Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (5)Реферативна база даних (202)Книжкові видання та компакт-диски (177)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>A=ГЕЄЦЬ$<.>+<.>A=ВАЛЕРІЙ$<.>+<.>A=МИХАЙЛОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

   Тип видання:   наукове видання   
1.


Україна у вимірі економіки знань [Електронний ресурс] / за ред. В. М. Гейця. - К. : Основа, 2006. - 410 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглянуто сутність і характерні особливості економіки знань; обгрунтовано фактори, що впливають на її реалізацію в Україні. На основі вивчення досвіду зарубіжних країн, що обрали шлях формування знаннєвої економіки, висвітлено індикатори та показники оцінки результативності такої економіки. Виходячи із наявного освітнюго та науково-технічного потенціалу обгрунтовано заходи державної політики, що сприятимуть ефективності економічних перетворень та становленню національної інноваційної системи України як основи інституційного забезпечення економіки знань. Для науковців, державних службовців, викладачів, аспірантів та студентів економічних спеціальностей виших навчальних закладів.



Кл.слова:
знання

   Тип видання:   навчальний посібник   
2.


Збірник задач з курсу "Диференціальні рівняння" [Електронний ресурс] : для студентів 2-го курсу механіко-математичного факультету / уклад. Б. М. Михайлович ; ред. Н. Й. Плиса. - Л. : Вид-во ЛНУ ім. Івана франка, 2009. - 179 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник задач для студентів 2-го курсу механіко-математичного факультету. Матеріал розбито на 23 теми. Містить завдання до шести контрольних робіт



Кл.слова:
однорідні рівняння -- лінійні рівняння -- інтегрування

   Тип видання:   національна доповідь   
3.
 



Новий курс: реформи в Україні. 2010–2015 [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна академія наук України, Секція суспільних і гуманітарних наук ; за заг. ред. В. М. Гейця. - К. : НВЦ НБУВ, 2010. - 232 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 1.89 Мб


Колективна праця продовжує започатковану Національною академією наук України у 2009 р. серію щорічних доповідей із ключових проблем соціально-економічного, суспільно-політичного та культурного поступу сучасної України. Грунтуючись на основних відправних положеннях і висновках попередньої доповіді «Соціально-економічний стан України: наслідки для народу та держави» щодо проблем, які нагромадилися впродовж попереднього десятиліття, Національна доповідь 2010 р. являє собою стратегічний і одночасно практичний документ, спрямований у майбутнє. Її метою є окреслення сформованого вітчизняною академічною наукою концептуального бачення принципово нового курсу здійснення в Україні назрілих модернізаційних перетворень, конкретних завдань і механізмів їх реалізації.



Кл.слова:
адміністративна реформа -- соціогуманітарна сфера -- фінансова політика -- технологічна модернізація

   Тип видання:   наукове видання   
4.


Розвиток соціогуманітарних досліджень у Національній академії наук України. 1999—2003 [Електронний ресурс] : до 85-річчя Національної академії наук України / І. Ф. Курас [и др.]. - К. : НБУВ, 2003. - 208 с.

Рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 0.94 Мб


Книга є своєрідним звітом про наукову та науково-організаційну діяльність Секції суспільних і гуманітарних наук НАН України протягом 1999-2003 років, підготовленим до 85-річчя Національної академії наук України. Узагальнено наукові здобутки академічних установ соціогуманітарного профілю, їх внесок у наукове обгрунтування шляхів подальшої розбудови української державності, здійснення суспільно-політичних, соціально- економічних та культурних перетворень. Книга розрахована на вчених, виклачів вищих навчальних закладів, працівників органів державної влади.



Кл.слова:
історія науки -- соціологія

   Тип видання:   аналітична доповідь   
5.


Інноваційна Україна 2020 [Електронний ресурс] : національна доповідь / за заг. ред. В. М. Гейця ; Національна академія наук України, Секція суспільних і гуманітарних наук. - Київ : [б. в.], 2015. - 336 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.23 Мб


Національна доповідь продовжує традицію, започатковану Національною академією наук України щодо дослідження ключових проблем соціально-економічного розвитку кра-їни. Актуальність проблем, які розглядаються у представленій доповіді, визначається не-обхідністю якнайшвидшої зміни існуючих засад економічного розвитку та створення умов для активного використання можливостей вітчизняного науково-технічного та інновацій-ного потенціалів. Загальна мета представленої доповіді полягає в оцінці стану інноваційної сфери в Україні, визначенні найбільш актуальних проблем і бар’єрів, що гальмують інноваційну діяльність, а та-кож в обгрунтуванні стратегічних напрямів інноваційного розвитку держави та розробленні конкретних пропозицій щодо його стимулювання в умовах подальшої інтеграції України у сві-товий економічний та науково-технологічний простір. Розраховано на представників політичної, наукової, адміністративної та ділової еліти України та всіх, хто цікавиться питаннями науково-технічного та соціально-економічного розвитку.



Кл.слова:
інноваційний розвиток -- високотехнологічне виробництво -- зелена економіка

   Тип видання:   національна доповідь   
6.
 



Політика інтеграції українського суспільства в контексті викликів та загроз подій на Донбасі [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна академія наук України ; Е. М. Лібанова [та ін.]. - Київ : [б. в.], 2015. - 363 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.98 Мб


Національна доповідь підготовлена колективом науковців Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», Інституту економіки промисловості НАН України, Інституту економіко-правових досліджень НАН України, Інституту соціології НАН України, Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І.Долішнього», ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України» за результатами виконання НДР «Політика інтеграції українського суспільства в контексті викликів і загроз подій на Донбасі», «Вимушені переселенці та приймаючі громади: уроки для ефективної суспільної адаптації й інтеграції», «Правові важелі активізації підприємницької діяльності внутрішньо переміщених осіб». У доповіді досліджено історичні передумови формування соціокультурного феномену та новітні чинники трагедії Донбасу, соціально-економічні втрати України внаслідок подій на Донбасі. Визначено загрози, ризики та можливості розвитку України в економічній і соціо-політичній сфері, а також пріоритети інтеграції українського суспільства. Проаналізовано соціально-економічні, інституційні й соціогуманітарні складові політики інтеграції українського суспільства. Доповідь розрахована на фахівців у галузі соціальної економіки та політики, демографії й людського розвитку, державного управління, студентів та аспірантів економічних і гуманітарних спеціальностей.



Кл.слова:
демографічні втрати -- міграційні втрати -- інтеграція суспільства -- громадянське порозуміння

   Тип видання:   національна доповідь   
7.
 



Національний суверенітет України в умовах глобалізації [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна академія наук України, Секція суспільних і гуманітарних наук ; голова ред. кол. В. М. Геєць. - Київ : Парламентське вид-во, 2011. - 112 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.71 Мб


Ця книга є третьою у серії запланованих Національною академією наук України щорічних доповідей з актуальних проблем соціально-економічного, суспільно-політичного та культурного розвитку України. Авторами на основі сучасних теоретичних концепцій, що стосуються загальних тенденцій еволюції національного суверенітету в умовах глобалізації, проаналізовано стан і проблемні аспекти національного суверенітету України, запропоновано шляхи його зміцнення відповідно до реальних можливостей країни. Йдеться про наповнення концепції національного суверенітету новим змістом, впровадження додаткових механізмів забезпечення внутрішньої і зовнішньої суверенності України. Книга адресована владній та політичній еліті країни, працівникам сфери державного управління, науковцям, усім зацікавленим у зміцненні потенціалу та авторитету Української держави.



Кл.слова:
суверенність -- національна ідентичність -- національна солідарність -- інститути влади

   Тип видання:   національна доповідь   
8.
 



Інноваційна Україна 2020 [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна академія наук України, Секція суспільних і гуманітарних наук ; за заг. ред. В. М. Гейця. - Київ : [б. в.], 2015. - 336 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.42 Мб


Національна доповідь продовжує традицію, започатковану Національною академією наук України щодо дослідження ключових проблем соціально-економічного розвитку кра-їни. Актуальність проблем, які розглядаються у представленій доповіді, визначається не-обхідністю якнайшвидшої зміни існуючих засад економічного розвитку та створення умов для активного використання можливостей вітчизняного науково-технічного та інновацій-ного потенціалів. Загальна мета представленої доповіді полягає в оцінці стану інноваційної сфери в Україні, визначенні найбільш актуальних проблем і бар’єрів, що гальмують інноваційну діяльність, а та-кож в обгрунтуванні стратегічних напрямів інноваційного розвитку держави та розробленні конкретних пропозицій щодо його стимулювання в умовах подальшої інтеграції України у сві-товий економічний та науково-технологічний простір. Розраховано на представників політичної, наукової, адміністративної та ділової еліти України та всіх, хто цікавиться питаннями науково-технічного та соціально-економічного розвитку.



Кл.слова:
інноваційний розвиток -- трансфер технологій -- політика зайнятості

   Тип видання:   національна доповідь   
9.
 



Соціально-економічний стан України: наслідки для народу та держави [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна академія наук України, Секція суспільних і гуманітарних наук ; за заг. ред. В. М. Гейця. - Київ : НВЦ НБУВ, 2009. - 688 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 6.07 Мб


Здійснено комплексний аналіз стану та визначальних тенденцій економічного, соціального, політико-правового та гуманітарного розвитку України у світлі загроз і ризиків, пов'язаних у тому числі з кризовими процесами в сучасному світі. Висвітлено макроекономічні зміни, трансформації реального сектору економіки, небезпеки у сфері енергетики, екології. Значну увагу приділено проблемам досягнення ефективного державного управління, подолання політичної кризи, стабілізації фінансового сектору, розвитку діалогу влади, бізнесу та громадянського суспільства, трансформації соціогуманітарної сфери. Авторами доповіді запропоновано бачення стратегії, шляхів і механізмів подолання системної кризи та виведення країни на орієнтири динамічного зростання. Вирішення соціально-економічних проблем органічно пов'язано зі збереженням і зміцненням демографічного потенціалу, пріоритетами людського розвитку, завданнями консолідації української політичної нації і формування цілісного соціогуманітарного простору України. Праця є першою із серії запланованих Національною академією наук України щорічних доповідей з ключових проблем соціально-економічного, суспільнопол ітичного та культурного поступу сучасної України. Розраховано на політикум, управлінську та наукову еліту України, усіх, хто причетний до розроблення та прийняття відповідальних політичних і управлінських рішень.



Кл.слова:
макроекономічна динаміка -- демографічний розвиток -- антикризові стратегії -- соціогуманітарна сфера

   Тип видання:   національна доповідь   
10.


Енергоефективність як ресурс інноваційного розвитку [Електронний ресурс] : національна доповідь про стан та перспективи реалізації державної політики енергоефективності у 2008 році / Національне агентство України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів, Національна академія наук України ; за ред. С. Ф. Єрмілова [та ін.]. - Київ : [б. в.], 2009. - 94 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 2.67 Мб


Національна доповідь показує місцезнаходження України за світовою шкалою енергоефективності, світовий досвід, кращі практики досягнення високої енергоефективності, надані конкретні характеристики діючого законодавства, розкриті механізми державного управління, регулювання та контролю, обґрунтовані рекомендації щодо подолання наявних перешкод практичної реалізації державної політики енергоефективності в Україні, висвітлені результати реалізації програм енергоефективності, акцентовано увагу на необхідності переходу від нормування паливно-енергетичних ресурсів до енергетичних стандартів. Особлива увага приділена висвітленню національного науково- технічного потенціалу енергоефективності.



Кл.слова:
енергозбереження -- енергопаспортизація -- енергетична безпека

   Тип видання:   зб. статей   
11.


Реконструктивний економічний розвиток: основні напрями, ефективність і соціальна справедливість [Електронний ресурс] : монографічний збірник / Національна академія наук України, Інститут економіки та прогнозування ; за ред. В. М. Гейця, А. А. Гриценка. - Київ : [б. в.], 2016. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 3.87 Мб


Розкрито зміст реконструктивного типу економічного розвитку, основні напрями його формування, співвідношення економічної ефективності і соціальної справедливості. Автори пропонують новий концептуальний підхід, згідно з яким реконструктивний економічний розвиток полягає у поєднанні докорінної перебудови несучих конструкцій соціально-економічної системи з відновленням власної ідентичності та господарської суб’єктності України на засадах соціальної справедливості, що може відбуватися як в умовах економічного зростання, так і за нульових і навіть від’ємних темпів зростання економіки. Показано вплив історичної траєкторії розвитку господарства України на виникнення сучасних інституційних деструкцій, особливості взаємозв’язку економічних та політичних передумов реконструктивного розвитку економіки України, обґрунтовано вибір стратегії реіндустріалізації, з’ясовано зміст реконструктивного розвитку аграрного сектора України на основі його соціоекономічної модернізації, розкрито особливості реконструкції транспортної інфраструктури, виклики та підходи до реконструкції соціально-трудової сфери, способи монетарного забезпечення реконструктивного розвитку економіки України. Обґрунтовано необхідність розробки інструментів обмеження соціальних ризиків та нерівності, забезпечення прав людини у економічних і соціально-трудових відносинах. Монографічний збірник буде корисним як фахівцям у сфері економіки, політики і права, так і широкому колу читачів, які цікавляться соціально-економічними та інституціональними проблемами розвитку.



Кл.слова:
ринок праці -- монетарне забезпечення -- соціальні гарантії

   Тип видання:   монографія   
12.


Актуальні проблеми удосконалення системи протидії митним правопорушенням [Електронний ресурс] : монографія. Том 118. Серія «Податкова та митна справа в Україні» / С. Н. Ольга [и др.] ; Університет державної фіскальної служби України, Науково-дослідний інститут фіскальної політики, Науково-дослідний центр митної справи. - Хмельницький : ФОП Мельник А.А., 2018. - 194 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.64 Мб


Монографія присвячена питанням функціонування системи протидії митним правопорушенням, конкретизує напрями удосконалення даної системи та містить практичні рекомендації щодо їх реалізації, розкриває наукові та практичні підходи до посилення ролі ДФС України у процесі протидії митним правопорушенням.

Матеріали, включені до монографії, можуть бути корисними як для працівників підрозділів Державної фіскальної служби України, діяльність яких спрямована на запобігання та протидію митним правопорушенням, інших посадових осіб апарату Державної фіскальної служби України та її територіальних органів, так і для науковців, викладачів, аспірантів, студентів навчальних закладів.



Кл.слова:
порушенням митних правил -- митний контроль -- протидії порушенням
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського