Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (12)Реферативна база даних (131)Книжкові видання та компакт-диски (89)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>A=ЮСОВ$<.>+<.>A=ВІКТОР$<.>+<.>A=ЛЕОНІДОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.
 


Посохова, К. А.
Антибіотики (властивості, застосування, взаємодія) [Електронний ресурс] : навчальний посібник / К. А. Посохова, О. П. Вікторов. - Т. : ТДМУ, 2005. - 296 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику «Антибіотики (властивості, застосування, взаємодія)» наведено сучасні дані про механізми та спектри дії, особливості фармакокінетики, застосування, побічні ефекти основних груп антибіотиків. Подано інформацію про антибактеріальне лікування позалікарняної та нозокоміальної пневмоній, ускладнених інтраабдомінальних інфекцій, септичних станів, бактеріального ендокардиту та менінгіту. Включено відомості щодо профілактики інфекційних ускладнень у хірургічній практиці. Зміст представлених додатків охоплює найважливіші питання, які постають перед лікарем під час застосування антибіотиків. Особливу увагу приділено проблемі синергізму та антагонізму антибіотиків, їх взаємодії з іншими лікарськими засобами. Книга «Антибіотики» призначена для студентів вищих медичних навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації, лікарів-інтернів, клінічних ординаторів, лікарів усіх спеціальностей.



Кл.слова:
фармакокінетика -- антибактеріальне лікування -- антагонізм

   Тип видання:   монографія   
2.

Юсов, С.
Історик Володимир Голобуцький (1903–1993) [Електронний ресурс] : життя, наукова і педагогічна діяльність / С. Юсов. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 336 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на основі переважно архівних та усних джерел, а також опублікованих документів і матеріалів відтворено біографію відомого українського радянського історика, фахівця з проблематики козаччини та соціально-економічної історії України Володимира Голобуцького (1903–1993 рр.). Докладно висвітлено наукову і педагогічну діяльність вченого у внз та академічних установах СРСР, зокрема в Казанському університеті, Інституті історії АН УРСР (нині – Інституті історії України НАН України) і Київському інституті народного господарства; простежено формування його наукової школи; з’ясовано вплив соціокультурного оточення і факторів, екстремальних та нормативних повсякденних чинників на інтелектуальну біографію історика. На конкретному матеріалі (з життя В. Голобуцького) подальший розвиток отримала проблема формування механізмів радянської ідентичності; виявлено низку біографічних стратегій, до яких вдавалася особа з «класово-ворожим» соціальним походженням, аби вижити в умовах тоталітарних реалій та здобути відносно високе соціальне становище. Досліджено історію створення й стисло охарактеризовано основні монографії В. Голобуцького. Роботу завершує хронологічний покажчик опублікованих праць історика. Монографія розрахована передусім на науковців та викладачів вищих навчальних закладів.



Кл.слова:
історія -- життєпис

   Тип видання:   монографія   
3.

Даниленко, В.
Пантелеймон Петрович Гудзенко [Електронний ресурс] : наукова та науково-організаційна діяльність / В. Даниленко, С. Юсов. - [Б. м. : б. в.], [20_ _?]. - 56 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник, присвячений відомому українському архівісту й історику, керівнику архівних органів УРСР періоду 1940-х pp. і завідуючому кількох відділів Інституту історії АН УРСР П. П. Гудзенку, складається з шести частин. Перша частина містить дві біографічні студії: монографічний нарис В. М. Даниленка і С. Л. Юсова, в якому на основі нових джерел з ЦДАВО України, Наукового архіву Інституту історії України НАНУ і родинного архіву О. П. і В. М. Бахарєвих висвітлюється життя, наукова і науково-організаційна діяльність П.П. Гудзенка; статтю Т.В. Вронської і Н.В. Платонової, де співавтори на основі матеріалів з Державного архіву МВС України розкривають колізії навколо несправедливого звільнення вченого з архівних органів та інші маловідомі сторінки його життя. У другій частині подано спогади колег і учнів ученого як про нього, так і про епоху, в якій він жив і працював. У третій частині публікуються документи і матеріали, що ілюструють віхи життя і діяльності П. П. Гудзенка (з фондів ЦДАВО України, з Наукового архіву Інституту історії України НАНУ, з родинного архіву О. П. і В. М. Бахарєвих). У наступній частині подається епістолярій неофіційного характеру. П’ята частина містить фотодокументи з фондів ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного, а також світлини з родинного архіву О. П. і В. М. Бахарєвих. Шоста частина містить хронологічний покажчик праць П. П. Гудзенка, покажчик праць про нього і його творчість, а також іконографічний покажчик. Окрім зазначених частин збірник містить хроніку основних подій з біографії П. П. Гудзенка, іменний покажчик і покажчик умовних скорочень



Кл.слова:
історія -- нарис

   Тип видання:   монографія   
4.
 


Юсова, Н.
Генезис концепції давньоруської народності в історичній науці СРСР (1930-ті - перша половина 1940-х рр.) [Електронний ресурс] / Н. Юсова. - Вінниця : Консоль, 2005. - 546 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена дослідженню генезису концепції давньоруської народності в контексті розвитку історичної науки в СРСР упродовж 1930-х – першої половини 1940-х рр. Праця побудована на значному комплексі архівних матеріалів з архівосховищ України і Російської Федерації; а також історіографічних джерел. Простежуються наукові та ідеологічні витоки й передумови виникнення згаданої концепції, реконструйовані особливості процесу постання вчення про давньоруську народність. З’ясовано, які саме політико-ідеологічні чинники позначилися на розвитку концепції, та визначено ступінь їх впливу. Виокремлено і піддано аналізу персональний внесок її фундаторів, у тому числі й з українських вчених. Встановлено хронологічні віхи генезису концепції.



Кл.слова:
історіографія -- етногенез -- ідеологічна політика
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського