Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (11)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Э211.53$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія:    
1.

Зінченко А.  
Підтримка урядом УНР у вигнанні визвольної боротьби в Правобережній Україні (лютий 1921 - січень 1922 рр.) / А. Зінченко // Київ. старовина. - 2004. - № 5. - С. 121-132. - Бібліогр.: с. 132. - укp.

Наведено добірку документів Міністерства ісповідань Української Народної Республіки (УНР), підготовлених під час перебування уряду УНР на вигнанні у м. Тарнові (Польща). Дані документи інформують про заходи, вжиті Директорією УНР для підтримки боротьби проти більшовицького режиму в Україні: воєнні, дипломатичні та акції, спрямовані на підтримку українського церковно-визвольного руху. Зазначено, що уряд УНР вдавався до різноманітних засобів впливу на світову громадськість, інформуючи її про стан справ в Україні та про повстанський рух на її теренах.

Приведена подборка документов Министерства исповеданий Украинской Народной Республики (УНР), подготовленных во время пребывания правительства УНР в изгнании в г. Тарнове (Польша). Данные документы информируют о мерах, предпринятых Директорией УНР для поддержки борьбы против большевистского режима в Украине: военных, дипломатических и акциях, направленных на поддержку украинского церковно-освободительного движения. Указано, что правительство УНР прибегало к разнообразным мерам влияния на мировую общественность, информируя ее о состоянии дел в Украине и о повстанческом движении на ее территории.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)611-33,01 + Э211.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Небожук Р. А. 
Державна політика щодо релігії та церкви: порівняльний аналіз українського і російського досвіду : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / Р. А. Небожук; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Обгрунтувано основні напрями оптимізації організуючого та регулювального впливу держави у процесі реалізації конституційного принципу свободи совісті та відносин з релігійними організаціями. Розглянуто історичні та сучасні моделі державно-церковних відносин, спільне та відмінне у специфіці релігійно-інституційного та суспільно-релігійного розвитку України та Росії. Проведено порівняльний аналіз основоположних принципів забезпечення свободи совісті, релігійних прав людини та вільного розвитку релігійних організацій у конституціях і профільних законах. Запропоновано концептуальне обгрунтування основних засад гармонізації державно-церковних відносин і оптимізації системи державного управління у сфері забезпечення свободи совісті та відносин з релігійними організаціями шляхом ухвалення "Концепції державно-конфесійних відносин в Україні".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА376097 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Міма І. В. 
Моделі державно-церковних відносин: порівняльний аспект / І. В. Міма // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2005. - Вип. 29. - С. 63-70. - Бібліогр.: 21 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.29 + Э211.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
4.

Куліш Н. С. 
Сучасний віруючий в контексті державно-церковних (державно-конфесійних) та міжцерковних, міжконфесійних відносин в Україні : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / Н. С. Куліш; НАН України, Ін-т філос. ім. Г.С. Сковороди. - Київ, 2014. - 19 c. - укp.

Розглянуто зміст, семантику, особливості й основні тенденції переосмислення, удосконалення та розвитку державно-церковних (державно-конфесійних) відносин доби незалежності України як чинники впливу на сучасного вірянина різних конфесій. Обгрунтовано наукове припущення, що державно-церковні відносини є не лише умовами, в яких реалізується внутрішня релігійність вірянина та його релігійно зумовлена поведінка, а й активно формуючим чинником, який творить його як адепта певного віросповідання. Досліджено трансформації характеристик і позицій сучасної релігійної людини як результату впливу змінюваних зазначених відносин в Україні впродовж двох десятиліть незалежного державотворення України. З'ясовано основні причини змін, тенденції та перспективи розвитку міжцерковних, міжконфесійних відносин в Україні доби незалежності як чинників формування сучасного вірянина. Доведено, що лише за умов нинішньої повноти реалізації релігійної свободи в незалежній державі зміг розкритися потенціал релігійної людини не тільки як об'єкта впливу різновекторних чинників, а і як суб'єкта формування самих відносин. Подано типовий портрет сучасного вірянина, який сформувався під впливом множинності причин і чинників, зокрема під впливом державно-церковних, міжцерковних, міжконфесійних відносин в Україні та їх змін за останні два десятиліття. Обгрунтовано наукове припущення, що в країні формується новий тип вірянина.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э211.53

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411365 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського