Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (7)Реферативна база даних (52)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>K=МІЛІЦІЙНЕ$<.>+<.>K=СВАВІЛЛЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Кокін, Сергій Анатолійович.
Ліквідація більшовиками правоесерівської і меншовицької опозицій в Україні в 1920—1924 рр. [Електронний ресурс] / С. А. Кокін, О. М. Мовчан ; Академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 1993. - 59 с.. - (Історичні зошити)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Демократизація українського суспільства підняла завісу заборони на вивчення теми масових репресій, свавілля і беззаконня в так званий радянський період. За останні роки були реабілітовані численні жертви сталінських репресій. Проте пляма "злочинців" до цього часу офіційно не знята з багатьох громадян, які несправедливо постраждали в перші роки радянської влади. До числа жертв беззаконня відноситься і абсолютна більшість есерів і меншовиків, що жорстоко переслідувались більшовицькою диктатурою, особливо наприкінці громадянської війни. Саме цей аспект політичної історії України і розглядається в даній роботі.



Кл.слова:
політичні репресії -- більшовицька диктатура

   Тип видання:   аналітична доповідь   
2.


Щорічна доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про стан дотримання прав і свобод людини і громадянина [Електронний ресурс] : офіційне видання / ред. О. Кузьміна. - Київ : [б. в.], 2014. - 552 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 4.37 Мб


З огляду на масштаб порушень прав людини у листопаді 2013 – лютому 2014 р. перші результати провадження щодо порушень прав людини, здійсненого Уповноваженим у тісній співпраці з громадськими активістами та правозахисниками, ґрунтовно викладені у Спеціальній доповіді Уповноваженого, оприлюдненій 28 лютого 2014 р. Наразі провадження триває, спільно з представниками інститутів громадянського суспільства здійснюється збір доказів та зафіксованих порушень прав людини у цей трагічний період. Українське суспільство та міжнародна спільнота очікують прозорого й ефективного розслідування порушень прав тисяч учасників протестних акцій. Відтак, у рамках наданого мені мандата на здійснення парламентського контролю за дотриманням прав і свобод людини я докладу всіх зусиль, аби розслідування, які проводять правоохоронні органи, були ефективними та нарешті дали відповідь на питання, хто саме має понести відповідальність за людські жертви та скалічені долі. 2013-й, який залишиться у пам’яті багатьох поколінь як рік масових протестних акцій і пов’язаних із цим кричущих порушень прав людини, у діяльності Уповноваженого також позначений розв’язанням цілого спектра інших важливих питань у сфері захисту прав людини. Значні зусилля були спрямовані й на подальше інституційне зміцнення Секретаріату Уповноваженого та на реалізацію амбітних завдань, які ми поставили перед собою у Стратегічному плані діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на 2013–2017 рр.



Кл.слова:
права людини -- громадські активісти -- акції протесту -- міліцейське свавілля

   Тип видання:   аналітична доповідь   
3.

Лутковська, Валерія.
Порушення прав і свобод людини в Україні. Події листопада 2013 - лютого 2014 років [Електронний ресурс] : спеціальна доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини / В. Лутковська. - Київ : [б. в.], 2014. - 100 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 15.99 Мб


У цій спеціальній доповіді зібрано матеріал, отриманий та напрацьований Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини в рамках відкритого 30 листопада 2013 року провадження. В цей короткий період часу в Україні відбулись події, які за своєю значимістю були не лише безпрецедентними, але й надзвичайно трагічними з огляду на жахливу кількість жертв та масштаб порушень прав людей. Очевидно, що під час активних масових акцій протесту, а також під час дій з боку державних органів Уповноважений не залишався лише спостерігачем. Було здійснено чимало дій і заходів для відновлення порушених прав конкретних учасників масових акцій як працівниками Секретаріату Уповноваженого, так і нашими партнерами з громадських організацій. Але основним завданням Омбудсмана я вважаю не тільки констатування виявлених порушень чи допомога конкретній людині, але й надання рекомендацій щодо напрацювання таких норм і правил, які б унеможливили повторення таких порушень у майбутньому. Задля цього і підготовлена ця спеціальна доповідь, яка, ґрунтуючись на аналізі виявлених порушень прав конкретних осіб в хронологічному порядку, містить перелік системних проблем, виявлених у діяльності правоохоронних органів, а також рекомендації, які спрямовані на недопущення аналогічних порушень. Сподіваюсь, що вказані рекомендації будуть враховані як Парламентом України, так і органами державної влади. Я вдячна громадським організаціям та активістам за допомогу, надану, як під час провадження, так і під час підготовки цієї доповіді. Переконана, що українське суспільство зробить висновки із подій останніх трьох місяців, що дозволить змінити на краще стан дотримання прав кожної конкретної людини.



Кл.слова:
Євромайдан -- міліційне свавілля -- правопорушення
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського