Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (37)
Пошуковий запит: (<.>U=Ц35(0)3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
Категорія:    
1.

Колесников К. М. 
Сили спеціального призначення та спеціальні операції в античності : Матеріали для самост. вивч. / К. М. Колесников; Держ. мит. служба України, Акад. мит. служби України. - Д., 2006. - 72 c. - Бібліогр.: с. 70-71. - укp.

Розглянуто проблему існування підрозділів спеціального призначення в античному світі, так званих командос. Висвітлено мету, завдання, схеми застосування даних підрозділів. Описано роди військ, тактику, різновиди спецоперацій та військову етику античних командос.

Рассмотрена проблема существования подразделений специального предназначения в античном мире, так называемых командос. Освещены цель, задания, схемы применения данных подразделений. Описаны рода войск, тактика, разновидности спецопераций и войсковая этика античных командос.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)32-54 + Ц35(0)32-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА678078 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Кузнецов С. О. 
Виникнення та становлення морської гегемонії стародавніх Афін (історико-правове дослідження державності) : монографія / С. О. Кузнецов; Одес. нац. юрид. акад. - О. : Фенікс, 2008. - 352 c. - Бібліогр.: с. 318-347. - укp.

Розкрито організаційні засади морської діяльності у Стародавній Греції мікенського періоду (XVI - XII ст. до н.е.). Проаналізовано конкретно-історичні обставини окремих подій, зокрема, таких, як вторгнення на Балканську Грецію ахейців, морський похід коаліції ахейських держав на Трою, Дорійська навала та занепад "палацової" державності. Досліджено державно-правові витоки та прояви морської гегемонії Стародавніх Афін в XII - VI ст. до н.е., періоди протистояння перській навалі (500 - 479 рр. до н.е.) й утворення Афінського морського союзу (481 - 449 рр. до н.е.) та другій половині V ст. до н.е. Розглянуто правову реформу Драконта та реформи Тезея, Солона, Клисфена про організацію морської діяльності, "Морську програму" Фемистокла, реформу Ефіальта щодо демократизації політичної організації Афін і військово-морську доктрину Перикла. Наведено матеріали про протодержавну діяльність Дельфійської амфіктонії, участь афінських громадян у справах Афінського морського союзу, внутрішню та зовнішню політику Перикла, а також його Середземноморські та Понтійський походи.

Раскрыты организационные основы морской деятельности в Древней Греции микенского периода (XVI - XII ст. до н.э.). Проанализированы конкретно-исторические обстоятельства некоторых событий, в частности, таких, как вторжение на Балканскую Грецию ахейцев, морской поход коалиции ахейских государств на Трою, Дарийское нашествие и упадок "дворцовой" государственности. Исследованы государственно-правовые истоки и проявления морской гегемонии Древних Афин в XII - VI ст. до н.э., периоды противостояния персидскому нашествию (500 - 479 гг. до н.э.) и создания Афинского морского союза (481 - 449 гг. до н.э.), а также второй половине V ст. до н.э. Рассмотрены правовая реформа Драконта и реформы Тезея, Солона, Клисфена об организации морской деятельности, "Морская программа" Фемистокла, реформа Эфиальта о демократизации политической организации Афин и военно-морская доктрина Перикла. Приведены материалы о протогосударственной деятельности Дельфийской амфиктонии, участии афинских граждан в делах Афинского морского союза, внутренней и внешней политике Перикла, а также его Средиземноморских и Понтийском походах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)321.4-612.4 + Х2(0)321.392 + Ц35(0)328

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА715097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Грицюк В. М. 
Військова організація та воєнне мистецтво скіфів : Автореф. дис... канд. іст. наук : 20.02.22 / В. М. Грицюк; Нац. акад. оборони України. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Вперше у вітчизняній історіографії здійснено комплексну реконструкцію організаційних та функціональних компонентів скіфського війська, запропоновано періодизацію виникнення та розвитку військової організації скіфів. Проаналізовано природні умови скіфського часу та їх вплив на розвиток воєнної справи. Систематизовано знання про війни за участю скіфів, уточнено та обгрунтовано хронологію їх походів до Передньої Азії у VII ст. до н.е., виявлено особливості скіфського воєнного мистецтва. Зроблено спробу дослідити систему забезпечення воєнних дій скіфського війська. На підставі оцінки кардинальних змін у комплексі озброєння, військовій організації, способах та прийомах ведення бойових дій зроблено припущення про те, що у скіфський період відбулась революція у воєнній справі на теренах Південно-Східної Європи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(2)233 + Ц8г + Ц35(0)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА331727 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Прохненко І. А. 
Історія військової справи даків І ст. до н.е. - початку ІІ ст. н.е. : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.02 / І. А. Прохненко; Ужгород. нац. ун-т. - Ужгород, 2002. - 17 c. - укp.

Джерельною основою наукового дослідження є свідчення античних авторів, епіграфіка, зображення римської скульптури (колона та трофей Трояна), нумізматичні та речові матеріали, а також військово-оборонні пам'ятки. Розглянуто історичну ситуацію в Карпато-Дунайському ареалі та викладено у хронологічній послідовності події протистояння даків і римлян, кельтських племен бойїв і таврисків та населення міст - полісів Західного та Північно-Західного Понту, сарматських племінних об'єднань язигів і роксолан. На підставі аналізу предметів озброєння встановлено особливість екіпірування та складу дакійського війська. За результатами дослідження реконструйовано зразки військового зодчества. Розглянуто місцеві традиції зброярства, військового будівництва й виділення елементів, запозичених внаслідок контактів з кельтами, греками, римлянами та сарматами. З метою з'ясування місця дакійського війська серед озброєних формувань варварського й античного світу проаналізовано здобутки військового навчання римлян, сарматів і германців. Зроблено висновок, що військова справа даків відповідала рівню своєї епохи, а дакійське військо може бути віднесеним до найбільш боєздатних формувань варварського світу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)324.453 + Ц35(0)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319251 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Голованов С. О. 
Трансформації в сухопутній армії Афінського полісу в умовах Пелопоннеської війни (431 - 404 рр. до н. е.) / С. О. Голованов // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2012. - Вип. 34. - С. 188-194. - Бібліогр.: 40 назв. - укp.

Проаналізовано стан сухопутних сил Афінського полісу та зміни, які відбувалися в афінському війську під впливом подій Пелопоннеської війни. Увагу приділено питанням тактики фаланги, легкої піхоти та кінноти в бою, аналізу інституту найманців в полісному війську.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)321.4-683 + Ц35(0)323-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Волканов С. 
Военная реформа 501/0 г. до н.э. в Афинах. Стратеги и Полемарх в 501 - 487 гг. до н.э. / С. Волканов // Наук. вісн.. - 2015. - № 9. - С. 225-234. - Библиогр.: 12 назв. - рус.

Рассмотрен контраверсионный вопрос реформы 501/0 г. до н.э. Проанализированы и обобщены предпосылки побудившие афинян провести реформу 501/0 г. до н.э., установлено где заканчивались полномочия стратегов и где начиналась власть полемарха в 501/0 - 487 гг. до н.э. В ходе исследования выяснено, что реформа 501/0 г. до н.э. была продолжением демократических преобразований Клисфена, ее целью было закрепить существующий государственный строй. Появившиеся в государственной жизни Афин на грани VI - V вв. до н.э. стратеги фактически приняли на себя все исполнительное военное командование. Реформа 501/0 гг. лишь закрепила сложившееся положение, и теперь в руки стратегов официально было отдано военное командование над вооруженными силами Афин, в то время как за полемархом признавалось условное верховенство, но в действительности его полномочия ограничивались ритуальными обязанностями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)321 + Ц35(0)32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського