Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Тематичний інтернет-навігатор (9)Автореферати дисертацій (184)Реферативна база даних (1289)Книжкові видання та компакт-диски (252)Журнали та продовжувані видання (14)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІЙСЬКОВІ$<.>+<.>K=КАМПАНІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 59
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Шпильовий, С. Є.
Фінансово-господарський аудит у Міністерстві оборони та Збройних Силах України [Електронний ресурс] : необхідність та шляхи впровадження / С. Є. Шпильовий, О. О. Місяць. - Київ : [б. в.], 2010. - 133 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Фінансово–господарський аудит у Міністерстві оборони та Збройних Силах України: необхідність та шляхи впровадження У навчальному посібнику висвітлені методичні рекомендації впровадження фінансово–господарського аудиту в Міністерстві оборони та Збройних Силах України та запропонований порядок проведення фінансово-господарського аудиту у військовій частині. Розраховано на керівників і фахівців військових формувань, а також на курсантів і слухачів вищих навчальних закладів Міністерства оборони України.



Кл.слова:
ревізія -- облік ресурсів -- військова економіка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.

Шигин, Г. А.
Битва за Ленинград [Електронний ресурс] : крупные операции, белые пятна, потери / Г. А. Шигин. - Санкт-Петербург : Полигон, 2004. - 320 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В этом издании на основе проведенного исследования и с помощью ранее засекреченных архивных документов рассматривается ход битвы за Ленинград — одной из самых ожесточенных и самых длительных битв Великой Отечественной войны, от ее начала 10 июля 1941 г. до окончания 9 августа 1944 г. Показаны крупные операции, потери, военачальники, руководившие боевыми действиями.



Кл.слова:
друга світова війна -- військові дії -- блокада

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.
 


Чухліб, Тарас.
Шлях до Полтави. Україна і Росія за доби гетьмана Мазепи [Електронний ресурс] / Тарас Чухліб. - К. : Наш час, 2008. - 264 с.. - (Невідома Україна)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Триста років тому відбулося повстання на чолі з гетьманом Іваном Мазепою, а потім — сумнозвісна для України Полтавська битва. На жаль, із різних причин розуміння цих подій донині залишається в полоні народних міфів та ідеологічних нашарувань. А тому на основі вітчизняних і зарубіжних історіографічних здобутків, новознайдених документів і матеріалів автор висвітлює складні відносини між Українським гетьманатом і Московським царством в останні десятиліття XVII — на початку XVIII ст., тобто в добу правління І. Мазепи. Автор також описує участь козацької України у «загальноєвропейській» Великій Північній війні 1700—1721 рр. на першому її етапі, досліджує мотивацію переходу І. Мазепи з-під зверхності царя Петра І до протекторату шведського короля КарлаХІІ Густава, міжнародні й військові аспекти Полтавської битви тощо, простежує діяльність наступника Мазепи — гетьмана Пилипа Орлика. Крім того, у книзі приділено увагу сучасним проблемам відновлення національної пам’яті про доленосні для України та Росії події далекої давнини.



Кл.слова:
гетьманщина -- Полтавська битва -- Московське царство

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія:    
4.
 


Чухліб, Тарас В..
Козаки та яничари. Україна у християнсько-мусульманських війнах 1500–1700 рр. [Електронний ресурс] / Тарас Чухліб. - К. : Києво-Могилянська академія, 2010. - 446 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга досліджує місце і роль козацтва та шляхти України-Русі, а також Козацької держави (Гетьманату) в європейсько-османських війнах. Автор книги відобразив важливий для світового історичного процесу тривалий період протистояння Християнської та Ісламської цивілізацій у добу пізнього Середньовіччя та раннього Нового часу. При цьому увагу читача звернено не лише на військові дії козацтва проти османської армії, елітний підрозділ якої становив Яничарський корпус, а й на висвітлення мирних відносин України з Османами та Гіреями протягом 1500–1700 років. Книга буде цікавою не лише для науковців, дослідників військової історії, дипломатів, викладачів та студентів, а й для всіх любителів старовини.



Кл.слова:
Україна -- Османи -- Гіреї

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.
 


Чаусов, В. Н.
Истребители линкоров. Американские суперлинкоры типа Саут Дакота [Електронний ресурс] / В. Н. Чаусов. - Москва : Яуза, 2010. - 112 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вторая Мировая война породила немало мифов - в том числе и о "закате", "упадке" линейных кораблей, которые-де не оправдали возлагавшихся на них надежд, уступили первенство авианосцам и "были списаны на свалку истории". Однако судьба американских линкоров типа "Саут Дакота" полностью опровергает подобные измышления: вступив в строй в тяжелом для США 1942 году, эти великолепные корабли - мощно вооруженные, надежно защищенные, снабженные превосходными средствами управления, обладающие замечательной дальностью плавания и автономностью - стали идеальным "становым хребтом" американского флота. "Саут Дакота" дебютировал у острова Гуадалканал, приняв участие в первом на Тихом океане бою линкоров. "Массачусетс" сыграл важнейшую роль в ходе высадки союзников в Северной Африке, где ему довелось померяться силами с французским линкором "Жан Бар", принудив того к молчанию. "Индиана" и "Алабама" отличились при отражении воздушных атак противника, гарантировав надежное зенитное прикрытие авианосных соединений и продемонстрировав рекордную результативность систем ПВО. Данная книга, впервые в отечественной литературе, прослеживает боевой путь всех линкоров типа "Саут Дакота", убедительно доказавших, что линейные корабли еще рано списывать со счетов.



Кл.слова:
військові кораблі -- лінкори -- флот

   Тип видання:   монографія   
6.

Тимченко, Р. В.
Відносини Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки [Електронний ресурс] : (листопад 1918 - квітень1920 рр.) / Р. В. Тимченко. - К. : Інститут історії України НАНУ, 2013. - 347 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії здійснене комплексне дослідження проблем взаємовідносин УНР і ЗУНР у 1918-1920 рр., визначено передумови й причини об’єднавчого процесу, характеризуються події, пов’язані з умовами укладання Акту злуки, дається їх оцінка. Розкрито основні організаційні заходи по втіленню ідей соборної єдності України в політичній, економічній, військовій і культурній сферах, висвітлено розбіжності в зовнішньополітичних орієнтаціях політичних лідерів УНР і ЗУНР. Аналізується спільна боротьба українських армій у Наддніпрянщині. Визначено мотиви й наслідки укладан- ня договорів лідерами УНР і ЗУНР із Добровольчою армією А.Денікіна й Польщею та вплив цих процесів на поразку Української революції 1917-1921 рр



Кл.слова:
Визвольні змагання -- дипломатія

   Тип видання:   життєпис   
7.
 


Терещенко, Ю.
Український патріот із династії Габсбургів [Електронний ресурс] : науково-документальне видання / Ю. Терещенко, Т. Осташко. - 2-е вид., доп.. - К. : Темпора, 2011. - 408 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга оповідає про життя і діяльність Вільгельма Габсбурга-Лотрінгена, представника однієї з найславетніших монархічних династій Європи. В. Габсбург, якого українські військові назвали Василем Вишиваним, тісно пов’язав свою долю з українським визвольним рухом, за що заплатив власним життям, яке трагічно обірвалося в тюремній лікарні Лук’янівської в’язниці міста Києва. Документальні матеріали слідчої справи В. Габсбурга, його мемуари, поезія та зразок прози дають змогу краще зрозуміти цю яскраву постать українського національного відродження першої половини ХХ століття. Листування В. Габсбурга з К. Гужковським, М. Васильком, Є. Чикаленком, митрополитом А. Шептицьким та іншими українськими громадсько-політичними діячами проливає світло на маловідомі сторінки суспільно-політичного життя в Україні доби Першої світової війни та українських національно-визвольних змагань 1914–1921 рр. У книзі вміщено багатий ілюстративний матеріал.



Кл.слова:
політичне життя -- монархічна династія

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Тепсуркаев, Ю. Г.
"Сталинские соколы" против "Летающих крепостей". Хроника воздушной войны в Корее 1950-1953 [Електронний ресурс] / Ю. Г. Тепсуркаев, Л. Е. Крылов. - М. : Яуза : Эксмо, 2008. - 352 с.. - (Войны ХХ века)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящена анализу боевой работы советских пилотов МиГ-15 в противоборстве с "Летающими крепостями", "Сейбрами", "Метеорами".



Кл.слова:
авіація -- військові сили -- війна

   Тип видання:   наукове видання   
9.

Татаров, Борис.
Новітні гусити [Електронний ресурс] : чесько-словацькі військові формування у російському війську (серпень 1914 - квітень 1918 рр.) / Б. Татаров. - К. : Наш час, 2010. - 104 с.. - (Плац д'Арм)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена історії створення, розвитку та участі в бойових діях під час Першої світової війни чеськословацьких добровольчих частин у складі російської армії. Дослідження грунтується на архівних матеріалах України, Росії та Чехії із залученням великої кількості мемуарів чеською мовою. Чехам та словакам судилося відіграти свою роль у намаганнях України здобути незалежність в 1917 — на початку 1918 років. Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією України, країн Східної Європи та Першою світовою війною.



Кл.слова:
перша світова війна -- мілітарна історія -- збройні загони

   Тип видання:   навчальний посібник   
10.


Тактична підготовка солдата, механізованого відділення і взводу [Електронний ресурс] / С. В. Мірошніков [та ін.] ; Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Військовий інститут. - Київ : [б. в.], 2008. - 126 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник призначений для підготовки курсантів, студентів до проведення занять з тактики (тактичної підготовки) під час стажування у військах і проведення навчального збору, а також як навчально-методичне керівництво для випускників ВІКНУ. Посібник також може бути рекомендований викладачам і командирам механізованих підрозділів для надання їм допомоги в організації тактико-стройових і тактичних занять. У посібнику розглядаються не тільки теоретичні питання з тактичної підготовки із солдатом, механізованим відділенням і взводом, а й конкретні приклади та варіанти проведення занять, викладені основні тактичні прийоми і способи дій, які застосовуються під час бою, що надає посібнику додаткової практичної значимості. Рекомендації, які викладені в посібнику, варто застосовувати творчо, залежно від конкретних умов, вишукуючи нові прийоми та способи підвищення методичної майстерності при навчанні солдата, механізованого відділення й взводу з тактичної підготовки.



Кл.слова:
тактика -- військові навчання -- армія -- бойові дії

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.
 


Сорока, Юрій.
Чигиринські походи, 1677-1678 [Електронний ресурс] / Ю. Сорока. - Харків : Фоліо, 2012. - 48 с.. - (Знамениті події історії України)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Походи турецької армії та її союзників на Правобережжя і до Чигирина, а також битви, які відбулися в межах тієї операції османського війська, дістали назву Чигиринських походів 1677–1678 років. У цій книжці нами, на основі історичних джерел та робіт українських і закордонних вчених, зроблена спроба висвітлити Чигиринські походи, що, злившись із сірою стрічкою української Руїни, протягом тривалого часу залишалися поза увагою української історичної науки й освітлювалися головним чином російськими вченими. Ці походи, безперечно, заслуговують на те, щоб згадка про них жила в народній пам’яті.



Кл.слова:
Гетьманщина -- Османська імперія -- військові дії

   Тип видання:   довідник   
12.

Семотюк, Я.
Українські військові відзнаки [Електронний ресурс] / Я. Семотюк. - Л. : Вільна Україна, 1993. - 53 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання містить кольорові зображення українських військових нагород та їх описи (січові стрільці, УГА, УПА, вільне козацтво, 1-ша дивізія УНА).



Кл.слова:
орден -- медаль -- хрест -- нашивка -- відзнака

   Тип видання:   життєпис   
Категорія:    
13.
 


Роман Коваль
Отаман Зелений [Електронний ресурс] / Роман Коваль. - К. : Діокор, 2008. - 195 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі йдеться про трипільського отамана Зеленого (Данила Терпила), його драматичні стосунки із Симоном Петлюрою, воєнні кампанії повстанців проти Красної армії та денікінців у 1919 році. Події відбуваються на території сучасних Київської, Чернігівської, Черкаської, Вінницької, Хмельницької та Львівської областей, а також у м. Києві. Рекомендовано Історичним клубом "Холодний Яр" для вивчення у вищих і середніх навчальних закладах України.



Кл.слова:
громадянська війна -- полководець -- військова історія

   Тип видання:   наукове видання   
14.
 



Родня. Полиция и партизаны, 1941-1944. На примере Украины [Електронний ресурс] / авт.-сост. А. Гогун, И. Дерейко, А. Кентий. - К. : Украинский издательский союз, 2011. - 576 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Работа посвящена братоубийственному противостоянию, развернувшемуся на оккупированной территории СССР — войне между полицией и партизанами. Описываются ожесточённые боевые действия, кровавый террор, изощрённые агентурные комбинации, оголтелая пропаганда, а также разнузданные выходки, которые устраивали наиболее «лихие» борцы за народное счастье в свободное время или даже при исполнении служебных обязанностей. Значительное внимание уделено и судьбе мирного населения, оказавшегося между молотом и наковальней. Приводятся документы Вермахта, СС, НКВД, ГРУ, Центрального и Украинского штабов партизанского движения, партийных организаций, а также интервью с участниками и свидетелями событий.



Кл.слова:
друга світова війна -- окупація -- колабораціонізм -- партизанський рух -- військові злочини

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.

Рогоза, С. Л.
Засекреченные войны, 1950-2000 гг. [Електронний ресурс] / С. Л. Рогоза, Н. Б. Ачкасов. - Москва : АСТ, 2007. - 560 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До недавнего времени вся ответственность за возникновение локальных войн и вооруженных конфликтов целиком возлагалась на "агрессивную природу империализма". По этой причине существовал негласный запрет на систематизацию и изучение опыта участия советских войск в такого рода кампаниях, проводимых после Второй мировой войны. Национальная военная школа оказалась замкнутой на исследовании классических войн прошлого. Однако без глубокого освоения исторического опыта, уроков локальных войн второй половины XX в. трудно осмыслить сущность тех явлений и процессов, которые происходят в мире в настоящее время. Данная книга в значительной степени устраняет этот пробел, подробно описывая все вооруженные конфликты, вспыхнувшие после 1945 г., в которых участвовали советские (российские) войска или военные специалисты.



Кл.слова:
російська агресія -- інтервенції -- військові контингенти

   Тип видання:   підручник   
16.

Полянський, П.
Всесвітня історія [Електронний ресурс] : підручник для 10 класів загальноосвітніх навчальних закладів : рівень стандарту, академічний рівень / П. Полянський. - К. : Генеза, 2010. - 125 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику виставлено економічні, соціальні, політичні, дипломатичні, військові, культурні процеси у світі в першій тритині 20 століття.



Кл.слова:
освіта -- школа -- шкільна програма

   Тип видання:   аналітична доповідь   
17.

Парахонський, Б. О.
Актуальні виклики та загрози регіональній безпеці: висновки для України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Б. О. Парахонський, Г. М. Яворська ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2014. - 48 с.. - (Серія «Національна безпека» ; випуск 6)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.58 Мб


Проаналізовано головні виклики та загрози національній безпеці України в умовах сучасного міжнародного безпекового середовища. Розглянуто напрями регіональної політики України, реалізація завдань за якими відповідає євроінтеграційним прагненням України. Окрему увагу приділено питанням безпеки в Чорноморському регіоні, наслідкам кризи європейської безпеки в умовах російської агресії і підвищенню ролі НАТО, що зміцнює свій оборонний потенціал у регіоні. Обґрунтовано необхідність здійснення Україною проактивної міжнародної політики та потребу створення нової, дієво інтегрованої у систему міжнародної та регіональної безпеки, системи національної безпеки, яка відповідатиме масштабам існуючих загроз. Розраховано на спеціалістів у сфері зовнішньої політики та національної безпеки.



Кл.слова:
військові конфлікти -- євроінтеграція -- НАТО -- російська агресія

   Тип видання:   довідник   
18.

Охлябинин, Сергей Дмитриевич.
300 лет русской военной истории с XVII века до 1917 года [Електронний ресурс] : иллюстрированный военно-исторический словарь Российской империи / Сергей Дмитриевич Охлябинин. - М. : Эксмо, 2008. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Эта необычная книга является своеобразной энциклопедией русской военной истории за 300 лет, с XVII века до 1917 года. В 450 статьях-миниатюрах словаря описываются амуниция, военная форма, эмблемы воинских подразделений Русской армии. Тексты статей посвящены самым важным и увлекательным эпизодам истории Российской империи от Петра Великого до Николая II. В книге также описаны история создания того или иного военного атрибута, исторические курьезы, с ними связанные, представлена история возникновения регулярных полков Русской армии, а также отличия разных видов войск друг от друга. Издание проиллюстрировано рисунками, выполненными самим автором.



Кл.слова:
військові атрибути -- історія Росії -- Російська імперія

   Тип видання:   зб. статей   
19.


Освітньо-наукове забезпечення діяльності правоохоронних органів і військових формувань України.Серія : юридичні науки та державне управління. V Всеукраїнська науково-практична конференція (7 грудня 2012 року) [Електронний ресурс] / Державна прикордонна служба України, Національна академія Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. - Хмельницький : Видавництво Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, 2012. - 124 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До даного видання включені тези доповідей V Всеукраїнської науково-практичної конференції “Освітньо-наукове забезпечення діяльності правоохоронних органів і військових формувань України”, яка відбулась 7 грудня 2012 року в м. Хмельницькому на базі Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького.



Кл.слова:
правоохоронні органи -- військові формування

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.

Орлов, Алексей.
Афганский дневник пехотного лейтенанта. „Окопная правда“ войны [Електронний ресурс] / Алексей Орлов. - Москва : ЛитРес, 2014. - 170 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пусть в Афганистане не было ни линии фронта, ни «правильной», «окопной» войны, но «окопная правда» – вот она, в этом боевом дневнике пехотного лейтенанта. Правда о службе в «воюющем», «рейдовом» батальоне, о боевых выходах и воздушных десантах, проводке колонн, блокировке и прочесывании кишлаков, засадах, подрывах на минах и фугасах, преследовании «духов» и многодневных походах по горам, где «даже ишаки не выдерживают, ложатся на брюхо и издыхают, а советский солдат преодолевает любые трудности». Правда о массовом мародерстве и неприглядной изнанке войны – о награждении тыловиков чаще боевых офицеров, о непростительных ошибках старших командиров и тяжелых потерях, о сопровождении на Родину «груза 200» в незапаянных червивых гробах и невыносимых похоронах, когда «даже водка не берет». Вся правда о последней, позорной и кровавой войне СССР…



Кл.слова:
війна в Афганістані -- інтервенція -- військові злочини
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського