Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (2)Реферативна база даних (22)Книжкові видання та компакт-диски (42)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>K=КОНЦТАБОР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Маяковський, В.
Талєргоф (спогади і документи) [Електронний ресурс] / В. Маяковський. - Л. : [б. в.], 1934. - 260 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Спогади галицького українця про перебування у австрійському концтаборі для неблагонадійних Талєргоф.



Кл.слова:
концтабір

   Тип видання:   зб. статей   
2.


Маленькі люди на великій війні: усні історії остарбайтерів та вязнів концтаборів з Полтавщини [Електронний ресурс] / уклад. В. Лахно. - Полтава : Вид-во ПНПУ, 2011. - 533 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику представлені усні інтерв’ю, спогади та біографії колишніх остарбайтсрів та в’язнів нацистських концентраційних таборів, уродженців Полтавщини. Інтерв’ю та біографії зібрані співробітниками кафедри історії України та студентами історичного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка у ході реалізації наукових проектів з усної історії. Книга стане у пригоді науковцям, студентам, вчителям, учням шкіл а також усім, хто цікавиться історією України й Полтавщини періоду другої світової війни.



Кл.слова:
в'язень -- концтабір

   Тип видання:   монографія   
3.

Белых, Никита Юрьевич.
Экономика ГУЛАГа как система подневольного труда (на материалах Вятлага 1938-1953 гг.) [Електронний ресурс] / Н. Ю. Белых. - М. : РОССПЭН, 2011. - 293 с.. - (История сталинизма)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В монографии на основе анализа архивных документов, многие из которых впервые вводятся в научный оборот, исследуются региональные аспекты эволюции и функционирования сталинско-советской системы подневольного труда на примере Вятского исправительно-трудового лагеря (Вятлага) НКВД-МВД СССР. Для историков, краеведов, преподавателей и студентов, широкого круга интересующихся новейшей историей Отечества и Вятского края.



Кл.слова:
концтабори -- фізична експлуатація -- економіка рабовласництва -- Росія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
4.


Україна і Польша між минулим і майбутнім [Електронний ресурс] / упор. А. С. Павлишин. - Л. : Фенікс, 1991. - 247 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі висвітлюються замовчувані раніше теми: причини українсько-польської конфронтації у ХХ ст., переслідування у Польщі українського національно-визвольного руху та національних я в ході акції Вісла у 1947 р. та увязнення українців у концтаборі Явожно, спроби українсько-польського порозуміння.



Кл.слова:
конфлікт -- визвольний рух -- концтабір

   Тип видання:   наукове видання   
5.

Грицяк, Євген.
Короткий запис спогадів (для себе самого) [Електронний ресурс] : історія Норильського повстання / Євген Грицяк. - Балтимор : Смолоскип, 1980. - 102 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
повстання -- концтабори СССР -- національна боротьба

   Тип видання:   життєпис   
6.
 


Копелев, Лев.
Хранить вечно [Електронний ресурс] : в 2 т. / Лев Копелев. - Х. : Права людини, 2011

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1 : Ч. 1 - 4. - 2011. - 372 с.

Кн. 2 : Ч. 5 -7. - 2011. - 416 с.


"Хранить вечно" — вторая часть автобиографической трилогии Льва Копелева (1912–1997), замечательного ученого-германиста, писателя и правозащитника. Это книга о войне, рассказанная сотнями голосов самых разных людей, которых Копелев встретил в тюрьмах и на пересылках. Здесь и солдаты, попавшие в немецкий плен, в том числе и бежавшие оттуда с риском для жизни, и немецкие офицеры, и польские солдаты, и югославские партизаны, и угнанные на принудительные работы в Германию жители оккупированных городов и сел. И каждая история уникальна, а все вместе они дают объемный, панорамный взгляд на войну. И одновременно это книга о деле Копелева, осужденного на 10 лет лишения свободы за «пропаганду буржуазного гуманизма» — так была интерпре тирована его защита цивильных немцев в Кенигсберге в 1945 г. от мародеров и насильников. Книга вышла в издательстве «Ардис» в США в 1976 году, впоследствии была переведена на 12 языков. В Германии она стала бестселлером, выдержала много изданий. В нашей стране публикуется впервые.



Кл.слова:
друга світова війна -- інтернування -- концтабори

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.
 


Хогган, Девід.
Міф про шість мільйонів [Електронний ресурс] / Девід Хогган. - [Б. м.] : [б. в.], 1965. - 115 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонована читачеві робота є першою англомовною книгою, яка спростовує "голокост" - упорядковане знищення шести мільйонів європейських жидів, що нібито відбулося в Німеччині та на окупованих територіях в роки Другої світової війни. Вона була видана в 1965 р. під назвою "The Myth of the Six Million" і являє собою стислий і одночасно вагомий огляд теми "голокосту". Застосовуючи суто науковий підхід і спираючись на безліч літературних і наукових джерел, автор переконливо доводить, що ми маємо справу з грубою фальсифікацією і небаченою змовою.З дня свого опублікування книга "Міф про шість мільйонів" викликала суперечки і палкі дискусії. Професор історії в Стенфордському університеті Девід Л. Хогган, автор цієї роботи під час її написання, спочатку не погодився вказати своє ім'я в рукописі, побоюючись переслідувань, пов'язаних з професійною діяльністю. Тому оригінальний текст був вперше надрукований з підписом "Anonymous" (Безіменний). Деякі видавці визнали книгу "занадто гарячою, щоб тримати її в руках" і відмовлялися видавати її. Що ж саме, настільки «небезпечне», міститься в цій книзі? Щоб отримати відповідь, пропонуємо вам зазирнути всередину. Але пам'ятайте, що одним з найбільш серйозних злочинів, який може вчинити історик в нашому 21 столітті, є ГУЛАГ думок - "заперечення Голокосту". У випадках, коли підсудний обвинувачується у цьому злочині, на думку суддів і прокурорів "істина не є захистом". Остерігайтеся: ця книга може перетворити Вас у "заперечника голокосту", оскільки Ви станете свідком того, як "міф про шість мільйонів" буде витягнутий на світ чесної історії. Професор Девід Л. Хогган зачіпає такі політично некоректні теми, як реальне ставлення Гітлера до жидів; нелукаві спогади жидів про концентраційні табори; спогади коменданта Освенціма Хьосса; фактична діяльність оперативних груп (айнзатцгруп); напівміфічна Ванзейська конференція; ненадійність зізнань, отриманих під тортурами; справдішні факти про інтернування жидів; реальна оцінка концтаборів Червоним Хрестом; Адольф Ейхман; легенди про порочність Гітлера; наслідки політики "беззаперечної капітуляції" та багато іншого.



Кл.слова:
друга світова війна -- ревізіонізм -- голокост

   Тип видання:   монографія   
8.

Потильчак, Олександр Валентинович.
Таємниці «західного інтернування» [Електронний ресурс] : японці в радянських таборах для військовополонених в Українській РСР (1946–1949 рр.) : монографія / О. В. Потильчак, В. В. Карпов, Т. Такеучі ; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Національний військово-історичний музей України. - К. : Вид-во Акад. праці і соц. відносин Федер. проф. спілок України, 2010. - 176 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі на основі нещодавно розсекречених унікальних архівних документів Управління у справах військовополонених та інтернованих НКВС (МВС) УРСР, спогадів очевидців і свідчень учасників тих подій вперше в історичній науці зроблено спробу висвітлити трагічну долю тисяч інтернованих вояків японської Квантунської армії, які волею сталінської репресивно-каральної системи опинилися за тисячі кілометрів від рідної землі – в далекій Україні. Багато з них так і не побачили більше своєї батьківщини, знайшовши останній спочинок в українській землі. Наразі ця сторінка історії радянського військового полону часів Другої світової війни залишається «білою плямою» на тлі хоч якоюсь мірою відомих і відносно вивчених його сюжетів, а згадка про японських військовополонених на наших теренах, навіть у спеціалістів-істориків викликає неприховане здивування. Здається, давно настав час розвіяти морок невідомості… Розрахована на науковців, усіх, хто цікавиться вітчизняною та світовою історією ХХ ст. на широке коло читачів. На її появу чекають сьогодні нащадки жертв полону, у надії хоча би щось дізнатися про долю своїх рідних, які не повернулися додому.



Кл.слова:
друга світова війна -- військовополонені -- інтернування -- концтабори

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.

Микулин, Андрій.
Концентраційні табори в Совєтському Союзі [Електронний ресурс] / А. Микулин. - [Б. м.] : Видання Закордонних Частин Організації Українських Націоналістів, 1958. - 132 с.. - (Бібліотека українського підпільника. Серія друга ; ч. 2)

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Вони бояться правди — хай світ почує правду!» — такий епіграф написав український автор Василь Савченко на своїй книжці «Безимлаг», виданій в Авґсбурзі 1948 року. «Вони» — це ті, в кого руки залиті кров'ю мільйонів невинних жертв українського й інших неросійських народів СССР; це ті, що на одній шостій частині світу запровадили таке рабство, якого не бачив світ за часів середньовіччя. Це — большевики, московські імперіялісти, колонізатори. Не зважаючи на те, що російська імперія існує вже більше чотирьох сторіч, а сучасна комуністично-російська система — майже 40 років, світ і до цього часу мало поінформований про жахіття в тюрмі народів — СССР. Навіть тоді, коли протягом 1955–1956 рр. на Захід повернулася численна кількість кол. вояків німецької армії, що потрапили під час другої світової війни до російського полону і, як живі свідки нелюдських знущань у совєтських концтаборах, свідчили про масове народовбивство, арешти і заслання в СССР, — світ далі майже не звернув на те уваги. Знову ж, коли українська еміґрація на Заході, маючи численні свідчення й оригінальні документи від запроторених до совєтських концтаборів українців (напр., з Мордовських концтаборів), закликає вільний західній світ вжити супроти носіїв російського імперіялізму та його допоміжних сил моральних і матеріяльних санкцій, — вільний світ не то що вперто мовчить, але й ще поступово вплутується в коло московської коекзистенції, вишукує шляхи мирних контактів та співпрацює з народовбивцями, а цим самим посередньо сприяє системі невільництва і концтаборів у СССР. Видаючи книжку «Концентраційні табори в Совєтському Союзі», ми хочемо відкрити бодай частину заслони, де як свій, так і чужий читач зрозуміє суть жахливої політики, що її практикує червона Москва на неросійських народах.



Кл.слова:
комуністичний терор -- трудова експлуатація -- злочини проти людства
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського