Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (130)Тематичний інтернет-навігатор (60)Автореферати дисертацій (2493)Реферативна база даних (18472)Книжкові видання та компакт-диски (9283)Журнали та продовжувані видання (374)
Пошуковий запит: (<.>K=ВІЙСЬКОВА$<.>+<.>K=ЛЕКСИК$<.>+<.>K=ТУРЕЦЬКОЇ$<.>+<.>K=МОВИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 848
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   зб. статей   
Категорія: Біологічні науки   
1.


Ґендерний підхід [Електронний ресурс] : історія, культура, суспільство / під ред. Л. Гентош, О. Кісь. - Л. : ВНТЛ-Класика, 2003. - 248 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


“Ґендерний підхід: історія, культура, суспільство” є збіркою наукових статей, розділів із книг, написаних зарубіжними авторами та перекладених переважно з англійської мови. Основна мета видання цієї збірки – ознайомити читача зі знаними в світі, але маловідомими, або й зовсім не відомими в Україні авторами та працями з ґендерної проблематики. Книга прислужиться як студентам, аспірантам так і досвідченим викладачам, дослідникам, які знайдуть для себе цікаві статті у цій збірці.



Кл.слова:
ґендер -- стать -- фемінологія -- маскулінність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.
 


Яхонтова, Т. В.
Основи англомовного наукового письма [Електронний ресурс] / Т. В. Яхонтова. - Л. : ПАИС, 2003. - 220 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга є першим в Україні навчальним посібником з англомовного наукового письма. Його мета - ознайомлення з основними особливостями риторики, стилістики та жанрової організації сучасного англомовного наукового дискурсу (стилю), розвиток базових навичок побудови і написання англійською мовою наукових текстів різних жанрів, а також вироблення стратегії опанування науковим письмом як видом комплексної діяльності, що має соціальні, когнітивні та власне мовні аспекти. Посібник максимально орієнтований на розвиток навичок письма шляхом виконання різноманітних завдань на матеріалі автентичних текстів із гуманітарних і природничих дисциплін. Для аспірантів і частково студентів старших курсів та магістерських програм уманітарних і природничих спеціальностей університетів. Може бути корисним для науковців, які прагнуть самостійно оволодіти основами англомовного наукового письма.



Кл.слова:
англійська мова -- наукова лексика -- науковий стиль

   Тип видання:   монографія   
3.

Ярун, Г. М.
Кореляція форми і змісту в розвитку української прислівникової системи [Електронний ресурс] / Г. М. Ярун. - К. : Наукова думка, 1993. - 112 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії описуються кореляційні процеси, які формують і трансформують знакову структуру первинних українських прислівників на давньоруському і староукраїнському грунті. Особливу увагу приділено структурним змінам прислівника на всіх рівнях організації його як складного знакового комплексу.



Кл.слова:
прислівник -- лексика -- мова -- слово

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Ярема, С.
На теми української наукової мови [Електронний ресурс] / С. Ярема. - Л. : Українське товариство з механіки руйнування матеріалів : Львівське крайове товариство „Рідна школа“ : Наукове товариство ім. Шевченка, 2002. - 44 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книжечка частково підсумовує багаторічний досвід автора як наукового редактора науково-технічного журналу „Фізико-хімічна механіка матеріалів“ – органу Відділення фізико-технічних проблем матеріалознавства та Фізико-механічного інституту ім. Г. В. Карпенка Національної академії наук України. Окремі її розділи автор опублікував у цьому журналі (1994. – № 4 і № 6; 1995. – № 3,1996. № 4 і № 5), Українському фізичному журналі (1997. – № 7) та збірниках „Український правопис і наукова термінологія: історія, концепції та реалії сьогодення“(Львів: НТШ, 1996) і „Праці Наукового товариства ім. Шевченка“ (Львів, 1997. – Т. 1), також доповідав на семінарах і конференціях. У книжці коротко подано історію українського термінотворення в технічних і фізико-математичних науках, міркування щодо їх сучасного становлення і розвитку, зокрема в механіці деформівного твердого тіла. Велику увагу приділено українським граматичним формам, висловам та словосполученням і їх відмінностям від російських. Праця розрахована на широкі кола науково-технічної громадськості, викладачів і студентів та всіх, хто цікавиться чистотою української мови та її впровадженням у повсюдний ужиток.



Кл.слова:
термін -- термінологія -- слово -- мова -- техніка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Якубович, Н. В.
Истребители Ла-5. Сломавший хребет Люфтваффе [Електронний ресурс] / Н. В. Якубович. - Москва : Эксмо, 2009. - 159 с.. - (Война и мы. Легендарная военная техника)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


История создания Ла-5 драматична и парадоксальна. Это история чудесного превращения откровенно неудачной машины, прозванной летчиками «лакированным гарантированным гробом», в один из лучших истребителей Второй мировой войны. Установка на перетяжеленный и неповоротливый ЛаГГ-3 нового мощного мотора буквально преобразила этот грузный тихоходный самолет в великолепный Ла-5, скоростной, приемистый, маневренный, мало в чем уступавший лучшим истребителям Люфтваффе. А модернизированные Ла-5ФН не только догнали, но и превзошли последние модификации «фоккеров» и «мессеров», обеспечив нашей авиации господство в воздухе. Именно на «Лавочкиных» воевали двое из пяти лучших советских асов — непревзойденный Иван Кожедуб, на боевом счету которого 63 победы, и Кирилл Евстигнеев, сбивший 56 самолетов противника. Советское правительство высоко оценило труд создателей прославленного истребителя. В 1943 году Главному конструктору С.А. Лавочкину было присвоено высокое звание Героя Социалистического Труда.



Кл.слова:
авіація -- військова техніка -- винищувачі

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Якубович, М. В.
Ме-262. Первенец реактивной эры [Електронний ресурс] / М. В. Якубович. - Москва : Яуза, 2009. - 118 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


С этого самолета началась эра боевой реактивной авиации. Этот проект произвел настоящую революцию в авиастроении. Некоторые историки даже величают Ме-262 "лучшим истребителем Второй Мировой" и "грозой "Летающих крепостей"", приводя в пример легендарный воздушный бой 7 апреля 1945 года, в котором эскадрилья турбореактивных "мессершмиттов" сбила 25 (! ) бомбардировщиков В-17. Казалось бы, появление подобного самолета, сочетающего рекордную скорость с мощнейшим вооружением и наголову превосходящего противников, должно было вернуть Люфтваффе господство в воздухе. Однако этого не произошло. Почему? Кто виноват в том, что III Рейх так и не смог реализовать свое превосходство в реактивной авиации? Гитлер, настоявший на выпуске Ме-262 в первую очередь в варианте блиц-бомбардировщика, что задержало его освоение как минимум на полгода? Козни конкурентов, преуспевших в "подковерной борьбе"? Или были и другие, более важные причины, почему Ме-262 так и не оказал заметного влияния на ход боевых действий? Новая книга ведущего историка авиации - лучшее на сегодняшний день исследование создания и боевого применения легендарного самолета, по праву считающегося первенцем реактивной эры.



Кл.слова:
авіація -- літаки -- військова техніка

   Тип видання:   словник   
7.

Яворницький, Д. І.
Словник української мови [Електронний ресурс] / Д. І. Яворницький. - Катеринослав : Слово, 1919

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : А - К. - 1919. - 412 с.




Кл.слова:
слово -- лексика

   Тип видання:   довідник   
8.

Ющук, Іван Пилипович.
Практичний довідник з української мови [Електронний ресурс] / І. П. Ющук. - К. : Рідна мова, 1998. - 224 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У довіднику подається характеристика основних елементів української мови, а також правила правопису, викладені у найбільш зручній для практичного користування формі.



Кл.слова:
українська мова -- морфологія -- синтаксис -- словотвір

   Тип видання:   методичний посібник   
9.

Ющук, І. П.
Практикум з правопису української мови [Електронний ресурс] / І. П. Ющук. - К. : Освіта, 2000. - 254 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник оптимально поєднує теоретичні положения й практичні завдания, що сприяє вдосконаленню правописних навичок учнів. Ілюстративно-текстовий матеріал характеризується пізнавальністю, виховною и естетичною функціями слова. Посібник може бути використаний учителем для організації індивідуальної та групової роботи як на уроках, так і вдома, а також для самостійної роботи учнів старших класів, абітурієнтів, студентів.



Кл.слова:
орфографія -- пунктуація

   Тип видання:   довідник   
10.

Юдкин-Рипун, Игорь Николаевич.
Краткий семантико-этимологический справочник: славистика и романо-германистика [Електронний ресурс] / И. Н. Юдкин-Рипун ; Національна академія наук України, Український комітет славістів. - К. : [б. в.], 2004. - 236 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.44 Мб


Пропонується система впорядкування лексичного матеріалу, заснована на його етимологічній стратифікації – вичленуванні індоєвропейського ядра, ізоглос поміж окремими мовними сім’ями та ізольованої лексики. Рефлекси реконструйованих індоєвропейських коренів подано в етимологічних гніздах, які відповідно до типів ініціалів розподілено по шістнадцяти класах. Ці класи постають як семантичні мікросистеми, що засновані на виявленні паронімії між коренями та на мотивації смислових переходів (передусім метонімії), так що виникають паронімічні та метонімічні ряди, які будуються відповідно до гіпотези соматоморфізму первинних значень. Лексичний матеріал містить передусім рефлекси загальнослов’янського кореневого фонду з їхніми романо-германськими відповідниками, опрацьовано матеріали етимологічних словників з німецької, французької, англійської мов та з латини.



Кл.слова:
індоєвропейські мови -- етимологічна стратифікація -- компаративне мовознавство -- семантичний соматоморфізм

   Тип видання:   навчальний посібник      довідник   
11.

Юдкін-Ріпун, Ігор Миколайович.
Короткий навчальний довідник з романо-германської етимології [Електронний ресурс] / І. М. Юдкін-Ріпун ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. - Ч. 1. Германська. - К. : [б. в.], 1998. - 80 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.08 Мб


У першій частині довідника вміщено відомості про етимологію лексичного фонду германського походження в сучасних німецькій, англійській та французькій мовах. Робота спирається на матеріали словників Партріджа, Пауля, Тетцнера, Доза, Кертінга, Ерну та Мейє та ін. Адресується тим, хто цікавиться поглибленим вивченням іноземних мов.



Кл.слова:
мовознавство -- германські мови -- етимологія -- деривація

   Тип видання:   навчальний посібник      довідник   
12.

Юдкін-Ріпун, Ігор Миколайович.
Короткий навчальний довідник з романо-германської етимології [Електронний ресурс] / І. М. Юдкін-Ріпун ; Національна академія наук України, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. - Ч. 2. Англо-французькі латинізми. Додаток. Еллінізми. Кельтізми. Dubia. - К. : [б. в.], 1999. - 118 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.02 Мб


В другій частині словника розглянуто лексику англо-французького мовного союзу, яка становить рефлекси основного лексичного фонду латини, поданого за морфологічною класифікацією. В додатку наведено давньогрецькі та кельтські рефлекси в цьому союзі, а також англо-французьку лексику невизначеного походженння.



Кл.слова:
мовознавство -- германські мови -- етимологія -- деривація

   Тип видання:   енциклопедія      науково-популярне видання   
13.
 


Югринов, П.
Малая энциклопедия холодного оружия [Електронний ресурс] / П. Югринов. - Москва : Центрполиграф, 2010. - 272 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В этой книге вы найдете подробнейшее описание разных видов холодного оружия: от древнейших дубинок и булав до современных штык-ножей. Автор рассказывает об эволюции оружия Европы, Африки, Юго-Восточной Азии, Индии, Китая, Японии, Индонезии, Филиппин и других стран мира. Перед вами предстанет панорама уникальной коллекции холодного оружия: копий, стрел, кинжалов, топоров, мечей, кастетов, штыков, ятаганов, кортиков, джамбий, ножей и многих-многих других видов. Вы увидите, в чем особенности и принципиальные отличия холодного оружия от других его типов, проследите все этапы его развития и узнаете причины, по которым его роль в боевых действиях была утрачена. Издание снабжено богатым иллюстративным материалом. Адресовано широкому кругу читателей.



Кл.слова:
холодна зброя -- колеційна зброя -- військова зброя

   Тип видання:   словник   
14.


Этимологический словарь славянских языков [Електронний ресурс] : праславянский лексический фонд : в 30 вып. / Российская академия наук, Институт русского языка им. В. В. Виноградова ; под ред. О. Н. Трубачева. - М. : Наука, 1974-2003

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Вып. 1 : (А - *besedьlivъ). - 1974. - 214 с.

Вып. 2 : (*bez - *bratrъ). - 1975. - 239 с.

Вып. 3 : (*bratrьсь - *cьrky). - 1976. - 199 c.

Вып. 4 : (*cabeniti - *del'a). - 1977. - 235 c.

Вып. 5 : (*delo - *dьrzьlь). - 1978. - 232 с.

Вып. 6 : (*e - *golva). - 1979. - 223 c.

Вып. 7 : (*golvacь - gyzati). - 1980. - 224 с.

Вып. 8 : (*xa - *jьvьlga). - 1981. - 252 с.

Вып. 9 : (*jьz - *klenьje). - 1983. - 197 с.

Вып. 10 : (*klepacь - *konь). - 1983. - 198 с.

Вып. 11 : (*konьcь - *kotьna(ja)). - 1984. - 221 с.

Вып. 12 : (*koulъkъ - *kroma/*kromъ). - 1985. - 186 с.

Вып. 13 : (*kromezirъ - *kuziti). - 1987. - 287 с.

Вып. 14 : (*labati - *leteplъjь). - 1987. - 273 с.

Вып. 15 : (*letina - *lokacь). - 1988. - 264 с.

Вып. 16 : (*lokadlo - *lъzivьcь). - 1990. - 264 с.

Вып. 17 : (*lъzь - *matjesьnъjь). - 1990. - 272 c.

Вып. 18 : (*matoga - *mekysьka). - 1993. - 255 c.

Вып. 19 : (*mesarь - *morsakъ). - 1992. - 254 c.

Вып. 20 : (*morzatъjь - *mъrsknoti). - 1994. - 255 с.

Вып. 21 : (*mъrskovatъjь - *nadejьnъjь). - 1994. - 236 с.

Вып. 22 : (*nadeliti - *narodъ). - 1995. - 255 с.

Вып. 23 : (*narodьnъjь - *navijakъ). - 1996. - 239 c.

Вып. 24 : (*navijati(se)/*navivati(se) - nerodimъ(jь)). - 1997. - 234 с.

Вып. 25 : (*neroditi - novotьnъ(jь)). - 1999. - 238 c.

Вып. 26 : (*novoukъ(jь) - *obgorditi). - 1999. - 237 c.

Вып. 27 : (*obgordja /*obgordjь - *oblezati). - 2000. - 247 c.

Вып. 28 : (*oblezti - *obpovedanьje). - 2001. - 266 с.

Вып. 29 : (*obpovedati - *obsojьnica). - 2002. - 254 с.

Вып. 30 : (*obsojьnikъ - *obvedьnъjь). - 2003. - 269 с.


Очередной выпуск Словаря построен на тех же принципах, что и предыдущие: в нем исчерпывающе использованы все доступные исторические, диалектные словарные материалы, опубликованные и архивные, а также данные некоторых отечественных и зарубежных картотек, по возможности учтена вся доступная этимологическая литература, дан подробный словообразовательный анализ каждого этимологизируемого слова. Для специалистов по этимологии, лексикологов, этнографов, историков.



Кл.слова:
лексика -- мова

   Тип видання:   словник   
15.


Этимологический словарь русского языка [Електронний ресурс] / сост. Г. А. Крылов. - СПб. : Полиграфуслуги, 2005. - 432 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В этимологических словарях объясняется, как появилось то или иное слово, как оно развивалось, как приобрело сегодняшнюю свою форму. Изучая этимологию слова, вы познакомитесь не только с историей языка, но и с историей человечества. Вы узнаете, как народная, как ложная, этимология переосмысливает значение слова, толкуя их на свой лад, далекий от истинного.



Кл.слова:
етимологія -- історія мови

   Тип видання:   словник   
16.


Этимологический словарь летописных географических названий Южной Руси [Електронний ресурс] / І. М. Желєзняк [и др.]. - К. : Наукова думка, 1985. - 253 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику зібрано, історично, географічно і номенклатурно визначено, простежено в розвитку і взаємозв'язках з іншими утвореннями, етимологізовано та оформлено в лексикографічних статтях (їх понад 700) топонімікон, зафіксований до початку XIV ст. давньоруськими літописами у південній частині Київської Русі та на суміжних територіях (в межах УРСР). Для дослідників — лінгвістів, істориків, географів, етнографів, усіх, хто цікавиться питаннями походження власних географічних назв.



Кл.слова:
топоніміка -- давньоруська мова -- Київська Русь

   Тип видання:   енциклопедія   
17.


Энциклопедия современной военной авиации 1945-2002 [Електронний ресурс]. - М. : АСТ, 2005. - (Библиотека военной истории)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : Самолеты. - 2153 с.

Ч. 2 : Вертолеты. - 1650 с.

Ч. 3. - 243 с.


"Энциклопедия современной военной авиации" - это научно-популярный справочник, содержащий сведения о современных летательных аппаратах военного назначения, которые состоят на вооружении многих стран мира. Книгу открывает "Введение" - краткий исторический очерк, посвященный эволюции военной авиации. 199 статей, размещенных в алфавитном порядке, рассказывают об основных модификациях самолетов и вертолетов, особенностях их конструкции и оборудования. В "Приложениях" дана подробная информация о современном авиационном вооружении, о качественном и количественном составе воздушных флотов различных государств и др. В справочнике использованы материалы открытой печати. Он богато иллюстрирован и рассчитан на широкий круг читателей, интересующихся военной техникой.



Кл.слова:
авіація -- літак -- гелікоптер -- військова техніка

   Тип видання:   наукове видання   
18.
 


Эко, У.
Поиски совершенного языка в европейской культуре [Електронний ресурс] : пер. с итал. / У. Эко. - СПб. : Александрия, 2007. - 423 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В своей работе Умберто Эко прослеживает историю поиска языков, представлявшихся европейским мыслителям идеальными, начиная со Средневековья: от мифического языка Адама до знаменитого эсперанто. Эта история полна загадок, мифов и курьезов, и автор не упускает случая отметить самые любопытные из них. Возможно ли, выражаясь образно, «восстановить Вавилонскую башню»? Ответ — в этой книге...



Кл.слова:
Семіотика -- лінгвістика -- розвиток мови

   Тип видання:   наукове видання   
19.

Эварницкий, Д. И.
История запорожских казаков [Електронний ресурс] : в 3 т. / Д. И. Эварницкий. - С.-Петербург : Типография И.Н. Скороходова : Типография П.И. Бабкина, 1892-1897

Рубрики:

Географічні рубрики:


 Джерело інформації

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 1892. - 542 с.

Т. 2. - 1895. - 625 с.

Т. 3 : 1686-1734. - 1897. - 646 с.


Трехтомная "История запорожских казаков" выдающегося украинского историка, этнографа, фольклориста, археолога, писателя, лексикографа, академика Д.И. Яворницкого (1855-1940), опубликованная в 1892-1897 гг.,- ценнейший памятник отечественной дореволюционной историографии, важный источник по изучению истории украинского казачества. Книга является наиболее полным историческим исследованием, охватывающим период 1471 -1734 гг. На богатом документальном материале в популярной форме всесторонне освещается жизнь запорожского казачества.



Кл.слова:
козацтво -- козак -- січ -- Запоріжжя

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.
 


Щербаков, Владимер.
"Пираньи" Гитлера [Електронний ресурс] : сверхмалые подводные лодки Третьего Рейха / Владимер Щербаков. - М. : Яуза : Эксмо, 2009. - 134 с.. - (Арсенал коллекция)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


завершающем этапе Второй мировой войны, когда Третий Рейх уже рушился под ударами Красной Армии и союзников, свою последнюю ставку нацистское руководство сделало на создание Wunderwaffe ("чудо-оружия"), способного в кратчайшие сроки кардинально изменить ситуацию. Это поветрие не обошло и германские военно-морские силы - их последней надеждой стали сверхмалые подводные лодки и боевые пловцы, которые были сведены в "соединение К" под командованием вице-адмирала Хельмута Хейе. За годы войны немецкими конструкторами были созданы восемь типов сверхмалых субмарин, наиболее известными из которых стали "Би-бер" ("Бобр") и "Зеехунд" ("Тюлень") - первая торпедная сверхмалая подводная лодка. При этом в качестве прототипов использовались итальянские и британские образцы. С 1944 года сверхмалые субмарины Кригсмарине применялись в боевых действиях на юге Франции, в Ла-Манше и Нормандии, а в 1945-м готовился их прорыв а Кольский залив, где "Биберы" должны были атаковать советский линкор "Архангельск", - правда, осуществить этот план "черные дьяволы" не успели. Несмотря на то, что количество построенных подлодок оказалось намного меньше запланированного, а период их боевого применения - весьма непродолжительным, они наглядно продемонстрировали высокий потенциал данного вида военно-морских вооружений, а некоторые из "сверхмалюток" Третьего Рейха продолжили службу и после войны - уже во флотах стран-победительниц.



Кл.слова:
зброя -- військова техніка -- флот
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського