Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (43)Тематичний інтернет-навігатор (59)Наукова електронна бібліотека (848)Автореферати дисертацій (540)Книжкові видання та компакт-диски (8968)Журнали та продовжувані видання (364)
Пошуковий запит: <.>RZN=Ц$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 10055
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Березін Ф. Н. 
Автономний радіометр для моніторингу довкілля / Ф. Н. Березін, В. О. Кісурін, В. Д. Скляренко, В. В. Токаревський. - К., 1999. - 8 c. - (Препр. / НАН України. Ін-т ядер. дослідж.; КИЯИ-99-4). - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розроблено радіометр з внутрішньою пам'яттю, призначений для автономного дослідження навколишнього середовища протягом великого періоду часу. Наведено блок-схему, а також технічні характеристики приладу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц69,8(4УКР)-52с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р88700 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Демчук П. О. 
Актуальні проблеми ідеологічної роботи в збройних силах України : Навч. посіб. для слухачів ін-ту / П. О. Демчук; Київ. військ. гуманіт. ін-т. - К., 1998. - 163 c. - Бібліогр.: с. 160-162. - укp.

Проаналізовано наявні в зарубіжній літературі підходи до визначення сутності ідеології та її соціальної ролі. Розглядаються проблеми сутності і змісту ідеологічного плюралізму, співвідношення і взаємодії часткових ідеологій різних соціальних груп та відповідних політичних сил і загальносуспільної ідеології як системи узгоджених ціннісних орієнтацій усіх суспільних сил. Розглядаються питання національного та інтернаціонального у вихованні особового складу, релігійного і філософського світосприйняття та світорозуміння, досвід організації і реалізації виховного процесу в збройних силах сучасних розвинутих країн (США, Франції, Великобританії).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,6(4УКР)301

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА589819 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Требін М.  
Армія на політичній авансцені / М. Требін // Людина і політика. - 2001. - № 1. - С. 3-19. - Бібліогр.: 48 назв. - укp.

Вивчено питання взаємодії армії та політичної влади. Встановлено, що за різних політичних умов армія впливає на політику диференційовано: або це реакційна політична роль, або патріотична, або миротворча. Наведено приклади проявів самостійності армії в різних країнах і в різні часи, висвітлено динаміку військових переворотів за період з 1963 по 1985 рр., їх причини.


Ключ. слова: армія, політика, цивільний контроль над армією, військові перевороти
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ц1,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Требін М.  
Армія наступного сторіччя: можлива модель для України / М. Требін // Людина і політика. - 2000. - № 2. - С. 39-44. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено питання можливості переходу до організації української армії на професійних засадах: аргументи на користь цього, основні аспекти такого переходу (економічний, військовий, соціально-політичний), а також питання військового бюджету, формування резервів. Наведено таблиці, що ілюструють військові видатки деяких країн. Порівняно Збройні Сили України та її сусідів за окремими критеріями.


Ключ. слова: професійна армія, військові потреби, Збройні Сили України
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Укр)1:64

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Смолянюк В.  
Армія США як чинник геостратегічного лідерства Вашингтона ("фотографія" військово-політичних можливостей Сполучених Штатів на старті ХХІ століття) / В. Смолянюк // Людина і політика. - 2001. - № 1. - С. 101-110. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Проаналізовано військово-політичний курс США та особливості військового будівництва цієї держави. Визначено мету США - створення найкращих в світі, повноцінних, збалансованих збройних сил, які відповідають вимогам ХХІ ст., спроможних забезпечити військову перемогу й одержання Вашингтоном політичних дивідендів у будь-якому регіоні світу. Досліджено напрями "життєво важливих інтересів" США, військово-політичні механізми впливу на різні країни, позитивні та негативні характеристики американської військової сфери.


Ключ. слова: збройні сили США, військове будівництво, військовий бюджет, військова стратегія
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф083 + Ц4,8(7США)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Артиллерийское и стрелковое вооружение : Междунар. науч.-техн. сб. Вып. 2 / ред.: Л. И. Бондаренко; Науч.-техн. центр артиллер.-стрелкового вооружения. - К., 2000. - 122 с. - рус.

Рассмотрены проблемы развития и боевого применения артиллерии. Исследованы возможности электромагнитной катушечной пушки по разгону тел до гиперзвуковых скоростей, предложен рациональный метод определения параметров движения маневрирующей цели при стрельбе зенитного артиллерийского комплекса. Освещены некоторые аспекты внутренней баллистики орудий с регенеративной жидкостной инжекцией, технология производства артиллерийского и стрелкового вооружения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц521/541я43(0) + К781.1я43

Шифр НБУВ: Ж70656 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Артиллерийское и стрелковое вооружение : Междунар. науч.-техн. сб. Вып. 3 / ред.: Л. И. Бондаренко; Науч.-техн. центр артиллер.-стрелкового вооружения. - К., 2001. - 106 с. - рус.

Визначено основні тенденції розвитку засобів ураження та умов бойового застосування танків з активними системами захисту. Розглянуто деякі аспекти проблеми боротьби з протикорабельними ракетами (ПКР). Доведено, що для їх ураження на відстанях більше 2000 м доцільно використовувати зенітні снаряди з готовими уражаючими елементами масою близько 0,4 г, які забезпечують виведення з ладу систем керування ПКР. Наведено уточнену динамічну модель стосовно розрахунку власних частот та форм коливань ракетоносіїв пакетної компоновки. Досліджено вплив урахування деформації зсуву та інерції обертання для еквівалентних стрижневих елементів динамічної моделі. Проаналізовано можливість реалізації у конструкції корабельної зенітної установки органічно спареного артилерійського автомата калібру 76 мм з підвищеною початковою швидкістю снаряда. Викладено результати розрахунків кінематики автомата, балістики та живучості ствола, параметрів системи охолодження та дульного гальма.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц541я43

Шифр НБУВ: Ж70654 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Артиллерийское и стрелковое вооружение : Сб. ст. / ред.: Л. И. Бондаренко, Г. А. Бойко; Гос. науч.-техн. центр арт.-стрелк. вооружения М-ва пром. политики Украины. - К., 1999. - 182 c. - рус.

Представлено матеріали з питань теорії та практики артилерійського і стрілецького озброєння (АСО), математичного і фізичного моделювання процесів внутрішньої балістики, взаємодії снаряда з перешкодою. Розглянуто деякі питання балістики за гіперзвукових швидкостях тіл, що метаються, управління артилерійським вогнем, підвищення ефективності стрільби та подальшого розвитку АСО. Запропоновано новий варіант розв'язання задачі зустрічі снаряда з ціллю. Приділено увагу модернізації існуючого озброєння та деяким проблемам розробки його нових видів, технології виробництва й підвищенню якості матеріалів та заготовок для виробів АСО, питанням міцності і поліпшення їх службових властивостей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц541 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33492 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Перепелиця Г. М. 
Без'ядерний статус і національна безпека України / Г. М. Перепелиця; Нац. ін-т стратег. дослідж. - К., 1998. - 108 c. - (Воєн. безпека; Вип.6). - Бібліогр.: 54 назв. - укp.

Аналізуються наслідки ядерного роззброєння України та його вплив на її національну безпеку. Розглядаються питання відновлення геополітичного суперництва між НАТО та Росією; присутності Чорноморського флоту на території України; воєнно-політичної нестабільності навколо кордонів України. Детально проаналізовані концепції без'ядерної зони у Центрально-Східній Європі; воєнно-політичного партнерства як засіб забезпечення національної безпеки України; "оборонного стримування".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8(4УКР) + Х918.132 + Х912.4 + Т3(4УКР)64-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС32808 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Лапін В. М. 
Безпека життєдіяльності людини : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / В. М. Лапін; Нац. банк України. - 4-е вид., випр. - Л. : ЛБІ НБУ; К.: Знання, 2001. - 183 c. - Бібліогр.: 33 назв. - укp.

Висвітлено проблеми екологічної техногенної безпеки за умов науково-технічного прогресу. Наведено дані щодо стану навколишнього середовища: атмосферного повітря, літосфери, гідросфери, їх впливу на здоров'я людей. Надано практичні поради стосовно захисту населення за умов надзвичайних ситуацій: стихійного лиха, аварій, катастроф, екстремальних транспортних та криміногенних ситуацій. Особливу увагу приділено захисту населення за умов радіаційного та хімічного забруднення у випадках аварій на атомних електростанціях, хімічно небезпечних об'єктах і застосування зброї масового ураження, під час надання першої медичної допомоги та взаємодопомозі у разі ураження і травм.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 я73-1 + Р12 я73 + Р36 я73 + Ц69,8(4УКР)-53 я73 + А734 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА607585 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Лапін В. М. 
Безпека життєдіяльності : Навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / В. М. Лапін; Нац. банк України. - Л., 1998. - 107 c. - укp.

Розглянуто небезпечні та шкідливі чинники у ситуаціях, що виникають як у середовищі проживання людини, так і у середовищі навчання і праці. Розроблено заходи та способи захисту людей в умовах виникнення надзвичайних ситуацій техногенного, природного характеру та під час використання зброї масового ураження. Наведено характеристику надзвичайних ситуацій природного і техногенного походження та їх наслідки. Розглянуто екстремальні ситуації криміногенного характеру і способи їх уникнення, а також джерела, зони дій та рівні забруднень навколишнього середовища у разі аварій на АЕС та хімічно небезпечних об'єктах. Представлено характеристику осередку ядерного, хімічного та бактеріологічного ураження та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р12 я73 + Р36 я73 + Ц69,8(4УКР)-53 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС32888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Іванов В. І. 
Варіанти організації і шляхи підвищення функціональних можливостей курсантів військових навчальних закладів за короткі строки / В. І. Іванов, О. Д. Корнієнко // Педагогіка, психологія та мед.-біол. пробл. фіз. виховання і спорту. - Х., 2001. - № 23. - С. 7-13. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

За результатами досліджень визначено, що інтенсифікація фізичної підготовки з раціонально організованим руховим режимом є основним шляхом підвищення рівня фізичної підготовленості курсантів військових навчальних закладів.


Ключ. слова: фізична підготовка, інтенсифікація, руховий режим, спортивно-масова робота, динамічне зовнішнє середовище, взривна енергія, функціональний стан
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4Укр)360.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69411 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Клименко В.  
Взаємодія органів дізнання зі слідчими військових прокуратур при провадженні розслідування / В. Клименко // Право України. - 2000. - № 3. - С. 60-64. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)7-9 + Ц4,8(4УКР)277

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
14.

Дерев'янчук А. Й. 
Визначення основних характеристик артилерійського комплексу та оцінка його ефективності / А. Й. Дерев'янчук, А. О. Вакал // Вісн. Сум. держ. ун-ту. - 1999. - № 1. - С. 99-105. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Створено алгоритм визначення основних характеристик артилерійського комплексу ( АК) та оцінки їх ефективності. Цей алгоритм може бути використаний для створення відповідної методики оцінки якості вже існуючих комплексів та розробки рекомендацій для створення перспективних АК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц541.2-101

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Глущенко В. Ф. 
Вогнева підготовка : Навч. посіб. / В. Ф. Глущенко, Л. В. Безносюк, А. О. Колоколов, А. В. Мовчан, Ю. В. Мельник. - Вінниця, 1998. - 159 c. - (Б-чка співробітника МВС). - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Викладені правові підстави та порядок застосування зброї працівниками міліції, матеріальна частина зброї та заходи безпеки при користуванні нею, основи стрільби зі стрілецької зброї, прийоми та правила стрільби з пістолета та автомата, основні положення техніки швидкісної стрільби, питання організації та проведення стрільб згідно з Курсом стрільб 1997 р., тактико-технічні характеристики та призначення основних видів зброї, що не є на озброєнні в органах внутрішніх справ та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц521.23-91я7 + Х819(4УКР)112.011.02я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Бережинский В. Г. 
Военно-морское искусство Киевской Руси / В. Г. Бережинский; Н.-и. центр гуманит. пробл. Вооруж. Сил Украины. - К., 2000. - 27 c. - Библиогр.: 23 назв. - рус.

Систематизированы сведения о военном искусстве древнерусских моряков, обобщен опыт плавания дружинников Киевской Руси по рекам Русской равнины, Черному, Азовскому, Каспийскому и Балтийскому морям. Показано, как в многочисленных сражениях на воде крепло и закалялось отечественное военно-морское искусство.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)414-54 + Ц35(4УКР)412

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р88761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Требін М.  
Війни століття, що наступає: якими вони можуть бути? / М. Требін // Людина і політика. - 2001. - № 2. - С. 62-75. - Бібліогр.: 32 назв. - укp.

Розглянуто можливий варіант воєн нового століття, що базується на наслідках військово-технічної революції (ВТР) та сучасних тенденціях збройної боротьби. Визначено особливості ВТР, основні тенденції сучасної збройної боротьби. Зроблено прогноз щодо ймовірного характеру, географії, сфер боротьби, зброї можливих воєнних конфліктів. Наголошено на необхідності зважати на світові тенденції щодо використання зброї, особливості сучасного етапу ВТР через відставання України у сфері озброєння, що є загрозою для національної безпеки країни.


Ключ. слова: війни, збройний конфлікт, ВТР, бойові дії
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц1,8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Ягупов В. В. 
Військова дидактика : Навч. посіб. / В. В. Ягупов; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2000. - 399 c. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Викладено основи, тенденції та особливості військово-дидактичного процесу у Збройних силах України. Комплексно розглянуто основні компоненти навчання військових. Проаналізовано їх зміст і напрямки удосконалення в сучасних дидактичних концепціях. Висвітлено методи навчання воїнів та обгрунтовано їх методику. Наведено тести та завдання для самоконтролю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)301 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА605611 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Соколов С. В. 
Військова дисципліна як об'єкт соціально-філософського аналізу / С. В. Соколов. - К. : Наук. світ, 1999. - 48 c. - Бібліогр.: 138 назв. - укp.

Узагальнено вітчизняний та іноземний суспільно-історичний досвід про формування та еволюції соціального феномену "військова дисципліна". Висунуто ідею про взаємозв'язок світогляду та військової дисципліни за умов будівництва та реформування Збройних Сил України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4,8(4УКР)242 + Ю6*668

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Р87676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Горєвалов С. І. 
Військова журналістика України в національно-визвольних змаганнях / С. І. Горєвалов; Від-ня військ. підготов. Держ. ун-ту "Львів. політехніка". - Л., 1997. - 317 c. - укp.

Вперше у світовій історико-журналістській науці системно розглянуто основні етапи становлення і розвитку української військової журналістики як нового типу української преси у національно визвольних змаганнях українського народу за утворення самостійної держави в період розпаду російської та австро-угорської імперій. Значна увага приділяється аналізу тематики та змісту публікацій, основних форм та видів української військової журналістики, а також її ролі у формуванні та ідейному вихованні вояків українських військових формувань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч612.3(4УКР)6 + Ц4,8(4УКР)1:611/612 + Ц4,8(4УКР)424.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591504 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського