Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Х892.19(4УКР)12$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Бородін М.  
Конституційне право громадянина на звернення до суду за захистом своїх прав / М. Бородін // Право України. - 2000. - № 8. - С. 65-66. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)32 + Х892.19(4Укр)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
2.

Фединяк Л. С. 
Підсудність цивільних справ з "іноземним елементом": доктрина, законодавство та правозастосовча практика / Л. С. Фединяк; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. - Л. : Світ, 1998. - 47 c. - укp. - рус.

Досліджуються доктринальні точки зору стосовно цивілістичного процесуального законодавства, що регулює відносини з "іноземним елементом". Розглядаються поняття, природа, види та способи визначення міжнародної підсудності. Проведено визначення міжнародної підсудності та підвідомчості спорів у нормативних актах України. Аналізується судова практика України щодо застосування норм про міжнародну підсудність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х939.12 + Х892.19(4УКР)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р84111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Шадура Д. М. 
Цивільна юрисдикція : автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Д. М. Шадура; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено судову і, зокрема, цивільну юрисдикцію як комплекс специфічних повноважень загальних судів у цивільному судочинстві, а також процесуальних форм її реалізації щодо об'єкта судового захисту у сфері приватноправових відносин. Проведено структурно-функціональний аналіз судової юрисдикції, визначено її складові елементи. Розроблено пропозиції щодо оптимальної структури судової системи та процесуального законодавства. Розглянуто види судової юрисдикції, а також поняття та процесуальні форми реалізації цивільної юрисдикції. Обгрунтовано універсальність цивільної процесуальної форми і доцільність прийняття єдиного Цивільного процесуального кодексу, що має містити правила цивільного, господарського й адміністративного судочинства. Охарактеризовано критерії відмежування цивільної від усіх інших видів судової юрисдикції (господарської, адміністративної, конституційної). Наведено пропозиції щодо вдосконалення цивільного процесуального законодавства та законодавства про судоустрій. Наголошено на необхідності забезпечення однаковості судової практики та єдності судової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА360747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Тимченко Г. П. 
Проблеми вибору належного суду (підсудності) з огляду на принципи цивільного процесуального права / Г. П. Тимченко // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 39. - С. 352-358. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Бессараб Н. М. 
Юрисдикція та підсудність цивільних справ : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Н. М. Бессараб; Міжнар. гуманітар. ун-т. - Одеса, 2015. - 19 c. - укp.

Встановлено зміст права особи на компетентний суд. Визначено сутність категорії "судова юрисдикція", проведено відмежування цього поняття від інших суміжних понять та його співвідношення і взаємозв'язок з ними. Проаналізовано характер реалізації на сучасному етапі принципу спеціалізації судової системи та його вплив на судову юрисдикцію. Розроблено на теоретичному рівні критерії розмежування судових юрисдикцій, зокрема цивільної юрисдикції від адміністративної та господарської, і сформульовано пропозиції щодо внесення змін до чинного законодавства з метою створення чіткого та доступного для розуміння механізму визначення юрисдикції певного суду щодо розгляду відповідних категорій справ. Проведено аналіз процесуальних форм здійснення цивільної юрисдикції. Досліджено підсудність як інститут цивільного процесуального права, сформулювати визначення поняття підсудності та розкрити його взаємозв’язок з поняттям юрисдикції. Наведено класифікацію видів підсудності. Здійснено аналіз наслідки порушення правил підсудності та запропонувати законодавчі зміни, спрямовані на мінімізацію негативних наслідків існування складної спеціалізованої судової системи та полегшення доступу громадян до правосуддя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417958 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Задорожна А. П. 
Підсудність у цивільному процесі України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / А. П. Задорожна; Приватний вищий навчальний заклад Університет Короля Данила . - Івано-Франківськ, 2018. - 16 c. - укp.

Проведено теоретично-прикладний аналіз підсудності в цивільному процесі. Проаналізовано еволюцію інституту підсудності в цивільних справах на українських землях, а також його структуру та джерела. Визначено місце інституту підсудності в системі процесуального права та напрями його уніфікації. Проведено розмежування підсудності з компетенцією, підвідомчістю та юрисдикцією. Систематизовано наукові погляди сутності підсудності в цивільному процесі та визначено систему її ознак. Класифіковано підсудність у цивільному процесі на певні види та проаналізовано їх зміст, запропоновано авторські підходи в класифікації підсудності. Охарактеризовано процедуру дотримання підсудності та визначено різноманітні процесуальні наслідки її порушення. Розглянуто зміну підсудності, підстави її проведення в цивільному процесі, а також процедуру зміни підсудності. Проаналізовано спори про підсудність у цивільному процесі, їх види та особливість.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435168 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського