Зроблено аналітичний огляд монетарної та фіскальної політики в Україні, а також вибору системи обмінного курсу гривні. Проаналізовано загальні проблеми макроекономічної рівноваги, які поєднано з моделюванням теоретичних залежностей та економетричним оцінюванням чинників доходу, реального обмінного курсу та зовнішньої торгівлі для української економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.4 + У9(4УКР)0-969 + У9(4УКР)26

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА614076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Сторонянська І. З. 
Напрями та методи аналізу міжрегіональних потоків / І. З. Сторонянська // Соц.-екон. дослідж. в перехід. період. - 2007. - Вип. 5. - С. 494-507. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У053.9(4УКР)0-969 + У9(4УКР)0-969

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Проблеми збалансованого розвитку української економіки / ред.: А. С. Васильєв; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. - О., 2008. - 142 с. - (Ринк. економіка: сучас. теорія і практика упр.: зб. наук. ст.; Т. 11, вип. 18). - укp. - рус.

Розглянуто питання впровадження факторингового обслуговування фінансовими установами державних підприємств, застосування сучасних методів управління ефективністю на промислових підприємствах, стандартизації регулювання економічних процесів. Розкрито основи інтеграції економічних аспектів проектування економічних систем. Висвітлено проблеми розвитку банківського сектору України.

Рассмотрены вопросы внедрения факторингового обслуживания финансовыми учреждениями государственных предприятий, применения современных методов управления эффективностью на промышленных предприятиях, стандартизации регулирования экономических процессов. Раскрыты основы интеграции экономических аспектов проектирования экономических систем. Освещены проблемы развития банковского сектора Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-969я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Лутчин Н. П. 
Система національних рахунків: практикум : навч. посіб. / Н. П. Лутчин, І. Д. Мельник; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л. : Новий Світ-2000, 2008. - 204 c. - (Вища освіта в Україні). - Бібліогр.: с. 164-165. - укp.

Висвітлено основні поняття, класифікації та показники системи національних рахунків. Розкрито принципи їх побудови й аналізу на макрорівні. Подано інформацію про зведені рахунки внутрішньої економіки, міжнародні порівняння ВВП (внутрішнього валового продукту) та його компотентів, балансову таблицю виробництва та використання товарів і послуг.

Освещены основные понятия, классификации и показатели системы национальных счетов. Раскрыты принципы их построения и анализа на макроуровне. Дана информация о сводных счетах внутренней экономики, международных сравнениях ВВП (внутреннего валого продукта) и его компонентов, балансовой таблице производства и использования товаров и услуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(4УКР)0-969я73-5 + У010.443я73-5 + У9(4УКР)0-969я73-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА708266 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Архангельський Ю.  
Про точність прогнозування розвитку економіки України на основі міжгалузевого балансу / Ю. Архангельський // Економіка України. - 2009. - № 7. - С. 29-37. - укp.

Проаналізовано точність прогнозів МЕП України, зазначено їх низьку точність. Розглянуто різні методи прогнозування обсягів виробництва галузей України - на основі міжгалузевого балансу і за допомогою простої екстраполяції часових рядів. Проведено ретропрогноз на 2005 - 2006 рр. за допомогою лінійної та показової функцій як коефіцієнтів прямих затрат, так і безпосередньо обсягів виробництва галузей. Для підвищення точності прогнозів запропоновано при їх складанні на рівні Мінекономіки одержувати дані щодо прогнозованих попиту і пропозиції у розрізі галузей від нижчих органів управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-969

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Ставицький А. В. 
Прогнозування основних статей платіжного балансу України : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.03.02 / А. В. Ставицький; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2001. - 19 c. - укp.

Проведено динамічний кореляційний аналіз основних статей платіжного балансу України для визначення можливої структури його моделі. Розроблено методику та проведено індексний аналіз, який дозволяє на підставі даних зовнішньої торгівлі та валютних курсів визначити реальні зміни в економіці. Здійснено прогноз щодо основних статей платіжного балансу за допомогою 12-ти відомих, розроблених і модифікованих статистичних методів, що базуються на аналізі часових рядів. Узагальнено методику використання експертних оцінок для підвищення точності статистичних методів, прикладом чого є модель прогнозування у разі зміни економічних ситуацій. Визначено найкращі методи та запропоновано шляхи їх реалізації для прогнозування основних статей платіжного балансу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-969.5в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА315884 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Тютюнникова С. В. 
Формування доходів населення в умовах ринкової трансформації економіки інверсійного типу : Автореф. дис... д-ра екон. наук : 08.01.01 / С. В. Тютюнникова; Харк. держ. ун-т. - Х., 1999. - 37 c. - укp. - рус.

Запропоновано і реалізовано нову концепцію формування доходів населення в перехідній економіці на основі методології аналізу розділено-сумісних відносин. Розкрито природу і зміст категорії "розділено-сумісний доход". Розроблено і запропоновано математичну абстрактно-інтервальну модель оптимізації сукупних доходів населення. Визначено напрямки і резерви руху реальної структури доходів до оптимальної. Введено в науковий обіг функції доходів: добробуту, мотиваційну і соціальну. Проведено багаторівневий аналіз оплати праці: на рівні найманого робітника, фірми, держави. Показано процес становлення розділено-сумісних відносин в організації оплати праці в транзитивній економіці. Обгрунтовано двоєдину категорію "доход - ціль" - "доход - результат". Проведено аналіз особливостей формування доходів від трудової діяльності, власності, підприємництва. Показано роль соціалізованих доходів. Виявлено і охарактеризовано основні тенденції їх становлення в перехідній економіці. Розроблено практичні рекомендації з вдосконалення державної політики регулювання доходів населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-969.52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305947 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Травін В. В. 
Бухгалтерський облік і система національних рахунків: напрями гармонізації : автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / В. В. Травін; Житомир. держ. технолог. ун-т. - Житомир, 2010. - 21 c. - укp.

Науково обгрунтовано теоретичні положення та розроблено практичні рекомендації щодо гармонізації бухгалтерського обліку та системи національних рахунків (СНР) для забезпечення потреб управління суспільно-економічним відтворенням. Досліджено макроекономічне значення бухгалтерського обліку для визначення можливостей його гармонізації з СНР. Розкрито значення облікової інформації в дослідженнях, присвячених визначенню сутності багатства та джерел його утворення. Встановлено вимоги щодо бухгалтерського обліку, що забезпечують підвищення повноти відображення в СНР макроекономічних процесів. Проаналізовано запити користувачів облікової інформації макроекономічного рівня для характеристики наслідків впливу на систему бухгалтерського обліку. Визначено напрямки гармонізації бухгалтерського обліку та СНР. Досліджено підходи в бухгалтерському обліку та СНР до визначення активів, що входять до складу національного багатства з метою обгрунтування маожливостей їх гармонізації. Визначено сутність соціального капіталу як одного з елементів національного багатства з метою ідентифікації його у складі активів підприємства. Розроблено методику бухгалтерського обліку внутрішнього аудиту як складової соціального капіталу для забезпечення гармонізації бухгалтерського обліку та СНР. Досліджено процеси формування облікових показників і рух інформаційних потоків від мікро- до макрорівня управління, проаналізовано спільні елементи системи бухгалтерського обліку та СНР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20 + С62: У9(4УКР)0-969 + У9(4УКР)0-969

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА369887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Загорулько А. О. 
Моделювання збалансованих показників вимірювання ефективності соціально-економічних систем : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.11 / А. О. Загорулько; ДУ "Ін-т економіки та прогнозування НАН України". - К., 2011. - 20 c. - укp.

Проаналізовано праці зарубіжних і вітчизняних науковців, на підставі чого обгрунтовано теоретико-методологічні засади вимірювання ефективності соціально-економічних систем (СЕС) різних рівнів, визначено особливості формування інформаційної бази показників ефективності цих систем і проведено групування їх базових показників на мікро-, мезо- та макрорівнях. Запропоновано типовий підхід до багаторівневого вимірювання ефективності СЕС. Розроблено методологічний підхід до формування інтегральних показників ефективності (ІПЕ) СЕС через використання збалансованих показників вимірювання ефективності (ЗПВЕ) СЕС. На базі факторних моделей ЗПВЕ ідентифіковано ефективність функціонування та збалансованість розвитку СЕС на мікро-, мезо- та макрорівнях (на прикладі ДП "Лівадія", вітчизняної переробної промисловості та економіки України в цілому).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.443 + У9(4УКР)0-969 в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382995 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Ніколайчук С. А. 
Дефіцит поточного рахунку платіжного балансу: оцінка прийнятного рівня для України / С. А. Ніколайчук, Н. В. Шаповаленко // Економіка і прогнозування. - 2010. - № 2. - С. 74-87. - укp.

Досліджено питання прийнятності дефіциту поточного рахунку (ПР) в контексті забезпечення зовнішньої стійкості. Наголошується на важливості держання дефіциту ПР на прийнятному рівні, розкривається його роль у запуску фінансових криз. Використовуючи різні підходи, оцінено прийнятні рівні сальдо ПР на історичному періоді та в середньостроковій перспективі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-969

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Богдан І. В. 
Моніторинг ринку програмних продуктів за збалансованою системою показників / І. В. Богдан // Пробл. науки. - 2010. - № 9. - С. 40-45. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Виконано порівняльну характеристику програмних продуктів збалансованої системи показників. Визначено основні показники для порівняння програмних продуктів, які опрацьовано пакетом-програмою Prime Decisions. Досліджено закордонні та вітчизняні програмні продукти збалансованої системи показників. Обгрунтовано доцільність впровадження інтегрованої збалансованої системи показників на державному підприємстві з ремонту рухомого складу залізниці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-969

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15960 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Кононенко І. В. 
Система мотивації на основі збалансованої системи показників / І. В. Кононенко, Н. Б. Гетманова // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2011. - № 2/2. - С. 28-30. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Сформульовано підхід до побудови системи мотивації на основі збалансованої системи показників (ЗСП) та наведено метод розробки системи мотивації на основі ЗСП.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)245 + У9(4УКР)0-969

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Полчанинова И. Л. 
Теоретико-методический подход к системе сбалансированных показателей / И. Л. Полчанинова // Економіка та упр. п-вами машинобуд. галузі: пробл. теорії та практики. - 2009. - № 2. - С. 69-81. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Рассмотрены теоретико-методические положения формирования системы сбалансированных показателей (ССП), на основании которой совершенствуется система управления экономическими субъектами и процессами. Обоснована взаимосвязь производственных систем со сферой услуг. Уточнено понятие балансирования показателей в задачах регулирования параметров деятельности и перспективного развития комплексного объекта на примере гостиничного хозяйства при его связи с производственной системой. Отмечены особенности включения ССП в механизм городской экономики. Разработана модель построения и использования ССП.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-969

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73477 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Черняк О. І. 
Криза платіжного балансу: фактори, індикатори та способи попередження / О. І. Черняк, В. Р. Хом'як // Економіка і прогнозування. - 2011. - № 4. - С. 27-37. - укp.

Проведено аналіз структури та основних факторів кризи платіжного балансу економіки України. Розглянуто існуючі методи й показники, що можуть сигналізувати про наближення кризи платіжного балансу, та основні підходи до моделювання кризи платіжного балансу, з яких визначені найбільш прийнятні для України. Змодельовано основні складові платіжного балансу, що сигналізують про кризу, і сформований набір індикаторів, котрі найточніше інформують про підвищену імовірність настання кризи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-969-97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Ісакова І. В. 
Пріоритетні напрямки розвитку макроекономічного рахівництва згідно з вимогами господарського механізму / І. В. Ісакова // Наук. вісн. Черніг. держ. ін-ту економіки і упр. Сер. Економіка. - 2011. - Вип. 2. - С. 50-53. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Обгрунтовано необхідність пошуку та застосування пріоритетних напрямків удосконалення використання Системи національних рахунків у сфері сучасного господарського механізму та досліджено ефективну методику удосконалення макроекономічного рахівництва згідно з вимогами національної економіки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.443 + У9(4УКР)0-969

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73620/с.1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Пугачова М. В. 
Моделювання макроекономічних показників для квартальних національних рахунків : монографія / М. В. Пугачова, Л. О. Ященко. - К. : Інформ.-аналіт. агентство, 2012. - 143 c. - Бібліогр.: с. 118-122 - укp.

Розглянуто загальні тенденції становлення та розвитку системи національних рахунків, визначення квартальних та річних національних рахунків, показано їх призначення та відмінності. Визначено мету, правову базу, основні етапи створення та ведення квартальних національних рахунків, особливості впровадження Системи національних рахунків 2008 р., здійснено порівняння деяких макропоказників з міжнародними. Досліджено досвід моделювання квартальних макропоказників і методи узгодження їх річних і квартальних оцінок у країнах з розвиненою економікою (Франції, Великобританії й Італії). Визначено межі й охоплення квартальних національних рахунків, призначення таблиці "ресурси використання" тощо. Проаналізовано наявну інформаційну базу для розрахунку випуску товарів і послуг за видами економічної діяльності. На прикладі будівництва показано, що в результаті оцінювання наявної квартальної статистичної інформації для побудови регресійних рівнянь існує можливість розрахувати обсяги випуску в будівництві за обсягами реалізації з використанням галузевої статистичної форми № 1-кб-термінова. Описано процедури розрахунку випуску товарів і послуг для видів економічної діяльності. Запропоновано алгоритм узгодження квартальних і річних національних рахунків, наведено приклад його реалізації за даними будівництва. Проаналізовано закордонний і вітчизняний досвід побудови моделей випуску для промисловості, будівництва, роздрібної торгівлі та транспорту. Представлено моделі, побудовані з використанням інформації з кон'юнктурних обстежень підприємств України.


Індекс рубрикатора НБУВ: С62:У9(0)0-969 + С62:У9(4УКР)0-969 + У9(4)0-969 в611 + У9(4УКР)0-969 в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА760345 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Жмурко Н. В. 
Платіжний баланс як інструмент регулювання зовнішньоекономічної діяльності держави / Н. В. Жмурко // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2012. - № 5. - С. 91-95. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто економічний зміст та призначення платіжного балансу, висвітлено основні джерела формування його статей та методи регулювання дефіциту, а також згруповано основні підходи щодо обчислення стану платіжного балансу в державі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-969

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Степанюк М. Ю. 
Математична модель чисельної оптимізації ДТІП стратегічного планування на основі збалансованої системи показників / М. Ю. Степанюк // Мат. машини і системи. - 2013. - № 2. - С. 166-175. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто проблему розробки математичних моделей числової оптимізації дискретних технологічних та інформаційних процесів (ДТІП). Запропоновано математичну модель числової оптимізації ДТІП стратегічного планування на основі збалансованої системи показників. Запропонована модель дозволяє вирішувати задачі стратегічного планування з використанням методів числової оптимізації дискретних процесів обслуговування.


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.121 + У9(4УКР)0-969 в611

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23045 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Вішка І. С. 
Дослідження та аналізування сучасних підходів в адміністративному менеджменті: "Теорія обмежених систем" (ТОС) і "Збалансована система показників" (BSC) / І. С. Вішка // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2012. - № 748. - С. 27-32. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто сутність понять "теорія обмежень" і "збалансована система показників". Виокремлено показники, які входять до зазначених категорій, і проаналізовано адміністративну складову цих понять. Описано подібність елементів двох теорій. На базі опрацьованих джерел запропоновано використовувати показники ТОС у концепції BSC на засадах адміністрування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-969

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського