Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (8)Книжкові видання та компакт-диски (30)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(4УКР)321-562.31$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Купалова Г. І. 
Лізинг в Україні: статистико-економічний аналіз, прогноз, шляхи подальшого розвитку : моногр. / Г. І. Купалова, Ю. С. Гринчук. - К., 2007. - 237 c. - Бібліогр.: с. 196-210. - укp.

Висвітлено теоретико-методологічні та практичні засади дослідження розвитку лізингу в аграрному секторі економіки України. Проаналізовано сучасний стан і тенденції, виявлено фактори впливу на розвиток лізингу та технічне забезпечення сільськогосподарських підприємств. Зроблено прогноз поставок сільськогосподарської техніки господарства за умов лізингу. Наведено основні шляхи підвищення ролі лізингу в технічному забезпеченні даних підприємств.

Освещены теоретико-методологические и практические основы исследования развития лизинга в аграрном секторе экономики Украины. Проанализированы современное состояние и тенденции, выявлены факторы влияния на развитие лизинга и техническое обеспечение сельскохозяйственных предприятий. Сделан прогноз поставок сельскохозяйственной техники на условиях лизинга. Приведены основные пути повышения роли лизинга в техническом обеспечении данных предприятий.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-562.31 + У053.9(4УКР)321-562.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА686992 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Гринчук Ю. С. 
Лізинг у технічному забезпеченні сільськогосподарських підприємств : Автореф. дис... канд. екон. наук / Ю. С. Гринчук; Львів. держ. аграр. ун-т. - Л., 2006. - 20 c. - укp.

Розроблено теоретико-методологічні та практичні засади лізингу, досліджено питання підвищення його ролі у технічному забезпеченні сільськогосподарських підприємств. Поглиблено соціально-економічну суть поняття "лізинг". Проведено класифікацію його видів та систематизацію принципів. Сформульовано методологічні підходи до вивчення лізингової діяльності сільськогосподарських підприємств. Виявлено та здійснено кількісний вимір факторів впливу на розвиток лізингу та технічне переоснащення господарств. Спрогнозовано кількісні поставки сільськогосподарської техніки аграріям, а також визначено основні напрямки активізації лізингової діяльності на селі. Впроваджено основні результати дослідження до практики, що сприяє створенню сучасної матеріально-технічної бази, використанню прогресивних ресурсоощадних технологій, підвищенню ефективності виробництва та доходів сільськогосподарських підприємств, поліпшенню умов праці, зайнятості, а також добробуту селян.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-562.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА348118 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Галецька Т. І. 
Лізінг в інвестиційній діяльності сільськогосподарських підприємств : автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.04 / Т. І. Галецька; Львів. нац. аграр. ун-т. - Л., 2009. - 20 c. - укp.

Досліджено ефективність лізингу в інвестиційній діяльності сільськогосподарських підприємств і напрями її підвищення. Проведено теоретико-методологічний аналіз суті лізингу та лізингових відносин, лізингових доходів і платежів. Удосконалено класифікацію видів лізингу та розроблено методичні підходи до визначення вартості лізингової угоди. З'ясовано особливості використання лізингу в сільськогосподарських підприємствах і визначено чинники, які впливають на його розвиток. Розроблено методику оцінювання ефективності використання лізингу в даних підприємствах. Запропоновано економіко-математичну модель кількісного та якісного оцінювання інвестиційних лізингових проектів. Обгрунтовано пропозицію щодо вдосконалення статистичного обліку лізингової діяльності та сформульовано пропозиції стосовно підвищення ефективності державного регулювання лізингових відносин і відносин партнерів за агролізингом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-562.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366057 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Плаксін О. А. 
Підвищення ефективності лізінгово обслуговування сільськогосподарських товаровиробників : автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / О. А. Плаксін; Укр. НДІ продуктивності АПК. - К., 2009. - 19 c. - укp.

Досліджено теоретико-методичні та практичні питання функціонування суб'єктів лізингових відносин в АПК з урахуванням регіональних особливостей розвитку аграрних підприємств. Систематизовано види лізингу на підставі класифікаційних ознак. Виділено інвестиційну функцію лізингу як провідну в інвестиційному механізмі. Розкрито економічну суть лізингу у аспекті визначених особливостей і переваг даного виду діяльності. Встановлено об'єктивні та суб'єктивні чинники, які впливають на розвиток лізингу в аграрній сфері. Обгрунтовано необхідність врівноваження прав і обов'язків сторін лізингового договору впродовж життєвого циклу лізингової угоди. Запропоновано методику проведення порівняльного аналізу вибору машинно-тракторних агрегатів на початковому етапі життєвого циклу лізингової угоди. Запропоновано економіко-математичну модель формування оптимального складу машинно-тракторного парку, що забезпечує більш повну реалізацію закріплених нормативно-правовими актами прав лізингоодержувача та досягнення визначеного економічного ефекту. Обгрунтовано доцільність використання лізингу для реалізації інвестиційного проекту, що забезпечить мінімізацію державної підтримки цього напряму та збільшення обсягу підтримки інших сфер аграрної галузі та є цінним за умов членства у СОТ. Обгрунтовано необхідність і доцільність внесення змін і доповнень до існуючої нормативно-правової бази щодо регулювання лізингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-562.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363323 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Соболь Л. В. 
Розвиток фінансового лізингу в аграрних підприємствах : автореф. дис... канд. екон. наук / Л. В. Соболь; Нац. аграр. ун-т. Півден. філіал "Крим. агротехнол. ун-т". - Сімф., 2008. - 20 c. - укp.

Запропоновано положення, що фінансовий лізинг - гнучкий інструмент середньострокового фінансування підприємств, що містить елементи оренди, посередництва, купівлі у розстрочку та кредитні зобов'язання. Даний інструмент передбачає з'єднання фінансового та матеріального потоків у єдиний комплекс фінансово-майнових відносин. Досліджено теоретичні засади та напрямки розвитку лізингу у технічному забезпеченні аграрних підприємств регіону. Запропоновано класифікацію видів лізингу. Визначено ефект лізингу за результатами порівняння суми лізингового та кредитного фінансування за умови рівності потоків лізингової та кредитної заборгованості у кожен момент часу. Визначено особливості аграрного виробництва та забезпеченість сільськогосподарських підприємств регіону технікою. Виявлено, що прискорення темпів оновлення машинно-тракторного парку більшості аграрних підприємств є основним завданням відродження сільськогосподарського виробництва області. Висвітлено основні напрямки розвитку фінансового лізингу. Проведено оцінювання форм кредитування лізингоодержувачів. Обгрунтовано ефективність лізингових операцій на засадах математичного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-562.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358266 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Подік А. В. 
Управління агролізингом при здійсненні інвестиційної діяльності аграрних підприємств : автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.04 / А. В. Подік; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. - Д., 2008. - 20 c. - укp.

Розроблено науково-теоретичні засади та практичні рекомендації щодо управління агролізингом, спрямованого на максимально ефективне використання його інвестиційних можливостей на підприємствах аграрної сфери. Розкрито економічну сутність лізингу, охарактеризовано його види, визначено роль активізації інвестиційно-інноваційної діяльності аграрних підприємств. Розглянуто інструменти управління лізингом у процесі інвестування аграрних підприємств. Проаналізовано стан і напрями реалізації лізингу, визначено критерії ефективності його проектів у процесі інвестування аграрних підприємств. Охарактеризовано організаційні форми управління агролізингом під час здійснення інвестиційної діяльності у сільському господарстві. Запропоновано методики оцінювання ефективності інвестиційного лізингового проекту аграрних підприємств. Удосконалено систему платежів в управлінні інвестиційними лізинговими проектами аграрних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-562.31-21

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360244 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Карасьова Н. А. 
Використання лізингу для реновації основних засобів сільськогосподарських підприємств : автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Н. А. Карасьова; Житомир. нац. агроекологічний ун-т. - Житомир, 2009. - 20 c. - укp.

Розглянуто економічне значення та класифікаційну характеристику лізингу, визначено економічний ефект від його застосування сільськогосподарськими підприємствами. Досліджено фактори реновації основних засобів і запропоновано методичні підходи до вдосконалення аналізу процесу оновлення матеріально-технічної бази сільськогосподарських підприємств. Проаналізовано сучасний стан і тенденції забезпечення аграрних підприємств основними засобами. Висвітлено тенденції динаміки процесу реновації матеріально-технічної бази за допомогою лізингу. Визначено внутрішні та зовнішні фактори, що впливають на даний процес. Висвітлено економічну ефективність лізингу в порівнянні з кредитом і придбанням техніки з тридцятипроцентною компенсацю вартості. Розглянуто вплив макро- та мікроекономічних важелів, а також інформаційного забезпечення на посилення ролі лізингу у реновації основних засобів сільськогосподарських підприємств. Розроблено методичні рекомендації щодо вдосконалення порядку розрахунку періодичних лізингових платежів і організації лізингової діяльності підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-562.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368691 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Бабак Ю. М. 
Економічні та організаційні методи удосконалення лізингу в становленні технічної бази підприємств АПК : автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / Ю. М. Бабак; Луган. нац. аграр. ун-т. - Луганськ, 2009. - 20 c. - укp.

Досліджено питання розвитку лізингових відносин як одного з найважливіших напрямків, які сприяють модернізації виробництва та прискоренню трансформації капіталу з позичкового у функціонуючий. Охарактеризовано види лізингу, показано переваги кожного з них. Рзглянуто джерела фінансування лізингових угод. Наведено теоретичне обгрунтування лізингових відносин як економічної категорії. Показано специфічні риси лізингових та орендних відносин. Проаналізовано стан забезпечення технікою сільськогосподарських підприємств регіону. Встановлено, що на сучасному етапі розвитку економіки найбільш прийнятними формами реалізації лізингових відносин є зворотна та міжнародна. Зроблено висновок, що за умов нерозвиненого фондового ринку та високих процентних ставок банків за кредитами, особливо, довгострокової, оптимальною формою зовнішнього фінансування потреб сільськогосподарських підприємств є лізинг, обгрунтовано шляхи мінімізації ризиків у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-562.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА368013 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Галецька Т. І. 
Лізинг як форма інвестування оновлення основного капіталу сільськогосподарських підприємств : монографія / Т. І. Галецька; ред.: І. Д. Пасічник; Нац. ун-т "Остроз. акад.". - Острог, 2010. - 244 c. - Бібліогр.: 271 назв. - укp.

Розкрито теоретико-методологічні засади лізингу, його сутність, особливості лізингових відносин (ЛВ) та доходів. Описано функції та види лізингу, методику визначення його ефективності. Проведено оцінювання інвестиційної діяльності та стану лізингу в сільськогосподарських підприємствах (СГП). Висвітлено перспективи розвитку лізингу в технічному забезпеченні СГП. Викладено економіко-математичну модель оцінювання ефективності лізингового проекту для сільськогосподарських лізингоодержувачів. Розглянуто питання вдосконалення державного регулювання ЛВ. Визначено основні напрямки оптимізації економічних взаємовідносин партнерів по агролізингу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-562.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА746765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шкуратов О. І. 
Розвиток лізингової діяльності аграрних підприємств : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. І. Шкуратов; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. - Х., 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено сутність лізингу як багатофакторного процесу формування та відновлення техніко-технологічного потенціалу підприємства. Удосконалено класифікацію видів лізингу, враховуючи комплексний підхід. Проаналізовано світовий досвід розвитку лізингової діяльності. Визначено сучасний стан аграрних підприємств як потенційних лізингоодержувачів. Визначено основні особливості розвитку лізингової діяльності аграрних підприємств в Україні. Проведено порівняльний аналіз лізингу з іншими формами матеріально-технічного забезпечення аграрних підприємств. Запропоновано систему організації діяльності обласного лізингового фонду з метою активізації лізингової діяльності аграрних підприємств. Удосконалено методичні підходи до розрахунку лізингових платежів. Удосконалено систему надання державної підтримки аграрного лізингу. Визначені основні напрями організаційного забезпечення лізингової діяльності аграрних підприємств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-562.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376148 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Артиш В. І. 
Організаційно-економічний механізм лізингу підприємств агропромислового комплексу : монографія / В. І. Артиш. - К. : Компринт, 2013. - 458 c. - Бібліогр.: с. 307-322 - укp.

Викладено теоретичні основи функціонування організаційно-економічного механізму лізингових операцій. Наведено економічний механізм здійснення фінансового лізингу з сільськогосподарською технікою. Запропоновано шляхи вдосконалення організаційно-економічного механізму лізингових операцій сільськогосподарської техніки для підприємств АПК. Досліджено розвиток організаційних форм управління агролізингом. Обгрунтовано посилення ролі лізингу в процесі оновлення основних засобів сільськогосподарських підприємств. Подано шляхи вдосконалення методики нарахувань лізингових платежів. Проведено оцінку чинників привабливості міжнародних лізингових операцій для активації інвестиційного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-562.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА773887 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Лукаш С. М. 
Розвиток лізингових операцій в сільськогосподарських підприємствах : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / С. М. Лукаш; Харків. нац. аграр. ун-т ім. В.В. Докучаєва. - Харків, 2014. - 20 c. - укp.

Висвітлено питання розробки та наукового обгрунтування теоретико-методичних і практичних засад розвитку лізингових операцій у сільськогосподарських підприємствах за ринкових умов господарювання. Обгрунтовано необхідність урахування екологічного аспекту в розвитку лізингових операцій та уточнено сутність лізингу як економічної категорії, запропоновано трактування поняття "екологоорієнтований лізинг". Досліджено сучасний стан технічного забезпечення та зношеності сільськогосподарської техніки України та, зокрема, Сумської області. Визначено вплив лізингових операцій на підвищення якості технічного забезпечення таких підприємств та проаналізовано напрями державної підтримки їх розвитку. Розроблено заходи забезпечення еколого-економічної окупності технічного оновлення сільськогосподарського підприємства за використання лізингових операцій. Запропоновано послідовність оцінювання ефективності впровадження лізингу під час технічного та технологічного оновлення аграрного виробництва. Сформовано систему заходів державної підтримки розвитку лізингових операцій, спрямованих на реалізацію сільськогосподарським підприємством завдань екологізації земельних ресурсів та екологобезпечного виробництва сільськогосподарської продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-562.31 + У9(4УКР-4СУМ)321-562.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407593 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Руденко М. М. 
Технічне забезпечення сільськогосподарських підприємств з використанням фінансового лізингу : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / М. М. Руденко; Уман. нац. ун-т садівництва. - Умань, 2012. - 20 c. - укp.

Висвітлено питання розробки теоретико-методичних і практичних засад технічного забезпечення сільськогосподарських підприємств (СП) з використанням фінансового лізингу за умов переведення галузі на інвестиційно-іноваційну модель розвитку. Удосконалено трактування поняття "фінансовий лізинг" як інвестиційного інструменту. Обгрунтовано можливість підвищення рівня системності технічного забезпечення СП на основі можливостей системи лізингу. Досліджено сучасний стан технічного забезпечення СП. Визначено можливості лізингового фінансування технічного забезпечення, проведено оцінювання надходження та використання технічних засобів за умов фінансового лізингу. Запропоновано організаційні заходи щодо підвищення кредитоспроможності аграрних лізингоодержувачів через формування машинно-технологічного сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу. Сформовано систему заходів, спрямованих на підвищення ефективності державного регулювання технічного забезпечення на основі фінансового лізингу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-562.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389127 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гаврилюк В. М. 
Розвиток фінансового лізингу в сільському господарстві : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / В. М. Гаврилюк; НАПН України, ННЦ "Ін-т аграр. економіки". - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Розглянуто теоретичні, методологічні та прикладні аспекти розвитку фінансового лізингу (ФЛ) в сільському господарстві. Поглиблено розуміння сутності ФЛ в сільському господарстві. Обгрунтовано його механізм та систематизовано методики оцінювання ефективності ФЛ з урахуванням галузевих особливостей. Окреслено сучасні тенденції та фактори розвитку ФЛ в такому господарстві. Здійснено організаційно-фінансове оцінювання ФЛ та проаналізовано стан страхового забезпечення ФЛ в сільському господарстві. Практичне значення одержаних результатів полягає в обгрунтуванні перспектив ФЛ, з урахуванням стратегічних напрямів їх розвитку. Розроблено модель формування прибутку сільськогосподарських підприємств для мотивації розвитку ФЛ. Визначено основні напрями розвитку страхування як основного інструменту зниження рівня ризиків за ФЛ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-562.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Корсун А. С. 
Розвиток лізингових відносин аграрних підприємств : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / А. С. Корсун; Дніпропетр. держ. аграр.-екон. ун-т. - Дніпро, 2017. - 20 c. - укp.

Визначено сутність лізингових відносин (ЛВ) та їх роль у розвитку аграрних підприємств (АП). Досліджено зарубіжний досвід формування ЛВ і вдосконалено методичні засади формування алгоритму прийняття рішення про надання обладнання та техніки АП на умовах фінансового лізингу. Проведено аналіз розвитку АП. Визначено тенденції сучасного стану ЛВ, особливості їх розвитку та надано економічну оцінку лізингових операцій в АП Дніпропетровської області. Запропоновано напрями вдосконалення розвитку ЛВ АП в сучасних умовах, зокрема поліпшення інвестиційної привабливості АП як передумови вдосконалення ЛВ. Удосконалено державну підтримку розвитку ЛВ як складової успішного функціонування АП. Розроблено методичний інструментарій визначення впливу ЛВ на підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-562.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського