Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (16)Реферативна база даних (576)Книжкові видання та компакт-диски (350)Журнали та продовжувані видання (69)
Пошуковий запит: (<.>U=Т4(45УКР)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Терський, Святослав.
Археологія доби Галицько-Волинської держави [Електронний ресурс] : здобутки Волинської археологічної експедиції Львівського історичного музею за 15 років діяльності (1986-2000) : каталог виставки / Святослав Терський ; Державний фонд фундаментальних досліджень, Національна академія наук України, Інститут українознавства ім. І. Крип'якевича, Львівський історичний музей. - Л. : [Б. в.], 2002. - 108 с.. - (Серія "Археологічні збірки Галичини і Волині" ; вип. 1)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні висвітлені здобутки Волинської археологічної експедиції за 1986-2000 рр. Серед найважливіших відкриттів - найдавніші оборонні украплення дитинця літописного Лучеська (10 ст.), посаду (12 ст.), передмістя Помостичі (14-17 ст.), комплекс житлової, господарської та культової дерев'яної забудов 13-16 ст., палац вельможі 14 ст. у Володимирі тощо.



Кл.слова:
краєзнавство

   Тип видання:   монографія   
2.

Клочко, В. І.
Озброєння та військова справа давнього населення України (5000-900 рр. до Р.Х.) [Електронний ресурс] / В.І. Клочко. - К. : АртЕк, 2006. - 337 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографії розглядаються результати багаторічних досліджень озброєння давніх суспільств на території України, починаючи від доби неоліту – бронзи і до кіммерійського періоду. Приділено пильну увагу типології різноманітних видів озброєння, проаналізовано хронологічні аспекти їх розвитку на фоні культурно-історичних процесів того часу. Розглядаються питання виробництва предметів озброєння, включаючи технологію їх виготовлення, характер сировинних баз, фізичні властивості матеріалу. Досліджуються автохтонні та іноваційні впливи на появу та еволюцію нових винаходів. Пропонується характеристика бойових властивостей різнотипних і різночасових видів зброї. В цілому предмети озброєння розглядаються як історичне джерело, важливе для реконструктивного аналізу як окремих військово-історичних подій, так і цілих культурно-історичних та етнокультурних моделей. Видання призначене для фахівців з археології, історії, етнографії, а також для широкого кола читачів, які цікавляться історією нашої країни.



Кл.слова:
зброя

   Тип видання:   монографія   
3.

Винокур, І. С.
Історія та культура черняхівських племен [Електронний ресурс] / І. С. Винокур. - [Б. м. : б. в.]. - 94 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографічне дослідження присвячене історії та культурі черняхівських племен 2-5 ст. н. е. на території Дністро-Дніпровського межиріччя. Праця написана на основі багаторічних археологічних досліджень автора у Подністров'ї, на Південному Бузі, Волині з залученням опублікованих матеріалів по черняхівській культурі Середнього Подніпров'я. Розробляється історико-етнографічний аспект черняхівських старожитностей, господарський досвід, а також світогляд лісостепових племен 2-5 ст. н. е. Систематизовано матеріал про релігію та вірування.



Кл.слова:
південний Буг -- Волинь -- старожил -- релігія -- вірування

   Тип видання:   зб. статей   
4.
 


Бугай, Аркадій Сильвестрович.
Змійові вали [Електронний ресурс] : зб. матеріалів наук.-дослід. спадщини / А. С. Бугай. - К. : Персонал, 2011. - 276 с.. - (Б-ка українознавства ; вип. 15)

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 30.25 Мб


У книзі вперше зібрано науково-дослідницькі матеріали відомого вченого А.С.Бугая (1905-1988) про Змійові вали - оборонні споруди на Київщині ІІ ст.до н.е. – VII ст.н.е Для всіх, хто цікавиться історією рідної землі.



Кл.слова:
давня історія -- археологія -- Київська Русь -- оборонна споруда

   Тип видання:   наукове видання   
5.
 


Хойновскій, І. А.
Раскопки великокняжескаго двора древняго града Кіева произведенные весной 1892 года [Електронний ресурс] : археологически-историческое исследование / І. А. Хойновскій. - К. : Тип-фія С.В. Кульженко, 189. - 157 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Описание результатов раскопок, произведенных в 1892 году.



Кл.слова:
археологія -- історія -- феодалізм

   Тип видання:   наукове видання   
6.
 


Бурдо, Наталія Борисівна.
Трипільська культура. Спогади про золотий вік [Електронний ресурс] / Н. Б. Бурдо, М. Ю. Відейко. - Х. : Фоліо, 2007. - 415 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Кожна країна у світі має свої історичні легенди. Однією з легенд України, пов’язаною з давньою історією, стала для XX століття трипільська культура, можливо, як символ ЗОЛОТОГО ВІКУ — з його добробутом, мудрістю і справедливістю. Ця книжка — хвилююча розповідь про те, що відомо науковцям про славетні часи Трипілля, Те, що трипільська культура лежить на межі історичних епох, ставить її в центр напружених та нескінченних дискусій, а отже, привертає увагу не лише вузького кола вчених, але й широких верств громадськості, людей, які шукають відповідь на одвічні запитання: «Звідки ми?», «Де наші корені?», «Де початок нашої цивілізації?». Книжка написана на підставі досвіду наукових досліджень трипільської культури, який складає на двох її авторів близько 70 років. Спогадів багато: це й археологічні розкопки та розвідки на полях кількох областей України, від Дністра та Дніпра; це десятки місяців, проведені в полі, сотні пройдених кілометрів, десятки розкопаних об’єктів, сотні тисяч знайдених трипільських артефактів. Тож запрошуємо до знайомства із трипільською культурою, або у подорож на пошуки ЗОЛОТОГО ВІКУ.



Кл.слова:
трипілля -- археологічна культура
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського