Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (19)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>U=У9(7СПО)843$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Мединська Т. І. 
Торгово-економічне співробітництво України і США в умовах економічної глобалізації : Автореф. дис... канд. екон. наук / Т. І. Мединська; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. відносин. - К., 2007. - 18 c. - укp.

Досліджено концептуальні засади торгово-економічного співробітництва США з країнами трансформаційного типу, зокрема, з Мексикою як членом північноамериканського угруповання та країнами Центрально-Східної Європи як фактора його розвитку між Сполученими Штатами й Україною. Визначено місце і роль США в сучасних процесах економічної глобалізації. Досліджено інституційні передумови торгово-економічного співробітництва між Україною та США, проаналізовано стан торговельних українсько-американських відносин, інвестиційного співробітництва та міграційних потоків між Україною та США. Визначено організаційно-інституційні фактори оптимізації торгово-економічного співробітництива між Україною та Сполученими Штатами, зокрема, у разі їх спільної участі у діяльності міжнародних економічних організацій. Наведено рекомендації щодо оптимізації торгово-економічного співробітництва між Україною та США.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843 + У9(7СПО)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА352543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Раєвич Т. І. 
Наслідки членства в Північноамериканській асоціації вільної торгівлі (НАФТА) для країн-учасниць / Т. І. Раєвич, Т. О. Демиденко // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2011. - № 20. - С. 68-71. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено основні аспекти процесу створення та діяльності й законодавчу базу Північноамериканської зони вільної торгівлі. Звернуто увагу на аналіз форм регіональної співпраці країн - членів НАФТА. Визначено політичні та економічні наслідки, переваги й недоліки членства в асоціації для США, Канади та Мексики. Указано, що функціонування НАФТА стало належним підгрунтям для поглиблення сучасних інтеграційних процесів у Північній Америці й поширення їх на Латиноамериканський континент. Підкреслено важливість формування якісно нового рівня відносин США та країн регіону як партнерів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(7СПО)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Лажнік В. Й. 
Зовнішня торгівля між Україною та США: динаміка, сучасний стан, регіональна диференціація / В. Й. Лажнік, Л. С. Мельник // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2012. - № 9. - С. 143-153. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Розглянуто динаміку зовнішньої торгівлі товарами та послугами між Україною та Сполученими Штатами Америки у 2004 - 2011 рр. Проаналізовано товарну структуру зовнішньої торгівлі товарами та послугами. Встановлено просторові особливості регіональної диференціації експортно-імпортних операцій товарами у торгівлі регіонів України з США. Виявлено головні проблеми розвитку двосторонніх зовнішньоторговельних відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843 + У9(7СПО)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Тустанівський Б. О. 
Зовнішньоторговельні відносини між Європейським Союзом і США : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.02 / Б. О. Тустанівський; МОНМС України, Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Л., 2012. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретико-методичні засади зовнішньоторговельних відносин між США та ЄС, з'ясовано їх суть та особливості з позиції розвитку економічних теорій і взаємозв'язку з геополітичними та цивілізаційними аспектами. Проведено структурно-динамічний аналіз показників торгівлі між США та ЄС, визначено основні умови її здійснення та регулювання, в тому числі за допомогою фіскальних та фінансових інструментів. Сформовано висновки щодо погіршення конкурентних і макроекономічних позицій США та ЄС на світовому ринку. Обгрунтовано доцільність поглиблення трансатлантичної інтеграції та її вплив на світову систему торгівлі, виявлено потенційні ефекти, що формуватимуться за умови посилення лібералізації тарифного і нетарифного регулювання, наголошено на існуванні синергетичного ефекту, що випливає із зовнішньоторговельних відносин і має властивості економічного мультиплікатора.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)843 + У9(7СПО)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394683 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Довгаль О. А. 
Сучасний торговий протекціонізм США і перспективи функціонування інтеграційного об'єднання НАФТА / О. А. Довгаль, Г. В. Сердюк // Проблеми економіки. - 2018. - № 3. - С. 6-12. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз передумов проявів сучасного торгового протекціонізму США і, як наслідок цього, проблем щодо перспектив функціонування інтеграційного об'єднання НАФТА. Проаналізовано передумови та прояви сучасного торгового протекціонізму США. Обгрунтовано, що не стільки питання протекціонізму ставиться в основу зовнішньоекономічної політики сучасної адміністрації США, скільки досягнення національних інтересів за рахунок державного регулювання на переважно двосторонній основі. При цьому для зовнішньоекономічної політики США важливо вибудувати вектори економічної взаємодії в рамках Північної і Південної Америки як одного з найважливіших пріоритетів адміністрації. Зроблено висновок, що США у своїй зовнішньоторговельній політиці переформатовують систему відносин на Американському континенті на основі міждержавних домовленостей, у тому числі у вигляді угод про вільну торгівлю (УВТ) або регіональних торговельних угод (РТУ), фактично реалізуючи перехід до багатополярності в міжнародних економічних відносинах. Пepспeктивами подальшого досліджeння з цієї пpоблeматики є комплeксний аналіз сучасного торгового протекціонізму США щодо інших країн та інтеграційних об'єднань світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(7СПО)843

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського