Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (74)Реферативна база даних (526)Книжкові видання та компакт-диски (1395)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>U=Т3(4УКР)62$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 58
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.


Український визвольний рух [Електронний ресурс] / відп. ред. В. В'ятрович. - [Б. м. : б. в.]

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Зош. № 2 : Українсько-польський конфлікт 30-40-ві роки ХХ ст.. - 2003. - 187 с.




Кл.слова:
друга світова війна -- антикомунізм -- незалежність

   Тип видання:   навчальний посібник      методичний посібник   
2.
 



Культура в роки війни: період окупації (Історія України, 11 клас) [Електронний ресурс] : навчально-методичний посібник / уклад. О. Е. Жосан ; Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського. - Кіровоград : [б. в.], 2015. - 100 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.60 Мб


У посібнику розглядається важлива дидактична проблема, актуальність якої викликана, передусім, недостатнім рівнем її дослідження. Здійснено спробу з'ясувати стан культурного життя населення України на окупованих територіях та визначити тенденції розвитку освіти, науки, релігійного життя, мистецтва, фізкультури і спорту під час окупації (1941-1944 роки). Для вчителів загальноосвітніх закладів, науковців і методистів. Посібник можна використовувати на курсах підвищення кваліфікації вчителів та в процесі методичної роботи в міжкурсовий період.



Кл.слова:
друга світова війна -- окупаційна адміністрація -- культурна політика

   Тип видання:   наукове видання   
3.


Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни [Електронний ресурс] : матеріали Міжнародної наукової конференції, м. Корюківка, 14 грудня 2011 р. / Український інститут національної пам’яті ; упоряд. С. В. Бутко, Р. І. Пилявець. - Чернігів : Десна Поліграф, 2012. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику «Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни» представлені матеріали однойменної Міжнародної наукової конференції, проведеної 14 грудня 2011 р. у місті Корюківка Чернігівської області на виконання Указу Президента України В. Януковича «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії» від 22 вересня 2011 р. № 925. Збірка вміщує вітання гостям і учасникам конференції від її організаторів, наукові доповіді та повідомлення вітчизняних істориків і краєзнавців, музейних працівників України, Білорусі та Росії, присвячені проблемним питанням руху Опору в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, терору і злочинів нацистської окупаційної влади проти мирного населення та питанням державної політики з увічнення пам’яті жертв війни, і конкретно – вшанування пам’яті жертв Корюківської трагедії 1943 р. Видання призначено для істориків, краєзнавців, вчителів і викладачів, студентів, представників органів влади, всіх причетних до реалізації державної політики пам’яті в Україні.



Кл.слова:
підпільна організація -- партизанський рух

   Тип видання:   наукове видання   
4.


Україна під нацистською окупацією: спалені села (1941–1944 рр.) [Електронний ресурс] : анотований покажчик / за ред. В. Ф. Солдатенка. - К. : Пріорітети, 2012. - 362 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До пропонованого видання, підготовленого колективом авторів Українського інституту національної пам’яті, включено села/сільські населені пункти, знищені в ході німецьких каральних акцій на території різних областей України впродовж окупаційного періоду 1941–1944 рр. Матеріали анотованого покажчика подано на основі документів архівних установ України, опублікованих джерел та літератури, присвячених темі.



Кл.слова:
окупація -- елімінація -- злочини проти людства -- каральні операції

   Тип видання:   монографія   
5.

Кучер, В. І.
Україна 1941-1944: трагедія народу за фасадом Священної війни [Електронний ресурс] : монографія / В. І. Кучер, О. В. Потильчак. - К. : Вид-во НПУ ім. М.П. Драгоманова, 2011. - 357 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автори праці на суворо документальній основі висвітлюють комплекс актуальних і суперечливих питань вітчизняної історії періоду Другої світової та Великої Вітчизняної війни. Аналізуються непопулярні й замовчувані в радянській історіографії проблеми початкового періоду війни з Німеччиною; питання становлення нацистського “нового порядку” в Україні; використання трудового потенціалу місцевого населення, зокрема військовополонених і “остарбайтерів”, в інтересах окупантів, економічна співпраця частини населення окупованої України із займанцями; спроби останніх забезпечити підготовку професійних кадрів для відновлення господарського потенціалу окупованих територій; наслідки варварського господарювання нацистів і запізнілі спроби “реформування” окупаційної політики; радянський Рух Опору та його роль у зриві нацистських планів пограбування України. Для науковців, викладачів, студентів, усіх кого цікавлять драматичні, трагічні та героїчні сторінки історії Другої світової та Великої Вітчизняної війни в Україні.



Кл.слова:
Друга світова війна -- окупаційна політика

   Тип видання:   зб. статей   
6.


Маленькі люди на великій війні: усні історії остарбайтерів та вязнів концтаборів з Полтавщини [Електронний ресурс] / уклад. В. Лахно. - Полтава : Вид-во ПНПУ, 2011. - 533 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику представлені усні інтерв’ю, спогади та біографії колишніх остарбайтсрів та в’язнів нацистських концентраційних таборів, уродженців Полтавщини. Інтерв’ю та біографії зібрані співробітниками кафедри історії України та студентами історичного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка у ході реалізації наукових проектів з усної історії. Книга стане у пригоді науковцям, студентам, вчителям, учням шкіл а також усім, хто цікавиться історією України й Полтавщини періоду другої світової війни.



Кл.слова:
в'язень -- концтабір

   Тип видання:   підручник   
7.

Лисенко, О. Є.
Україна в Другій світовій війні: погляд з XXI століття [Електронний ресурс] : в 2 т. / О. Є. Лисенко, Т. В. Вронська, Т. С. Першина. - К. : Наукова думка, 2011

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 2. - 942 с.


У виданні висвітлюється широке коло питань одного з найбільш драматичних періодів історії України — періоду Другої світової та Великої Вітчизняної воєн. На основі критичного аналізу вже опублікованих матеріалів і нових масивів джерел, більшість з яких вперше вводиться до наукового обігу, подається сучасне бачення мобілізаційних і режимних заходів радянського керівництва, стратегічних і фронтових операцій на території України, політики німецької окупаційної влади, повсякденного життя цивільного населення в умовах нацистського режиму, боротьби партизанів та підпільників у тилу нацистських окупантів, діяльності самостійницьких інституцій, становища військовополонених, суспільно-політичних та соціокультурних процесів воєнної доби, стану радянської економіки в роки війни та у відбудовний період, з'ясовуються також долі жертв нацистських переслідувань, демографічні втрати українського народу в роки війни.



Кл.слова:
історія -- війна -- бойові дії -- країна

   Тип видання:   наукове видання   
8.
 


Грицюк, В. М.
Стратегічні та фронтові операції Великої Вітчизняної війни на території України [Електронний ресурс] / В. М. Грицюк. - К. : Ін-т історії НАН України, 2010. - 150 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Працю присвячено стратегічним і фронтовим операціям радянських військ на території України в роки Великої Вітчизняної війни. Автор робить спробу по-новому подивитися на оперативно-стратегічне планування, перебіг бойових дій, результати операцій. Дається оцінка радянського військового мистецтва через призму збройного протистояння з арміями держав-агресорів.



Кл.слова:
сучасна історія -- ХХ століття -- Друга світова війна -- фашизм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Шайкан, Валентина.
Повсякдення українців у роки німецької окупації [Електронний ресурс] / Валентина Шайкан. - Київ : [б. в.], 2010. - 80 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі в науково-популярному форматі йдеться про повсякдення українців, які в часи Другої світової війни опинилися під німецькою окупацією. Внаслідок багаторічної потужної радянської пропаганди ця сторінка нашого минулого продовжує залишатися у свідомості сучасних українців значною мірою спотвореною. на підставі незнаних досі документів спростовуються міфи про цілковитий занепад на окупованій німцями території економіки, освіти, науки, медицини, судочинства, культурного життя. Розглянуто плани Німеччини щодо окупованої України, проблему остарбайтерів, співпраці українського населення з німцями задля відновлення промисловості, діяльність українських органів управляння, комітетів самодопомоги, подвижництво "Просвіт". На численних прикладах продемонстровано, що лише завдяки українським інституціям, які функціонували на окупованій території, українці не були кинуті напризволяще й зуміли налагодити повсякденне життя.



Кл.слова:
окупація -- друга світова війна -- остарбайтерство -- Райхскомісаріат Україна

   Тип видання:   зб. статей   
10.


Велика Вітчизняна війна в історії українського народу [Електронний ресурс] : матеріали регіональної науково-практичної конференції. - Кременчук : [б. в.], 2010. - 68 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Аналізуючи суть другої світової війни в історії українського народу, насамперед мусимо відповісти на низку питань, які ще й сьогодні є «білими плямами» цієї війни. Сьогодні постало багато питань щодо цієї війни і її відношення до нас, українців. Не секрет, що в підручниках для школярів і студентів терміни «Велика Вітчизняна війна» і «перемога над фашистами» поступилися терміну «Друга світова війна». То чи справді найкровопролитніша за всю історію людства війна була для нашого народу «Великою Вітчизняною війною»? Як оцінювати участь українців у бойових діях війни під різними прапорами тощо?



Кл.слова:
друга світова війна -- український народ

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Кентій, А. В.
Радянський рух Опору на окупованій території України [Електронний ресурс] / А. В. Кентій, В. С. Лозицький, М. А. Слободянюк. - К. : Інститут історії України, 2010. - 97 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі висвітлюються організаційно-правові, ідеологічні, мате - ріальні, морально-психологічні аспекти радянського антинацистського руху Опору на окупованій території України. Аналізуються форми і методи стихійного й організованого спротиву загарбникам, протидії режимним, економічним, соціальним та іншим заходам окупаційної адміністрації. Оцінюються результати, здобутки і втрати партизанської та підпільної боротьби.



Кл.слова:
війна -- диверсія -- мораль

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Ільюшин, І.
Українська повстанська армія і Армія Крайова. Протистояння в Західній Україні (1939 - 1945 рр.) [Електронний ресурс] / І. Ільюшин. - К. : Видавничий дім "Києво-Могилянська академія", 2009. - 399 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі аналізуються причини і перебіг українсько-польського міжнаціонального конфлікту, що за часів Другої світової війни охопив землі спільного проживання двох народів. У центрі уваги – протистояння Української повстанської армії і Армії Крайової, а також антинімецька і антирадянська боротьба останньої на західноукраїнських землях. Своє завдання автор убачив у поданні й аналізі відомої йому інформації про ці події, яка міститься в доступних українських, радянських, польських, німецьких архівних документах.



Кл.слова:
український народ -- армія -- боротьба

   Тип видання:   зб. статей   
13.


Друга світова війна і доля народів України [Електронний ресурс] : тези доповідей 3-ї Всеукраїнської наукової конференції, м.Київ, 27-28 жовтня 2008 року / ред. Ю. А. Левенець. - К. : Зовнішторгвидав, 2008. - 92 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірці вміщено тези доповідей учасників Всеукраїнської наукової конференції, які висвітлюють місце національної проблематики в ідеології і пропаганді воюючих сторін, релігійний аспект національного питання, проблеми міжнаціональних стосунків і національного життя народів України під час війни. Досліджено також національну політику Радянського Союзу, нацистської Німеччини і держав Східної Європи на українських землях протягом 1930–1950-х років. Окреме місце приділено сучасним рефлексіям подій тих років, проблемам філософії історії та історіографії.



Кл.слова:
історія України -- історія СРСР

   Тип видання:   зб. статей   
14.

Косик, В.
Правда історії. Роки окупації України 1939 - 1944 [Електронний ресурс] : збірник статей / В. Косик. - К. : Українська видавнича спілка, 2008. - 184 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник статей торкається найбільш суперечливих тверджень про факти й видумки української історії Другої світової війни: звинувачення українських націоналістів у колабораціонізмі, у причетності до знищення євреїв, українсько-польське протистояння на Волині. Автор критично аналізує німецькомовний "Словник народовбивства" і розвінчує абсурдне твердження про так звані погромні "Дні Петлюри" у Львові 1941 р.



Кл.слова:
Україна -- війна -- історичні факти

   Тип видання:   наукове видання   
15.

Денищук, О. С.
Боротьба УПА проти німецьких окупантів [Електронний ресурс] : хронологія подій : у 2 т. / О. С. Денищук. - Рівне : ППДМ, 2008

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Волинь. - 2008. - 448 с.

Т. 2 : Галичина та східна Україна. - 2008. - 216 с.


До книги увійшли матеріали досліджень, що їх проводив автор протягом останніх тридцяти років. Використані архівні матеріали, літературні дані спогади бсзпоссредиіх учасників подій, очевидців Використані дереворити Н. Хасевича із серії "Волинь в боротьбі".



Кл.слова:
історичне дослідження -- військова подія

   Тип видання:   наукове видання   
16.


Українська Повстанська Армія [Електронний ресурс] : історія нескорених / В. В'ятрович [и др.]. - Л. : Центр досліджень визвольного руху, 2008. - 86 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний буклет являє собою упорядковану підбірку матеріалів до Всеукраїнської фотовиставки, присвяченої діяльності УПА, що проходила у великих містах України. У наведених матеріалах достатньо детально розповідається про УПА, причини та передумови її створення, історію її розвитку, про осіб, що брали в цьому участь, наводиться маловідома інформація про всі аспекти її діяльності. У буклеті наводиться вражаюча кількість фотографій, використовуються матеріали архіву Центру досліджень визвольного руху та Галузевого державного архіву Служби безпеки України. Книга буде корисна всім, хто цікавиться історією України, особливо тими її моментами, що довгий час замовчувалися та перекручувалися владою. Про це повинен знати кожний Свідомий Українець!!! Слава Україні! Героям Слава!



Кл.слова:
український народ -- армія -- боротьба -- незалежність

   Тип видання:   зб. статей   
17.
 


Грінченко, Гелінада.
Спогади-терни. Про моє життя німецьке... [Електронний ресурс] : спогади про перебування на примусових роботах у нацистській Німеччині / Гелінада Грінченко. - Х. : Право, 2008. - 448 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні вміщено спогади, сучасні листи та короткі автобіографії колишніх примусових працівників у нацистській Німеччині. Ці матеріали висвітлюють обставини вивозу, перебування на примусових роботах та повернення на Батьківщину остарбайтерів-українців.



Кл.слова:
трудова експлуатація -- остарбайтери -- друга світова війна

   Тип видання:   зб. статей   
18.
 



Друга світова війна і доля народів України [Електронний ресурс] : матеріали Всеукраїнської наукової конференції, м.Київ, 30-31 жовтня 2006 року / відп. ред. В. Р. Нахманович. - К. : Зовнішторгвидав, 2007. - 416 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірці вміщено доповіді учасників Всеукраїнської наукової конференції, які висвітлюють місце національної проблематики в ідеології і пропаганді воюючих сторін, проблеми міжнаціональних відносин, історію національно-політичних і національно-визвольних рухів, різні сторони національного життя народів України під час війни. Досліджено також національну політику Радянського Союзу, нацистської Німеччини і держав Східної Європи на українських землях протягом 1930–1950-х років. Окреме місце приділено сучасним рефлексіям подій тих років



Кл.слова:
історія України -- історія СРСР

   Тип видання:   монографія   
19.

Задніпровський, Олександр Ілліч.
Хроніка голоду 1946-1947 років у Донбасі [Електронний ресурс] / О. І. Задніпровський. - Донецьк : Східний видавничий дім, 2007. - 372 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на базі переважно місцевих архівних документів уперше змальовано цілісну картину голоду 1946 – 1947 рр. в українському Донбасі. Матеріал подано у вигляді хроніки подій. У додатках вміщено узагальнені дані. Наведено свідчення людей, котрі пережили голодне лихоліття. Книга має термінологічний словник і перелік праць автора з історії голоду в Україні. Дослідження розраховане як на фахівців-істориків, так і на широке коло читачів.



Кл.слова:
голодомор -- етноцид -- злочин проти людства

   Тип видання:   наукове видання   
20.

Мандрик, М.
Український націоналізм [Електронний ресурс] : становлення у міжвоєнну добу / М. Мандрик. - К. : Видавництво імені Олени Теліги, 2006. - 390 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена навмисне забутим сторінкам українскої історії та маловідомим представникам генерації 1920-30-х рр. - величним постатям ідеологів та провідників національно-визвольного руху міжвоєнної доби. Досліджується історія організаційного та ідеологічного становлення українского націоналістичного руху в середовищі політичної еміграції та українских землях між двома війнами. На основі раніше неопублікованих архівних джерел та матеріалів проаналізовано суспільно-політичні чинники виникнення осередків українского націоналізму на теренах Європи, Північної та Південної Америки, Далекого та Близького Сходу протягом 1920-1930-х рр. Розкривається роль націоналістичної течії у консолідації українскої еміграції з метою продовження боротьби за незалежну соборну Україну. Введено до наукового обігу значний доробок політико-філософского та програмового характеру фундаторів ідеології українскього націоналізму



Кл.слова:
політика -- самоідентифікація -- друга світова війна
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського