Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (24)Реферативна база даних (354)Книжкові видання та компакт-диски (299)Журнали та продовжувані видання (25)
Пошуковий запит: (<.>A=РЯБЧЕНК$<.>+<.>A=ЮРІЙ$<.>+<.>A=ЮРІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Соціологія   
1.

Юрій, М. Ф.
Людина і світ [Електронний ресурс] / М. Ф. Юрій. - К. : Дакор, 2006. - 460 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Суспільне життя складне і багатогранне, тому його вивчають багато наук, які отримали назву суспільних (історія, філософія, соціологія, політологія, правознавство, економічна теорія тощо). Кожна з них розглядає певну сферу суспільного життя. Саме висвітлення цих сфер і подано у підручнику "Людина і світ". Виходячи з поставлених завдань у підручнику ставляться наступні запитання: чи діють у соціальній дійсності об'єктивні, тобто незалежні від свідомості людей, закони розвитку? Чи можна вивчати суспільне життя, відсторонюючись від різноманітних поглядів, інтересів, намірів людей? Яке місце людини у суспільному житті?



Кл.слова:
суспільне життя -- закон розвитку

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.
 


Рябченко, Володимир І..
Мова як засіб творення соціальної дійсності [Електронний ресурс] : світоглядно-просвітницьке видання / Володимир Рябченко. - К. : Фітосоціоцентр, 2011. - 245 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 1.07 Мб


У цій публікації всебічно обґрунтовується необхідність українізації соціального простору України, що є запорукою успішної розбудови її Державності. Доводиться, що україномовність у поєднанні з російськомовністю чи без неї зміцнює Українську Державу, а російськомовніть без україномовності підриває її конструкції. Через підміну української мови російською протягом декількох століть здійснювалась й продовжується нині потужна експансія гуманітарної сфери України, а також асиміляція українського етносу Росією. Для збереження Української Державності від поглинання та заради розбудови рівноправних відносин між Росією й Україною в цьому сенсі має бути досягнутий паритет, який би дозволяв захищати українську мову від дискримінації як на території Росії, так і в російськомовних анклавах України. Адресується у першу чергу народним депутатам та іншим політикам України, які за своїм соціальним статусом і суспільною роллю мають визначально сприяти утвердженню, поширенню й розвитку української мови на її території, а також іншим суб’єктам творення соціальної дійсності в нашій країні, від громадянської позиції яких залежить майбутнє нашої Держави. У світоглядно- просвітницькому сенсі це видання може бути корисним як тим, хто не байдужий до української мови, так і тим, хто займає нейтральну, чи супротивну позицію щодо її використання, розвитку й поширення.



Кл.слова:
лінгвістика -- мовознавство -- культура -- соціум -- самоідентифікація

   Тип видання:   монографія   
3.
 


Рябченко, Володимир І..
Світоглядно-методологічні засади формування й використання поняттєво-термінологічного апарату в науковій, освітній та суспільно-практичній діяльності [Електронний ресурс] : наукове видання для магістрантів, аспірантів, докторантів та ін. / В. І. Рябченко ; Національна академія педагогічних наук України, Інститут вищої освіти. - К. : Фітосоціоцентр, 2011. - 468 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Текст у форматі PDF 2.17 Мб


У монографії викладено світоглядно-методологічні засади формування й використання поняттєво-термінологічного апарату як своєрідної мови в науковій, освітній та суспільно-практичній діяльності крізь призму тріади: мова – свідомість – соціальна дійсність. Обґрунтовано, що українська мова є засобом творення української соціальної дійсності та консолідації української політичної нації й успішної розбудови України як незалежної Держави. Зроблено інтерпретацію дефініцій концептуальних понять, адекватне розуміння яких може сприяти усуненню певних деформацій в індивідуальній та суспільній свідомості. Це наукове видання адресується магістрантам, аспірантам, докторантам, але може бути корисним і для широкого загалу науковців, викладачів та всіх інших, хто переймається проблемами формування теоретичного рівня свідомості, визначає й шукає власні позиції та шляхи у світоглядно-методологічному плюралізмі. Рекомендується українським політикам та іншим суб’єктам творення соціальної дійсності України.



Кл.слова:
педагогіка -- мовознавство -- самоідентифікація
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського