Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (228)Реферативна база даних (1956)Книжкові видання та компакт-диски (2431)Журнали та продовжувані видання (161)
Пошуковий запит: (<.>U=Х809(4Укр)3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   аналітична доповідь   
1.


Щорічна доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан дотримання прав і свобод людини і громадянина [Електронний ресурс] : офіційне видання / ред. О. Кузьміна. - Київ : [б. в.], 2014. - 552 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.37 Мб


З огляду на масштаб порушень прав людини у листопаді 2013 – лютому 2014 р. перші результати провадження щодо порушень прав людини, здійсненого Уповноваженим у тісній співпраці з громадськими активістами та правозахисниками, ґрунтовно викладені у Спеціальній доповіді Уповноваженого, оприлюдненій 28 лютого 2014 р. Наразі провадження триває, спільно з представниками інститутів громадянського суспільства здійснюється збір доказів та зафіксованих порушень прав людини у цей трагічний період. Українське суспільство та міжнародна спільнота очікують прозорого й ефективного розслідування порушень прав тисяч учасників протестних акцій. Відтак, у рамках наданого мені мандата на здійснення парламентського контролю за дотриманням прав і свобод людини я докладу всіх зусиль, аби розслідування, які проводять правоохоронні органи, були ефективними та нарешті дали відповідь на питання, хто саме має понести відповідальність за людські жертви та скалічені долі. 2013-й, який залишиться у пам’яті багатьох поколінь як рік масових протестних акцій і пов’язаних із цим кричущих порушень прав людини, у діяльності Уповноваженого також позначений розв’язанням цілого спектра інших важливих питань у сфері захисту прав людини. Значні зусилля були спрямовані й на подальше інституційне зміцнення Секретаріату Уповноваженого та на реалізацію амбітних завдань, які ми поставили перед собою у Стратегічному плані діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на 2013–2017 рр.



Кл.слова:
права людини -- громадські активісти -- акції протесту -- міліцейське свавілля

   Тип видання:   аналітична доповідь   
2.


Щорічна доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан дотримання прав і свобод людини і громадянина [Електронний ресурс] : офіційне видання / В. Лутковська [та ін.]. - Київ : [б. в.], 2013. - 398 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.62 Мб


Підсумовуючи діяльність Уповноваженого у 2012 р., а також на виконання вимог статті 18 Закону України “Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини” вашій увазі пропонується Щорічна доповідь про стан додержання та захисту прав і свобод людини і громадянина в Україні як документ, у якому означено й проаналізовано системні проблеми, що призводять до порушення прав і свобод людини в Україні. При цьому Уповноваженим з прав людини вітаються ті позитивні досягнення і здобутки, які ми спостерігали протягом минулого року. Проте відповідно до міжнародних стандартів та практики роботи національних інституцій у Доповіді акцентується на виявлених проблемах та недоліках, а також надаються рекомендації щодо їх розв’язання. Метою цієї Доповіді є не стільки критика існуючої ситуації з правами людини в Україні, скільки сприяння покращенню ситуації у сфері дотримання прав і свобод людини в нашій державі. Проект Щорічної доповіді обговорено на засіданні Консультативної ради при Уповноваженому з прав людини.



Кл.слова:
права людини -- дискримінація -- катування -- ґендерна рівність

   Тип видання:   довідник   
3.


Українська багатопартійність [Електронний ресурс] : політичні партії, виборчі блоки, лідери (кінець 1980-х - початок 2012 рр.) / ред. М. Кармазіної. - К. : ІПіЕНД імені І. Ф. Кураса НАН України, 2012. - 588 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Довідник містить інформаційні матеріали про сучасні українські політичні партії (як діючі, так і ті, що вже припинили своє існування) та про їхніх перших керівників (засновників), про виборчі партійні блоки, створені напередодні виборів до Верховної Ради України III – VІ скликань. Розрахований на науковців, аналітиків, експертів, лідерів та членів політичних партій, громадських діячів, усіх, хто цікавиться питаннями партійного будівництва в Україні.



Кл.слова:
політологія -- політичні партії -- виборчі блоки

   Тип видання:   навчальний посібник   
4.

Приступенко, Т. О.
Теорія журналістики [Електронний ресурс] : етичні та правові засади діяльності засобів масової інформації : навч. посіб. / Т. О. Приступенко. - К. : Знання, 2011. - 351 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику розглядаються найважливіші питання теорії та практики журналістики, пов'язані із сучасним функціонуванням вітчизняного інформаційного простору. Значну увагу приділено основним принципам етичної діяльності журналістів України, проблемам свободи слова, правовій регламентації функціонування вітчизняних мас-медіа. У додатках наводяться документи (кодекси, рекомендації Ради Європи, редакційні принципи, витяти із законів про свободу преси та ін.), які регламентують діяльність журналістів різних країн. Мета видання — сприяти формуванню та вихованню журналістів нової генерації, які повинні працювати на засадах об'єктивності, правдивості, гуманізму, незаангажованості, сповідувати у своїй роботі загальнолюдські цінності, бути соціально відповідальними в демократичному суспільстві. Для студентів вищих навчальних закладів, які навчаються за спеціальностями "Журналістика" і "Видавнича справа та редагування", журналістів — практиків, усіх, хто цікавиться питаннями свободи слова, сучасними проблемами журналістської діяльності, взаємовідносинами ЗМІ та влади.



Кл.слова:
ЗМІ -- свобода слова -- журналістська діяльність

   Тип видання:   монографія   
5.

Зеркалов, Д. В.
Социальная безопасность и права человека [Електронний ресурс] : монография / Д. В. Зеркалов. - К. : Основа, 2013. - 670 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Обобщен и систематизирован зарубежный и отечественный опыт социальной защиты личности и общества. Рассмотрены теоретические основы и состояние социальной безопасности, социальная защита разных слоев населения в контексте Всемирной социальной декларации, Европейской социальной хартии и Международной организации труда. Дана международная правовая основа социальной безопасности. Из личного опыта автора приведены документы, свидетельствующие о социальной несправедливости и нарушении прав человека в Украине. Для преподавателей, аспирантов и студентов высших учебных заведений соответству- ющего профиля, органов законодательной и исполнительной власти, практических и научных работников, объединений работодателей и профсоюзов, организаций и предприятий, широкого круга читателей.



Кл.слова:
соціальний захист -- соціальна безпека -- права людини

   Тип видання:   методичний посібник   
6.

Коновалов, А. В.
Права студентів [Електронний ресурс] : посібник молодих лідерів: в 2 т. / А. В. Коновалов, М. О. Шишкова. - Х. : Харківський міський центр дозвілля молоді, 2008-2009

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 2008. - 76 с.

Ч. 2. - 2009. - 56 с.


Посібник охоплює правове поле студентства як об'єкту освітньої, так і інших політик (молодіжної, соціальної, розвитку громадянського суспільства тощо), надає аналіз установлених порядків щодо організації навчального процесу в вищих навчальних закладах України, оформлення угод на здобуття освіти та плати за неї, мешкання в студентських гуртожитках, стипендіального забезпечення, виконання студентами загального військового обов'язку, а також розглядає питання участі студентської молоді в процесах прийняття рішень на різних рівнях і громадській активності. Розраховано як на учасників навчально-виховного процесу в вузах, так і на представників органів і установ із питань вищої освіти та по роботі з молоддю, а також зацікавлених організацій громадянського суспільства. Нормативно-правові акти, наведені в виданні, чинні станом на 1 жовтня 2008 року, а їхній перелік не є вичерпним.



Кл.слова:
організація -- право

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Саверский, А. В.
Права пациентов на бумаге и в жизни [Електронний ресурс] / А. В. Саверский. - М. : Эксмо, 2009. - 544 с.. - (Медицинская практика)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Качеством медицинской помощи недовольна половина обратившихся. С пациентов требуют денег за медицинскую помощь, которая входит в базовую программу государственных гарантий. Из этой книги вы узнаете: стоит ли иметь дело со страховой компанией; как потребовать необходимое лечение; имеет ли пациент право на проведение по его просьбе консилиума и консультаций специалистов; какую уголовную ответственность несут медицинские работники за оказание некачественной медицинской помощи. Эта книга – бесценный опыт, основанный на реальных историях пациентов. Его объединил правозащитник, первым выигравший ряд уголовных дел с большими компенсациями в пользу пострадавших пациентов.



Кл.слова:
медичне страхування -- правознавство -- лікарська допомога

   Тип видання:   навчальний посібник   
8.


Права людини у сфері охорони здоров’я [Електронний ресурс] : практичний посібник / І. Берн [та ін.]. - Л. : Вид-во ЛОБФ «Медицина і право», 2012. - 552 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Практичний посібник входить до серії книг, які підготовлені в межах міжнародного проекту «Практичні посібники у сфері права та здоров’я» («Practitioner Guides in Law and Health») Інституту відкритого суспільства (Нью-Йорк, США) спільно з Міжнародним фондом «Відродження » (в Україні) до якого долучено вісім держав Східної Європи та Центральної Азії. У виданні висвітлюються права й обов’язки пацієнтів і медичних працівників, форми і засоби захисту цих прав на міжнародному, європейському та національному рівнях, розкриваються питання проведення медичних експертиз. Книга містить добірку конституційних положень, норм законів і підзаконних актів стосовно кожного права й обов’язку з практичними матеріалами щодо їх дотримання і порушення, а також приклади з практики та поради щодо праворозуміння, правореалізації і правозастосування у сфері охорони здоров’я.



Кл.слова:
законодавство -- правовідносини -- юриспруденція

   Тип видання:   зб. статей   
9.


Права людини та публічне врядування в сучасних умовах [Електронний ресурс] : матеріали 5 Міжнародного правничого форуму (10 червня 2022 р.) / уклад. І. В. Ковбас, І. І. Бабін, О. І. Ющик, І. Ж. Торончук, П. І. Крайній ; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. - Чернівці : Технодрук, 2022. - 324 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.14 Мб


Збірник містить матеріали доповідей учасників V Міжнародного правничого форуму «Права людини та публічне врядування в сучасних умовах». Міжнародний форум присвячено проблемам правового регулювання прав людини та публічного врядування в сучасних умовах.



Кл.слова:
права людини -- кримінальна юстиція -- законодавство

   Тип видання:   зб. статей   
10.


Права людини та публічне врядування [Електронний ресурс] : збірник матеріалів ІІ всеукраїнського правничого форуму (15 травня 2019 року) / уклад.: І. В. Ковбас, А. М. Худик, П. І. Крайній ; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Кафедра публічного права. - Чернівці : Технодрук, 2019. - 216 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.23 Мб


Збірник містить матеріали доповідей учасників ІІ всеукраїнського правничого форуму «Права людини та публічне врядування». Всеукраїнський форум присвячено проблемам правового регулювання публічного врядування та його відповідність європейським правовим стандартам.



Кл.слова:
особливості адміністративної відповідальності -- нотаріат -- права людини

      
11.


Права людини та публічне врядування [Електронний ресурс] : збірник матеріалів міжрегіонального круглого столу, 27-28 травня 2017 р. / С. Б. Боднар [и др.] ; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. - Чернівці : ПВКФ "Технодрук", 2017. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.51 Мб


До збірника матеріалів увійшли тези доповідей, які були проголошені і стали предметом розгляду на міжрегіональному круглому столі, що відбувся у м. Чернівцях, та передбачають розгляд проблемних тем щодо прав людини і публічного врядування в Україні.



Кл.слова:
перспективи розвитку -- адміністрування -- відповідальність

   Тип видання:   зб. статей   
12.


Права людини та громадянина в Україні [Електронний ресурс] : збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції, Ніжин, 16 листопада 2012 року / упоряд. О. С. Дудченко ; Ніжинський обласний педагогічний ліцей, кафедра права та методики викладання історико-правознавчих дисциплін Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. - Ніжин : ПП Лисенко, 2012. - 232 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник містить наукові статті та доповіді, подані на Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Права людини та громадянина в Україні», м. Ніжин, 16 листопада 2012 року.



Кл.слова:
правомірна поведінка -- право соціального забезпечення

   Тип видання:   методичний посібник   
13.


Права людини для дітей: посібник для вчителів та тренерів [Електронний ресурс] / ред. Л. В. Денисенко ; Організація з безпеки і співробітництва в Європі. - Київ : Час Друку, 2011. - 260 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Посібник містить глибокий аналіз десяти основоположних прав людини, історію та особливості їх виникнення та еволюції, зміст кожного з прав, а також загальну характеристику відповідальності за їх порушення. Зокрема, у посібнику розкриті такі права, як право на життя, право на гідне та рівне ставлення, право на свободу і особисту недоторканність, право на особисте життя, право на власність, право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань, право на свободу світогляду і переконання, право на освіту та право знати свої права. Посібник розроблений на основі інтерактивної методики з урахуванням потреб дітей молодшого (6-12 років) та старшого шкільного віку (13-18 років). Особливу увагу автори приділяють практичним вправам, які покликані допомогти дітям розібратися у сутності прав людини на практиці та закріпити отримані знання та навички. Видання також містить тексти міжнародних та українських нормативно-правових актів, які сприятимуть кращому розумінню інструментів захисту прав людини. Видання призначене для вчителів, викладачів, правозахисників та усіх, хто цікавиться питаннями прав людини та прагне поширити знання щодо прав людини серед дітей.



Кл.слова:
права людини

   Тип видання:   зб. статей   
14.


Права людини в Україні: сучасний стан та механізм реалізації [Електронний ресурс] : матеріали Регіональної науково-практичної конференції (м. Полтава, 7.12.2016 р.) / Полтавський інститут економіки і права ; за ред. Р. І. Шаравари, О. С. Кальяна. - Полтава : [б. в.], 2016. - 637 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 5.27 Мб


7 грудня 2016 року в приміщенні Регіонального центру надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області кафедрою правознавства було проведено Регіональну науково-практичну конференцію тему: „Права людини в Україні: сучасний стан та механізм реалізації ”. Співорганізаторами конференції були: Регіональний центр надання безоплатної вторинної правової допомоги у Полтавській області, Рада адвокатів Полтавської області, Полтавський національний педагогічний університет ім.. В.Г. Короленка та Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) управління соціального захисту населення Подільської у м. Полтаві ради. У роботі конференції прийняли участь 39 осіб. З доповідями виступили гості з інших навчальних закладів, практикуючі юристи, працівники судових та правоохоронних органів.



Кл.слова:
дестигматизація -- цивільне судочинство -- соціальне партнерство -- правовий нігілізм

   Тип видання:   монографія   
15.

Речицький, Всеволод.
Права людини [Електронний ресурс] : модель для нової конституції України / В. Речицький. - Х. : Права людини, 2009. - 170 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Видання репрезентує сучасний — з точки зору філософії права — погляд на всю сукупність конституційних прав людини та основоположних свобод в модельному проекті Конституції України 2009 р.

Конституційний кодекс прав і свобод викладений в проекті з урахуванням вимог Загальної декларації прав людини 1948 р., Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права 1966 р., Міжнародного пакту про громадянські і політичні права 1966 р., Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод 1950 р., Хартії засадничих прав Союзу 2005 р. та інших визнаних в Україні міжнародно-правових документів.

Модельний проект є одним із важливих результатів дослідницької та експертної роботи Харківської правозахисної групи (ХПГ) в царині захисту прав людини в Україні.

Для фахівців в ділянці політичних наук, філософії права та конституційного права, громадських активістів, а також всіх, хто цікавиться питаннями сучасної політичної та правової теорії.




   Тип видання:   монографія   
16.

Левченко, К. Б.
Права жінок [Електронний ресурс] : зміст, стан та перспективи розвитку / К. Б. Левченко. - Х. : Вид–во НУВС, 2001. - 360 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена аналізу міжнародних документів з прав жінок, можливостей та практики їх застосування в незалежній Україні, а також виявлення протиріч між положеннями міжнародних документів щодо прав жінок та реаліями українського суспільства. Вивчення проблеми прав жінок не тільки дає можливість глибше зрозуміти сучасних жінок, але й дозволяє оцінити здатність нашого суспільства до оновлення, модернізації – переходу від традиційного устрою до сучасного, в якому права жінок як невід’ємна складова частина прав людини – один з головних параметрів модернізації.



Кл.слова:
держава -- право -- фемінізм

   Тип видання:   наукове видання   
17.


Права дитини та механізм їх захисту [Електронний ресурс] ; Мережа Нідерландських благодійних фондів для Центральної для Східної Європи / Мережа Нідерландських благодійних фондів для Центральної для Східної Європи. - Ужгород : УжНУ «Говерла», 2009. - 46 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У 1945 році була створена міжнародна організація, ціль якої полягала в пошуку шляхів запобігання війн на планеті Земля. 24 жовтня 1945 року на основі добровільної угоди незалежних суверенних держав, у тому числі СРСР, США, Англії, Китаю, був підписаний Статут Організації Об'єднаних Націй (ООН). У цьому документі були зафіксовані мета, задачі, принципи, структура і напрямок діяльності ООН. У роботі ООН реалізація і захист прав і свобод людини має пріоритетне значення. Це підтверджує прийняття 10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю Загальної декларації прав людини. В усьому світі ця дата відзначається як День прав людини. Для студентів, аспірантів, викладачів, наукових працівників.



Кл.слова:
права дітей

   Тип видання:   методичний посібник   
18.


Посібник для сільських жінок: можливості та права [Електронний ресурс] / уклад. О. О. Хватинець ; Громадська організація “Інститут сільського розвитку”. - Київ : [б. в.], 2008. - 64 с.. - (Бібліотечка прав сільських жителів)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Громадська організація “Інститут сільського розвитку” (ділі ІСР) основну мету своєї діяльності вбачає у сприянні розвитку сільської територіальної громади, основними завданнями – розвиток елементів громадянського суспільства, надання допомоги органам місцевого самоврядування у вирішенні проблем села, робота з молоддю, підтримка сільських підприємців, інформування селян, підтримка одиноких громадян, інвалідів, багатодітних сімей та сімей з дітьми. Сприяння практичному здійсненню загальнодержавних, регіональних і місцевих програм, направлених на покращення соціально-економічного стану всіх категорій сільського населення-такою бачить ІСР свою місію і намагається гідно нести її до кожного члена найвіддаленішої сільської громади. Ця публікація – одна з численних робіт ІСР задля підвищення обізнаності сільского населення з своїми правами і можливостями їх задоволення. Ми намагалися дати відповідь на найактуальніші питання, які цікавлять сьогодні жінок: яку допомогу від держави можна отримати та на яких умовах, як скористатися деякими пільгами, на що варто звертати увагу при прийнятті важливих життєвих рішень, куди звертатися за допомогою у складних ситуаціях та які функції виконують органи державної виконавчої влади на місцях. Сподіваємося, що ця публікація стане Вам, шановні читачі, у пригоді і Ви зможете знайти у ній відповіді на запитання, які Вас цікавлять.



Кл.слова:
права жінок

   Тип видання:   аналітична доповідь   
19.

Лутковська, Валерія.
Порушення прав і свобод людини в Україні. Події листопада 2013 - лютого 2014 років [Електронний ресурс] : спеціальна доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини / В. Лутковська. - Київ : [б. в.], 2014. - 100 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 15.99 Мб


У цій спеціальній доповіді зібрано матеріал, отриманий та напрацьований Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини в рамках відкритого 30 листопада 2013 року провадження. В цей короткий період часу в Україні відбулись події, які за своєю значимістю були не лише безпрецедентними, але й надзвичайно трагічними з огляду на жахливу кількість жертв та масштаб порушень прав людей. Очевидно, що під час активних масових акцій протесту, а також під час дій з боку державних органів Уповноважений не залишався лише спостерігачем. Було здійснено чимало дій і заходів для відновлення порушених прав конкретних учасників масових акцій як працівниками Секретаріату Уповноваженого, так і нашими партнерами з громадських організацій. Але основним завданням Омбудсмана я вважаю не тільки констатування виявлених порушень чи допомога конкретній людині, але й надання рекомендацій щодо напрацювання таких норм і правил, які б унеможливили повторення таких порушень у майбутньому. Задля цього і підготовлена ця спеціальна доповідь, яка, ґрунтуючись на аналізі виявлених порушень прав конкретних осіб в хронологічному порядку, містить перелік системних проблем, виявлених у діяльності правоохоронних органів, а також рекомендації, які спрямовані на недопущення аналогічних порушень. Сподіваюсь, що вказані рекомендації будуть враховані як Парламентом України, так і органами державної влади. Я вдячна громадським організаціям та активістам за допомогу, надану, як під час провадження, так і під час підготовки цієї доповіді. Переконана, що українське суспільство зробить висновки із подій останніх трьох місяців, що дозволить змінити на краще стан дотримання прав кожної конкретної людини.



Кл.слова:
Євромайдан -- міліційне свавілля -- правопорушення

   Тип видання:   монографія   
20.

Кафарський, В. І.
Політичні партії України [Електронний ресурс] : конституційно-правове регулювання організації та діяльності : монографія / В. І. Кафарський ; Національна академія наук України, Інститут держави і права ім. В. М. Корецького. - К. : Логос, 2008. - 560 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії досліджуються теоретичні засади конституційно-правового статусу політичних партій. Визначено етапи їх правової інституціоналізації та особливості функціонування у політичній системі. Аналізується стан правового регулювання організації та діяльності політичних партій, їх вплив на конституційні правовідносини, діяльність органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Розкриваються політико-правові аспекти утворення, організаційної, ідеологічної та фінансової діяльності політичних партій. Аналізується розвиток нормативно-правової бази політичних партій. Осмислюється досвід законодавчого регулювання їх діяльності у пострадянських та західноєвропейських країнах.



Кл.слова:
політикум -- юридичні механізми -- державна влада
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського