Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (104)Автореферати дисертацій (987)Реферативна база даних (13061)Книжкові видання та компакт-диски (11910)Журнали та продовжувані видання (5480)
Пошуковий запит: <.>DP=2024$<.>
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Тарадайко, Сергій Миколайович.
Філософія лінії. Микола Колядко. [Електронний ресурс] : науково-популярне видання / С. М. Тарадайко. - Київ : ArtHuss, 2021. - 152 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 11.17 Мб


Микола Колядко (1951 – 1999) дуже цікавий художник, який поєднує досить абстрактні та стародавні, власне народні мотиви. Це розкрито в есеї, примітному вже за жанром, а саме: коли про твори живопису пише філософ. Отож увагу зосереджено не на впливах і «запозиченнях», а на баченні світу, що притаманне самому майстру. Додається великий обсяг ілюстрацій.




   Тип видання:   монографія   
2.


Рослини в урботехногенному середовищі степової зони України [Електронний ресурс] : монографія / Т. Ф. Чипиляк, О. М. Зубровська, Г. Н. Шоль ; Національна академія наук України, Криворізький ботанічний сад. - Київ : ТОВ "Талком", 2022. - 390 с.

  Текст у форматі PDF 4.13 Мб


Монографію присвячено дослідженню рослинного покриву Кривого Рогу – одного з найбільших індустріальних міст степової зони України. Висвітлено результати багаторічних досліджень трансформації флори міста, зумовленої кліматичними змінами й урботехногенним навантаженням. Наведено особливості впливу важких металів на листяні деревні рослини, розвитку видів і культиварів квітниково-декоративних рослин за кліматичних змін.

Для фахівців з екології, ботаніки, фізіології, студентів вищих навчальних закладів, спеціалістів садово-паркового господарства, управлінь з екології і природних ресурсів.



Кл.слова:
флора -- насадження -- декоративні рослини

   Тип видання:   монографія   
Категорія:    
3.

Куцаєва, Т. О.
Спогади про польські читацькі культури Модерної епохи в рефлексіях польських книжкових знаків (2-га пол. XІХ – поч. XХ ст.) [Електронний ресурс] : монографія / Т. О. Куцаєва ; Національний історико-архітектурний музей "Київська фортеця", Громадська організація "Культура заради майбутнього". - Дніпро : "ФОП Середняк Т. К.", 2023. - 115 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.63 Мб


Монографія присвячена польським читацьким культурам Модерної епохи в рефлексіях книжкових знаків 2-ї пол. XIX – поч. XX сторічь на антикварних книгах із історичних колекцій бібліотек «Київського художньо-промислового і наукового музею» та «Державного історичного музею», а також пов’язаних із ними колекцій низки сучасних музеїв та бібліотек України, Литви, Польщі та США. Авторка приділяє рівну увагу як книжковому знаку, так і книзі, приналежність якої конкретний книжковий знак засвідчував. Власницькі та невласницькі книжкові знаки приватних та інституційних бібліотек – маркери фрагментів польських історичних книгозбірень, стали ключами для написання їх історій або продовження реконструкції складу вже відомих збірок. Вдалось віднайти фрагменти біографій, а також історій власників у зв’язку з їх життям та діяльністю в Україні впродовж 2-ї пол. XIX – перших декад XX сторічь. Більшість з цих власників залишили Україну, деякі були вбиті, а інституції – ліквідовані, внаслідок драм Першої світової війни, переслідувань та репресій більшовиків, а потім совєтської влади. Совєтська дійсність між двома світовими війнами, Друга світова війна та наступні довгі роки, ще більш драматично посилили розпорошеність історичних книгозбірень та спричинили великі труднощі пов’язані з відстеженням їх долі. Сліди та шляхи вцілілих фрагментів віднайдених польських історичних книгозбірень, які є самодостатніми соціокультурними явищами, довго залишались невідомими як в Національному музеї історії України, так і в кількох інших українських музеях і бібліотеках. Досліджені книжкові знаки та книжкові скарби уособлюють нове знання та є частиною важливого спогаду про втрачені в реаліях совєтської дійсності польські читацькі культури.

Монографія призначена усім зацікавленим історією польсько-українського історичного культурного діалогу, а також європейської культурної спадщини, бібліофільством, біографістикою, книгознавством, колекціонуванням книжкових знаків, полоністикою, рукописною та книжковою спадщиною, мистецтвознавством та українознавством. Публікація є першої в авторському циклі «Оприлюднення культурної спадщини». Дослідження та публікація підготовлені в рамках стипендіальної програми «Досліджуйте в Україні» (Badaj na Ukrainie) від Центру діалогу ім. Юліуша Мєрошевського, Республіка Польща.




   Тип видання:   монографія   
4.


Механізми удосконалення системи земельного кадастру в Україні [Електронний ресурс] : монографія / Й. М. Дорош [и др.]. - Київ : Компринт, 2023. - 132 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.94 Мб


У монографії здійснено аналіз законодавчо-нормативного забезпечення ведення земельного кадастру відповідно до сучасних світових тенденцій та актуальних завдань управління земельними ресурсами. Показано основні проблеми, які виникають у процесі ведення державного земельного кадастру. Визначено основні негативні наслідки помилок і неточностей даних земельного кадастру. Надано пропозиції щодо удосконалення законодавчо-нормативного забезпечення ведення земельного кадастру. Запропоновано вдосконалення системи земельного кадастру в Україні за пріоритетними напрямами, які забезпечать актуальність, достовірності і повноту даних, а саме здійснення актуалізації даних, зокрема, оновлення геодезичної та картографічної основ; виправлення помилок просторових та атрибутивних даних; доповнення бази даних Державного земельного кадастру відомостями, необхідними для ефективного управління земельними ресурсами. На основі результатів виконаних досліджень надано пропозиції з виправлення недоліків у функціонуванні системи земельного кадастру на підставі проведення комплексних наукових досліджень.

Для фахівців землевпорядного профілю, викладачів, здобувачів вищої освіти за спеціальністю 193 Геодезія та землеустрій, працівників сфери державного управління земельними ресурсами та органів місцевого самоврядування.




   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
5.


Управління річковими басейнами [Електронний ресурс] = Management of river basins : навчальний посібник / В. К. Хільчевський, В. В. Гребінь, М. Р. Забокрицька ; Міністерство освіти і науки України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Географічний факультет, Волинський націіональний університет імені Лесі Українки. - Київ : Видавництво "ДІА", 2024. - 236 с.

  Текст у форматі PDF 6.13 Мб


У першому, виданому в Україні, навчальному посібнику з управління річковими басейнами охарактеризовано основні засади управління водними ресурсами, річкові басейни Європи та України, принципи гідрографічного та водогосподарського районування, органи управління водними ресурсами країни на басейновій основі. Розглянуто основні положення державного моніторингу вод з детальною ілюстрацією операційного моніторингу масивів поверхневих вод річкових басейнів України.

Навчальний посібник призначено для студентів університетів, які навчаються за освітніми програмами «Управління та екологія водних ресурсів» та «Гідрологія» спеціальності 103 «Науки про Землю». Він може бути корисним й для студентів інших освітніх програм гідрологічного та гідроекологічного профілю.



Кл.слова:
річкові басейни -- водні ресурси -- водогосподарське районування

   Тип видання:   наукове видання   
6.


Науково-дослідному економічному інституту – 50 років [Електронний ресурс] : книга / авт. уклад О. С. Чмир ; Науково-дослідний економічний інститут, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. - Київ : НДЕІ, 2012. - 135 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.29 Мб


Видається з нагоди 50-річчя Науково-дослідного економічного інституту Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Знайомить читача зі структурою НДЕІ, напрямами його наукової діяльності. Містить інформацію про історію заснування й розвитку інституту з 1962 р. по 2012 р., наукову та науково-педагогічну діяльність, творчі контакти, впровадження результатів наукових досліджень у господарську практику. При підготовці цього видання були використані матеріали Державного архіву України, власного архіву НДЕІ, фотодокументи.




   Тип видання:   навчальний посібник      методичний посібник   
7.


Методи суспільно-географічних досліджень [Електронний ресурс] : навчально-методичне видання / К. Мезенцев [и др.] ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - для студентів, що навчаються за освітніми програмами "Економічна географія" і "Урбаністика та міське планування" першого (бакалаврського) освітнього рівня. - Київ : "Фенікс", 2021. - 100 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 1.50 Мб


У навчально-методичному виданні розкрито зміст та структуру основних освітніх компонентів у рамках бакалаврських освітньо-професійних програм «Економічна географія» і «Урбаністика та міське планування» за спеціальністю 106 Географія у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, які спрямовані на оволодіння здобувачами вищої освіти теоретичних знань і практичних навичок щодо вибору та застосування методів суспільно-географічних досліджень.

Для студентів та викладачів закладів вищої освіти, де здійснюється підготовка фахівців за спеціальністю 106 Географія.




   Тип видання:   монографія   
8.


Формування метрополісних регіонів України: досвід Києва [Електронний ресурс] : монографія / Г. Підгрушний [и др.]. ; Національна академія наук України, Інститут географії. - Київ : б\в, 2023. - 209 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 8.50 Мб


У монографії розглянуто теоретичні та прикладні аспекти метрополізації та формування метрополісних регіонів. Досліджено передумови та фактори розвитку Київського метрополісного регіону. Виявлено особливості трансформації та розроблено напрями вдосконалення функціонально-просторової структури регіону та його окремих складових. Досліджено вплив воєнних дій 2022 року на розвиток Київського метрополісного регіону. Проаналізовано міжнародний досвід інституалізації метрополісних регіонів. Досліджено передумови та можливості розвитку окремих метрополісів та мережі метрополісних регіонів України. Особлива увага приділена їх значенню у формуванні збалансованої, поліцентричної моделі просторового розвитку України.

Для науковців, аспірантів, студентів та всіх, хто цікавиться питаннями міського розвитку.



Кл.слова:
метрополісні регіони -- регіон -- метрополіс

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Соціологія   
9.


Соціальна географія [Електронний ресурс] : підручник / Л. Нємець [и др.] ; Київський національний університет імені Tараса Шевченка, Харківський національний університет імені B.H. Каразіна. - Київ : "Фенікс", 2019. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 2.44 Мб


У підручнику розглянуто теоретичні та прикладні питання соціальної географії. Головна його мета – сприяти ефективному оволодінню сукупністю теоретичних знань і практичних навичок соціально-географічних дослідхень. У підручнику охарактеризовано традиційні та новітні підходи, напрями і методи соціальної географії.

Для студентів та аспірантів географічних спеціальностей, а такох всіх, хто ціка- виться питаннями соціальної географії.



Кл.слова:
соціальна географія -- соціально-демографічний розвиток -- гуманістична географія

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Біологічні науки   
10.

Красова, Ольга Олександрівна.
Фіторізноманіття схилових ландшафтів причорноморської частини басейну Інгульця: структура та збереження [Електронний ресурс] = Phytodiversity of slope landscapes of the Black Sea part of the Inhulets basin: structure and conservation : монографія / О. О. Красова ; відп. ред. Д. В. Дубина ; Національна академія наук України, Криворізький ботанічний сад. - Київ : ТОВ "Талком", 2023. - 260 с.

  Текст у форматі PDF 5.03 Мб


У монографії представлені результати досліджень рослинного покриву схилових ландшафтів причорноморської частини басейну р. Інгулець. Проаналізовано структурний склад ценофлор. Розроблено класифікацію рослинності, розкрито специфіку її територіальної та екологічної диференціації. Виявлено раритетну складову флори, проведено созологічну оцінку угруповань і запропоновано заходи з оптимізації охорони фіторізноманіття. Для ботаніків, спеціалістів у галузі охорони природи, викладачів і студентів вищих навчальних закладів.

The monograph presents the results of research on the vegetation cover of slope landscapes in the Black Sea part of the Inhulets river basin. The structural composition of cenoflora was analyzed. The classification of vegetation was developed, and the specifics of its territorial and ecological differentiation were revealed. A rare component of the flora was identified, a sociological assessment of the communities was carried out, and measures to optimize the protection of phytodiversity were proposed. For botanists, specialists in the field of nature protection, teachers and students of higher educational institutions.



Кл.слова:
флора -- рослинність -- ландшафт

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
11.

Хільчевський, Валентин Кирилович.
Управління транскордонними водними ресурсами [Електронний ресурс] = Management of transboundary water resources : навчальний посібник / В. К. Хільчевський ; Міністерство освіти і науки України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Географічний факультет. - Київ : ТОВ "ДІА", 2024. - 208 с.

  Текст у форматі PDF 5.19 Мб


У першому, виданому в Україні, навчальному посібнику з управління транскордонними водними ресурсами висвітлено основні положення водної політики в контексті транскордонних водних об’єктів, охарактеризовано глобальні водні ресурси та транскордонні річкові басейни, озера та водоносні горизонти. Розглянуто Конвенцію про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер (Гельсінкі, 1992 р.), Протокол про воду та здоров’я (Лондон, 1999 р.), Конвенцію про право несудноплавних видів використання міжнародних водотоків (Нью-Йорк, 1997 р.), а також Водну рамкову директиву ЄС (2000 р.). Висвітлено питання води та збройних конфліктів. Навчальний посібник призначено для студентів, які навчаються за освітньою програмою «Гідрологія та інтегроване управління водними ресурсами» спеціальності 103 «Науки про Землю». Він може бути корисним й для студентів інших освітніх програм гідрологічного та гідроекологічного профілю.

The first textbook on transboundary water resources management, published in Ukraine, reflects the main provisions of water policy in the context of transboundary water bodies, characterizes global water resources and transboundary river basins, lakes and aquifers. The Convention on the Protection and Use of Transboundary Watercourses and International Lakes (Helsinki, 1992), the Protocol on Water and Health (London, 1999), and the Convention on the Law of the Non-navigational Uses of International Watercourses (New York, 1997) are considered. ), as well as the EU Water Framework Directive (2000). Issues of water and armed conflicts are covered. The textbook is intended for university students studying in the educational program “Hydrology and Integrated Water Resources Management”, specialty 103 “Earth Sciences”. It may also be useful for students of other educational programs in hydrological and hydroecological fields.



Кл.слова:
водна політика -- міжнародні річкові басейни -- водні ресурси

   Тип видання:   монографія   
12.


Стоматологія України. Історичні нариси [Електронний ресурс] : монографія / Н. Г. Баранник [и др.] ; ред.: І. П. Мазур, О. В. Павленко, І. Л. Скрипник. - Харків : "СИМ", 2017. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 8.14 Мб


Монографію видано до сторіччя формування Української наукової стоматологічної школи. Видання присвячено історії розвитку стоматології в України. Протягом ста років відбувався процес формування Української наукової стоматологічної школи. З утворенням першого одонтологічного інституту в Києві стоматологія стала невід’ємною частиною медицини та було закладено наукове підґрунтя до вивчення захворювань порожнини рота. Висвітлено роль наукових товариств в розвитку стоматології, основні віхи формування наукової школи, створення мережі лікувально-профілактичних закладів в різних регіонах України, що надають стоматологічну допомогу. Надано історичні нариси про основні події стоматологічної спільноти України, організацію та проведення з’їздів, Національних Українських стоматологічних конгресів, про співпрацю зі Всесвітньою федерацією стоматологів (FDI). Наведено історичні дані про діяльність стоматологічних осередків в різних регіонах України. Представлено ретельний аналіз сучасного стану стоматологічної служби України.

Монографія призначена для фахівців в галузі історії медицини, лікарів – стоматологів, студентів вищих навчальних медичних закладів, молодших спеціалістів з медичною освітою за фахом «Стоматологія» та «Ортопедична стоматологія».



Кл.слова:
стоматологія -- становлення стоматологічної спільноти -- лікар-стоматолог

   Тип видання:   довідник   
13.


Стоматологічна допомога в Українi [Електронний ресурс] : довідник / голов. ред. Ю. В. Вороненко ; уклад. М. В. Голубчиков, О. В. Павленко, В. М. Заболотько, В. І. Біда, О. М. Вахненко, Є. В. Волосов, О. М. Дорошенко, Р. Р. Ілик, А. М. Кобилянський, А. В. Копчак, Н. Г. Кравчук, І. П. Мазур, В. А. Мохорєв, З. Р. Ожоган, К. І. Павленко, М. О. Павленко, М. М. Рожко, Н. О. Савичук, О. Ф. Сіренко, І. О. Скрипник , О. М. Ступницька, В. Я. Шибінський, С. А. Шнайдер, О. М. Якименко. ; Міністерство охорони здоров’я України, Державний заклад "Центр медичної статистики МОЗ України", Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, Громадська організація "Асоціація стоматологів України". - Кіровоград : "Поліум", 2017. - 85 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.58 Мб


Довідник підготовлений працівниками Державного закладу “Центр медичної статистики Міністерства охорони здоров’я України” та інститутом стоматології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П. Л. Шупика.



Кл.слова:
стоматологічна допомога -- стоматологія -- зубний лікар

   Тип видання:   довідник   
14.


Стоматологічна допомога в Україні: основні показники діяльності за 2008 – 2018 роки [Електронний ресурс] : довідник / Ю. В. Вороненко, О. В. Павленко, І. П. Мазур ; Міністерство охорони здоров’я України, Державний заклад "Центр медичної статистики МОЗ України", Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, Громадська організація "Асоціація стоматологів України". - Кіровоград : "Поліум", 2018. - 212 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.48 Мб


В довіднику представлено дані державних та галузевих статистичних звітів закладів МОЗ України, які були подані до державного закладу «Центр медичної статистики Міністерства охорони здоров’я України» протягом 2008 – 2017 років. Працівниками Державного закладу «Центр медичної статистики Міністерства охорони здоров’я України», Інституту стоматології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика та громадської організації «Асоціація стоматологів України» проведено аналіз діяльності стоматологічної допомоги в Україні протягом останнього десятиріччя. По областям країни та України в цілому представлено основні показники забезпеченістю стоматологічною допомогою населення України, кількість лікарів – стоматологів, лікувально-профілактичних закладів, забезпеченість лікарями на 10 тисяч населення та укомплектованість посад лікарів - стоматологів у закладах охорони здоров’я. В довіднику надано основні показники діяльності стоматологічних кабінетів – кількість відвідувань, санацій порожнини рота, лікування основних стоматологічних захворювань, в тому числі ортопедичної, ортодонтичної та хірургічної допомоги. Проведено аналіз роботи приватних стоматологічних клінік та кабінетів, та представлено основні показники їх діяльності. В довіднику представлено визначні події стоматологічної спільноти протягом останнього десятиріччя. Видання ілюстровано таблицями, фотографіями.

Довідник для організаторів охорони здоров’я, лікарів – стоматологів, викладачів вищих навчальних медичних закладів.



Кл.слова:
стоматологія -- неінфекційні захворювання -- стоматологічна допомога

   Тип видання:   довідник   
15.


Стоматологічна допомога в Україні: аналіз основних показників діяльності за 2018 рік [Електронний ресурс] : довідник / Ю. В. Вороненко, І. П. Мазур, О. В. Павленко ; Міністерство охорони здоров’я України, Державний заклад "Центр медичної статистики МОЗ України", Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, ДУ "Інститут стоматології та щелепно-лицевої хірургії НАМН України", Українська військово-медична академія, Громадська організація "Асоціація стоматологів України". - Кропивницький : "Поліум", 2019. - 176 с.

  Текст у форматі PDF 29.77 Мб


В довіднику представлено дані державних та галузевих статистичних звітів закладів МОЗ України, які були подані до державного закладу "Центр медичної статистики Міністерства охорони здоров'я України" протягом 2018 року.



Кл.слова:
хірургічна стоматологія -- карієс -- стоматологічні захворювання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
16.


Українська наукова стоматологічна школа : історичні нариси [Електронний ресурс] : науково-популярне видання / Батіг В.М., Біденко Н.В., Білоклицька Г.Ф., Бойцaнюк С.І., Бургонський В.Г., Вахненко О.М., Возний О.В., Гризодуб В.І., Гриновець В.С., Дєньга О.В., Дорошенко О.М., Дорошенко C.І., Зубачик В.М., Ковач І.В., Копчак О.В., Костенко Є.Я., Куцевляк В.І., Куцевляк В.Ф., Лахтін Ю.В., Леоненко П.В., Лихота А.М., Лісова І.Г., Макєєв В.Ф., Маланчук В.О., Манухіна О.М., Новошицький В.Є., Ожоган З.Р., Петрушанко Т.О., Рибачук А.В., Романова Ю.Г., Рябоконь Є.М., Скиба В.Я., Смоляр Н.І., Удод О.А., Хлєбас С.В., Шінкарук-Диковицька М.М., Шнайдер С.А., Юнакова Н.М. ; ред.: І. П. Мазур, О. В. Павленко, І. Л. Скрипник ; Громадська організація "Асоціація стоматологів України". - Кропивницький : "Поліум", 2020. - 224 с.

  Текст у форматі PDF 130.33 Мб


Науково-популярне видання присвячено століттю Української наукової стоматологічної школи. У хронологічній послідовності висвітлено етапи формування, становлення і розвитку школи, визначено події стоматологічної спільноти України. Представлено основні складові частини Української наукової стоматологічної школи – стоматологічна освіта, фундаментальні наукові дослідження, система надання стоматологічної допомоги та об’єднавча діяльність громадських професійних організацій.

Для організаторів охорони здоров’я, істориків, викладачів закладів вищої медичної освіти, лікарів стоматологів, студентів стоматологічних факультетів.



Кл.слова:
стоматологічна освіта -- стоматологія -- травматичні ушкодження щелеп

   Тип видання:   довідник   
17.


Стоматологічна допомога в Україні: аналіз основних показників діяльності за 2020 рік [Електронний ресурс] : довідник / Білоклицька Г. Ф., Близнюк Г. О., Вахненко О. М., Голубчиков М. В., Дєньга О. В., Дорошенко О. М., Дрогомирецька М. С., Заболотько В. М., Коваленко І. О., Кравчук Н. Г., Маланчук В. О., Мазур П. В., Рибачук А. В., Савичук Н. О., Сегін Л. В. Солдатов В. К., Скиба В. Я., Скульська С. В., Стешенко І. Є., Трубка І. О., Хлєбас С. В., Шнайдер С. А. ; ред.: Ю. В. Вороненка, І. П. Мазур, О. В. Павленка. - Кропивницький : "Поліум", 2021. - 101 с.

  Текст у форматі PDF 0.77 Мб


В довіднику представлено дані державних та галузевих статистичних звітів закладів МОЗ України, які були подані до державного закладу «Центр медичної статистики Міністерства охорони здоров’я України» протягом 2020 року. Працівниками Державного закладу «Центр медичної статистики Міністерства охорони здоров’я України», Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика, ДУ «Інститут стоматології та щелепно-лицевої хірургії НАМН України та фахівцями громадської організації «Асоціація стоматологів України» проведено аналіз діяльності стоматологічної допомоги в Україні протягом 2020 року. В довіднику надано основні показники діяльності стоматологічних закладів охорони здоров’я різних форм власності. Видання ілюстровано таблицями.

Довідник для організаторів охорони здоров’я, лікарів-стоматологів, викладачів закладів вищої освіти.



Кл.слова:
стоматологічна допомога -- стоматолог -- ортопедична стоматологія

   Тип видання:   монографія   
18.

Мазур, І. П.
Визначні події стоматологічної спільноти України (в документах, статтях, світлинах) [Електронний ресурс] : монографія / І. П. Мазур ; Громадська організація "Асоціація стоматологів України". - Кропивницький : "Поліум", 2023. - 576 с.

  Текст у форматі PDF 54.96 Мб


Це науково-історичне видання ґрунтується на архівних матеріалах, історичних та нормативних документах, наукових статтях, публікаціях, світлинах. У хронологічній послідовності висвітлено основні етапи формування стоматологічної школи — з’їзди, конгреси, конференції тощо. Представлено статті про історичні події, фотокопії документів і резолюцій, що віддзеркалюють важливі рішення стоматологічної спільноти, у наукових програмах заходів задокументовано прізвища основних учасників та їх особистий внесок. Відображено роль громадського об’єднання фахівців у розвитку стоматології в Україні.

Для організаторів охорони здоров’я, істориків, викладачів закладів вищої медичної освіти, лікарівстоматологів, студентів стоматологічних факультетів.



Кл.слова:
стоматологічна школа -- охорона здоров'я -- вища медична освіта

   Тип видання:   довідник   
19.


Стоматологічна допомога в Україні: аналіз основних показників діяльності за 2022 рік [Електронний ресурс] : довідник / Близнюк Г.О., Вахненко О.М., Велікдан В.І., Виходіл І.В., Гасюк Н.В., Голубчиков М.В., Дєньга О.В., Дрогомирецька М.С., Комісаренко В.М., Маланчук В.О., Мазур П.В., Недоспасова О.П., Полянська Л.О., Рибачук А.В., Савичук Н.О., Сегін Л.В., Солдатов В.К., Скиба В.Я., Скульська С.В., Скрипник І.Л., Стешенко І.Є., Трубка І.О., Хлєбас С.В., Шнайдер С.А. ; ред.: І. П. Мазур, Л. М. Черненко, О. В. Павленко ; Міністерство охорони здоров’я України, Державна установа "Центр громадського здоров'я МОЗ України", Національний університет охорони здоров'я України імені П. Л. Шупика, ДУ "Інститут стоматології та щелепно-лицевої хірургії НАМН України", Громадська організація "Асоціація стоматологів України". - Кіровоград : "Поліум", 2017. - 104 с.

  Текст у форматі PDF 2.23 Мб


В довіднику представлено дані державних та галузевих статистичних звітів закладів МОЗ України, які були подані до державного закладу «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» протягом 2022 року. Працівниками Державного закладу «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України», Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика, ДУ «Інститут стоматології та щелепно-лицевої хірургії НАМН України та фахівцями громадської організації «Асоціація стоматологів України» проведено аналіз діяльності стоматологічної допомоги в Україні протягом 2022 року. В довіднику надано основні показники діяльності стоматологічних закладів охорони здоров’я різних форм власності. Видання ілюстровано таблицями.

Довідник для організаторів охорони здоров’я, лікарів-стоматологів, викладачів закладів вищої освіти.



Кл.слова:
стоматологічна допомога -- лікар-стоматолог -- заклади охорони здоров'я

   Тип видання:   довідник   
20.


Стоматологічна допомога в Україні: аналіз основних показників діяльності за 2021 рік [Електронний ресурс] : довідник / Ю. В. Вороненко, І. П. Мазур, О. В. Павленко ; Міністерство охорони здоров’я України, Державний заклад "Центр медичної статистики МОЗ України", Національна медична академія післядипломної освіти імені П. Л. Шупика, ДУ "Інститут стоматології та щелепно-лицевої хірургії НАМН України", Українська військово-медична академія, Громадська організація "Асоціація стоматологів України". - Кропивницький : "Поліум", 2022. - 76 с.

  Текст у форматі PDF 0.57 Мб


В довіднику представлено дані державних та галузевих статистичних звітів закладів МОЗ України, які були подані до державного закладу «Центр медичної статистики Міністерства охорони здоров’я України» протягом 2021 року. Працівниками Державного закладу «Центр медичної статистики Міністерства охорони здоров’я України», Національного університету охорони здоров’я України імені П. Л. Шупика, ДУ «Інститут стоматології та щелепно-лицевої хірургії НАМН України та фахівцями громадської організації «Асоціація стоматологів України» проведено аналіз діяльності стоматологічної допомоги в Україні протягом 2021 року. В довіднику надано основні показники діяльності стоматологічних закладів МОЗ України. Відсутні дані основних показників діяльності відомчих та приватних закладів охорони здоров'я. Видання ілюстровано таблицями.

Довідник для організаторів охорони здоров’я, лікарів-стоматологів, викладачів закладів вищої освіти.



Кл.слова:
ортодонтична допомога -- карієс -- злоякісні новоутворення
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського