Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (4)Реферативна база даних (43)Книжкові видання та компакт-диски (29)
Пошуковий запит: (<.>K=ПАСТИРСЬК$<.>+<.>K=БОГОСЛОВІЕ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Релігія   
1.

Йосиф Сліпий
Твори Партіярха і Кардинала Йосифа [Електронний ресурс] = Opera omnia Josephi (Slipyj-Kobernyckyj-Dyčkovskyj) Patriarchae et Cardinalis : у 22 т. / Йосиф Сліпий ; зібрали І. Хома, І. Музичка ; Український католицький університет імені Св. Климента Папи. - Рим : [б. в.], 2000-2003

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 16, ч. 1 : Історія Вселенської церкви на Україні. Т. 1. Від апостольських часів до князювання св. княгині Ольги (І-Х століття). - 2001. - 280 с.

Т. 16, ч. 2 : Історія Вселенської церкви на Україні. Т. 2. Друга золота доба: від загального введення християнства св. Володимиром до викликання церковного роздору за князя Володимира Мономаха (988-1125 рр.). - 2003. - 352 с.

Т. 17 : Історія Вселенської церкви на Україні. Т. 3, ч. 1. Від впровадження царгородського роздору на Україні до введення Флорентійської унії (1125-1439 рр.). - 2000. - 304 с.


Патріарх і кардинал Йосип Сліпий народився в селі Заздрість на Тернопільщині 17 лютого 1892 року. Після завершення навчання у Львові, Інсбруку (Австрія), Римі й Парижі, став професором і ректором Львівської Духовної семінарії та Богословської академії, утвореної Митрополитом Андреєм Шептицьким у 1933 році. Його докторська дисертація торкалася питання тринітарного богослов’я, а, зокрема, пневматології – вчення про Святого Духа, де він обґрунтовує Третю Особу Божу як співвіддих любові між Богом Отцем і Богом Сином. В 1930 р. о. Йосиф став дійсним членом Наукового Товариства ім. Т. Г. Шевченка. Був плідним письменником, деякі з його праць нараховують до двадцяти томів. Редагував богословський журнал “Богословія”. У 1939 р. Митрополит Андрей висвячує о. д-ра Йосифа Сліпого на єпископа, котрий після його смерті 1 листопада 1944 року переймає провід Української Греко-Католицької Церкви. 11 квітня 1945 року радянська влада заарештувала Архиєпископа Йосифа. Як політв’язень провів 18 років в етапах, у сталінських тюрмах, таборах особливого режиму, де завдяки непохитній волі здобув ім’я безстрашного свідка віри. На засланні написав твір “Історія Вселенської Церкви на Україні” в 5-ти томах. Після втручання Папи Івана XXIII та Президента США Джона Кеннеді його було звільнено у 1963 р. Приймав участь у ІІ Ватиканському Соборі, де у Базиліці св. Апостола Петра велика духовна аудиторія вітала його як ісповідника віри. Упродовж наступних двадцяти років Патріарх Йосиф намагався активізувати життя Української Греко-Католицької Церкви на Заході. Він заснував Український Католицький Університет з філіалами в різних країнах світу і збудував церкву святої Софії у Римі, яка стала осередком для українськаї діаспори в Італії. Патріарх Йосиф активно працював у царині екуменізму. У червні 1976 року видав пастирське послання “Про послання в Христі”, наголошуючи, що між Православною й Католицькою Церквами немає суттєвої різниці. Патріарх закликав: “Дивімося на своє власне духовне добро, на спасіння наших душ – і тоді буде між нами єдність, в першу чергу на церковному полі, а опісля – на національному й державному! Треба добро церкви й народу ставити вище своєї марної особистої амбіції і своїх особистих чи гуртових користей!” Помер 7 вересня 1984 року. Після Проголошення Декларації про Незалежність України, 27 серпня його останки перевезли до Львова, де вони, за участю понад мільйона вірних, були поховані в крипті Архікатедрального Собору св. Юра. Серед присутніх на перепохованні були присутні – перший Президент України – Леонід Кравчук та Патріарх УАПЦ – Мстислав Скрипник.



Кл.слова:
історія церкви -- медієвістика -- екуменізм -- Київська Русь

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Релігія   
2.

Пелеш, Юліян.
Літурґіка [Електронний ресурс] : біоґрафічні матеріяли / Кир Ю. Пелеш ; уклад. А. П. Черемський. - Харків : [б. в.], 2019. - 672 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 60.85 Мб


“Літурґіка” є основною частиною фундаментального підручника Кир Ю. Пелеша “Пастирське Богословіє”, за яким навчалося кілька поколінь українських студентів-тeолоґів перед Другою світовою війною.



Кл.слова:
літургія -- тeолоґічна освіта -- Пастирське Богословіе

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Релігія   
3.

Пелеш, Юліян.
Дидактика. Годеґетика. [Електронний ресурс] : біоґрафічні матеріяли. Додатки / Кир Ю. Пелеш ; уклад. А. П. Черемський. - Харків : [б. в.], 2019. - 664 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 54.72 Мб


До цього тому ввійшли I, III і IV частини фундаментального підручника Кир Ю. Пелеша “Пастирське Богословіє”: Дидактика, Теорія душпастирства (Годеґетика) і Росправа о духовнім урядовім стилю. Друга частина книги (Літурґіка) вийшла окремим томом.



Кл.слова:
літургія -- тeолоґічна освіта -- Пастирське Богословіе
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського