Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (87)Тематичний інтернет-навігатор (49)Автореферати дисертацій (2399)Реферативна база даних (21051)Книжкові видання та компакт-диски (11641)Журнали та продовжувані видання (147)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЛЯ$<.>+<.>K=ДІТЕЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 114
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   методичний посібник   
1.

Боберський, І.
Рухові забави і ігри [Електронний ресурс] / І. Боберський. - 3-е вид. справ.. - Нью-Йорк : Січовий базар, 1917. - 80 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


З давніх-давен в Україні будь-які зібрання дорослих і дітей супроводжувались ігровою діяльністю, найбільш поширеними різновидами якої були біг, скачки, стрільба з лука, кулачні бої, метання списа, а жінки та дівчата водили хороводи. Участь у грі дозволяла людині відійти від проблем повсякдення, запобігала виникненню сумнівів й недовіри до своїх сил. Педагоги всіх часів відзначали, що рухлива гра добродійно впливає на формування дитячої душі, розвиток фізичних сил і духовних здібностей.



Кл.слова:
фізкультура -- історія педагогіки

   Тип видання:   художня література   
2.

Журба, Г.
Зорі світ заповідають... [Електронний ресурс] / Г. Журба. - Л. : Українська бібліотека, 1933. - 128 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Галина Журба ― це літературний псевдонім письменниці, справнжє прізвище якої ― Домбровська Галина Маврикіївна (по чоловікові Нивинська), народилася 29 грудня 1888 року на хуторі Олександрія, поблизу села Соболівка в заможній сім’ї. Мати належала до ополяченого українського роду Копистенських. Вона не обмежувалася домом та домашніми обов’язками, хоч народила четверо дітей, була оточена поклонниками і товариським життям. Освіту здобула домашню. Мати хотіла, щоб діти знали польську і французьку мови, вміли грати на фортепіано, хоча і не цуралися української мови.



Кл.слова:
твір

   Тип видання:   життєпис   
3.


Визначні жінки України [Електронний ресурс]. - [Б. м.] : Об'єднання Українських Жінок на еміграції, 1950

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Серія 1 : 1. Олена Пчілка. 2. Старицька-Черняхівська. - 64 с.


Ольга Петрівна Косач (Олена Пчілка) (29 липня 1849 - 4 жовтня 1930) Ольга Косач Ольга Петрівна Косач, у дівоцтві Драгоманова, народилася у червні 1849 року на Полтавщині, місті Гадяч. Вона була донькою Петра Драгоманова, але з роками, ставши відомою письменницею взяла псевдонім Олена Пчілка. Українка за походженням і щира патріотка в душі вона пишалася своїм походженням і привчала дітей шанувати рідну землю, народ і звичаї. Утім, процес "українізації" в родині Олени Пчілки, мати відомої Української поетеси Лесі Українки, відбувався не так уже й просто. Хоча б з огляду на те, що чоловік і батько їхніх шести дітей і в сім'ї і на службі спілкувався російською мовою, щоправда, чисто літературною, а не містечковим суржиком. однак українська мова, українська ідея були йому не чужі. Старицька-Черняхівська Людмила Михайлівна (17.08.1868, м. Київ, — 1941) — письменниця, перекладачка, громадська діячка. Дочка письменника М. Старицького. Навчалася в київській приватній гімназії В. Ващенко-Захарченко. У 1888—1893 рр. брала участь у роботі літературного гуртка «Плеяда». З 1908 р. — член ТУП. З 1912 р. разом із сестрою Марією керувала роботою літературно-мистецького клубу «Родина» в Києві. З 1914 р. співробітничала в Київському комітеті для допомоги українцям-біженцям; працювала сестрою милосердя у військовому шпиталі. З квітня 1917 р. — член Української Центральної Ради. З травня 1917 р. — член президії товариства «Український національний театр». З 1919 р. — заступниця голови Національної ради українських жінок (м. Кам’янець-Подільський). З 1920 р. працювала в установах ВУАН. У 1930 р. заарештована у справі «Спілки визволення України» і тимчасово ув’язнена в м. Харкові; того ж року засуджена до умовного 5-річного строку позбавлення волі й вислана до м. Сталіно (нині Донецьк), де займалася перекладацькою діяльністю. У 1936 р. повернулася до Києва. В липні 1941 р. вдруге заарештована НКВС і вислана до Харкова, звідки вивезена під конвоєм до м. Акмолинська (Казахстан); померла в дорозі. У 1989 р. реабілітована посмертно.



Кл.слова:
література -- українська література -- біографія

   Тип видання:   художня література   
4.

Франко, І.
Коли ще звірі говорили [Електронний ресурс] : казки / І. Франко. - К. : Молодь, 1956. - 151 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірка казок Івана Франка під назвою „Коли ще звірі говорили” перший раз вийшла ще у 1899 р., друге видання з'явилось у 1903 році. До цієї збірки Франко додає передмову, в якій писав: „Оці байки, що зібрані в тій книжечці, то старе народне добро... Вони найбільше відповідають смакові дітей від 6 до 12 літ, заставляють їх сміятися і думати, розбуджують їх цікавість та увагу до явищ природи.” В своїй збірці „Коли ще звірі говорили” Іван Франко вдало використовує художні засоби вживані в народних казках про тварин, зокрема традиційне змалювання рис тварин: зажерливості вовка, хитрості лиса, незграбності ведмедя, упертості осла тощо. Письменник ще більше підкреслив ці характерні особливості тварин, майстерно розкриваючи їх через вчинки або розмови персонажів.



Кл.слова:
українська література -- дитяча література -- проза

   Тип видання:   художня література   
5.
 


Золя, Еміль.
Щастя ругонів [Електронний ресурс] / Еміль Золя. - Київ : Дніпро, 1969. - 312 с.. - (Вершини світового письменства ; т. 2)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Щастя Ругонів» має наукову назву «Походження»,—писав Золя в передмові до цього твору. Разом з тим він говорив про нього як про «політичний памфлет». І перше, й друге цілком зрозуміло. Адже саме тут показані фізіологічні й соціальні коріння, з яких виростало «генеалогічне дерево» «піддослідної» сім’ї, члени якої посядуть провідні місця в кожному з двадцяти томів епопеї. У романі розповідається історія шлюбу прародительки сім’ї, нервозної дочки заможного городника Аделаїди Фук, з міцним селянином Ругоном і її пізнішого позашлюбного зв’язку з волоцюгою- контрабандистом Макаром, простежується дія спадковості у дітей і внуків «тітоньки Діди», спадковості, яка інтенсифікується відповідно до соціального середовища, де вони обертаються.



Кл.слова:
політичний памфлет -- французька література

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.


Бережанська земля [Електронний ресурс] : історико-мемуарний збірник / голов. ред. В. Лев ; Наукове товариство ім. Т. Г. Шевченка, Комісія реґіональних дослідів і публікацій. - Нью-Йорк : Комітет "Видавництва Бережани", 1970. - 908 с.. - (Український архів ; т. XIX)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропам'ятна книга "Бережанська земля" - це частина історії нас самих у визначеному часі і просторі, тому вона має у наших душах і серцях зв'язувати й об'єднувати наших предків, нас самих, наших дітей і внуків в одне, бо ми - один Народ, автохтони-господарі тієї Землі, на якій ми були, миє і - при Божій помочі - будемо! Кожний клаптик тієї землі - насичений нашою працею, нашим потом, там і кров наша, і кістки наших рідних, від яких ми самі походимо, там лежать наші Воїни-Герої, що в лютий час захищали від ворогів свій Народ і свою Землю.



Кл.слова:
краєзнавство -- Галичина

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.


Народ скаже - як зав'яже [Електронний ресурс] : українські народні прислів'я, приказки, загадки / уклад. Н. С. Шумада. - К. : Веселка, 1973. - 273 с.. - (Шкільна бібліотека)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цій книзі вміщені кращі зразки прислів'їв, приказок та загадок українського народу. Створені протягом багатьох століть, аж до наших днів, вони відображають його історію, побут, героїзм, подвиги. Ці золоті зерна народної мудрості служать великій справі виховання ідейно-естетичних смаків народу, особливо дітей.



Кл.слова:
фольклор

   Тип видання:   художня література   
8.

Воннегут, Курт.
Бойня номер п'ять або Хрестовий похід дітей [Електронний ресурс] : роман : пер. з англ. / К. Воннегут. - К. : Дніпро, 1976. - 178 с.. - (Зарубіжна сатира і гумор ; № 7)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Курт Воннеґут-молодший — один з найвідоміших американських прозаїків. Про нього і його творчість написані солідні наукові монографії і дисертації, маса критичних статей і рецензій, журналісти без кінця зверталися до нього з проханням про інтерв'ю. Головний парадокс художнього методу Воннеґута в тому, що про найкризовіші, найтрагічніші моменти людського життя він розповідає зі сміхом. В його романах ми спостерігаємо смертельну гру в життя, в яку грає людина. Це зіткнення глибокого філософського змісту з зовнішньою карнавальністю створює неповторний воннеґутівський стиль. Невпинний гротеск, сатира і найгіркіша іронія, парадокси, які створюють ефект обманутого очікування, що показують алогізм людських вчинків і повне руйнування стереотипів — усі ці елементи стилістики, словесна гра, які зустрічаються у Воннеґута, не є самоціллю. Дивний, на перший погляд, прийом реагувати сміхом на нерозв'язні проблеми має серйозне підґрунтя. «Найсміливіші жарти виростають з найглибших розчарувань і розпачливих страхів»,— вважає письменник.



Кл.слова:
американська література -- белетристика -- сатира

   Тип видання:   художня література   
9.
 


Коцюбинський, Михайло Михайлович.
Дорогою ціною [Електронний ресурс] : збірка оповідань / Михайло Михайлович Коцюбинський. - К. : Веселка, 1979. - 68 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До цієї збірки видатного українського письменника-демократа М. Коцюбинського увійшли найкращі твори для дітей. Його повісті й оповідання, пройняті палким протестом проти кріпосницької деспотії та самовідданою любов'ю до народу; кликали до боротьби, таврували царський режим, возвеличували борців, висміювали жалюгідних боягузів і міщан.



Кл.слова:
реалізм -- українська література -- класична література

   Тип видання:   художня література   
10.

Рабле, Ф.
Гаргантюа и Пантагрюель [Електронний ресурс] : роман / Ф. Рабле. - К. : Веселка, 1984. - 225 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Переказ для дітей веселих і героїчних історій з життя велетнів Гаргантюа і Пантагрюеля.



Кл.слова:
класична література -- адаптований виклад

   Тип видання:   художня література   
11.

Толкін, Дж. Р. Р.
Гобіт, або Мандрівка за Імлисті гори [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Дж. Р.Р. Толкін. - К. : Веселка, 1985. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це історія надзвичайної пригоди, яку втнула ватага гномів узявшись відшукати загарбане драконом золото. Мимохіть учасником цієї ризикованої виправи став Більбо Злоткінс, прихильний до комфорту і позбавлений амбіцій гобіт, котрий, на власний подив виявив неабияку винахідливість і вправність у ролі зломщику. Сутички з тролями, гоблінами, гномами, ельфами та гігантськими павуками, бесіда з драконом, Смогом Величним, і радше мимовільна присутність на Битві П'ятьох Армій - ось лише деякі пригоди що судилося пережити Більбо. Але траплялись і світліші моменти: щира дружба, смачне частування, сміх та пісні. Написаний професором Толкіном для власних дітей, «Гобіт» відразу по виходу в світ зустрів палке схвалення. Ця дивовижна історія, цілком закінчена та вивершена, водночас є преамбулою до «Володаря Перстенів»



Кл.слова:
класична література -- дитяча література -- казка

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Solomon, C.
Computer environments for children : a reflection on theories of learning and education [Electronic resource] / C. Solomon. - Cambridge : The MIT Press, 1986. - 191 p.
Переклад назви: Комп'ютерне середовище для дітей: роздуми про теорії навчання і виховання

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


What are computers in education being used for? In this book, Cynthia Solomon takes a welcome look at the possibilities and issues of learning with and about computers in schools or in any other learning environment. Solomon focuses on the use of computers within the framework of recent innovative theories of learning and education, particularly in elementary school mathematics. She devotes an entire chapter each to the work of Patrick Suppes, Robert Davis, Tom Dwyer, and Seymour Papert. Cynthia Solomon received a doctorate in education from Harvard and has worked with Seymour Papert's group at MIT and with the Atari Research Laboratory in Cambridge, Massachusetts.



Кл.слова:
математика -- комп'ютер

   Тип видання:   художня література   
13.

Діккенс, Ч.
Пригоди Олівера Твіста [Електронний ресурс] : роман : пер. с англ. / Ч. Діккенс. - К. : Дніпро, 1987. - 423 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Роман «Пригоди Олівера Твіста» займає почесне місце у творчій спадщині Ч. Діккенса. Змальовано гуманізм письменника, його співчуття до принижених і знедолених, передовсім дітей. Показано засудження жаги до наживи, холодного розрахунку та бездуховності суспільства.



Кл.слова:
література -- роман

   Тип видання:   художня література   
14.

Пчілка, О.
Твори [Електронний ресурс] / О. Пчілка. - К. : Дніпро, 1988. - 28 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ольга Петрівна Косач, у дівоцтві Драгоманова, народилася у червні 1849 року на Полтавщині, місті Гадяч. Вона була донькою Петра Драгоманова, але з роками, ставши відомою письменницею взяла псевдонім Олена Пчілка. Українка за походженням і щира патріотка в душі вона пишалася своїм походженням і привчала дітей шанувати рідну землю, народ і звичаї. Утім, процес "українізації" в родині Олени Пчілки, мати відомої Української поетеси Лесі Українки, відбувався не так уже й просто. Хоча б з огляду на те, що чоловік і батько їхніх шести дітей і в сім'ї і на службі спілкувався російською мовою, щоправда, чисто літературною, а не містечковим суржиком. однак українська мова, українська ідея були йому не чужі.



Кл.слова:
література -- українська література -- проза -- пригоди

   Тип видання:   художня література   
15.
 


Линдгрен, Астрид.
Міо, мій Міо. Расмус-волоцюга. Брати Лев'яче Серце [Електронний ресурс] : пер. зі швед. / А. Линдгрен. - К. : Веселка, 1990. - 432 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До книги, що вийшла в серії лауреатів андерсенівської премії, входять три повісті. "Міо, мій Міо" - про хлопчика, що знайшов свого батька і свою країну, але мусить захистити її від лихого лицаря, що краде дітей. "Расмус-волоцюга" - про хлопчика-сироту з рівним чубом, який вирішив сам напитати собі батьків, щоб не конкурувати перед ними з кучерявими дівчатками. "Брати Лев'яче Серце" - хлопчик хворий і мусить померти, його брат втішає молодшого братика розповідями про прекрасну країну Нангіялу, де він опиниться після смерті. Та сталося так, що в Нангіялі опинилися обидва брати.



Кл.слова:
класична література -- дитяча література -- пригоди -- казка

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.

Майданник, В. Г.
Основи клінічної діагностики в педіатрії [Електронний ресурс] / В. Г. Майданник. - К. : [б. в.], 1998. - 140 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В посібнику описані методи клінічного обстеження (огляд, папьпація. перкусія, аускультація), критерії оцінки загатьного стану хворих дітей та особливості обстеження органів та систем дитячого організму. Висвітлена загальна і спеціальна семіотика найбільш поширених захворювань. Рекомендований Центральним методичним кабінетом з вищої медичної освіти МОЗ України як навчальний посібник дня студентів вищих медичних закладів освіти III-IV рівнів акредитації.



Кл.слова:
дитина -- хвороба -- лікування -- діагностика

   Тип видання:   художня література   
17.
 


Чубай, Грицько.
Плач Єремії [Електронний ресурс] / Грицько Чубай. - Л. : Кальварія, 1998. - 317 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В усіх літературах світу існують постаті, чий творчий доробок є безумовно непересічний і важливий, але особистість автора за значенням своїм — не тільки не менша, а часами й більша віха у мистецькому житті країни. Варто згадати хоч би Гертруду Стайн, що в пам’яті загалу, попри її цікаву творчість, лишилась передовсім особистістю, довкола якої в Парижі у 20-30-ті роки гуртувались митці «втраченого покоління», серед яких були Гемінґвей, Фітцджералд та інші. Таким центром мистецького життя був свого часу у Львові Грицько Чубай, який за недовгий свій вік спромігся не тільки створити цікавий літературний доробок і стати помітним в історії української поезії 20-го століття, але й лишити за собою виразний слід як людини й особистости, світло від якої, як від загаслої зірки, ще довго йтиме крізь час і простір до людського загалу. У цій книжці зібрана переважна більшість того, що написав Грицько Чубай. Не увійшли сюди поезії для дітей, які мали би бути видані окремою книжкою, та деякі переклади, що можуть становити інтерес тільки для істориків літератури й докладних біографів поета. Напевне є ще чимало сучасників Грицька Чубая, які могли би написати спогади про нього і про ту добу. За браком місця не вдалося розмістити в цьому виданні й того, що вже написане про поета його сучасниками. Хочеться сподіватися, що запропоноване видання надихне багатьох на нові спогади про поета. Це може стати окремою цікавою книгою, важливим документом епохи і пам’ятником поетові.



Кл.слова:
збірка -- поезія -- спогад

   Тип видання:   методичний посібник   
18.

Чеботарьова, В. Д.
Пропедевтична педіатрія [Електронний ресурс] / В. Д. Чеботарьова, В. Г. Майданник. - К. : [б. в.], 1999. - 578 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику викладені принципи організації лікувально-профілактичної допомоги дітям, історія розвитку педіатрії, дана характеристика періодів дитячого віку, анатомо-фізіологічні особливості органів і систем, а також обміну речовин у дітей різних вікових груп. Описані закономірності і сучасні тенденції фізичного і нервово-психічного розвитку дітей, їх оцінка і семіотика порушень. Розглянуті основні принципи і тактика раціонального вигодовування та харчування здорових дітей раннього віку. Детально описані особливості і методи клінічного обстеження різних органів та систем у дітей, загальна і спеціальна семіотика найбільш поширенних захворювань дитячого віку.



Кл.слова:
лікування -- допомога

   Тип видання:   навчальний посібник   
19.
 


Ніколаєва, Н. Г.
Педіатрична хірургія [Електронний ресурс] : навч. посібник / Н. Г. Ніколаєва. - О. : Одес. держ. мед. ун-т, 1999. - 188 с.. - (Серія "Бібліотека студента-медика")

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику викладено основні розділи курсу педі- атричної хірургії (невідкладні стани та хірургічні захворювання, уш- кодження, природжені та набуті вади розвитку, новоутворення), опи- сано етіологію, патогенез, клінічні прояви, діагностику та тактику ліку- вання дітей із хірургічною, ортопедичною, травматологічною й он- кологічною патологією. Призначено для студентів старших курсів медичних вузів III–IV рівнів акредитації.



Кл.слова:
дитяча хірургія -- дитяча ортопедія -- дитяча онкологія

   Тип видання:   навчальний посібник   
20.
 



Клінічне обстеження плода і дитини [Електронний ресурс] / голов. ред. В. М. Запорожан. - О. : Одес. мед. ун-т, 1999. - 362 с.. - (Бібліотека студента-медика)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчальному посібнику узагальнено багаторічний досвід клінічного обстеження різних органів і систем плода та дітей різного віку, включаючи підлітків до 15 років. В його основу покладено принцип обстеження за функціональними системами. Належну увагу приділено етико-деонтологічним аспектам при спілкуванні лікаря з вагітною жінкою, дитиною, її батьками, рідними. Для студентів вищих медичних навчальних закладів ІІІ–ІV рівнів акредитації, інтернів, акушерів-гінекологів, педіатрів і лікарів інших фахів.



Кл.слова:
медицина -- діагностика -- акушерство -- вагітність
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського