Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (2)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=БУДМАТЕРІАЛИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

   Тип видання:   навчальний посібник   
1.

Руденко, В. М.
Опорний конспект лекцій з курсу «Сучасні методи дослідження в технології кераміки» [Електронний ресурс] / В. М. Руденко ; Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна». - К. : [б. в.], 2009. - 109 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підготовці фахівців з хімічної технології тугоплавких неметалевих і силікатних матеріалів важливе місце посідає вивчення основ наукових досліджень та їх сучасного технічного забезпечення. Це зумовлено тим, що вирішення практично всіх питань пов’язаних з розробкою нових та вдосконаленням вже існуючих технологій виробництва різноманітних речовин і матеріалів будівельного призначення потребує глибокого розуміння фізико-хімічних особливостей процесів та явищ, які супроводжують технологічний процес і не обходяться без найширшого застосування сучасних методів аналізу та технічних засобів для їх реалізації. Фахівцю необхідне чітке розуміння всіх процесів і їх перебігу залежно від конкретної ситуації в процесі виготовлення та експлуатації матеріалів і виробів з них. У сучасних умовах ринкових відносин і жорсткої конкуренції створення високоякісної конкурентоспроможної продукції неможливе без використання останніх досягнень фундаментальної і прикладної науки, проведення досліджень на найвищому рівні. Це стосується високого рівня як традиційних так і нових високоефективних композиційних матеріалів будівельної хімії – сухих будівельних сумішей та полімерних складів, які розповсюджені у світовій будівельній практиці, і які все ширше завойовують вітчизняний ринок (щорічне зростання їх виробництва і споживання сягає 20-25%). У складі таких матеріалів використовуються десятки різноманітних сполук органічної і неорганічної природи. Їх оптимізація в одній рецептурі при створенні складів найвищої якості можлива лише за умови досконалого володіння методологією і методами наукових досліджень. Ось, чому головною метою при вивченні курсу є засвоєння студентами основних принципів отримання наукової інформації, фізичних законів, на яких базуються ті чи інші методи дослідження речовин і матеріалів різної хімічної природи та самих методів. Чітке усвідомлення цього дасть змогу у подальшій роботі кваліфіковано підійти до вирішення складних практичних завдань тим більше, що для багатьох випускників ВНЗ наукова робота стане їх професійною діяльністю. Оволодіння студентами методикою і методами фізико-хімічного аналізу при виконанні 6 реального експерименту разом з теоретичними знаннями є невід’ємною складовою курсу з основ наукових досліджень.



Кл.слова:
силікатні матеріали -- будматеріали -- порцеляна
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського