Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (37)Реферативна база даних (209)Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕСТИНАЦІЯ$<.>+<.>K=САКРАЛЬНОЇ$<.>+<.>K=АРХТІТЕКТУРИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

   Тип видання:   словник   
Категорія: Будівництво   
1.

Тарас, Ярослав Михайлович.
Українська сакральна дерев'яна архітектура [Електронний ресурс] : словник-довідник / Я. М. Тарас. - Л. : ІН НАНУ, 2006. - 584 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Словник-довідник містить визначення майже 500 термінів і понять сакрального дерев'яного будівництва, які розкривають багатовіковий розвиток української сакральної архітектури, як важливої складової світової культури. Побудований у вигляді статей, які грунтуються на літописних, архівних і літературних джерелах, в нім вперше подається маловідома українська термінологія, яка створювалася впродовж століть як в надрах власної будівельної культури, так і на основі запозичень. Призначена для істориків, архітекторів, етнологів, мистецтвознавців, викладачів і студентів, а також шанувальників українського минулого.



Кл.слова:
будівництво -- архітектура -- побут

   Тип видання:   монографія   
2.

Гуцуляк, О. Б.
Пошуки Заповітного Царства. Міф — Текст — Реальність [Електронний ресурс] / О. Б. Гуцуляк. - Івано-Франківськ : Місто-НВ, 2007. - 540 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена аналізові загадкових та інтригуючих міфологічних тем премордіальної сакральної традиції (Шамбала, Біловоддя, Грааль, пресвітер Іоанн, релігія бон-по, імперія Ахеменідів, Гіперборея, Астлан, Туле, Аратта, Асгард, Ніса, Олімп, Агартха, Велика Сарматія, Хельгі Аватара, Deus Absconditus, загублені королі, приховані імами, рицарські ордени, конспіративні організації та ін.). Це одне з перших видань українською мовою, в котрому не тільки висвітлені міфо-історичні пласти світогляду, але й подані оригінальні концепції, гіпотези й інтерпретації. Розрахована на філософів, етнологів, істориків, філологів і всіх, хто цікавиться історією цивілізації та культури.



Кл.слова:
міфологія -- історія культури -- історія цивілізації

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
3.

Шевченко, Роман Юрійович.
Просторові дестинації сакральної аріхтектури м. Києва [Електронний ресурс] : монографія / Р. Ю. Шевченко. - [Б. м. : б. в.]. - 147 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена історико-архітектурному комплексу м. Києва сакральної та релігійно-паломницької спеціалізації. Досліджується теориторіальна організація ан- самблів культвих споруд м. Києва від найдавніших часів до сьогодення. Застосовуються найсучасніші методики та технології: супуникові навігаційні системи, геоінформаційні системи та технології, електронно-картографічні бази даних. Матеріал дослідження за- безпечений історичними та сучасними світлинами, які були зроблені під час науково- краєзнавчих експедицій містом, як одного з найважливіших прийомів збору сучасної гео- проторової інформації. Результатом реалізації просторового дослідження дестинацій са- кральної аріхтектури – є навігаційні карти з розміщенням сучасної культової архітек- тури та інших релігійно-обрядових ланшафтів всіх релігійних вірувань, конфесій та па- рафій. Зміст роботи поєднує інженерно-картографічні, геоедезичні, фотограмметричні, архітектурно-будівельні питання, напрямки геоінформаційного моделювання та проекту- вання міського середовища. Монографія є апгрейдингом (ремейковим варіантом) кандидатської дисертації ав- тора - "Географо-картографічний моніторинг культових споруд м. Києва" із сучасними змінами та доповненнями та продовженням колективної монографії "Картографічна інтерп- ретація деяких особливостей м. Києва"

Розрахована на вчених-дослідників м. Києва (києвознавців), спеціалістів з пи- тань геоінформатики, геодезії, картографії та суміжних інженерно-технічних наук, сту- дентів спеціальностей "Туризм", "Геоінформаційні системи та технології", "Архітекту- ра", "Спеціальні історичні дисципліни" та всіх тих, кого цікавить історія, географія та картографування м. Києва.



Кл.слова:
дестинація сакральної архтітектури -- специфічні пам’ятоки культури -- культова споруда
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського