Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Реферативна база даних (18)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>K=ВЕРСИФІКАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Якубський, В.
Наука віршування [Електронний ресурс] / В. Якубський. - К. : Слово, 1922. - 142 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Наука віршування" (назва якої відсилає нас і до Горацієвої "Науки поезії" і до Брюсівської "Науки про вірш") була першою спробою дати теорію вірша українською мовою на матеріалі як давньої (античної), так і модерної української поезії. Як і Валерій Брюсов, Б. Якубський адресував свою книгу масовому читачеві, але прагнув, як він пише в передмові, "з'єднати популярність книжки з відповіддю в ній на най складніші проблеми сучасної теорії віршування". Попри самокритичне зауваження, що "цих труднощів" автор не переміг, насправді Б. Якубському вдалося стисло, доступно, ясно і водночас з глибоким професіоналізмом викласти основи віршування в усіх його аспектах - ритміки, метрики, "евфонії" і строфіки.



Кл.слова:
поезія -- теорія поетики -- версифікація

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Качуровський, Ігор.
Фоніка [Електронний ресурс] / Ігор Качуровський ; Український вільний університет. - Мюнхен : [б. в.], 1984. - (Підручники ; ч. 7)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книжка "Фоніка" - це частина курсу віршознавства. Курс складається з трьох частин: "Компаративна метрика", "Фоніка" та "Строфіка", і, в свою чергу, належить до загального курсу "Поетики і стилістики", куди входять "Віршознавство", "Основи аналізи мовних форм" та "Ґенерика й архітектоніка". Автор книжки під час читання лекцій ніколи не повторював дослівно того самого тексту, натомість дещо додавав, дещо опускав або проминав, вносив певні зміни, скорочував або, навпаки, поширював певні розділи. Тому жоден з колишніх студентів Качуровського не має у своїх записах лекції курсу фоніки в такому вигляді, як його подає запропонована увазі книжка. Поза курсом лекції стоять два останні розділи, що їх долучено до книги як додаток: це - рецензія на словник рим та невеличка розвідка про звукові ігри.



Кл.слова:
рима -- версифікація

   Тип видання:   художня література   
3.

Буало, Нікола.
Мистецтво поетичне [Електронний ресурс] : пер. с фр. / Нікола Буало. - К. : Мистецтво, 1967. - 130 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Віршований трактат Буало «Мистецтво поетично» належить до найвидатніших пам'яток світової естетичної думки. Твір майже на три століття пережив свою історичну епоху і літературну практику, яка його породила. Минав час, змінювалися художні погляди в суспільстві, а «Мистецтво поетичне» не втратило інтересу навіть тепер, коли наука про поезію збагатилась на основі революційної теорії марксизму і досягнень реалістичного мистецтва.



Кл.слова:
література -- версифікація -- поезія -- літературознавство

   Тип видання:   наукове видання   
4.

Качуровський, Ігор.
Строфіка [Електронний ресурс] / Ігор Качуровський. - Мюнхен : Інститут літератури ім. Михайла Ореста, 1967. - 356 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


"Строфіка" - частина триптиху, до якого входять "Нариси компаративної метрики" та "Фоніка". Це перша в українській віршознавчій літературі монографія про строфу.



Кл.слова:
літературознавство -- версифікація

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Козлик, Игорь Владимирович.
В поэтическом мире Ф. И. Тютчева [Електронний ресурс] / И. В. Козлик ; Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника. - Івано-Франківськ : Плай ; Коломия : Вік, 1997. - 160 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.77 Мб


В книге рассматриваются наиболее характерные особенности лирической системы Ф.И.Тютчева – гениального поэта, который открыл новый метод философской лирики в русской литературе XIX века: исследуются его литературные взгляды, проблема тютчевского лирического психологизма, общая философско-психологическая направленность лирики поэта, взятые во взаимосвязи с ведущими жанровыми тенденциями в ней, в частности, с процессом циклизации. При этом своеобразие поэтического мира Ф.И.Тютчева представляется в широких и многообразных связях с творчеством его современников – русских поэтов середины XIX века.



Кл.слова:
літературознавство -- версифікація -- лірика -- психологізм

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Жирмунский, В.
Рифма, её история и теория [Електронний ресурс] / В. Жирмунский. - Петербург : Academia, 1923. - 340 с.. - (Вопросы поэтики: Непериодическая серия, Издаваемая Разрядом Истории Словесных Искусств ; вып. 3)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Условиями возникновения настоящей работы объясняется ее построение. Как и первая книга о "Композиции", она преследует две задачи: с одной стороны, как часть общего курса поэтики, она ставит себе цели учебные — сообщить систематические сведения по затронутым вопросам; с другой стороны, как самостоятельное исследование в области мало изученной, она задерживается с особым вниманием на тех вопросах истории и теории рифмы, которые требуют более углубленной и специальной разработки. Общие принципы, положенные в основу этой разработки, были мною кратко намечены в книге "Поэзия Александра Блока" (Пбг. 1922; гл. VII); ниже они изложены подробнее в первой главе. В центре внимания стоят вопросы русской рифмы: однако, эти вопросы интересуют не сами по себе, а как более доступный пример для общего учения о рифме. Повсюду, по мере возможности, я стараюсь представить этот знакомый материал в сравнительно-историческом освещении.



Кл.слова:
версифікація -- поетика -- римування -- силабо-тоніка
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського