Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (4)Тематичний інтернет-навігатор (1)Автореферати дисертацій (14)Реферативна база даних (59)Книжкові видання та компакт-диски (44)Журнали та продовжувані видання (5)
Пошуковий запит: (<.>K=САГАЙДАЧН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

   Тип видання:   довідник   
1.


Довiдник з українського правопису [Електронний ресурс] / уклад. О. М. Олефіренко, Г. А. Сагайдачна. - К. : Діал : Вид-во НАУ, 2006. - 120 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований стислий довідник укладений учителями-практиками на основі українського правопису та посібників з української мови. Висвітлено основні правила правопису, які потрібно знати школярам та абітурієнтам відповідно до вимог, що їх ставлять вищі навчальні заклади України. Довідник рекомендуємо старшокласникам та абітурієнтам. Видання також буде корисне всім, хто прагне опанувати правописні норми сучасної української літературної мови.



Кл.слова:
українська мова

   Тип видання:   методичний посібник   
2.

Грабянка, Г.
Хотинська війна (1621 р.) [Електронний ресурс] / Г. Грабянка, С. Величко, Й. Мюллер. - К. : Центр пам'яткознавства Академії наук України та Українського товариства охорони пам'ток історії та культури, 1991. - 240 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Науково популярне видання висвітлює історію однієї з найбільших битв періоду середньовіччя Хотинської війни 1621 року, в якій українські козацькі й польські війська завдали нечуваної поразки величезній армії Османської імперії. У цій війні невмирущої слави зажив видатний син українського народу, славетний полководець і державний діяч гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний. Книга включає фрагменти опису подій Хотинської війни козацькими літописцями Г.Грабянкою, С.Величком, німецьким дослідником Й.Мюллером, відомими українськими істориками М.Грушевським, Д.Яворницьким, В.Голобуцьким, а також М.Алекберлі та іншими.



Кл.слова:
війна -- історія

   Тип видання:   життєпис   
3.

Гуржій, О. І.
Гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний [Електронний ресурс] / О. І. Гуржій, В. В. Корнієнко. - К. : Україна, 2001. - 190 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Науково-популярна книга про найвідомішого провідника українського козацтва кінця XVI – перших десятиліть XVII століття Петра Конашевича-Сагайдачного (1577–1622). Видання розраховане на широке коло читачів



Кл.слова:
козацтво

   Тип видання:   життєпис   
4.

Чайковский, А.
Петро Конашевич Сагайдачный [Електронний ресурс] : історичний нарис / А. Чайковский. - Відень : Союз визволення України, 1917. - 28 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
козацтво -- Військо запорізьке -- гетьман

   Тип видання:   життєпис   
5.

Сас, П. М.
Петро Конашевич-Сагайдачний: молоді роки [Електронний ресурс] / П. М. Сас ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 2006. - 287 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі розглянуто найважливіші віхи біографії молодого Петра Конашевича-Сагайдачного. На основі джерельних свідчень визначено час народження майбутнього гетьмана Війська Запорозького, висвітлено питання його соціального походження, освіти та виховання. З’ясовано час приходу юнака на Запорожжя та окреслено специфіку козацької військової тактики і стратегії, на основі яких формувалося його полководське мистецтво. Дано відповідь нате, чи мав П. Сагайдачний сина, проаналізовано вірогідність передачі ним рукописного Євангелія у дар одній із чигиринських церков, а також інші історіографічні версії, пов’язані з його особою. Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
гетьманство -- козаччина

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.


Історія України в особах. IX—XVIII ст. [Електронний ресурс] / кер. авт. кол. В. Замлинський. - К. : Україна, 1993. - 396 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Олег, Ольга, Ярослав Мудрий, Володимир Мономах, Данило Галицький, Северин Наливайко, Петро Конашевич-Сагайдачний, Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Григорій Сковорода — такий далеко не повний перелік осіб, про яких йдеться в науково-популярній книзі,—першому виданні в сучасній літературі, що висвітлює значення особи в процесі історичного розвитку України з часів її зародження й до XVIII ст. Розрахована на широке коло читачів.



Кл.слова:
Київська Русь -- князь -- козацтво -- гетьман

   Тип видання:   життєпис   
7.

Сас, П. М.
Петро Конашевич-Сагайдачний: молоді роки [Електронний ресурс] / П. М. Сас ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 2006. - 288 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі розглянуто найважливіші віхи біографії молодого Петра Конашевича-Сагайдачного. На основі джерельних свідчень визначено час народження майбутнього гетьмана Війська Запорозького, висвітлено питання його соціального походження, освіти та виховання. З’ясовано час приходу юнака на Запорожжя та окреслено специфіку козацької військової тактики і стратегії, на основі яких формувалося його полководське мистецтво. Дано відповідь нате, чи мав П.Сагайдачний сина, проаналізовано вірогідність передачі ним рукописного Євангелія у дар одній із чигиринських церков, а також інші історіографічні версії, пов’язані з його особою. Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
гетьманщина -- Запорізька Січ -- військова підготовка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.
 


Сас, П. M.
Хотинська війна 1621 року [Електронний ресурс] / П. M. Сас. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 522 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Темою цієї книги є грандіозний для XVII ст. воєнний конфлікт – Хотинська війна 1621 р. між Османською імперією та Річчю Посполитою. На основі історичних джерел окреслено політичні фактори, що спричинили Цецорську битву 1620 р., а також висвітлено її перебіг. Приділено увагу польсько-запорозьким відносинам у контексті підготовки до турецької війни. Розглянуто структуру та чисельність османської армії, польсько-литовських сил, а також війська запорозьких козаків. Встановлено дату початку Хотинської війни, докладно висвітлено як морську фазу цієї війни, так і її сухопутні воєнні дії, насамперед ті, що розгорнулися восени 1621 р. під Хотином. Вивчено особливості поля Хотинської битви, спорудження мостів через Дністер та способи виживання вояків в умовах облоги. Розглянуто питання воєнної тактики сил турецького султана Османа II, польсько-литовської армії під командуванням Я.-К. Ходкевича та С. Любомирського, запорожців на чолі з гетьманами Я. Бородавкою і П. Конашевичем-Сагайдачним. Детально висвітлено перебіг турецько-польських переговорів та укладення Хотинського миру. Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
Османська імперія -- Річ Посполита -- запорозьке козацтво

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.
 


Брехуненко, В.
Війни українських козаків з Росією до часів Богдана Хмельницького [Електронний ресурс] / В. Брехуненко. - К. : [б. в.], 2007. - 64 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга в науково-популярному викладі оповідає про одну із притлумлюваних сторінок української історії - війни українських козаків з Московією до часів Богдана Хмельницького. Подано хронологію збройних сутичок, розглядаються мотиви козацьких вторгнень у межі московських земель, відтінено внесок козацтва в переможні війни Речі Посполитої з Московською державою. Докладно описано знаменитий рейд гетьмана Петра Сагайдачного на Москву 1617 р. Для всіх, хто цікавиться історією українського козацтва та минулим України загалом.



Кл.слова:
Московія -- Річ Посполита -- козаччина
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського