Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Автореферати дисертацій (148)Реферативна база даних (921)Книжкові видання та компакт-диски (119)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=МАСОВІ$<.>+<.>K=РЕПРЕСІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 97
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.


Садисты [Електронний ресурс]. - [Б. м. : б. в.]. - 247 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
репресії -- влада

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.

Охотин, Н. Г.
«Большой террор»: 1937–1938. Краткая хроника [Електронний ресурс] / Н. Г. Охотин, А. Б. Рогинский. - [Б. м. : б. в.]. - 27 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


События «Большого террора» только в небольшой своей части выходили на поверхность общественной жизни: в советской печати появлялась информация лишь о больших и – на местном уровне – о малых показательных процессах, сопровождавшихся погромной пропагандой. Личный опыт человека, попавшего в жернова репрессий, также не мог раскрыть общей картины происходящего. Тем самым, масштаб, структура и механизмы репрессий оставались скрытыми как для большинства современников (за исключением, разумеется, «авторов» и главных исполнителей террора), так и для нескольких поколений историков. Сейчас совокупность доступных источников дает возможность разглядеть чертеж «Большого террора» более или менее отчетливо. Однако в данной хронике мы не стремились представить этот чертеж, как связное целое, – наша задача была значительно скромнее: дать представление о последовательности репрессивных событий, сопроводив главные из них минимальным комментарием. Хроника базируется, преимущественно, на документах ЦК ВКП(б) и НКВД СССР — прежде всего на директивах, регламентировавших динамику репрессий, их идеологические, количественные и процессуальные параметры. Персональный аспект репрессий мы не подчеркивали совершенно сознательно: у каждой семьи, у каждого сообщества – своя хроника трагических дат, свой мартиролог, и не наше дело решать, кто из сотен тысяч невинных жертв заслуживает, а кто не заслуживает упоминания (мы упоминаем лишь имена «архитекторов» террора, а также фигурантов «показательных процессов» — акций, которые имели явное политическое значение и играли роль символического устрашения).



Кл.слова:
СССР -- репресії

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Буртин, Ю.
Власть против литературы [Електронний ресурс] : 60-е годы / Ю. Буртин. - [Б. м. : б. в.], [20_ _?]. - 50 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
література -- боротьба -- політика -- репресії

   Тип видання:   зб. статей   
4.


Тоталітаризм як система знищення національної пам’яті: Матеріали всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю (11 – 12 червня 2020 року) [Електронний ресурс] : збірник наукових праць = Totalitarianism as a system of destruction of national memory : Materials of the All-Ukrainian scientifi c-practical conference with international participation / відп. ред. Тетяна Єщенко. - Львів : Друкарня Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, 2020. - 556 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 10.33 Мб


У збірнику наукових праць уміщено матеріали учасників усеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Тоталітаризм як система знищення національної пам’яті». Подано розвідки, в яких розглянуто колективну пам’ять і національну ідентичність, міфи, символи й ідеологеми комуністичного тоталітаризму у мистецтві, науці й освіті; репресії, голод, державний терор, ідеологічний тиск, війни як засоби знищення української нації, місця української національної пам’яті (топографічні, монументальні, символічні, функціональні); визначено десемантизацію базових ідеологем радянської семіосфери в сучасній українській мові, розглянуто русифікацію як інструмент експансії і (нео-)тоталітаризму; проаналізовано ідеологічну цензуру, тоталітарну риторику і нові маніпулятивні технології у пресі, на радіо, телебаченні, рекламі, в мережі інтернет.

Для науковців у галузі українознавства, істориків, культурологів, філологів.



Кл.слова:
історія і сучасність -- інструмент експансії -- тоталітаризм

      
5.


Лип'ятин: Історія села [Електронний ресурс] / А. С. Чорнобров, М. Є. Поліщук, Т. А. Чорнобров. - [Б. м. : б. в.], 2018. - 91 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 32.90 Мб


Дорогі краяни! У ваших руках книжка «Історія Лип’ятина». У цій короткій реляції хотілося б сказати щире слово про саму книгу та її авторів – Антона Семеновича Чорноброва, Миколу Єфремовича Поліщука та Тетяну Антонівну Чорнобров. В ній чіткі й переконливі історичні факти про українську сучасність, про долю односельців і, водночас, про становище людини взагалі, коли на неї чатує кривда. Серцю мила і єдина Україна, чарівне Поділля, рідне село Лип’ятин... Саме на цих землях жили наші предки, тут народилися і живемо ми. Куди б не закидала нас Доля, завше повертаємося до місця, де наше коріння, де пробігло босоноге дитинство, до рідної батьківської хати, до її порога... Повертаємося, хоча б думками... Свята, найдорожча, наймиліша частка землі... Наше древнє село Лип’ятин з його білими чепурними хатами, які ховаються серед заквітчаних садів, розлогих верб, пишних кущів червоної калини, пахучого бузку й жасмину... Всіх нас чарує і захоплює ця невимовна краса... В цім селі жили люди, що впродовж століть творили історію нашого краю, боролися за волю, за славне майбутнє для себе і своїх нащадків. Минуле завжди стоїть на порозі сучасності. Історія нашого села пов’язана з історією нашої держави. Цей історичний шлях дивний: то прямий, то з крутими віражами, тканий червоними і чорними нитками, политий потом і кров’ю, омитий сльозами радості й гіркої печалі, просякнутий перемогами й болісними поразками. Любов до історії своєї малої Батьківщини у Антона Чорноброва визрівала давно і виношувалась у молодечій душі роками. Тому й не дивно, що він багато років збирав, записував зі слів старожилів історію рідного села. Маловідомі події і факти, цікаві спогади лягли на сторінки книги. Щоб краще зрозуміти сучасне, творити майбутнє, автор ретельно вивчав минуле... Окрилювала Антона свята віра у щасливе майбуття нашої страдницької України. Додавала сили віра в людей і добро. До написання книги про історію села він залучив свого близького товариша та родича Миколу Поліщука та дочку учительку Тетяну Чорнобров. Н Думаю, пристрасне слово авторів буде почуте й належно оцінене. Читаймо, гортаймо сторінки книги, уважно вдивляймося в світлини, на яких не просто людські очі – очі історії... Ці люди виживали всупереч страшним обставинам, жорстокості і безглуздим законам, боролись і перемагали. Революції, воєнні лихоліття, Голодомори, сталінські репресії, побудова «світлого комуністичного майбутнього»... Як же багато пережито...



Кл.слова:
Лип’ятин -- історія села -- біографії -- Голодомор 1932-33 рр

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Кульчицький, Станіслав.
Український Голодомор в контексті політики Кремля початку 1930-х рр. [Електронний ресурс] / Станіслав Кульчицький. - К. : Інститут історії України, 2014. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тема голоду 1932–1933 pp. була заборонена в CРCP аж до грудня 1987 р. Після скасування цензурних перепон в радянській історіографії з'явилися перші вагомі публікації архівних джерел і монографічні дослідження на цю тему. Найбільш пильну увагу науковців і широкої громадськості привернув голод в Україні, справедливо названий Голодомором. В світі існує вже понад 20 тис. публікацій з історії Голодомору, в яких нелегко розібратися, щоб одержати переконливу відповідь на два ключових запитання: чому і як? До 80-ої річниці українського Голодомору Інститут історії України ПАН України пропонує нову книгу Станіслава Кульчицького, який досліджує тему на тлі і у зв'язку із загальносоюзним голодом, викликаним сталінським курсом «розгорнутого будівництва соціалізму по всьому фронту». В книзі формулюються нетрадиційні відповіді на обидва запитання: чому голод в Україні переріс у страхітливий Голодомор з мільйонними жертвами? Яка терористична технологія застосовувалася для упокорення українського селянства?



Кл.слова:
комуністичні репресії -- злочини проти людства -- голодомор

   Тип видання:   зб. статей   
7.


Голод в Україні у першій половині XX століття: причини та наслідки (1921-1923, 1932-1933, 1946-1947) [Електронний ресурс] : матеріали Міжнародної наукової конференції / ред. М. Антонович, Г. Боряк ; НАН України, Інститут демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи, Інститут історії України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Національний університет «Києво-Могилянська академія». - К. : [б. в.], 2013. - 364 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірці представлені матеріали конференції, на якій вперше всебічно розглянуті три найбільш руйнівні для українського соціуму голодомори, які відбулися у першій половині минулого століття. У першій частині розглядається загальна картина голодувань та її територіальні особливості, що створює всебічну картину перебігу цих трагічних подій. Друга частина присвячена розкриттю питання юридичної кваліфікації Голодомору 1932–1933 рр. в Україні як геноциду. Третя частина присвячена методологічним підходам визначення та оцінкам демографічних втрат внаслідок голодоморів з їх диференціацією по різних територіях. Остання – четверта – частина акумулює в собі матеріали, у яких досліджуються соціально-психологічні наслідки голодоморів для українського суспільства. Видання призначена для науковців, викладачів, студентів та всіх, хто цікавиться проблематикою голоду в Україні і небайдужий до майбутнього своєї країни.



Кл.слова:
історія України -- комуністичні репресії -- голодомор

   Тип видання:   монографія   
8.

Папакін, Г.
Чорні дошки [Електронний ресурс] : антиселянські репресії (1932-1933) / Г. Папакін. - К. : Інститут історії України НАНУ, 2013. - 422 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії з використанням широкої джерельної бази розкривається історія, основний зміст, форми застосування і масштаби використання під час Голодомору в Україні 1932–1933 років одного з найбільш жорстоких засобів боротьби з українським селянством – режиму «чорної дошки». Методи його в Україні порівняно з іншими регіонами СССР – Кубань, Поволжя, Казахстан; показана роль Кремля у поширенні такого адміністративно-репресивного режиму. Розрахована на істориків, правознавців, студентів вищих навчальних закладів та всіх тих, хто цікавиться історією України, тематикою Голодомору.



Кл.слова:
геноцид -- комуністичні репресії -- голодомор

   Тип видання:   зб. статей   
9.


Партійно-радянське керівництво УСРР під час голодомору 1932-1933 pp. Вожді. Працівники. Активісти [Електронний ресурс] : збірник документів та матеріалів / уклад. В. Васильєв, Н. Верт. - К. : Інститут історії України НАН України, 2013. - 444 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник документів та матеріалів висвітлює складні проблеми стосунків керівництва СРСР та УСРР, настроїв та поведінки партійно-радянських працівників, особливостей репресій в управлінських структурах республіки, слідчих та судових справ проти представників районного та сільського рівнів управління в 1932–1933 роках. Публікуються світлини членів хлібозаготівельних бригад з конфіскованими у селян збіжжям та продовольством. Книга розрахована на науковців, викладачів, вчителів та студентів, а також всіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
злочини проти людства -- комуністичні репресії -- голодомор

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.


Політичні репресії в Українській РСР 1937–1938 рр. [Електронний ресурс] : дослідницькі рефлексії та інтерпретації / уклад. О. Г. Бажан ; Р. Ю. Подкур ; НАН України, Інститут історії України, Національна спілка краєзнавців України, Відділ по розробці архівів ВУНК–ДПУ–НКВС–КДБ. - К. : Інститут історії України НАН України, 2013. - 456 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У науковому збірнику друкуються матеріали Всеукраїнської наукової конференції «Політичні репресії в Українській РСР 1937–1938 рр.: дослідницькі рефлексії та інтерпретації. До 75-річчя «Великого терору» в СРСР», м. Київ, 15 березня 2012 р. Висвітлюються актуальні проблеми у дослідженні державного терору, його соціальні, етнічні та регіональні особливості, реакція міжнародної спільноти на «Великий терор» 1937–1938 рр.



Кл.слова:
репресії -- великий терор -- історія України

   Тип видання:   зб. статей   
11.


Політичні репресії в Українській РСР 1937–1938 рр.: дослідницькі рефлексії та інтерпретації [Електронний ресурс] : до 75-річчя «Великого терору» в СРСР : матеріали Всеукраїнської наукової конференції, м. Київ, 15 березня 2012 р. / упор. О. Г. Бажан, Р. Ю. Подкур ; Інститут історії НАН України, Національна спілка краєзнавців України. - К. : [б. в.], 2013. - 456 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У науковому збірнику друкуються матеріали Всеукраїнської наукової конференції «Політичні репресії в Українській РСР 1937– 1938 рр.: дослідницькі рефлексії та інтерпретації. До 75-річчя «Великого терору» в СРСР», м. Київ, 15 березня 2012 р. Висвітлюються актуальні проблеми у дослідженні державного терору, його соціальні, етнічні та регіональні особливості, реакція міжнародної спільноти на «Великий терор» 1937–1938 рр. Видання розраховане на науковий та викладацький загал, студентів, всіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
комунізм -- репресії -- терор -- злочини проти людяності

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.


Настрої та поведінка населення Поділля в умовах сталінської революції «згори», 1928–1940 [Електронний ресурс] / Р. Подкур [та ін.] ; НАН України. Інститут історії України, Голова редколегія науково-документальної серії книг "реабілітовані Історією", Державний архів Вінницької області. - К. : [б. в.], 2013. - 528 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник документів та матеріалів присвячений маловідомим проблемам настроїв та поведінки населення Поділля в умовах сталінської революції «згори» та здійснення політичних репресій в регіоні. Книга розрахована на науковців, викладачів, вчителів та студентів, а також всіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
репресії -- політичний терор -- колаборація

   Тип видання:   монографія   
13.
 


Чумак, Василь.
Україна і Крим [Електронний ресурс] : спільність історичної долі : монографія / Василь Чумак. - К. : ВПЦ АМУ, 2013. - 180 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В пропонованій праці вперше в українській історіографії розглядається проблема спільності історичної долі України і Криму з найдавніших до новітніх часів. Спираючись на існуючі, в тому числі маловідомі, джерела автор розвінчує ряд міфів і стереотипів, що закріпилися в масовій свідомості та почасти побутують в науковій літературі щодо Криму як «исконно русской территории», історії та етногенезу корінного кримськотатарського населення півострова, «законності» передачі Криму Україні тощо. Аргументи на користь авторської позиції читач знайде і в документальних додатках, частина з котрих публікується вперше.



Кл.слова:
кримські татари -- Україна -- Крим

   Тип видання:   зб. статей   
14.
 



65 лет с начала депортации жителей Украины в Казахстан [Електронний ресурс] : сборник материалов заседания круглого стола (20 ноября 2012 года) / сост. О. А. Дёмин, А. М. Газалиев ; Карагандинский государственный технический университет, Институт истории государства комитета науки МОН РК, Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилёва, Карагандинский университет «Болашак», Український центр науки і культури. - Караганда : [б. в.], 2012. - 115 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Данный сборник содержит материалы Международного круглого стола на тему: «65 лет с начала депортации жителей Украины в Казахстан», который состоялся 20 ноября 2012 года на базе Карагандинского государственного технического университета (Республика Казахстан). Начиная с 1947 года в Казахстан было депортировано около 500 тыс. украинцев. В том числе, 171,5 тыс. человек – «семьи участников банд ОУН, пособники членам ОУН и члены их семей, кулаки-националисты и их семьи»; около 300 тыс. украинцев, возвратившихся из лагерей Германии и выселенных «за государственную измену» на спецпоселение в восточные районы СССР.



Кл.слова:
депортація -- комуністичні репресії -- злочини проти людства

   Тип видання:   зб. статей   
15.


Настрої та поведінка населення Чернігівщини в умовах сталінської революції «згори». 1928–1938 [Електронний ресурс] / уклад. О. Коваленко, Р. Подкур. - Чернігів : Видавець Лозовий В.М., 2012. - 464 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник документів та матеріалів присвячений маловідомим проблемам настроїв та поведінки населення Чернігівщини в умова сталінської революції «згори» та здійснення політичних репресій в регіоні. Книга розрахована на науковців, викладачів, вчителів та студентів, а також всіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
історія України -- комуністичні репресії -- голодомор

   Тип видання:   зб. статей   
16.


Матеріали міжнародної конференції «Злочини тоталітарних режимів в Україні: Науковий та освітній погляд» (21–22 листопада 2009 р., Вінниця) [Електронний ресурс] / відп. ред. Михайло Тяглий ; ред. Карел Беркгоф, Анатолій Подольський ; НІОД. Інститут досліджень війни, голокосту та геноциду, Королівська академія мистецтв і наук Нідерландів, Український центр вивчення історії Голокосту. - К. : НІОД; Український центр вивчення історії Голокосту, 2012. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В Україні тоталітарні режими Гітлера і Сталіна вчинили величезні злочини – Голодомор, Великий терор, Голокост. Як усе це сталося? Що повинні знати про ці події громадяни України та інших держав Європи? Як викладати цю пробле- матику? Це теми, на яких зосереджувалась конференція «Злочини тоталітарних режимів в Україні: науковий та освітній погляд». Попри те, що останнім часом серед науковців точиться дискусія щодо порівняння злочинів двох тоталітариз- мів в історії України, висновки цих інтелектуальних змагань та наукових спорів поки що не потрапляють до навчальної літератури чи, принаймні, не публіку- ються окремими збірками статей. Проте в сучасному українському суспільстві є цілковите розуміння необхідності побудови правдивої картини історії України ХХ століття, включення її в європейський контекст, історичної оцінки жахливих геноцидів цього періоду. Сподіваємось, що видання знайде читачів – науков- ців, освітян та всіх, хто цікавиться важливим тоталітарним минулим України та Європи, і що ця збірка сприятиме ґрунтовнішому продовженню дискусії в українському суспільстві щодо концепції його історичної пам’яті.



Кл.слова:
історія -- репресії -- злочини проти людства

   Тип видання:   навчальний посібник   
17.

Козицький, Андрій.
Геноцид та політика масового винищення цивільного населення у XX ст. (причини, особливості, наслідки) [Електронний ресурс] : навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів / А. Козицький ; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Л. : Літопис, 2012. - 608 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику викладено історію геноциду й масових репресій проти цивільного населення у ХХ ст. Розглянуто геноцид вірмен в Османській імперії, Голодомор 1932–1933 рр., Голокост європейських євреїв, екстермінацію циган, геноциди в Камбоджі та Руанді. Проаналізовано ті випадки масового винищення цивільного населення, які ще не визнані актами геноциду, однак мають виразні риси геноцидних дій. Навчальний матеріал подано в широкому історичному контексті, висвітлено передумови і наслідки політики геноциду урядів різних країн. Розглянуто дискусійні теоретичні проблеми, що стосуються методики вивчення явища геноциду, кваліфікації та оцінки злочинних дій, скерованих на масове винищення цивільного населення. Для студентів гуманітарних спеціальностей університетів, викладачів вищої та середньої школи, широкого кола осіб, які цікавляться історією геноциду й вивченням політики масових репресій у ХХ ст.



Кл.слова:
злочини проти людяності -- геноцид -- репресії -- екстермінація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.

Стужинська, Ніна Іванівна.
Білорусь бунтівна. З історії збройного антирадянського спротиву в 20-ті рр. ХХ століття [Електронний ресурс] / Ніна Стужинська. - Мінськ : Видавець Вараскін А. М., 2012. - 362 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Праця кандидата історичних наук Н. Стужинської присвячена малодослідженим і маловідомим подіям Білоруського Спротиву: Слуцькому повстанню й діяльності антирадянської партизанки в 20-ті роки ХХ ст. У додатку представлені матеріали, які ілюструють тогочасну боротьбу. Розрахована на широке коло читачів.



Кл.слова:
Слуцьке повстання -- репресії -- партизанська війна

   Тип видання:   монографія   
19.

Снайдер, Тимоті .
Криваві землі [Електронний ресурс] : європа поміж Гітлером та Сталіним / Тимоті Снайдер. - К. : Грані-Т, 2011. - 448 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У серці Європи посеред XX століття нацистський та радянський режими вбили близько 14 мільйонів людей. Криваві землі, місце загибелі всіх жертв, охоплюють простір від центральної Польщі до західної Росії: Україну, Білорусь та Прибалтику. Під час зміцнення націонал-соціалізму та сталінізму (1933-1938), спільної німецько-радянської окупації Польщі (1939-1941), а потім німецько-радянської війни (1941-1945) на цей регіон зійшло масове насилля у небачених в історії масштабах. Жертвами його стали головно євреї, білоруси, українці, поляки, росіяни і прибалтійські народи. Дослідження авторитетного американського історика Тимоті Снайдера узагальнює найтрагічніші сторінки в історії Східної Європи. Очевидно, що не всі міркування автора будуть сприйняті в Україні - передовсім західній, яку він трактує не інакше як східну Польщу. Вітчизняні історики знайдуть у цій книжці й чимало інших спірних тверджень і дискусійних тез. Однак це мусить бути дискусія на дуже високому фаховому рівні, який задає Тимоті Снайдер. І всі цифри загиблих, які в ній звучатимуть, неодмінно «множитимуться на один». Тому що ми мусимо «знову перетворити цифри на людей. А якщо ми на це неспроможні, то Гітлер і Сталін сформували не лише наш світ, а й нашу людяність»...



Кл.слова:
нацизм -- комунізм -- масове знищення -- репресії

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.

Суворов, Виктор.
Змееед [Електронний ресурс] / В. Суворов. - М. : Добрая книга, 2011. - 296 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Действие новой остросюжетной исторической повести Виктора Суворова «Змееед», приквела романов-бестселлеров «Контроль» и «Выбор», разворачивается в 1936 году в обстановке не прекращающейся борьбы за власть, интриг и заговоров внутри руководства СССР. Повесть рассказывает о самом начале процесса укрощения Сталиным карательной машины Советского Союза; читатель узнает о том, при каких обстоятельствах судьба свела друг с другом главных героев романов «Контроль» и «Выбор» и какую цену пришлось заплатить каждому из них за неограниченную власть и возможность распоряжаться судьбами других людей. Повесть «Змееед» — уникальная историческая реконструкция событий 1936 года, в том числе событий малоизвестных, а прототипами ее главных героев — Александра Холованова, Ширманова, Сей Сеича и других — стали реальные исторические личности, работавшие рука об руку со Сталиным и помогавшие ему подняться на вершину власти. В центре повествования — карьера главного героя по кличке Змееед в органах НКВД от простого наблюдателя, агента наружной слежки и палача, исполнителя смертных приговоров, работающего с особо важными «клиентами», до уполномоченного по особо важным делам, заместителя одного из приближенных Сталина и руководителя специальной ударной группы, проводящей тайные операции по всей Европе.



Кл.слова:
сталінізм -- репресії -- внутрішня розвідка -- історична повість
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського