Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (3)Книжкові видання та компакт-диски (22)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)6 я73$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Іваненко, В. В.
Історія Радянської держави (1917-1991) [Електронний ресурс] : навч. посіб. / В. В. Іваненко, А. І. Голуб, А. Ю. Шевченко. - Д. : Видавництво Дніпропетровського національного університету, 2007. - 576 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику з сучасних позицій розглядаються основні віхи та події вітчизняної історії, починаючи з 1917 р. і закінчуючи 1991. Кожен розділ віддзеркалює найбільш значущі, ключові аспекти функціонування Радянської держави. Зроблено спробу виявити й охарактеризувати специфічні особливості її становлення та розвитку на різних етапах. Наприкінці розділу вміщено серію документів, контрольних запитань і тестових завдань, призначених для кращого засвоєння програмного матеріалу. Видання корисне для студентів-істориків класичних і педагогічних університетів, а також для всіх, хто цікавиться проблемами радянського минулого.



Кл.слова:
вітчизняна історія -- громадянська війна -- радянський тоталітаризм

   Тип видання:   навчальний посібник   
2.

Козицький, Андрій.
Геноцид та політика масового винищення цивільного населення у XX ст. (причини, особливості, наслідки) [Електронний ресурс] : навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів / А. Козицький ; Львівський національний університет імені Івана Франка. - Л. : Літопис, 2012. - 608 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику викладено історію геноциду й масових репресій проти цивільного населення у ХХ ст. Розглянуто геноцид вірмен в Османській імперії, Голодомор 1932–1933 рр., Голокост європейських євреїв, екстермінацію циган, геноциди в Камбоджі та Руанді. Проаналізовано ті випадки масового винищення цивільного населення, які ще не визнані актами геноциду, однак мають виразні риси геноцидних дій. Навчальний матеріал подано в широкому історичному контексті, висвітлено передумови і наслідки політики геноциду урядів різних країн. Розглянуто дискусійні теоретичні проблеми, що стосуються методики вивчення явища геноциду, кваліфікації та оцінки злочинних дій, скерованих на масове винищення цивільного населення. Для студентів гуманітарних спеціальностей університетів, викладачів вищої та середньої школи, широкого кола осіб, які цікавляться історією геноциду й вивченням політики масових репресій у ХХ ст.



Кл.слова:
злочини проти людяності -- геноцид -- репресії -- екстермінація

   Тип видання:   методичний посібник   
3.
 


Верстюк, В.
Голодомор. Геноцид українського народу. 1932-1933 [Електронний ресурс] / В. Верстюк. - К. : Вид. ім. Олени Теліги, 2008. - 28 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Брошура у стислій формі розповідає про головні причини найжахливішої за масштабом та перебігом подій трагедії, яку пережив 1932 1933 рр. український народ. Автори розкривають тло трагедії, наголошують на її штучності. Вони аргу ментовано доводять, що творцями Голодомору була верхівка комуністичної пар тії на чолі з Й. Сталіним. У центрі авторської уваги пошук відповіді на питання, чому терор голодом був спрямований проти України. Брошура описує механізм Голодомору, його зловмисність, кваліфікує його відповідно до Конвенції ООН 1948 р. як геноцид, злочин проти людства. Брошура написана на основі детального вивчення історіографії проблеми, в ній широко використано документальні матеріали, свідчення очевидців.



Кл.слова:
геноцид -- комуністичні репресії -- голодомор
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського