Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (11)Тематичний інтернет-навігатор (4)Автореферати дисертацій (330)Реферативна база даних (1989)Книжкові видання та компакт-диски (1045)Журнали та продовжувані видання (52)
Пошуковий запит: (<.>K=ХРИСТИЯНСЬК$<.>+<.>K=ВІРА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 105
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Білецький, О.
Перекладна література візантійсько-болгарського походження [Електронний ресурс] / О. Білецький. - [Б. м. : б. в.]. - 28 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Література Київської Русі XI — XIII ст. складається з творів оригінальних і перекладних. З пам'яток письменства всього старого періоду перекладним творам належить дуже значне місце як щодо кількості рукописів, так і щодо поширення цих творів серед читацьких кіл. Перекладна література мала великий вплив на оригінальне письменство, нерідко визначаючи і його жанри, і композицію, і ідейний зміст. Більшість тих перекладів, що надходили в Київську Русь з кінця Х ст., була зв'язана з християнським культом, отже, з релігією — пануючою формою ідеології епохи феодалізму. Навіть твори світського, по суті, змісту набували, як побачимо далі, того ж таки церковного колориту. Крім того, перекладна література старого періоду має свої особливості порівняно з перекладною літературою нових часів. Якщо в новітні часи (з XIX ст.) перекладачі намагаються максимально точно відтворити оригінал, то в середні віки вони часом скорочують, доповнюють, пристосовують до місцевих умов перекладний текст, стаючи, таким чином, то редакторами, а то й просто перероблювачами, до певної міри співавторами. В цьому специфічний характер перекладної літератури даного періоду.



Кл.слова:
рукописна пам'ятка -- література Київської Русі

   Тип видання:   словник   
Категорія: Релігія   
2.

Покровский, Д.
Словарь церковных терминов [Електронний ресурс] / Д. Покровский. - [Б. м. : б. в.], [20_ _?]

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Это интернетное издание книги по счету второе. В первом издании книга вызвала большой интерес не только у людей верующих, но и у многих, кто интересуется таинством Русской православной церкви. Словарь знакомит со строением церковных служб, облачением священослужителей. Первое издание почти сразу после выпуска стало библиографической редкостью.



Кл.слова:
віра -- церковна служба -- чин

   Тип видання:   науково-популярне видання   
3.

Нойгауз, Норберт.
Цінності християнської демократії [Електронний ресурс] / Норберт Нойгауз. - [Б. м.] : [б. в.], [20_ _?]. - [153] с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга відомого німецького автора аналізує консервативні цінності суспільства в сучасному політичному житті та питання співіснування традиційної моралі та практичної політики.



Кл.слова:
суспільство -- релігійна мораль -- консерватизм

   Тип видання:   підручник   
4.

Циганенко, Володимир Олександрович.
Про визначних людей, які рухали: розвиток культури, суспільства, науки [Електронний ресурс] : науково-популярне видання / В. О. Циганенко. - Київ : Музей енергетики, 2022. - 296 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 16.86 Мб


Книжка Володимира Циганенка складається зі статей, написаних у різні роки й надрукованих у періодиці. Читач для себе відкриє широке поле знань, які автор дохідливо викладає у статтях, використовує та упорядковує сучасний погляд по темі: про визначних людей, які рухали: розвиток культури, суспільства, науки і боролися за те, щоб віра в Україну була гранітом, щоб росло зав- зяття, міць, щоб сміло йти у бій за Україну так, як ішли Герої за її, за її славу, за її Святі Ідеї, - щоб помстити ганьбу неволі, потоптану честь, глум катів її, невинну кров помордованих. Та прогнози на майбутнє світової науки і техніки у галузі пізнання самої людини, навколишнього середовища. Розмірковує над тим, що потрібно творчо використовувати у майбутньому. Розрахо - вана на широкий загал читачів, які цікавляться пізнанням історії України, світової науки на багатьох напрямках розвитку штучного інтелекту, існуванням Всесвіту. Може бути корисною для: захисників і захисниць України, викладачів освітніх закладів, музейних працівників, енергетиків, широкого загалу.




      
5.


Лип'ятин: Історія села [Електронний ресурс] / А. С. Чорнобров, М. Є. Поліщук, Т. А. Чорнобров. - [Б. м. : б. в.], 2018. - 91 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 32.90 Мб


Дорогі краяни! У ваших руках книжка «Історія Лип’ятина». У цій короткій реляції хотілося б сказати щире слово про саму книгу та її авторів – Антона Семеновича Чорноброва, Миколу Єфремовича Поліщука та Тетяну Антонівну Чорнобров. В ній чіткі й переконливі історичні факти про українську сучасність, про долю односельців і, водночас, про становище людини взагалі, коли на неї чатує кривда. Серцю мила і єдина Україна, чарівне Поділля, рідне село Лип’ятин... Саме на цих землях жили наші предки, тут народилися і живемо ми. Куди б не закидала нас Доля, завше повертаємося до місця, де наше коріння, де пробігло босоноге дитинство, до рідної батьківської хати, до її порога... Повертаємося, хоча б думками... Свята, найдорожча, наймиліша частка землі... Наше древнє село Лип’ятин з його білими чепурними хатами, які ховаються серед заквітчаних садів, розлогих верб, пишних кущів червоної калини, пахучого бузку й жасмину... Всіх нас чарує і захоплює ця невимовна краса... В цім селі жили люди, що впродовж століть творили історію нашого краю, боролися за волю, за славне майбутнє для себе і своїх нащадків. Минуле завжди стоїть на порозі сучасності. Історія нашого села пов’язана з історією нашої держави. Цей історичний шлях дивний: то прямий, то з крутими віражами, тканий червоними і чорними нитками, политий потом і кров’ю, омитий сльозами радості й гіркої печалі, просякнутий перемогами й болісними поразками. Любов до історії своєї малої Батьківщини у Антона Чорноброва визрівала давно і виношувалась у молодечій душі роками. Тому й не дивно, що він багато років збирав, записував зі слів старожилів історію рідного села. Маловідомі події і факти, цікаві спогади лягли на сторінки книги. Щоб краще зрозуміти сучасне, творити майбутнє, автор ретельно вивчав минуле... Окрилювала Антона свята віра у щасливе майбуття нашої страдницької України. Додавала сили віра в людей і добро. До написання книги про історію села він залучив свого близького товариша та родича Миколу Поліщука та дочку учительку Тетяну Чорнобров. Н Думаю, пристрасне слово авторів буде почуте й належно оцінене. Читаймо, гортаймо сторінки книги, уважно вдивляймося в світлини, на яких не просто людські очі – очі історії... Ці люди виживали всупереч страшним обставинам, жорстокості і безглуздим законам, боролись і перемагали. Революції, воєнні лихоліття, Голодомори, сталінські репресії, побудова «світлого комуністичного майбутнього»... Як же багато пережито...



Кл.слова:
Лип’ятин -- історія села -- біографії -- Голодомор 1932-33 рр

   Тип видання:   життєпис   
6.

Вирський, Дмитро.
Станіслав Оріховський-Роксолан [Електронний ресурс] : життя і пам’ять / Дмитро Вирський. - К. : Інститут історії України НАН України, 2013. - 215 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка присвячена Станіславу Оріховському-Роксолану (1513 – 1566) – видатному інтелектуалу, який походив із західних теренів України (Перемишльщина). Вихованець університетів Польщі, Австрії, Німеччини і Італії (де сприйняв чимало модерних ідей європейського Ренесансу) він лишався патріотом Русі, майбутнє якої пов’язував із Польським Королівством (яке якраз за його життя перетворювалося на наднаціональний проект «універ- сальної держави» з високим ступенем громадянських вольностей – «шляхетської імперії» чи то Речі Посполитої багатьох народів). Відтак, Роксолан усіляко намагався зацікавити уряд і співгромадян проблемами України (особливо турецько-татарською загрозою). «Руський досвід» Оріховський охоче привносив до різних інтелектуальних і духовних практик своєї доби – як адепт Реформації і Контрреформації він пробував спертись на православні традиції (шлюбність священиків, причастя мирян «під обома видами» – хлібом і вином і т.д.), прагнув об’єднання усіх християнських церков. Для науковців, викладачів і студентів, усіх, хто цікавиться інтелектуальною традицією України.



Кл.слова:
ренесансна філософія -- екуменічна діяльність -- реформація суспільства

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Релігія   
7.

Бондарчук, Петро Миколайович.
Релігійна свідомість віруючих УРСР (1940–1980-і роки): повсякденні прояви, трансформації [Електронний ресурс] / П. М. Бондарчук ; Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 2012. - 322 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії досліджуються повсякденні прояви та трансформації релігійної свідомості віруючих УРСР впродовж періоду від середини 1940-х до середини 1980-х років, соціокультурні впливи, яких вона зазнавала. Автор аналізує уявлення віруючих про причини їхньої релігійності, релігійні почуття, настрої, переживання. Значна увага приділяється розгляду уявлень віруючих про Бога, віри в нього, уявлень про потойбічне життя, спасіння, пекло, рай тощо, знання віруючими церковного віровчення, їхнього ставлення до церковних обрядів. Висвітлюється існування язичницьких світоглядних елементів у віруваннях і традиціях українського народу, функціонування елементів радянської ідеології як квазірелігійних. Автор також зупиняється на тому, як релігійна віра та світогляд впливали на ставлення віруючих до праці, побутової сфери, культурних цінностей, виконання громадянських обов’язків тощо. Книга розрахована на науковців, викладачів та студентів, усіх, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
релігійна ідеологія -- вірування

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
8.

Balfour, Alan.
Solomon's Temple [Electronic resource] : myth, conflict, and faith / Alan Balfour. - London : Wiley-Blackwell, 2012. - 341 p
Переклад назви: Храм Соломона: міф, конфлікт, і віра

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Designations used by companies to distinguish their products are often claimed as trademarks. All brand names and product names used in this book are trade names, service marks, trademarks or registered trademarks of their respective owners. The publisher is not associated with any product or vendor mentioned in this book. This publication is designed to provide accurate and authoritative information in regard to the subject matter covered. It is sold on the understanding that the publisher is not engaged in rendering professional services. If professional advice or other expert assistance is required, the services of a competent professional should be sought.



Кл.слова:
культові споруди -- сакральна архітектура -- релігійні відправи

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
9.
 


Donne, Anthony Le.
Historical Jesus [Electronic resource] : what can we know and how can we know It? / Anthony Le Donne. - Michigan : William B. Eerdmans, 2011. - 161 p
Переклад назви: Історичний Ісус: що ми можемо знати, і як ми можемо знати?

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Historical Jesus asks two primary questions: What does “historical” mean? and How should we apply this to Jesus? Anthony Le Donne begins with the unusual step of considering human perception — how sensory data from sight, sound, touch, taste, and smell are interpreted from the very beginning by what we expect, what we’ve learned, and how we categorize the world. In this way Le Donne shows how historical memories are initially formed. He continues with the nature of human memory and how it interacts with group memories. Finally, he offers a philosophy of history and uses it to outline three dimensions from the life of Jesus: his dysfunctional family, his politics, and his final confrontation in Jerusalem. This little book is ideal for those with no background in religious studies — even those with no faith — who wish to better understand who Jesus was and how we can know what we do know about him.



Кл.слова:
Бог -- віра -- знання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
10.


Religious Intolerance in America [Electronic resource] : a documentary history / ed. John Corrigan, Lynn S. Neal. - Chapel Hill : The University of North Carolina Press, 2010. - 305 p
Переклад назви: Релігійна нетерпимість в Америці: документальна історія

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


American narratives often celebrate the nation's rich heritage of religious freedom. There is, however, a less told and often ignored part of the story: the ways that intolerance and cultures of hate have manifested themselves within American religious history and culture. In the first ever documentary survey of religious intolerance from the colonial era to the present, volume editors John Corrigan and Lynn S. Neal define religious intolerance and explore its history and manifestations, including hate speech, discrimination, incarceration, expulsion, and violence. Organized thematically, the volume combines the editors' discussion with more than 150 striking primary texts and pictures that document intolerance toward a variety of religious traditions. Moving from anti-Catholic Ku Klux Klan propaganda to mob attacks on Mormons, the lynching of Leo Frank, the kidnapping of "cult" members, and many other episodes, the volume concludes with a chapter addressing the changing face of religious intolerance in the twenty-first century, with examples of how the problem continues to this day.



Кл.слова:
релігія -- віра -- американська культура

   Тип видання:   хрестоматія   
Категорія: Релігія   
11.


Антологія християнства [Електронний ресурс] : хрестоматія з релігієзнавства та культурології / за заг. ред. Г. Лозко. - Х. : ДИВ, 2010. - 416 с.. - (Пам'ятки релігійної думки України-Русі)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Ця книга не повторює типові підручники, а подає документальні матеріали, що сприятимуть засвоєнню та осмисленню студентами знань з релігієзнавства та культурології. Мета посібника – спонукати читачів до пошуку й вивчення джерельної бази, а саме автентичних історичних документів, указів і послань, правил і циркулярів, літературних творів, які відображають розвиток чи занепад культурних явищ в Україні та інших європейських країнах. У глобальних умовах інформаційної війни посібник буде корисним для всіх, хто цікавиться альтернативним поглядом на події двохтисячолітнього періоду маніпулювання людською свідомістю.



Кл.слова:
християнська культура -- церква -- біблія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
12.

Fruchtenbaum, Arnold G..
Jesus was a jew [Electronic resource] / Arnold G. Fruchtenbaum. - San Antonio : Ariel Ministries, 2010. - 141 p
Переклад назви: Ісус був євреєм

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


In this small but mighty book, the author comes to grips with basic issues such as: why Jesus died, and why Jewish people object to Him. Passage after biblical passage, with rabbinic interpretation, relate the Old Covenant's fulfillment in the Messiah. For two decades, Jesus Was a Jew has proven itself an incredibly powerful witnessing tool to Jewish people, and it is ideal for Jewish friends who are skeptical of your faith, but willing to read.



Кл.слова:
релігія -- віра -- юдаїзм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
13.

Сорока, Юрій В..
Брестська Унія [Електронний ресурс] : 1596 / Ю. В. Сорока. - Х. : Фоліо, 2010. - 110 с.. - (Знамениті події історії України)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Окрім політичної еліти, діячів науки й мистецтва, залишалася в українців ще одна цитадель, яка стояла на сторожі самобутності нашої культури й зірко охороняла цілісність української нації. Такою цитаделлю була православна християнська віра. Вона, в цілому не надто відрізняючись від канонів католицької церкви, несла в собі ту іскру, що не давала згаснути багаттю культурної самобутності українців. Підтримувала в них бажання залишитись незалежними і не розчинитися в бурхливому океані тотального сполячення. І саме цей, останній оплот українства опинився під загрозою наприкінці XVI сторіччя, коли Річ Посполита, спрямована рукою Ватикану, оприлюднила проект злуки католицької і православної церков, який був реалізований 1596 року у Бресті й отримав назву Брестської (Берестейської) унії.



Кл.слова:
церковна політика -- релігійна унія -- католицизм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
14.

Чорноморець, Ю. П.
Візантійський неоплатонізм від Діонісія Ареопагіта до Геннадія Схоларія [Електронний ресурс] / Ю. П. Чорноморець. - Київ : Дух і літера, 2010. - 568 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Православна теологія за власну концептуальну основу має спадщину святих отців та візантійських богословів. Ця спадщина видається єдиним цілим лише при незнанні текстів та фактичного перебігу подій. Історія православної теології — це драма конкуренції багатьох доктрин, змагання між якими розгорталося навіть в межах ортодоксії. Релігієзнавчий та історико-філософський підходи дозволяють побачити в історії православної теології еволюційні зміни, які відбувалися закономірно. Першим етапом кожного кола розвитку теології ставав бунт проти метафізики, спроби побудувати постметафізичну та антиметафізичну фідеїстичну теологію. Бог уявлявся як абсолютно непізнаваний, всяка метафізична теологія деконструювалася. Епоха деконструкцій швидко змінювалася спробами побудувати ортодоксальну метафізику, згідно із якою Бог — це Буття. Метафізика існування на наступному етапі розвитку теології зазнавала схоластизації та примітивізації. Формувалася схоластична есенціалістична метафізика, яка була здатна панувати довший час, але не могла створити видатних пам’яток, які б піднялися до рівня творів перших двох етапів. У книзі розглянуто найважливіший етап у розвитку православної теології — візантійський. Дослідження присвячено еволюції панівного у Візантії напрямку богословської та філософської думки — християнському неоплатонізмові. Візантійський неоплатонізм виникає в деконструкціях Ареопагітик, досягає власної творчої кульмінації в метафізиці Буття Максима Сповідника, зберігає неоплатонічні традиції у метафізиці есенціалізму (кінець VII — початок XIII сто- літь). До падіння Константинополя візантійський неоплатонізм встигає здійснити ще одне коло розвитку. Неоареопагітизм Григорія Палами змінюється творчою метафізикою Каліста Ангелікуда, а з 70-х років XIV століття панує паламітська схоластика, новий есенціалізм. Дослідження підтверджує тезу про філософізацію теології у візантійський період. Ідеаломта методологічним підґрунтям для візантійських мислителів була ідея «філософської теології» Прокла. Антиметафізична теологія Ареопагітик залежала від філософії Дамаскія, останнього схоларха Афінської школи неоплатонізму. Філософія Максима Сповідника переінтерпретовувала прокліанство. Візантійський есенціалізм ідейно і текс туально залежав від александрійського неоплатонізму. Книга розрахована на науковців,викладачів, студентів, всіх, хто цікавиться непростою історією православної теології.



Кл.слова:
середньовічна філософія -- есенціалізм -- фідеїстична теологія -- схоластика -- ісихазм -- неоареопагітизм

   Тип видання:   зб. статей   
15.


Русская духовная музыка [Електронний ресурс]. - М. : Комсомольская правда, 2010. - 47 с.

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
релігійна музика -- християнська музика

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
16.

Касир, И.
Рассказы о пророках [Електронний ресурс] : пер. с араб. / И. Касир. - М. : УММА : Исламская книга, 2010. - 1024 с.. - (Исламские науки)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

. - С. 1-312


Вера в пророков и посланников — один из шести столпов веры в исламе. Одно из самых ценных и полезных сочинений о пророках Аллаха — книга «Рассказы о пророках» имама ‘Имад-ад-дина Абу аль-Фиды Исма‘ила ибн ‘Умара Ибн Касира аль-Кураши аль-Бусрави ад-Димашки аш-Шафи‘и, больше известного как Ибн Касир. В основе этой книги лежат главы из сочинения «Начало и конец». Среди преданий, вошедших в эту книгу, имеются ненадёжные рассказы. Для того чтобы русскоязычные читатели могли ознакомиться только с достоверными преданиями о жизни древних пророков, издательством было принято решение подготовить к печати сокращённый перевод труда Ибн Касира, из которого исключены слабые сообщения. Надеемся, что эта книга поможет читателям глубже понять исламский взгляд на мировую историю, приблизит людей разумеющих к постижению Высшей Истины и поспособствует укреплению согласия и веротерпимости между последователями традиционных религий в нашей стране.



Кл.слова:
віросповідання -- віра -- релігія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія:    
17.
 


Чухліб, Тарас В..
Козаки та яничари. Україна у християнсько-мусульманських війнах 1500–1700 рр. [Електронний ресурс] / Тарас Чухліб. - К. : Києво-Могилянська академія, 2010. - 446 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга досліджує місце і роль козацтва та шляхти України-Русі, а також Козацької держави (Гетьманату) в європейсько-османських війнах. Автор книги відобразив важливий для світового історичного процесу тривалий період протистояння Християнської та Ісламської цивілізацій у добу пізнього Середньовіччя та раннього Нового часу. При цьому увагу читача звернено не лише на військові дії козацтва проти османської армії, елітний підрозділ якої становив Яничарський корпус, а й на висвітлення мирних відносин України з Османами та Гіреями протягом 1500–1700 років. Книга буде цікавою не лише для науковців, дослідників військової історії, дипломатів, викладачів та студентів, а й для всіх любителів старовини.



Кл.слова:
Україна -- Османи -- Гіреї

   Тип видання:   художня література   
18.

Муракамі, Харукі.
1Q84 [Електронний ресурс] / Х. Муракамі. - Х. : Фоліо, 2009-2010

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1. - 2009. - 494 с.

Т. 2. - 2010. - 428 с.

Т. 3. - 2011. - 465


«1Q84» — новий роман Муракамі — побачив світ у Японії 28 травня 2009 року, й увесь його стартовий наклад був розкуплений ще до кінця дня. Незвична назва твору — пряма алюзія на роман-антиутопію Джорджа Орвелла «1984». Віра і релігія, кохання й секс, зброя і домашнє насилля, вбивство за переконанням і суїцид, втрата себе й духовна прірва між поколіннями батьків і дітей — усе це майстерно переплетено у детективному сюжеті роману, де події відбуваються у двох паралельних реальностях: Токіо 1984-го і Токіо, за висловлюванням головної героїні Аомаме, «незрозуміло якого (1Q84)» року. До видання увійшла перша книга роману Х. Муракамі «1Q84».



Кл.слова:
роман -- детектив

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
19.
 


Ray, Darrel W..
The god virus [Electronic resource] : how religion infects our lives and culture / Darrel W. Ray. - Bonner Springs : IPC Press, 2009. - 456 p
Переклад назви: Вірус Бога: як релігія заражає наше життя і культуру

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


In The God Virus, the author uses the metaphor of religion as a virus to explain how religious ideas pass from individual to individual and infiltrate society. The idea of ideas or systems of ideas as "viruses" was first described by Richard Dawkins, who coined the term "meme" to mean a "postulated unit or element of cultural ideas, symbols or practices, gets transmitted from one mind to another through speech, gestures, rituals, or other imitable phenomena". They are analogous to genes (hence the similarity in spelling and pronunciation), in that they are said to self-replicate and respond to selective pressures. In this book, the author explains religion through this viral/meme metaphor.



Кл.слова:
віра -- навіювання

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Релігія   
20.

Кисельов, О. С.
Феномен екуменізму в сучасному християнстві [Електронний ресурс] / О. С. Кисельов. - Київ : Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова, 2009. - 133 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Християнство досі займає провідне місце серед релігій світу, а різноманітні аспекти його віровчення, культу, функціонування є предметом розгляду дослідників. Характерним рухом християнства у XX столітті був екуменізм, який започаткував різноманітні, не лише міжконфесійні, а й міжрелігійні діалоги, зокрема з юдаїзмом та ісламом. Монографія кандидата філософських наук Олега Кисельова «Феномен екуменізму в сучасному християнстві» знайомить нас з поняттям екуменізму та різноманітними аспектами його розвитку. Екуменізм цікавий, з точки зору релігієзнавства, тим, що вплинув на розвиток християнської теології, християнських інституцій, а головне – на формування якісно нового типу міжконфесійних, міжцерковних – екуменічних – відносин. Монографія присвячена розкриттю феномена християнського екуменізму. Автор проаналізував витоки і причини його виникнення, форми, конфесійні та регіональні особливості. Книжка складається з трьох розділів. Значну увагу в ній зосереджено на розгляді екуменічної ситуації в Центрально-Східній Європі і, зокрема, становленню екуменічних відносин в Україні.



Кл.слова:
релігієзнавство -- християнство -- міжконфесійні відносини -- екуменізм
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського