Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>U=Х819(4УКР)145$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія:    
1.

Мартиновський В. В. 
Адміністративно-юрисдикційна діяльність органів санітарно-епідеміологічної служби : автореф. дис... канд. юрид. наук / В. В. Мартиновський; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2008. - 19 c. - укp.

Визначено сутність адміністративно-юрисдикційної діяльності органів санітарно-епідеміологічної служби, досліджено особливості її правового регулювання. Охарактеризовано сучасний стан і визначено статус органів санітарно-епідеміологічної служби, розглянуто принципи, напрямки та форми їх діяльності, проаналізовано окремі адміністративно-юрисдикційні провадження. Особливу увагу приділено вивченню діяльності органів санітарно-епідеміологічної служби із запобігання та припинення порушень у сфері санітарного законодавства, встановлено порядок накладення та стягнення штрафів, а також застосування фінансових санкцій. Визначено склад адміністративних правопорушень, за яких органи санітарно-епідеміологічної служби мають право складати протоколи, розглядати й ухвалювати рішення. Наведено пропозиції щодо удосконалення адміністративно-юрисдикційної діяльності органів санітарно-епідеміологічної служби. Розроблено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)145 + Р11(4УКР)1 к

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА355813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Корнієць В. В. 
Адміністративно-правові основи відповідальності за правопорушення у санітарно-епідеміологічній сфері в контексті адміністративно-правової реформи в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. В. Корнієць; Класич. приват. ун-т. - Запоріжжя, 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено адміністративно-правові основи відповідальності за правопорушення у санітарно-епідемологічній сфері в контексті адміністративно-правової реформи в Україні. Проведено аналіз юридичних складів адміністративних правопорушень, предметом посягання яких є санітарно-екологічна безпека. Розкрито особливості впровадження у справах про порушення правил і норм санітарно-епідеміологічного законодавства. Запропоновано шляхи системного вдосконалення законодавства в сфері забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення діяльності посадових осіб санітарно-епідеміологічного благополуччя населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)145 + Х819(4УКР)072.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373918 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Вороніна Є. О. 
Правові засади організації карантинних установ Півдня України на прикладі Таврійської губернії (кінець XVIII - початок XX ст.) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Є. О. Вороніна; Ін-т законодавства ВР України. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Досліджено проблеми становлення та розвитку інституту карантинних установ півдня України на прикладі їх організації та діяльності в Таврійській губернії. З'ясовано, що історичні передумови створення карантинної служби в Російській імперії виникли в другій половині XVIII ст. з розширенням її кордонів. Правові засади діяльності карантинних установ закладено в 1786 р. з прийняттям положення про карантинний дім на о. Сескар, а також в карантинних статутах 1800, 1818, 1832 і 1841-го рр. Показано, що перші карантинні установи в Криму та на Півдні України виникли ще наприкінці XVIII ст. На початку XIX ст. відкрились та розбудувались карантини та карантинні застави в Одесі, Керчі, Феодосії, Севастополі, Херсоні, Очакові, Євпаторії, Маріуполі, Таганрозі, Тамані, Ялті тощо. В цей час сформовано Феодосійський і Керченський карантинні округи. Акцентовано увагу на те, що Карантинний статут 1866 р. був революційним документом та орієнтувався на європейський досвід і міжнародні угоди Росії. Він передав карантинну справу до рук медиків, спростивши та скоротивши систему карантинних установ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)145-1 + Р193 е(4УКР)л7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401767 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Гринзовський А. М. 
Санітарне законодавство України: генезис та тенденції розвитку : автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.02.01 / А. М. Гринзовський; Нац. мед. ун-т ім. О.О. Богомольця. - Київ, 2015. - 35 c. - укp.

Вивчено зміни і закономірності формування та розвитку вітчизняного санітарного законодавства як системи медико-правових і нормативно-методичних засад діяльності системи профілактичної медицини України. Проведено періодизацію та встановлено закономірності розвитку санітарного законодавства. Визначено етапи формування вітчизняної системи санітарного нагляду, охарактеризовано становлення та розподіл повноважень фахівців санітарно-епідеміологічної служби на різних етапах її розвитку. Показано еволюцію законодавчого та нормативно-методичного забезпечення застосування медичних, адміністративних, фінансових заходів і санкцій, спрямованих на профілактику виникнення та поширення інфекційних і неінфекційних захворювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)145-321.4 + Р11(4УКР)1 к1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гоцуляк С. Л. 
Санітарно-епідеміологічне законодавство в Україні у XX ст. : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / С. Л. Гоцуляк; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. - Харків, 2017. - 20 c. - укp.

Наведено теоретичне узагальнення та вирішення наукового завдання, яке полягає у історико-правовій характеристиці санітарно-епідеміологічного законодавства, чинного на території України протягом XX ст., визначенні його сутності, особливостей, значення, динаміки чинності, а також ефективності. В межах дослідження виокремлено три історичні періоди: по-перше, Російської імперії початку XX ст. (1901 - 1917 pp.); по-друге, відродження української державності (1917 - 1921 pp.); по-третє, радянський (1917 - 1991 pp.). Одним із елементів новизни виступає класифікація актів санітарно-епідеміологічного законодавства залежно від предмета регулювання на такі, що: встановлювали систему органів контролю у сфері санітарії та епідеміології; передбачали заходи боротьби з епідеміями; закріплювали санітарні правила та норми, дотримання яких було спрямовано на запобігання виникненню епідемій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)145-30-1 + Р11(4УКР)1 к1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431118 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського