Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (17)Тематичний інтернет-навігатор (2)Автореферати дисертацій (601)Реферативна база даних (3989)Книжкові видання та компакт-диски (1219)Журнали та продовжувані видання (36)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОБУТ$<.>+<.>K=КОЗАКІВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 218
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Алпатов, В. М.
Япония: язык и культура [Електронний ресурс] / В. М. Алпатов. - М. : Языки славянских культур, 2008. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассмотрены различные аспекты языковой культуры Японии последних десятилетий. Дается также критический анализ японских работ по соответствующей тематике. Особо рассмотрены, в частности, проблемы роли английского языка в Японии и заимствований из этого языка, форм вежливости, особенностей женской речи в Японии, иероглифов и других видов японской письменности.



Кл.слова:
побут -- звичаї

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Бабенко, В. А.
Этнографический очерк народного быта Екатеринославского края [Електронний ресурс] / В. А. Бабенко. - Екатеринослав : Типография Губернского Земства, 1905. - 144 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
етнографія -- побут

   Тип видання:   енциклопедія   
Категорія: Будівництво   
3.

Сухарев, А. В.
Энциклопедия мастера-любителя [Електронний ресурс] / А. В. Сухарев. - Минск : Беларусь, 2000. - 670 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга, написанная в форме энциклопедии для домашнего мастера, может быть полезна каждому, кто стремится самостоятельно решить многочисленные бытовые проблемы. В ней приведены рекомендации и советы по реализации всевозможных химических технологий в домашних условиях, рассмотрены области и способы применения различных средств бытовой химии. Значительное внимание уделено электротехническим и электронным конструкциям бытовой автоматики, телевизионной техники и т. п. Отдельно рассмотрен вопрос ремонтно-строительных работ, в частности штукатурные и малярные работы, работа со стеклом. Книга содержит максимум информации об обработке древесины, металлов, керамики, а также знакомит с печными и сварочными работами. Для широкого круга читателей.



Кл.слова:
побутові роботи -- ремонт -- декоративні роботи

   Тип видання:   автореферат   
4.


Шляхетство полісся України. Старовинні роди Овруцької шляхти : матеріали науково-практичної конференції [Електронний ресурс] : матеріали науково-практичної конференції / , ред. В. Ф. Баранівський ; Міжнародна громадська організація «Земляцтво житомирян», Інститут історії НАН України, ВНЗ «Національна академія управління». - суспільно-науковий проект «Шляхетство як історико-культурний та державо-творчий феномен України». - Київ : ТОВ «НПВ Інтерсервіс», 2018. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.43 Мб


У збірнику матеріалів конференції здійснений показ шляхетства України як історико-культурного феномену; прослідкована історична тяглість становлення дворянсько-шляхетських родів від Древлянщини до сьогодення; висвітлена боротьба овруцької шляхти за свої права в період перебування в складі Речі Посполитої та Російської імперії; проведено наукові розвідки щодо історії найбільш відомих старовинних родів овруцької шляхти (Баранівських, Бовсунівських, Бехів, Васяновичів, Виговських, Левківських, Маленівських, Мойсієнків, Невмержицьких, Недашківських, Чопівських, Шкуратівських, Шпаковичів та ін..). Охарактеризовані головні ознаки культури, релігії, мови та побуту Овруцької шляхти, означена проблема прізвищ та геральдики українських шляхетських родин; В праці знайшли відгук певні дискусійні положення щодо походження окремих шляхетських родин та оцінки їх різними авторами. Матеріали збірника мають важливе історичне, соціально-політичне, пізнавальне та патріотично-виховне значення.



Кл.слова:
дослідження -- Житомирщина -- історико-культурний феномен -- історія

   Тип видання:   зб. статей   
5.


Чернігівщина в роки нацистської окупації: Документи і матеріали [Електронний ресурс] / уклад. О. Б. Коваленко, Р. Ю. Подкур, О. В. Лисенко. - Чернігів : Видавець Лозовий В. М., 2013. - 496 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник докуметів та матеріалів, значна частина яких уперше запроваджується до наукового обігу, присвячений маловідомим аспектам нацистського окупаційного режиму на Чернігівщині під час Другої світової війни. Значну увагу приділено життєвим стратегіям та побуту мешканців регіону у цей драматичний період історії. Видання розраховане на широке коло читачів — науковців, викладачів, учителів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історієї України.



Кл.слова:
історія України -- друга світова війна -- окупаційна адміністрація

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Науки про Землю   
6.

Кнорринг, О. И.
Через Америку и Японию [Електронний ресурс] : путевые очерки / О. И. Кнорринг. - Петербургъ : Издание Н.М. Лагова, 1904. - 316 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
мандри -- етнографія -- побут -- культура

   Тип видання:   монографія   
7.

Сидорович, С. Й.
Художня тканина західних областей УРСР [Електронний ресурс] / С. Й. Сидорович. - К. : Наукова думка, 1979. - 156 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тканини мистецькі, ткані вироби (ручні і машинові), що відзначаються орнаментальним оформленням, грою кольорів і мистецьким виконанням, один з видів декоративного ужиткового мистецтва, яке відогравало важливу ролю в побуті українського народу. В Україні виробництво мистецьких тканин, разом з вишивкою належить до найдавніших та найпоширеніших нар. мистецтв, що мають призначення прикрашати одяг, предмети хатнього вжитку та оформлення інтер'єру. У різних етнографічних зонах, а то й окремих селах, Т. м. мають льокальні відміни в способі орнаментальної композиції, кольористики і навіть у техніці виконання. Народні ткачі виробляли різні ґатунки взористих полотен з конопель чи лону на сорочки, хустки, найтонші полотна на головні убори (білі намітки, «убруси», «рантухи» тощо). Узори Т. м. створюються різним переплетом ниток («окружки», «сосонки», «коропова луска»), що дає декоративні ефекти. З вовни ткали плахти, запаски, спідниці, опинки, пояси, крайки тощо. Одягові тканини декорувалися тканими, вибиваними або вишиваними взорами. Для інтер'єрів хат ткалися різнорідні декоративно-ужиткові взористі тканини. З льону і конопель — рушники, покривала, верети, рядна, а з вовни — покривала, коци, коври, ліжники, полавники, килимці, килими тощо.



Кл.слова:
прикладне мистецтво -- орнамент

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.
 


Сас, П. M.
Хотинська війна 1621 року [Електронний ресурс] / П. M. Сас. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 522 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Темою цієї книги є грандіозний для XVII ст. воєнний конфлікт – Хотинська війна 1621 р. між Османською імперією та Річчю Посполитою. На основі історичних джерел окреслено політичні фактори, що спричинили Цецорську битву 1620 р., а також висвітлено її перебіг. Приділено увагу польсько-запорозьким відносинам у контексті підготовки до турецької війни. Розглянуто структуру та чисельність османської армії, польсько-литовських сил, а також війська запорозьких козаків. Встановлено дату початку Хотинської війни, докладно висвітлено як морську фазу цієї війни, так і її сухопутні воєнні дії, насамперед ті, що розгорнулися восени 1621 р. під Хотином. Вивчено особливості поля Хотинської битви, спорудження мостів через Дністер та способи виживання вояків в умовах облоги. Розглянуто питання воєнної тактики сил турецького султана Османа II, польсько-литовської армії під командуванням Я.-К. Ходкевича та С. Любомирського, запорожців на чолі з гетьманами Я. Бородавкою і П. Конашевичем-Сагайдачним. Детально висвітлено перебіг турецько-польських переговорів та укладення Хотинського миру. Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
Османська імперія -- Річ Посполита -- запорозьке козацтво

   Тип видання:   монографія   
9.
 



Холмщина і Підляшшя [Електронний ресурс] : історико-етнографічне дослідження. - К. : Родовід, 1997. - 383 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Перед нами праця як про народну культуру і побут українців історичних Холмщини і Підляшшя, так і про тих, які проживають там сьогодні. Це позитивний бік видання, що стало можливим завдяки залученню до написання книжки багатьох авторитетних українознавців, які проживають і працюють у Польщі й тісно пов'язані з українскими поселеннями і середовищами. Організатором написання і видання праці є професор Валентина Борисенко, завідувач кафедри етнології і краєзнавства Київского національного університету ім. Т. Шевченка. До підготовки книжки вона також залучила відомих українских науковців у галузі історії, етнології, фольклористики, мовознавства та мистецтвознавства.



Кл.слова:
фольклор -- народна творчість -- мовознавство -- українська діаспора

   Тип видання:   методичний посібник   
10.

Юдин, А. М.
Химия для вас [Електронний ресурс] : 3 изд., стереотипное / А. М. Юдин, В. Н. Сучков, Ю. А. Коростелин. - М. : Химия, 1986. - 192 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге (предыдущее издание вышло в 1984 г.) приводятся подробные сведения о товарах бытовой химии, выпускаемых нашей промышленностью. Среди них - средства для стирки белья и мытья посуды, для ухода за мебелью и полом, химические средства защиты растений и минеральные удобрения и т.д. Большое внимание уделено способам применения этих препаратов и технике безопасности при работе с ними. Книга предназначена для широкого круга читателей.



Кл.слова:
трави -- побутова хімія

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Науки про Землю   
11.


Хімічний аналіз та оцінка якості природних вод [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. К. Хільчевський, М. Р. Забокрицька ; Міністерство освіти і науки України, Волинський національний університет імені Лесі Українки, Київський національний університет імені Тараса Шевченка. - Луцьк : Вежа-Друк, 2021. - 76 с.

  Текст у форматі PDF 3.88 Мб


Викладено основні відомості про поширені методи хімічного аналізу природних вод. Наведено методики визначення хімічних компонентів у природних водах: розчинених газів, біогенних та органічних речовин, головних йонів, твердості. Розглянуто способи та форми вираження і контролю отриманих результатів. Висвітлено методи екологічного оцінювання якості природних вод, а також питної води та водних об’єктів, призначених для різних видів водокористування (господарсько-питного, культурно-побутового, рибогосподарського).

Навчальний посібник призначено для студентів університетів, які вивчають «Основи гідрохімії», «Гідрохімію» за освітніми програмами з гідрології спеціальності «Науки про Землю».




   Тип видання:   підручник   
12.

Крючков, Г. Г.
Французька мова [Електронний ресурс] : початковий курс : підручник / Г. Г. Крючков. - К. : Вища школа, 2009. - 367 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


“Французька мова Початковий курс” розрахований на 16 єврокредитів (8 кредитів для кожного семестру), що дорівнює приблизно 250-300 год занять. Співвідношення аудиторної та самостійної роботи студентів визначено як 1:2. Основний лексико-граматичний матеріал побудовано за принципами “Прискореного курсу французької мови”, але з використанням виключно авторського матеріалу. Перші 3 уроки присвячені фонетичному матеріалу. Наступні 13 уроків охоплюють передбачені навчальною програмою побутові та соціально-побутові тему. Пропонується інтернаціональна лексика, яка не потребує перекладу і швидко збагачує лексичний запас. “Французька мова Початковий курс” рекомендується студентів першого курсу вищих навчальних закладів, які вивчають французьку мову як першу або другу в умовах переходу на загальноєвропейську кредитно-модульну систему навчання.



Кл.слова:
іноземна мова -- франкофонія

   Тип видання:   монографія   
13.

Пятигорский, А. М.
Философия одного переулка [Електронний ресурс] / А. М. Пятигорский. - М. : Прогресс, 1992. - 170 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга русского философа, профессора Лондонского университета, А. М. Пятигорского представляет собой синтез философского трактата и художественной прозы. Главное действующее лицо повести — Н. И. Ардатовский (реальный человек, как и другие персонажи и события) — философ в душе и бизнесмен по профессии. В повести прослеживаются три хронологических и топографических среза: московский переулок и разговоры, проходившие на фоне тревожной атмосферы 30-х годов, беседы повзрослевших героев в «курилке» Ленинской библиотеки в конце 40-х и наконец первые встречи заочно знакомых с детства автора и Н. И. Ардатовского в Лондоне в конце 70-х годов. Герои повести, полагая, что областью реального философствования является область сознания, а не обыденной жизни (область не-сознания), каждый по-своему решает проблему «философствовать или жить?»



Кл.слова:
побут -- тоталітаризм -- мислення

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Фізика   
14.

Перельман, Я. И.
Физика на каждом шагу [Електронний ресурс] / Я. И. Перельман. - М. : АСТ : Астрель : Полиграфиздат, 2010. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Одно из лучших классических пособий по физике. Занимательные рассказы, поучительные опыты, интересные факты научат любознательного читателя замечать простейшие физические явления и понимать их природу.



Кл.слова:
прикладна наука -- побутові досліди -- фізика повсякденності

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Фізика   
15.
 


Кайку, Мічіо.
Фізика майбутнього [Електронний ресурс] / Мічіо Кайку. - Л. : Літопис, 2013. - 432 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У черговому виданні Мічіо Кайку досліджує, як три великі наукові революції – квантова механіка, біогенетика і штучний інтелект, – що кардинально змінили світ в останні сто років, трансформують наше життя в наступному сторіччі. Тут Ви дізнаєтесь про майбутнє комп’ютера, штучного інтелекту, медицини, і навіть, космічних подорожей. «Фізика Майбутнього» стане для кожного читача захопливою науково-популярною розповіддю, що сплітає докупи найновіші досягнення провідних науковців світу. Автор моделює майбутнє до 2100 року не з простих міркувань, а на основі спостережень за науковими розробками та технологічним втіленням провідних лабораторій світу.



Кл.слова:
науковий прогрес -- футурологія -- високотехнологічний побут

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.

Осин, И. Л.
Устройство и производство электрических машин малой мощности [Електронний ресурс] : учеб. пособие для СПТУ / И. Л. Осин, М. В. Антонов. - М. : Высшая школа, 1988. - 215 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книге рассмотрены основные конструкции электрических машин малой мощности; силовых, исполнительных, информационных. Описан принцип действия микромашин, применяемых в бытовой технике и автоматических устройствах. Рассмотрены технологические процессы производства электрических машин малой мощности. Учебное пособие также может быть использовано при профессиональном обучении рабочих на производстве.



Кл.слова:
конструкція -- мікромашина -- побутова техніка

   Тип видання:   наукове видання   
17.


Усна історія Степової України [Електронний ресурс] : у 10 т. / Національна академія наук України, Інститут української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського, Запорізький національний університет, Запорізьке наукове товариство iм. Я. Новицького ; голов. ред. П. Сохань. - Запоріжжя : Тандем, 2008-2012

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Запорізький край. - 2008. - 512 с.

Т. 2 : Запорізький край. - 2008. - 464 с.

Т. 3 : Запорізький край. - 2008. - 304 с.

Т. 4. - 2008. - 472 с.

Т. 5. - 2009. - 392 с.

Т. 6. - 2009. - 416 с.

Т. 7. - 2009. - 267 с.

Т. 8. - 2010. - 362 с.

Т. 9. - 2010. - 416 с.

Т. 10. - 2012. - 536 с.


Усна історія є вагомим чинником історичного буття, значущим елементом відносин – побутових, економічних, суспільних і, що головне, – визначальним механізмом передачі історичної пам’яті і, як наслідок, – елементом ідентичності тієї чи іншої суспільної, соціальної, етнічної групи. Важливість і унікальність видання полягає в тому, що старовинне село уособлює в собі декілька культур від запорозької до російської старообрядницької. Для істориків, філологів, фольклористів, краєзнавців, усіх, хто цікавиться історичною традицією, віруваннями, уявленнями.



Кл.слова:
фольклористика -- етнографія -- міфосвідомість -- ідентичність -- історична пам'ять

   Тип видання:   монографія   
18.

Обертас, Олесь.
Український самвидав. Літературна критика та публіцистика (1960-і - початок 1970-х років) [Електронний ресурс] : монографія / Олесь Обертас ; Національна академія наук України, Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка. - К. : Смолоскип, 2010. - 300 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі досліджуються місце і роль, історія розвитку та побутування українського самвидаву як альтернативної складової літературного процесу, як головної організуючої форми Руху Опору 1960-х - початку 1970-х років. Особлива увага звертається на характеристику позацензурної публіцистики та літературної критики у контексті культурно-громадського життя в Україні 60-х років XX століття. З'ясовується роль самвидаву як одвічної опозиційної категорії, розглядаються обставини його формування як конкретного історичного явища у другій половині XX століття, окреслюються характерні особливості розвитку самвидавної літератури та її проблематики в умовах тоталітарного суспільства. Ґрунтовний аналіз самвидавних документів дозволив О. Обертасу простежити еволюцію мислення їхніх авторів. Видання розраховане на науковців, журналістів, а також усіх, хто цікавиться історією, культурою та літературою України.



Кл.слова:
українська публіцистика -- самвидав -- рух опору -- дисидентський рух

   Тип видання:   підручник   
19.
 


Лановик, Мар'яна.
Українська усна народна творчість [Електронний ресурс] : підручник / Мар'яна Лановик, Зоряна Лановик. - 3-тє вид., стереотип.. - К. : Знання-Прес, 2005. - 591 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга написана на концептуально новій основі. Це перший підручник з усної народної творчості, виданий у роки незалежності України. У ньому широко представлено різножанровий фактичний матеріал, використано вагомі здобутки вітчизняних та зарубіжних дослідників. У підручнику висвітлюються розвиток народної творчості від витоків до сучасності, особливості побутування текстів за певних історичних умов. Запропоновано нову періодизацію фольклору та класифікацію жанрів з урахуванням сучасних досліджень історії, етнопсихології, культурології, міфології. Кожне явище народної творчості розглядається у його зв’язку з художньою літературою. Підручник орієнтований на студентів філологічних, народознавчих, культурологічних та інших гуманітарних спеціальностей, а також магістрантів, аспірантів та фахівців, які цікавляться українською культурою.



Кл.слова:
український фольклор -- культура України

   Тип видання:   словник   
Категорія: Будівництво   
20.

Тарас, Ярослав Михайлович.
Українська сакральна дерев'яна архітектура [Електронний ресурс] : словник-довідник / Я. М. Тарас. - Л. : ІН НАНУ, 2006. - 584 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник-довідник містить визначення майже 500 термінів і понять сакрального дерев'яного будівництва, які розкривають багатовіковий розвиток української сакральної архітектури, як важливої складової світової культури. Побудований у вигляді статей, які грунтуються на літописних, архівних і літературних джерелах, в нім вперше подається маловідома українська термінологія, яка створювалася впродовж століть як в надрах власної будівельної культури, так і на основі запозичень. Призначена для істориків, архітекторів, етнологів, мистецтвознавців, викладачів і студентів, а також шанувальників українського минулого.



Кл.слова:
будівництво -- архітектура -- побут
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського