Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (9)Автореферати дисертацій (120)Реферативна база даних (1176)Книжкові видання та компакт-диски (293)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОВОЄННІ$<.>+<.>K=ЧАСИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 77
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.
 


Ґушул, Микола.
Рожнів і рожнівчани [Електронний ресурс] : історико-мемуарний нарис п’яти поколінь / Микола Ґушул. - К. ; Косів ; Рожнів : Світ Успіху, 2010. - 408 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 54.97 Мб


На базі архівних матеріалів, опублікованих і неопублікованих рукописів, спогадів людей різного віку і власних спогадів, через долю однієї родини простежується доля села Рожнова, Покуття й України від давніх часів до сьогодення. Автор навчався у Львові, живе в Києві і доторкається у своїх спогадах різних аспектів життя суспільства в часи, про які веде розповідь. Зосереджує свою увагу на найцікавішому, пише про вражаючі маштаби репресій радянських каральних органів, починаючи з 1939 року, про рожнівських вояків УПА та їхню боротьбу, про останнього рожнівського повстанця, який легалізувався (вийшов із підпілля) аж у 1964 році, про визначних людей Рожнова. Книжка закінчується оптмістично – розділом «Рожнівчани сміються». Видання розраховане на широке коло читачів.



Кл.слова:
краєзнавство -- Україна

   Тип видання:   зб. статей   
2.
 


Шульц, Бруно.
Книга листів [Електронний ресурс] / Бруно Шульц; уклав і підготував до друку Єжи Фіцовський. - К. : Дух і літера, 2012. - 360 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Великий польський письменник Бруно Шульц (1892–1942), котрий усе життя мешкав у Дрогобичі й загинув там від рук нацистів у часи Шоа, був видатним епістолографом. Його листи часто ставали зав’язком майбутніх оповідань, є високими зразками прози магічного реалізму. «Книга листів» – збірка усіх вцілілих листів до друзів, колег, партнерів у видавничих і мистецьких починаннях, освітянських установ. Вона також містить віднайдені листи до Бруно Шульца, які дозволяють краще зрозуміти перипетії індивідуальної біографії митця, його творчі пошуки та осягнення. Це листування понад 60 років збирав видатний польський поет, есеїст і культуролог Єжи Фіцовський (1924–2006). Упорядник також спорядив публікацію докладними коментарями, які стосуються обставин віднайдення текстів, їх атрибутики, згаданих подій і осіб. Книга є своєрідним пам’ятником знищеному нацистами й сталіністами всесвітові галицьких євреїв, котрі спершу пережили Шоа, а відтак у СРСР зазнали брутального затирання слідів їхньої культурної, релігійної та навіть людської присутності на теренах краю.



Кл.слова:
українська література -- епістолярії -- магічний реалізм -- юдаїка

   Тип видання:   монографія   
3.

Шевченко, Ф. П.
Політичні та економічні зв'язки України з Росією в середині XVII ст. [Електронний ресурс] / Ф. П. Шевченко. - К. : Вид-во АН УРСР, 1959. - 497 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Історична наука покликана не тільки розповідати про минулі часи, не тільки реєструвати факти, а й узагальнювати історичний досвід і дим самим вносити свій вклад у розуміння подій, показувати як сучасне виростало з минулого. На основі марксистсько-ленінського вчення історична наука розкриває об'єктивні закономірності розвитку людського суспільства, допомагає вірно зрозуміти життя наїроду, класів, роль партій.



Кл.слова:
історія України -- політична історія

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Шаповал, Юрій Іванович.
Україна 20-50-х років. Сторінки ненаписаної історії [Електронний ресурс] / Ю. І. Шаповал. - К. : Наукова думка, 1993. - 352 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана книга побудована на архівних матеріалах, переважно на документах ДПУ-НКВС-МДБ, які в радянські часи були недоступні навіть для фахівців. Спираючись на згадані матеріали, автор аналізує складний, а часом трагічний перебіг суспільно-політичних подій в Україні 20-х - початку 50-х років, відтворює історію гучних політичних процесів (справа СВУ, справа УВО, справа боротьбистів та ін.), маловідомих сфабрикованих справ, окремі людські долі, понівечені жахливою "механікою" сталінізму.



Кл.слова:
український народ -- політичні репресії

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Шайкан, Валентина.
Повсякдення українців у роки німецької окупації [Електронний ресурс] / Валентина Шайкан. - Київ : [б. в.], 2010. - 80 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі в науково-популярному форматі йдеться про повсякдення українців, які в часи Другої світової війни опинилися під німецькою окупацією. Внаслідок багаторічної потужної радянської пропаганди ця сторінка нашого минулого продовжує залишатися у свідомості сучасних українців значною мірою спотвореною. на підставі незнаних досі документів спростовуються міфи про цілковитий занепад на окупованій німцями території економіки, освіти, науки, медицини, судочинства, культурного життя. Розглянуто плани Німеччини щодо окупованої України, проблему остарбайтерів, співпраці українського населення з німцями задля відновлення промисловості, діяльність українських органів управляння, комітетів самодопомоги, подвижництво "Просвіт". На численних прикладах продемонстровано, що лише завдяки українським інституціям, які функціонували на окупованій території, українці не були кинуті напризволяще й зуміли налагодити повсякденне життя.



Кл.слова:
окупація -- друга світова війна -- остарбайтерство -- Райхскомісаріат Україна

   Тип видання:   словник   
6.

Чучка, П.
Прізвища закарпатських українців [Електронний ресурс] : історико-етимологічний словник / П. Чучка. - Л. : Світ, 2005. - 704 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаються загальні питання теорії прізвища, історія становлення цього феномену та специфіка функціонування родових назв в Українських Карпатах. Аналізуються мовний та правовий статуси прізвища, глобальні національні, регіональні ознаки прізвищевих назв, їх варіантність, лексичне значення тощо. Подаються всі прізвища, які функціонують на території Закарпаття в перші повоєнні роки і тепер (понад 11,5 тис.). Біля реєстрового прізвища наводяться нинішня його географія побутування, перші фіксації прізвищевої назви в давніх документах Карпатського регіону, дані про соціальний статус засновника роду. Статті завершуються етимологічною довідкою щодо походження прізвища



Кл.слова:
ономастика -- етимологія -- прізвище

   Тип видання:   підручник   
7.
 


Черенько, М. П.
Загальна хірургія з анестезіологією, основами реаніматології та догляду за хворими [Електронний ресурс] / М. П. Черенько, Ж. М. Ваврик. - К. : Здоров'я, 1999. - 616 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований підручник складений відповідно до програми із загальної хірургії для медичних вузів України, затвердженої МОЗ України у 1993 р. За структурою, порядком викладу матеріалу та рубрикацією розділів підручник відрізняється від колишніх підручників. До його складу входять такі розділи, як догляд за хворими та десмургія. У рамках відведеного обсягу ми намагалися якомога повніше викласти головні проблеми сучасної загальної хірургії і, зокрема, такі, як кровотеча, інфекція, рани, шок, травма, опіки, регулювання обміну та функцій організму в умовах хірургічної агресії тощо. Сьогодні, у часи глибокої та вузької диференціації наук, одному чи двом автором майже неможливо на досить високому рівні висвітлити всі загальнохірургічні проблеми. З огляду на це такі розділи хірургії, які уже давно відокремилися як самостійні медичні дисципліни, зокрема травматологія, анестезіологія та реаніматологія, були написані відповідно відомими фахівцями з цих галузей, заслуженими діячами науки професорами Є.Т. Скляренком та Л.П. Чепкієм. Підручник «Загальна хірургія з анестезіологією, основами реаніматології та догляду за хворими» розрахований на студентів III курсу (V—VI семестри), що вивчають загальну хірургію, насамперед, та інтернів-хірургів. Створення підручника — копітка та відповідальна праця, і він, звичайно, не позбавлений недоліків — як за змістом, так і за формою та мовою викладу. Тому ми сподіваємось, що зауваження колег, зокрема викладачів загальної хірургії та провідних фахівців із хірургії, будуть сприйняті з належною увагою та подякою, допоможуть у майбутньому поліпшити цей підручник.



Кл.слова:
медицина -- хірургія -- реаніматологія

   Тип видання:   зб. статей   
8.


Цівілізаційні засади трансформаційних процесів на пострядянському просторі [Електронний ресурс] : збірник наукових праць / голов. ред. А. Г. Бульвінський ; відп. ред. П. М. Рудяков ; ред. В. О. Стельмах ; Національна академія наук України, Інститут всесвітньої історії НАН України. - Київ : «Видавництво «Фенікс», 2018. - 208 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.11 Мб


У збірнику наукових праць представлено статті, присвячені аналізу цивілізаційних засад трансформаційних процесів на пострядянському просторі. Автори достліджують теоретичні аспекти трансформаційних процесів (концепції інтеграції, критерії оцінки ефективності транформаціних просцесів, поняття національна держава у часи глобалізації, роль "колективного Заходу" у процесах модернізації); вплив великих держав (Росії, США, ЄС, КНР) на трансформаційні процеси на пострадянському просторі; особливості трансформації та модернізації в окремих нових незалежних державах.



Кл.слова:
трансформаційні процеси -- особливості економічної політики -- мілітарізація

   Тип видання:   навчальний посібник   
9.

Толочко, П. П.
Давня історія України [Електронний ресурс] : у 2 кн. / П. П. Толочко. - К. : Либідь, 1994-1995

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1. - 1994. - 240 с.

Кн. 2. - 1995. - 224 с.


Книга перша присвячена історії українських земель від найдавніших часів до античної епохи включно. *** Книга друга присвячена історії українських земель від зародження слов'янства до епохи Київської Русі включно.



Кл.слова:
найдавніші часи -- палеоліт -- мезоліт -- антична епоха -- Київська Русь -- слов'яни

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.

Сокол, А.
Моя країна - Україна [Електронний ресурс] / А. Сокол, О. Конечна. - Донецьк : ТОВ Глорія Трейд, 2010. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга "Моя країна - Україна" запрошує юних читачів у подорож по рідній країні, в доступній формі знайомить з історією України, її державним устроєм, символікою, природними багатствами та культурою, даючи цілісне уявлення про Україну як незалежну демократичну державу. Мета книги - прищепити юним читачам почуття патріотизму, любові до своєї Батьківщини, гордості за рідну землю. Ці почуття і сформовані під їх впливом риси характеру - чесність, мужність, благородство, відданість - актуальні в усі часи, а надто в такий непростий період розвитку, який переживає Україна сьогодні.



Кл.слова:
незалежна держава -- історія -- національна символіка

   Тип видання:   життєпис   
11.
 


Снайдер, Тимоті.
Червоний князь [Електронний ресурс] / Тимоті Снайдер. - К. : Грані-Т, 2011. - 297 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга відомого американського історика, професора Єльського університету Тимоті Снайдера присвячена непересічній постаті в історії Центральної та Східної Європи – Вільгельмові фон Габсбурґові. Ерцгерцоґ, родич австрійського цісаря, він обрав собі українську ідентичність і став леґендарним полковником Василем Вишиваним, Червоним Князем, який боровся за незалежність України в часи Першої і Другої світових воєн. Його вабили героїчні сторінки української історії, змагання українців за державність. Аж до своєї смерті за стінами Лук’янівської тюрми Києва влітку 1948 року він не втрачав надії посісти монарший престол у відновленій українській державі. Він шукав союзників у різних державах – Польщі, Австрії, Франції і навіть нацистській Німеччині, але, врешті, розчарувався в них усіх. Пристрасний мрійник і романтик, життєлюб і нетрадиційною сексуальною орієнтацією, Вільгельм потерпав від поразок у політиці. Натомість – як полковник Василь Вишиваний – залишив яскравий слід в українській національній історії, ставши одним із очільників-націєтворців. Після книги про Василя Вишиваного видавництво «Грані-Т» планує оприлюднити переклади інших праць історика Тимоті Снайдера, які стали інтелектуальними подіями в західній історичній та політологічній думці.



Кл.слова:
Австро-Угорщина -- Габсбурзька монархія -- Січові Стрільці -- історія України

   Тип видання:   підручник   
12.

Слюсаренко, А. Г.
Новітня історія України [Електронний ресурс] / А.Г. Слюсаренко, В.І. Гусєв, В.П. Дрожжин. - К. : Вища школа, 2000. - 663 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Висвітлено питання формування української національної ідеї Розглянуто утворення національних політичних партій, участь України в Першій світовій війні, українську національно-демократичну революцію та п наслідки Викладено проблеми, пов'язані з періодом радянсько- більшовицької доби, за якої було сформовано тоталітарно-репресивний режим в Україні, що спричинив терор проти народу, голодомори, війну та повоєнні політичні репресії Розглянуто період після проголошення та утвердження державної незалежності України Максимально враховано сучасні наукові погляди, уточнено концептуальні положення, оцінки історичних подій та осіб Для студентів історичних спеціальностей вищих навчальних закладів Може бути корисним усім, хто цікавиться новітньою історією українського народу



Кл.слова:
Перша світова війна -- Друга світова війна -- радянська доба -- голодомор

   Тип видання:   словник   
13.

Скрипник, Лариса Григорівна.
Власні імена людей [Електронний ресурс] : словник-довідник / Л. Г. Скрипник, Н. П. Дзятківська. - 3-тє вид.. - К. : Наукова Думка, 2005. - 334 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У Словнику-довіднику подаються офіційні імена, уживані в Україні,та їх варіанти, включено відомості про їх походження, правила правопису українських і російських прізвищ. Імена ілюструються уривками з поетичнихтворів, народних пісень тощо. Видання сувенірне. В ім’я здавна вкладався глибокий духовний зміст. Його вибір для новонародженої дитини був традиційною вірою в магічну силу слова й власного імені. Недарма ж великі українські князі носили такі славні імена, як Володимир (володар світу і людей), Ізяслав (той, хто славу здобуває), Святослав, Мстислав, Ярополк… Духовна міць, яка входила в них через надані ймення, робила князів непереможними. Адже в іменах завжди містилося добре віщування, побажання добробуту, захисту Богів, надія на кращу синовню чи доччину долю. І, мабуть, немає матері, яка б не назвала свою гарну доньку Любомирою (яку в миру люблять), Світланою (світлою, чистою) або Миланою (яка для всіх мила, якою милуються). Обираючи майбутнє ймення для дитини, батьки хотіли, щоб разом з ним вона отримала і захисника згори, божого охоронця. Так, вважалося, що Мирослави присвячені Богові Миру, Ярослави – Ярилу, а про Богуславів і Богданів дбатимуть Боги, які подарували родині бажану дитинку. Вважалося також, що той, хто назве немовля непривабливим іменем як-от Неждан, Нелюбима, Немира, збереже її від злого ока, яке, нібито, не зверне уваги на дитину, яку не ждали або не люблять. Але вже доведено, що подібні ймення тільки заважатимуть людині в житті, адже несуть в собі силу-силенну негативу. Дослідники вважають, що імена творилися за допомогою первісного арійського способу, який передбачає врахування всього комплексу релігійних та соціальних уявлень давнього суспільства. Навіть вважається, що імена були розподілені за кастовими прошарками, що зараз вже втратило своє значення. Крім того, імена могли втілювати як верхній, так і нижній Божественний світ. У давніх українців не було чітко вираженого протиборства між “темним” і “світлим”, кожне начало мало власне призначення, і від їх взаємодії творилося життя. Ще в давні часи, як засвідчують джерела, був звичаєвий набір двоосновних імен. Але й ці складові частини імен могли формуватися з більш простих елементів, які також слід враховувати, бо вони можуть іноді давати відмінне тлумачення. Існують імена, в яких виражено побажання здобути славу (Святослав, Ростислав), бути мужнім і відважним воїном (Ратимир, Ратибор, Ярополк), проявляти миролюбність (Миролюб, Любомир). Імена, які висловлюють гостинність (Гостирад, Милогост, Доброгост), можна пояснити і як очікування в родині бажаної дитини, яка прийшла на цей світ добрим гостем. Є імена, що втілюють любов батьків до Бога, який послав їм дитину і через відповідне ім’я дбатиме про неї (Богумил, Богуслав, Богурад), а також побажання на майбутнє позитивних рис характеру своїй дитині (Доброслав, Добромисл).



Кл.слова:
ономастика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.
 


Скоробогатов, А. В.
Харків у часи німецької окупації (1941-1943) [Електронний ресурс] / А. В. Скоробогатов. - Х. : Прапор, 2004. - 368 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні на широкій базі недосліджених раніше архівних матеріалів вперше у вітчизняній історіографії розкривається підвоєнна доля найбільшого міста Радянського Союзу, окупованого вермахтом. Всебічне відтворення дійсної картини окупації спонукало автора до грунтовного аналізу встановленого в Харкові "нового порядку", ставлення до нього різних політичних сил та населення міста. У центрі уваги автора - доля простої людини під час окупації, її повсякденне життя. Хто опинився під німцями, як ці люди жили, як вони, зрештою, вижили у тяжке воєнне лихоліття - такі головні питання видання. Книга адресована історикам та усім, хто цікавиться історією Другої світової війни та рідного краю.



Кл.слова:
Слобожанщина -- друга світова війна -- окупація

   Тип видання:   наукове видання      життєпис   
15.
 


Рудинеско, Елізабет.
Філософи в обіймах бурі [Електронний ресурс] / Елізабет Рудинеско. - К. : Ніка-Центр, 2007. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книжці знаного французького психолога, історика та філософа Елізабет Рудинеско наведено буремні шляхи й суперечливі погляди шести французьких філософів: Кангієма, Сартра, Фуко, Альтюссера, Дельоза та Дерида. Їхні твори стали відомими й свого часу викликали резонанс у всьому світі. Попри всі розбіжності та дискусії між ними, їх поєднує один спільний момент: усі вони спромоглися виробити критичний підхід до питання політичної заангажованості (тобто до філософії свободи) і до фройдівської концепції позасвідомого (тобто до філософії структури). Окрім того, усі вони були чудовими стилістами й гарячими прихильниками мистецтва та літератури. Авторка показує, намагаючись осмислити думку одних у світлі думки інших і виділивши кілька блискучих моментів інтелектуального життя Франції другої половини XX ст., що лише критичне сприйняття спадщини торує шлях до самостійного мислення та формування контурів думки майбутнього, думки, що готує кращі часи, нескореної думки.



Кл.слова:
французька філософія -- біографістика -- інтелектуали

   Тип видання:   наукове видання   
16.

Ротшильд, Д.
Східно-Центральна Європа між двома світовими війнами [Електронний ресурс] : пер. с англ. / Д. Ротшильд. - К. : Мегатайп, 2001. - 496 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Із суто західною пунктуальністю автор - відомий американський науковець, професор політології Колумбійського університету - досліджує політичну історію Польщі, Чехословаччини, Угорщини, Югославії, Румунії, Болгарії, Албанії та Прибалтійських держав у часи між двома світовими війнами.



Кл.слова:
політична історія -- перша світова війна -- інтербелум -- друга світова війна

   Тип видання:   науково-популярне видання   
17.
 



Розбійники з лебединого шляху [Електронний ресурс] : цікавинки про морських піратів / уклад. Павло Стороженко. - К. : Мистецтво, 1995. - 192 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка призначається для любителів гостросюжетної літератури, які знайдуть тут грунтовну хроніку бурхливого, сповненого пригод, усіляких несподіванок і жахів життя «морських вовків» і авантюрників протягом двох тисячоліть. Тут ідеться про тих, хто викликав гнів бога Діоніса, на кого обрушували свої кари Александр Македонський і Цезар, хто нишпорив у водах Балтики в часи середньовіччя і грабував кораблі, що везли золото Південної Америки для королів Іспанії. І водночас тут є цікаві сторінки про мрійників-утопістів XVII та XVIII ст., про піратів, засновників «ідеальних республік».



Кл.слова:
історія злочинності -- грабіжництво -- пірати -- утопічні республіки

   Тип видання:   науково-популярне видання   
18.


Ремесла j хвабрики на Украjіні [Електронний ресурс] / зложив С. Подолинскиj. - Женева : Печатньа "Работника" j "Громади", 1880. - 152 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Відкільа почаласъ працьа? Це питанньа дуже цікаве, особливо длъа тих льудеj, котрі працьуіуть і, іак то звичаjно бувajе з робітниками, працьуjуть багато, навіть через силу. Чи була коли така пора на світі, шчо б льуде жили не працьувавши? Чи можуть коли знов такі часи настати? На це мусимо відказати: ні, мабуть таких часів ніколи не було, шчо б льуде обходились конче без праці, і не повинно бути, шчо б коли таке времца настало. Але в різні часи льуде працьували не так, іак тепер, іншиj раз лекше, але часто j тьажче, і ми можемо мати певну надцу, шчо на дальші часи льудского житьтьа, можна буде впорьадковати працьу користнушим робом дльа білыпоіі часті льудеj, ніж тепер. В оціj нашij книжці ми і хочемо трохи побалакати про те, jак в давнішчі часи була впорьадкована працьа, jак вона тепер ведетсьа і jакі наjпотрібнішчі були б зміни в цім порьадку. В нашij розмові ми наjбільш торкатимемосьа до житьтьа і долі працьуjушчих льудеі на Украііні, а між jіми до ремесників і робітників на заводах та хвабриках, бо про хліборобів маjемо думку поговорити осібно в іншому місті.



Кл.слова:
ремісництво -- промисловість -- мануфактура -- робітничий рух

   Тип видання:   науково-популярне видання   
19.

Редліх, Шимон.
Разом і окремо в Бережанах [Електронний ресурс] : поляки, євреї і українці у 1919-1945 / Ш. Редліх. - К. : Дух і літера, 2002. - [328] с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Поляки, євреї і українці жили пліч-о-пліч у Бережанах протягом багатьох років. Вони жили разом і окремо в один і той самий час. Їхня «спільність» трималася лише у періоди відносної стабільності. Коли прийшли зміни, польсько-українсько-єврейський «трикутник» почав розвалюватися. Безпрецедентні довоєнні обставини і брутальність життя під Радами і німцями виявили найгірші риси людської натури. Звичайні моральні якості піддавалися випробуванню незвичайних обставин. Поляки, євреї та українці жили у складні і жорстокі часи. Але була різниця: тоді як поляки і українці обмінялися ролями гнобителів і тих, кого пригнічують, євреї завжди були безправними жертвами. Більшість поляків та українців пережили війну. Євреї – ні. Звісно, я не зміг зібрати повну і детальну картину Бережан у своїй книзі. Я сподіваюся, що те, що я зробив, буде мати певну вартість для розуміння однієї специфічної громади і, можливо, для людства.



Кл.слова:
регіональна історія -- міжетнічні стосунки -- Галичина -- друга світова війна

   Тип видання:   науково-популярне видання   
20.


Політичний терор і тероризм в Україні, XIX-XX ст. [Електронний ресурс] / відп. ред. В. А. Смолій. - К. : Наук. думка, 2002. - 954 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це видання є першим підсумком великої роботи, здійснюваної українськими істориками впродовж останніх років, з пошуку нових архівних матеріалів, що проливають світло на проблему терору і тероризму в Україні, та їх сучасного осмислення. Книга складається з 13 нарисів: про терор і тероризм у теоретичному вимірі, про тероризм початку XX ст., про терор радянської доби, терор і тероризм у часи Другої світової війни та післявоєнний період, про придушення інакодумства в добу «застою», про проблеми боротьби з тероризмом на сучасному етапі тощо. Призначена для широкого кола читачів.



Кл.слова:
тероризм -- тоталітарне гноблення -- політичні переслідування
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського