Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (20)Наукова електронна бібліотека (3)Книжкові видання та компакт-диски (2190)Журнали та продовжувані видання (1214)
Пошуковий запит: <.>DP=201806$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 117
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Ястребова О. В. 
Планування витрат на інвестиційні проекти з урахуванням їх ефективності : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Ястребова; Класич. приват. ун-т. - Запоріжжя, 2016. - 20 c. - укp.

Дисертацію присвячено підвищенню ефективності роботи промислових підприємств у результаті відбору інвестиційних проектів (ІП) з найбільшою ефективністю витрат. Узагальнено концептуальні підходи до визначення сутності ІП та його життєвого циклу за допомогою мережевих графіків фаз інвестиційних циклів проектів. Досліджено методологічні засади процесу планування в системі управління підприємством і стратегію планування проектно-кошторисної документації ІП металургійних підприємств. Доведено розуміння економічного змісту витрат ІП за допомогою структурно-логічної схеми складових інвестиційних витрат проектів. Проаналізовано показники діяльності металургійних підприємств для виявлення їх інвестиційної привабливості. Оцінено джерела фінансування ІП промислових підприємств. Удосконалено методичні підходи до визначення впливу витрат на показники ефективності ІП, що надало змогу ефективно вирішити проблеми залучення та реалізації інвестицій, вибору ефективного проекту з кількості альтернативних. Удосконалено методи планування витрат інвестиційного проекту виробництва та реалізації нового виду продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.51-56-862

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424301 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Динниченко Т. А. 
Типологія форм інтертекстуальності у французькій модерністській прозі (на матеріалі творів Андре Жіда) : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.01.06 / Т. А. Динниченко; Київ. ун-т ім. Б. Грінченка. - Київ, 2016. - 19 c. - укp.

Досліджено форми інтертекстуальності у французькій модерністській прозі. Проаналізовано етапи становлення концепції інтертекстуальності в сучасному літературознавстві. Визначено джерела та форми міжтекстового зв'язку у французькій літературі в діахронічному контексті. Уперше проведено інтертекстуальний аналіз творів А. Жіда як знакових і типологічно показових для французької прози раннього та зрілого модернізму і на його основі запропоновано типологію форм інтертекстуальності у французькій модерністській прозі. Типологію удосконалено за рахунок додавання такої форми, як нехудожні компоненти, а також виокремлення підвидів окремих форм інтертекстуальності (коментовані /некоментовані референції, заголовки-ребуси, авторська жанрова дефініція тощо). Подальшого розвитку набула концепція традиційних сюжетів, мотивів та образів, зокрема їх інтерпретація та трансформація в філософському аспекті французького модернізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА)64 Жід А. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Жигун С. В. 
Український неореалізм: еволюція наукового і художнього дискурсу : автореф. дис. ... д-ра філол. наук : 10.01.06 / С. В. Жигун; Київ. ун-т ім. Б. Грінченка. - Київ, 2016. - 40 c. - укp.

Досліджено художню систему українського неореалізму, яку розглянуто як течію модернізму, котра актуалізує реалістичний тип творчості. Обгрунтовано правомірність розгляду прозової творчості письменників "Ланки" як зразка неореалізму. На матеріалі художніх творів представників цієї літературної групи розкрито їх поетично-стильову техніку та художній світ неореалізму. Зокрема, звуженість часопростору, психологізм, затінений наратор, гносеологічний та ідеологічний типи побудови оповіді трактуються як естетичні домінанти неореалізму. На підставі порівняння його художніх моделей та інших проявів реалістичного типу творчості в українській літературі XX ст. доводиться, що розвиток цієї течії модернізму було штучно перервано у 1930-х рр. і його вплив на вітчизняну літературу лишився значною мірою нереалізованим.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-328.8 + Ш400.221.889

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424303 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Васюков С. О. 
Радіаційно-стимульовані процеси в активованих європієм діелектричних кристалах NaI та CsI : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / С. О. Васюков; НАН України, Ін-т монокристалів. - Харків, 2016. - 18 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: В383.52,022

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424304 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Прокопчук О. І. 
Професійна підготовка фахівців дошкільної освіти у Великій Британії : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. І. Прокопчук; Кіровогр. держ. пед. ун-т ім. В. Винниченка. - Кіровоград, 2016. - 20 c. - укp.

Вивчено проблеми професійної підготовки фахівців дошкільної освіти (ДШО) у Великій Британії. Проаналізовано досвід професійної підготовки фахівців ДШО у Великій Британії та соціополітичних, економічних і культурних передумов зародження закладів професійної підготовки фахівців ДШО, їх нормативно-правового регулювання. Обгрунтовано структуру закладів підготовки педагогічних кадрів для ДШО. Наведено Державні стандарти для досягнення статусу фахової кваліфікації педагогів у галузі ДШО Великої Британії: зміст, форми та методи професійної підготовки майбутніх фахівців та охарактеризовано систему підвищення професійного рівня та перепідготовки фахівців ДШО, інституційні моделі професійного розвитку педагогів Великобританії й особливості організації неперервної педагогічної освіти. Запропоновано рекомендації щодо використання зарубіжного досвіду задля вдосконалення професійної підготовки майбутніх педагогів ДШО в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч489.518.1(4ВЕЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424305 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Страшок О. О. 
Обгрунтування та диференційоване застосування інтегрованих підходів до купірування синдрому відміни алкоголю : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.17 / О. О. Страшок; НАМН України, Ін-т неврології, психіатрії та наркології. - Харків, 2016. - 23 c. - укp.

Проведено клініко-психопатологічне дослідження хворих із синдромом відміни алкоголю (СВА) на тлі комплексного лікування з використанням озонотерапії (ОТ) і без неї. Вивчено адаптаційні можливості хворих із СВА на тлі комплексного лікування з використанням ОТ та без неї. Описано особливості обміну нейромедіаторів у пацієнтів із СВА на тлі ОТ і без неї. Визначено показники процесів вільнорадикального окиснення (ВРО) й антиоксидантного захисту (АОЗ) у зазначених категоріях хворих. Обгрунтовано й оцінено ефективність методики застосування ОТ у разі комплексного лікування СВА.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-54

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424306 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Крицкалюк Н. І. 
Інституціоналізація громадянського суспільства як чинник становлення демократії в Україні : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Н. І. Крицкалюк; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Комплексно проаналізовано інституціоналізацію громадянського суспільства (ГС) як чинника становлення демократії. Визначено сутність, структуру, функції інститутів ГС. Розглянуто новітні тенденції взаємовідносин інститутів ГС та держави. Розкрито теоретико-методологічні засади дослідження інституціоналізації ГС політики. Увагу приділено обгрунтуванню її зв'язку з проблемою ефективності демократичних інститутів. Акцентовано увагу на спільних і відмінних рисах моделей інституціоналізації ГС в демократичних державах. Показано, що ключовою проблемою, від вирішення якої залежить ефективність демократичних політичних інститутів, є надання інститутам соціальної спрямованості, можливість за їх допомогою здійснювати інституціоналізацію ГС. Доведено, що демократія потребує покращення матеріального становища, скорочення безробіття тощо. Обгрунтовано, що необхідність інституціоналізації ГС змушує шукати нові механізми, які сприяють підвищенню конкурентноздатності та консолідації суспільства. Здійснено історико-політологічний аналіз розвитку ГС в сучасній Україні та виділено основні етапи його інституціонального становлення. Визначено, що сутність сучасного стану інституціоналізації громадянських структур полягає в формуванні їх функціональної дієздатності. Обгрунтовано основні напрями подальшого розвитку інститутів ГС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Жиган Д. Ф. 
Політико-правові засади застосування політичних технологій у виборчому процесі : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / Д. Ф. Жиган; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Досліджено політико-правові засади застосування політичних технологій (ПТ) у виборчому процесі. Проаналізовано теоретико-методологічні підходи до дослідження ПТ як феномену політичного життя та визначено місце та роль ПТ у політичній сфері, зокрема у виборчому процесі. На основі аналізу еволюції ПТ, передумов їх виникнення, етапів формування та взаємозв'язку з розвитком соціально-політичних феноменів сформульовано визначення поняття політичних технологій, концептуалізовано феномен ПТ як чинника трансформації політичних процесів. Здійснено класифікацію ПТ. Визначено напрями, функції й етапи їх застосування. Встановлено кореляцію понять "виборчі технології" та "політичні технології". Досліджено маніпулятивну складову ПТ, особливості застосування політичної маніпуляції у демократичних і недемократичних режимах. Проаналізовано явище пропаганди як маніпулятивної ПТ і розглянуто її основні різновиди. На основі дослідження ролі ПТ у виборчому процесі України та зарубіжних держав визначено основні напрями політико-правового регулювання застосування ПТ у виборчому процесі. Встановлено взаємозалежність між застосовуваними ПТ і політичною свідомістю, сприйняттям політичної дійсності громадянами, їх політичною поведінкою, електоральними результатами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.1 + Ф3(4УКР)131

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424308 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Москалюк В. І. 
Хірургічні аспекти профілактики та лікування післяопераційних порушень моторно-евакуаторної функції кишечнику : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.03 / В. І. Москалюк; ДВНЗ України "Буков. держ. мед. ун-т". - Чернівці, 2016. - 24 c. - укp.

Мета дослідження - покращення результатів лікування хірургічних хворих шляхом дослідження причин і механізмів розвитку післяопераційних порушень моторно-евакуаторної функції кишечнику та розробки методів їх діагностики, профілактики та лікування. Розкрито нові причини та механізми порушень моторики кишечнику за участі серотоніну, що є генетично детермінованими та пов'язані з варіантами гена, що кодує білок-транспортер серотоніну (SERT), а також процесів протеолізу, фібринолізу, пероксидного окиснення. Розроблено нові методи діагностики функціональних порушень кишечнику, профілактики ускладнень і запропоновано алгоритм лікування таких хворих. Вдосконалено етапи операційних втручань і післяопераційного лікування, доведено їх ефективність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.305.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424309 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Ярмоліцька О. В. 
Економічні засади інноваційно-інвестиційного відтворення основних виробничих засобів підприємств залізничного транспорту : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / О. В. Ярмоліцька; Держ. екон.-технол. ун-т трансп. - Київ, 2016. - 23 c. - укp.

Розроблено й обгрунтовано економічні засади та прикладні рекомендації щодо інноваційно-інвестиційного відтворення основних виробничих засобів підприємств залізничного транспорту (ПЗТ) за сучасних умов господарювання. Розкрито сутність, зміст і роль основних виробничих засобів у забезпеченні економічного розвитку ПЗТ. Розкрито змістовну сутність і визначено складові інноваційно-інвестиційного відтворення основних виробничих засобів ПЗТ. Удосконалено методичні підходи до оцінювання зносу основних виробничих засобів з урахуванням складових інноваційно-інвестиційного відтворення. Встановлено фактори й обгрунтовано принципи інноваційно-інвестиційного відтворення основних виробничих засобів ПЗТ за сучасних умов господарювання. Удосконалено методичні основи визначення прогнозної величини капітальних вкладень в інноваційно-інвестиційне відтворення основних виробничих засобів ПЗТ з урахуванням невизначеності зовнішнього середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)372.1-571.1-96

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Якушко К. Г. 
Педагогічні умови формування професійно-орієнтованого іншомовного спілкування у студентів технічних спеціальностей аграрних університетів : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / К. Г. Якушко; ДВНЗ "Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди". - Переяслав-Хмельницький, 2016. - 22 c. - укp.

Викладено результати вивчення феномену "формування професійно-орієнтованого іншомовного спілкування (ПОІС) техніків аграрних університетів" та уточнено зміст цього поняття. Встановлено засади виявлення та визначення педагогічних умов формування ПОІС на початковому етапі навчання молодших бакалаврів у процесі здобуття освітнього ступеня "бакалавр". Визначено критерії та показники вивчення рівня сформованості у студентів ПОІС і з'ясовано її рівні, набуті суб'єктами пізнання в коледжах до початку навчання в аграрних ВНЗ. Виокремлено галузеві та програмові компоненти змісту професійної освіти, що визначають нормативний рівень сформованості у бакалаврів ПОІС. Запропоновано відповідні педагогічні умови формування ПОІС у студентів-техніків аграрних університетів. Розроблено й упроваджено модель поетапної реалізації педагогічних умов в експериментальну технологію формування у студентів технічних спеціальностей аграрних ВНЗ ПОІС. Перевірено формувальну спроможність розробленої моделі, оптимальність педагогічних умов та ефективність запропонованої технології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-913.371.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424311 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Фединчук Г. В. 
Оптимізація лікування прееклампсії у вагітних на тлі йододефіциту : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.01 / Г. В. Фединчук; НАМН України, Ін-т педіатрії, акушерства і гінекології. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Вивчено зниження частоти акушерської та перинатальної патології шляхом удосконалення лікувально-профілактичних заходів у вагітних жінок з прееклампсією у поєднанні з йододефіцитом. Визначено роль йододефіциту у розвитку прееклампсії та розвитку плацентарної дисфункції. Відзначено, що розвиток прееклампсії у вагітних жінок, які мешкають на Закарпатті, території з природною нестачею йоду, є більш раннім і важким за перебігом. Важлива роль у розвитку прееклампсії на тлі йододефіциту належить підвищенню перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) та зниженню антиоксидантної системи захисту (АОСЗ), що сприяє у розвитку дисбалансу клітинних біомембран та розвитку у зв'язку з цим хронічної плацентарної дисфункції. Доведено, що у вагітних жінок з прееклампсією на тлі патології щитоподібної залози (ЩЗ) порушення процесів феталізації плаценти відбувається в І триместрі вагітності з розвитком клінічних симптомів у II - III триместрах. Розроблено та впроваджено у пологодопоміжних установах комплекс лікувально-профілактичних заходів, що дозволив знизити рівень загрози переривання вагітності - у 1,5 разу, передчасних пологів - у 1,7 разу, передчасний розрив навколоплідних оболонок - у 1,5 разу, аномалій пологової діяльності - у 1,6 разу, маткових кровотеч - у 2,0 рази, дистресу плода - у 1,9 разу, затримку розвитку плода - у 2,3 разу, гіпоксичної енцефалопатії - у 1,3 разу, вегетовісциральної дисфункції - у 1,4 разу, геморагічного синдрому - у 1,2 разу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.213.026

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424312 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Мартиненко М. В. 
Методологічне забезпечення розвитку системи організаційних знань у структурі професійної освіти працівників промисловості : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.07 / М. В. Мартиненко; Харків. нац. екон. ун-т ім. С. Кузнеця. - Харків, 2016. - 40 c. - укp.

Досліджено актуальні проблеми розвитку системи організаційних знань (СОЗ) як інтегрованої складової професійної освіти працівників промисловості за умов становлення економіки знань. Проаналізовано передумови розвитку СОЗ у структурі професійної освіти. Визначено основні протиріччя у професійній освіті на макро-, мезо- та мікроекономічному рівнях, які обумовили необхідність пошуку шляхів їх вирішення. Узагальнено теоретичне підгрунтя концепції розвитку СОЗ у структурі професійної освіти працівників. Уточнено поняття організаційних знань з урахуванням їх особливостей та значення для удосконалення професійної освіти й обгрунтовано властивості та структуру СОЗ. Удосконалено поняття розвитку СОЗ і визначено його ознаки у структурі професійної освіти працівників промисловості. Розкрито інституціональні трансформації функцій професійної освіти на макро-, мезо- та мікроекономічному рівнях. Визначено пріоритетні фактори, що впливають на розвиток СОЗ. Обгрунтовано можливість їх використання як параметрів порядку. Обгрунтовано концепцію розвитку СОЗ у структурі професійної освіти працівників промисловості й основні напрями розвитку такої системи. Проаналізовано стан професійної освіти на макро-, мезо- та мікроекономічному рівнях. Обгрунтовано послідовність і сутність етапів методологічного підходу до розвитку СОЗ. Розроблено методичні підходи до оцінювання розвитку СОЗ за напрямами й ознаками. Проведено моделювання та прогнозування розвитку СОЗ на основі нелінійної динамічної моделі. Обгрунтовано методичний підхід до розроблення професійних стандартів на основі організаційних знань. Визначено зміст і послідовність етапів формування СОЗ на основі моніторингу попиту роботодавців на професійні компетентності працівників. Розроблено методичний підхід до визначення пріоритетних напрямів інвестування у розвиток СОЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)301-640.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424313 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Маслов Р. В. 
Формування оздоровчої компетентності майбутніх фахівців із фізичної реабілітації в процесі професійної підготовки : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / Р. В. Маслов; Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - Переяслав-Хмельницький, 2016. - 20, [1] c. - укp.

Досліджено проблему формування оздоровчої компетентності (ОК) майбутніх фахівців із фізичної реабілітації (ФР) в процесі професійної підготовки. Визначено сутність і структуру ОК таких фахівців із ФР. Здійснено теоретичний аналіз особливостей підготовки та процесу формування ОК цих фахівців із ФР. Обгрунтовано педагогічні умови формування в зазначеному напрямі компетентності майбутніх фахівців в процесі професійної підготовки. Визначено критерії та рівні сформованості оздоровчої компетентності цих фахівців із фізичної реабілітації, згідно з якими здійснено оцінювання рівнів її сформованості. Розроблено та науково обгрунтовано структурно-функціональну модель формування ОК майбутніх фахівців із ФР в процесі професійної підготовки. Експериментально перевірено її ефективність у процесі професійної підготовки. Результативність дослідження підтверджено динамікою зростання рівнів сформованості ОК майбутніх фахівців із ФР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.9 р30

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424315 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Черепаха О. С. 
Формування віртуальної системи управління процесами доставки товарів народного споживання у великих містах : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.22.01 / О. С. Черепаха; Харків. нац. автомоб.-дорож. ун-т. - Харків, 2016. - 22 c. - укp.

Запропоновано нові підходи до підвищення ефективності процесу доставки товарів народного споживання (ТНС) у великих містах за рахунок формування віртуальних маршрутів за умов стохастичного попиту на доставку вантажів. Вперше запропоновано підхід до формування раціональних віртуальних маршрутів доставки вантажів, який, на відміну від існуючих, дозволяє визначати траси маршрутів в поточному режимі для стохастичних параметрів попиту на доставку. Удосконалено метод прогнозування параметрів вантажопотоків на доставку вантажів за умов великого міста, заснований на використанні нейронних мереж, за рахунок розробки такої структури зазначеної мережі, що дозволяє врахувати періодичний характер попиту на доставку вантажів. Одержав подальший розвиток підхід до формування інформаційної системи збору даних щодо параметрів вантажопотоків, заснований на використанні клієнт-серверних СУБД, за рахунок нормалізації структури бази даних про параметри вантажопотоків шляхом виділення окремих таблиць, що містять атрибути-характеристики клієнтів і заявок.


Індекс рубрикатора НБУВ: О384.898 + У9(4УКР)373.30-813

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424316 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Вольський В. А. 
Удосконалення параметрів грунтообробних сферичних дискових робочих органів з нахиленою віссю обертання : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / В. А. Вольський; НААН України, ННЦ "Ін-т механізації та електрифікації сіл. госп-ва". - Глеваха, 2016. - 20 c. - укp.

Розглянуто та проаналізовано процес взаємодії сферичного дискового робочого органу (СДРО) з грунтом. Виявлено невідповідність прийнятого напряму з положеннями теоретичної механіки й опору матеріалів різання грунту лезом диска за напрямом його руху. Виявлено й обгрунтовано реальний напрям переміщення точок леза диска в грунтовому середовищі. Сформульовано фактичну фізичну суть процесу роботи СДРО. Одержано аналітичну модель для визначення кута різання грунту точками леза сферичного диска. Використовуючи найменше можливе значення кута різання грунту як критерій оцінювання раціональності обгрунтування параметрів СДРО з відхиленням осі обертання від горизонтальної площини одержано раціональні параметри сферичних дисків. Виконаний аналіз сил і моментів, які діють на сферичний диск, свідчить про те, що уточнений напрям руху точок леза диска в грунтовому середовищі та відповідний напрям різання грунту вірний.


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.2-12 + П032.253.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424317 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Лакинський Р. В. 
Суїцидальна активність хворих з депресіями і реакціями на важкий стрес (фактори ризику, диференціальна діагностика та лікування) : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.16 / Р. В. Лакинський; НАМН України, Ін-т неврології, психіатрії та наркології. - Харків, 2016. - 20, [1] c. - укp.

Встановлено, що спектри найважливіших предикторів формування суїцидальної поведінки у хворих на депресії й у хворих з реакціями на важкий стрес є відмінними. В першому випадку це: жіноча стать, вік > 50 років, вища освіта, а також статус пенсіонера за віком; а в другому це: чоловіча стать, вік ≤ 50 років, середня спеціальна освіта та відсутність зайнятості. Вперше визначено інформативність особливостей суїцидальної поведінки як предикторів завершеності спроб самогубства, найважливішими з яких (у порядку зменшення інформативності) є: вживання алкоголю перед спробою, що забезпечує вміст етанолу в крові на рівні > 1,50 проміле; вік на момент скоєння спроби ≥ 50 років; чоловіча стать; час доби скоєння спроби в інтервалі 03:01 - 15:00 годин і четверг або п'ятниця, як дні здійснення спроби. В процесі комплексного аналізу соціально-демографічних, клініко-психопатологічних, психодіагностичних і ситуаційних ознак, визначено додаткові маркери диференціальної діагностики депресивних розладів, а також реакції на важкий стрес у осіб із суїцидальною поведінкою. Вивчено вплив краніоцеребральної гіпотермії (КЦГ) на процес лікування пацієнтів з суїцидальною поведінкою, хворих на депресивні розлади або з реакціями на важкий стрес.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Єрмоленко І. І. 
Композиційне і комунікативно-прагматичне конструювання "чорного детективу" Даніеля Пеннака : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.05 / І. І. Єрмоленко; Київ. нац. лінгвіст. ун-т. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Досліджено композиційні та комунікативно-прагматичні конструювання детективних текстів Д. Пеннака. Висвітлено теоретичні засади та розроблено комплексне підгрунтя вивчення лінгвопоетичних властивостей детективних творів автора. Визначено специфіку фреймової структури детективу Д. Пеннака. Охарактеризовано роль композиційних складників у смисловій структурі детективного тексту, з'ясовано особливості оповідного простору й оповідної інстанції у детективах Д. Пеннака. Виокремлено засоби та прийоми актуалізації модальної інформації, розкрито механізми творення іронічних смислів, ідентифіковано та встановлено специфіку функціонування інтертекстуальних елементів на різних рівнях детективного тексту Д. Пеннака.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ФРА)6-4 Пеннак Д. 534

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424319 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Заплетнюк М. А. 
Формування громадянського суспільства в Україні у 1990-х роках (історичний аспект) : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / М. А. Заплетнюк; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2016. - 18 c. - укp.

Досліджено формування громадянського суспільства в Україні у період 1990-х рр. Обгрунтовано висунуті висновки щодо наслідків відновлення української державності та її впливу на формування громадянської свідомості. Проаналізовано процес формування громадянського суспільства України протягом останніх років XX ст. та осмислення результатів проведених реформ. Висвітлено та проаналізовано процес формування українського громадянського суспільства впродовж 1990-х рр. Визначено роль національно-демократичних партій, рухів і громадських об'єднань не лише у процесі суверенізації, а й у процесі формування громадянського суспільства. Проаналізовано вплив економічних чинників на формування "середнього" класу як опори потужного громадянського суспільства, а також роль економічних інтересів представників різних верств українства на формування громадянської ідентичності. Оцінено обгрунтованість і зміст заходів керівництва держави у справі формування громадянського суспільства, а також визначено ступінь зовнішньополітичних впливів на цей складний процес.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)634-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424320 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Бєлка К. Ю. 
Оптимізація контрольованої седації у пацієнтів зі станом відміни алкоголю у відділенні інтенсивної терапії : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.30 / К. Ю. Бєлка; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. - Київ, 2016. - 24, [1] c. - укp.

Теоретично обгрунтовано та запропоновано новий шлях вирішення актуальної проблеми інтенсивної терапії - седації пацієнтів зі станом відміни алкоголю (СВА) шляхом застосування постійної внутрішньовенної інфузії дексмедетомідину, пропофолу та їх комбінації. Одержано нові наукові дані щодо предикторів важкого СВА у госпіталізованих пацієнтів. Вперше досліджено рівень кортизолу плазми у пацієнтів зі СВА й алкогольним делірієм, його динаміку протягом курсу лікування та в залежності від обраного методу седації. Доповнено наукові дані про інцидентність розвитку посттравматичних стресових розладів і тривожно депресивних станів у пацієнтів зі СВА після лікування у відділенні інтенсивної терапії. Обгрунтовано концепцію та розроблено алгоритм седації пацієнтів зі станом відміни алкоголю й алкогольним делірієм, що дозволило зменшити тривалість лікування та частоту ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.11-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА424321 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського