Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (4)Реферативна база даних (53)Книжкові видання та компакт-диски (38)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>K=ОСТАРБАЙТЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

   Тип видання:   монографія   
1.

Пастушенко, Т. В.
«В’їзд репатріантів до Києва заборонено…» [Електронний ресурс] : повоєн. життя колиш. остарбайтерів та військовополонених в Україні / Т. В. Пастушенко. - К. : Інститут історії України НАН України, 2011. - 164 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографію присвячено долі мільйонів громадян України, які в роки Другої світової війни примусово працювали в нацистській Німеччині, та історії їх повернення і повоєнного життя. Дослідження базується на архівних матеріалах та спогадах очевидців. На прикладі біографій мешканців Києва у роботі розглянуто яким було ставлення до репатріантів у радянському суспільстві; яку роль у житті пересічної людини відігравав бюрократичний апарат тоталітарної держави; які були можливості у самих репатріантів вплинути на власну долю. Для науковців, викладачів, студентів, а також усіх, хто цікавиться історією.



Кл.слова:
історія -- остарбайтер

   Тип видання:   зб. статей   
2.


Маленькі люди на великій війні: усні історії остарбайтерів та вязнів концтаборів з Полтавщини [Електронний ресурс] / уклад. В. Лахно. - Полтава : Вид-во ПНПУ, 2011. - 533 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику представлені усні інтерв’ю, спогади та біографії колишніх остарбайтсрів та в’язнів нацистських концентраційних таборів, уродженців Полтавщини. Інтерв’ю та біографії зібрані співробітниками кафедри історії України та студентами історичного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка у ході реалізації наукових проектів з усної історії. Книга стане у пригоді науковцям, студентам, вчителям, учням шкіл а також усім, хто цікавиться історією України й Полтавщини періоду другої світової війни.



Кл.слова:
в'язень -- концтабір

   Тип видання:   зб. статей   
3.


Прошу вас мене не забувати [Електронний ресурс] : усні історії українських остарбайтерів / голов. ред. Г. Грінченко. - Х. : Право, 2009. - 208 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику опубліковано усні інтерв’ю з колишніми остарбайтерами, які під час Другої світової війни були відправлені на примусові роботи до нацистської Німеччини. Упорядники присвячують це видання пам’яті співвітчизників, які пережили воєнне лихоліття.



Кл.слова:
остарбайтери -- друга світова війна -- примусові роботи

   Тип видання:   зб. статей   
4.
 


Грінченко, Гелінада Г..
Невигадане [Електронний ресурс] : усні історії остарбайтерів / Гелінада Г. Грінченко. - Х. : Райдер, 2004. - 236 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Зібрані у даному виданні усні історії присвячено трагічному досвіду перебування колишніх остарбайтерів м. Харкова на примусових роботах у нацистській Німеччині в роки Другої світової війни.



Кл.слова:
друга світова війна -- примусові роботи -- трудова експлуатація

   Тип видання:   зб. статей   
5.
 


Грінченко, Гелінада.
Спогади-терни. Про моє життя німецьке... [Електронний ресурс] : спогади про перебування на примусових роботах у нацистській Німеччині / Гелінада Грінченко. - Х. : Право, 2008. - 448 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні вміщено спогади, сучасні листи та короткі автобіографії колишніх примусових працівників у нацистській Німеччині. Ці матеріали висвітлюють обставини вивозу, перебування на примусових роботах та повернення на Батьківщину остарбайтерів-українців.



Кл.слова:
трудова експлуатація -- остарбайтери -- друга світова війна

   Тип видання:   науково-популярне видання   
6.

Іванченко, Михайло.
Остарбайтерський вир [Електронний ресурс] / Михайло Іванченко. - Дрогобич : Відродження, 2010. - 414 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
друга світова війна -- примусова праця -- трудова експлуатація

   Тип видання:   науково-популярне видання   
7.

Шайкан, Валентина.
Повсякдення українців у роки німецької окупації [Електронний ресурс] / Валентина Шайкан. - Київ : [б. в.], 2010. - 80 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі в науково-популярному форматі йдеться про повсякдення українців, які в часи Другої світової війни опинилися під німецькою окупацією. Внаслідок багаторічної потужної радянської пропаганди ця сторінка нашого минулого продовжує залишатися у свідомості сучасних українців значною мірою спотвореною. на підставі незнаних досі документів спростовуються міфи про цілковитий занепад на окупованій німцями території економіки, освіти, науки, медицини, судочинства, культурного життя. Розглянуто плани Німеччини щодо окупованої України, проблему остарбайтерів, співпраці українського населення з німцями задля відновлення промисловості, діяльність українських органів управляння, комітетів самодопомоги, подвижництво "Просвіт". На численних прикладах продемонстровано, що лише завдяки українським інституціям, які функціонували на окупованій території, українці не були кинуті напризволяще й зуміли налагодити повсякденне життя.



Кл.слова:
окупація -- друга світова війна -- остарбайтерство -- Райхскомісаріат Україна

   Тип видання:   науково-популярне видання   
8.
 


Гальчак, Сергій Дмитрович.
«Східні робітники» з Поділля у Третьому рейху [Електронний ресурс] : депортація, нацистська каторга, опір поневолювачам / С. Д. Гальчак ; Український національний фонд "Взаєморозуміння і примирення", Національна академія наук України, Інститут історії України, Державний комітет архівів України, Державний архів Вінницької області, Вінницький державний педагогічний університет імені М. Коцюбинського. - Вінниця : Книга-Вега, 2004. - 344 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії на фактичному матеріалі Подільського регіону досліджуються політика та практичні дії нацистського окупаційного режиму по насильницькій мобілізації людських ресурсів краю, дискримінація, умови життя, каторжна праця «остарбайтерів» із Поділля (Україна) у військовій промисловості і сільському господарстві рейху, протидія подолян гітлерівським планам уярмлення населення загарбаних територій в рядах патріотичного підпілля, радянських партизанів, сил національно-визвольного спрямування, європейського руху Опору.



Кл.слова:
нацистський терор -- остарбайтери -- примусова праця -- депортація -- дискримінація
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського