Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (8)Автореферати дисертацій (224)Реферативна база даних (1305)Книжкові видання та компакт-диски (466)Журнали та продовжувані видання (8)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОЗБАВЛЕНН$<.>+<.>K=ВОЛІ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Волін, М.
Історія КП(б)У в стислому нарисі [Електронний ресурс] / М. Волін. - Х. : Пролетар, 1930. - 204 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Розглядаючи Україну як колонію Російської імперії, автор викладає основні етапи діяльності більшовицьких організацій в Україні, створення КП(б)У 1918 року та її діяльність. Відкидає генетичний зв'язок КП(б)У з УСДРП та РУП.



Кл.слова:
більшовицька організація -- комуністична партія

   Тип видання:   наукове видання   
2.

Волин, С.
Меньшевики на Украине (1917 - 1921) [Електронний ресурс] / С. Волин ; под ред. Ю. Г. Фельштинского. - Бенсон : Chalidze publication, 1990. - 106 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Спогади діяча РСДРП(м) С. Воліна про революційні події в Україні 1917-1921 рр. та участь меншовиків у них.



Кл.слова:
націоналізм -- революція -- контрреволюція

   Тип видання:   життєпис   
3.


Визначні жінки України [Електронний ресурс]. - [Б. м.] : Об'єднання Українських Жінок на еміграції, 1950

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Серія 1 : 1. Олена Пчілка. 2. Старицька-Черняхівська. - 64 с.


Ольга Петрівна Косач (Олена Пчілка) (29 липня 1849 - 4 жовтня 1930) Ольга Косач Ольга Петрівна Косач, у дівоцтві Драгоманова, народилася у червні 1849 року на Полтавщині, місті Гадяч. Вона була донькою Петра Драгоманова, але з роками, ставши відомою письменницею взяла псевдонім Олена Пчілка. Українка за походженням і щира патріотка в душі вона пишалася своїм походженням і привчала дітей шанувати рідну землю, народ і звичаї. Утім, процес "українізації" в родині Олени Пчілки, мати відомої Української поетеси Лесі Українки, відбувався не так уже й просто. Хоча б з огляду на те, що чоловік і батько їхніх шести дітей і в сім'ї і на службі спілкувався російською мовою, щоправда, чисто літературною, а не містечковим суржиком. однак українська мова, українська ідея були йому не чужі. Старицька-Черняхівська Людмила Михайлівна (17.08.1868, м. Київ, — 1941) — письменниця, перекладачка, громадська діячка. Дочка письменника М. Старицького. Навчалася в київській приватній гімназії В. Ващенко-Захарченко. У 1888—1893 рр. брала участь у роботі літературного гуртка «Плеяда». З 1908 р. — член ТУП. З 1912 р. разом із сестрою Марією керувала роботою літературно-мистецького клубу «Родина» в Києві. З 1914 р. співробітничала в Київському комітеті для допомоги українцям-біженцям; працювала сестрою милосердя у військовому шпиталі. З квітня 1917 р. — член Української Центральної Ради. З травня 1917 р. — член президії товариства «Український національний театр». З 1919 р. — заступниця голови Національної ради українських жінок (м. Кам’янець-Подільський). З 1920 р. працювала в установах ВУАН. У 1930 р. заарештована у справі «Спілки визволення України» і тимчасово ув’язнена в м. Харкові; того ж року засуджена до умовного 5-річного строку позбавлення волі й вислана до м. Сталіно (нині Донецьк), де займалася перекладацькою діяльністю. У 1936 р. повернулася до Києва. В липні 1941 р. вдруге заарештована НКВС і вислана до Харкова, звідки вивезена під конвоєм до м. Акмолинська (Казахстан); померла в дорозі. У 1989 р. реабілітована посмертно.



Кл.слова:
література -- українська література -- біографія

   Тип видання:   підручник   
4.

Малашенко, П. В.
Зимівля бджіл надворі [Електронний ресурс] / П. В. Малашенко. - К. : Держ. вид-во сільськогосподарської літ-ри УРСР, 1958. - 72 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Практика передових пасічників і досягнення науки показують, що зимівля бджіл надворі цілком себе виправдовує в усіх місцевостях з не дуже суровою зимою і можк бути рекомендована при правильній підготовці бджоляних сімей до зимівлі на відкритому повітрі. В цій книжці висвітлюються всі основні питання, зв'язані з зимівлею бджіл на волі, а саме, особливості біології бджіл, тепловий режим клубу, газообмін, вологість повітря у вулику, а також техніка підготовки бджолиних сімей до зимівлі надворі, яка значно відрізняється від тієї, що практикується при зимівлі бджіл у зимівниках.



Кл.слова:
бджільництво -- пасіка

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.

Матейко, Р.
Галицькі лицарі волі. Українські визвольні змагання на Тернопільщині 1900-1920 років у контексті історії України [Електронний ресурс] / Р. Матейко. - Т. : Принтер-інформ, 2002. - 152 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У науково-популярному нарисі на основі конкретних прикладів і фактів розглянуто зародження та розвиток українського стрілецького руху в Галичині. Автор пропонує читачам здійснити подорож воєнними дорогами січовиків на Тернопільщині. Переконливо відтворено також інші героїчні й трагічні сторінки історії нашого краю: виникнення Західно-Української Народної Республіки, бойовий шлях її збройних сил –Української Галицької Армії, події польсько-української війни 1918–1919 рр. та участь у ній тернополян. Йдеться також про те, як склалися долі славних борців за волю рідної землі, за українську державність, як увічнена їх пам’ять. Видання буде корисним краєзнавцям, учителям, студентам, учням, усім, хто, цікавиться історією України, зокрема Тернопільщини.



Кл.слова:
Українська Держава -- армія -- Галичина

   Тип видання:   хрестоматія   
6.

Воля, О.
Афоризми і думки [Електронний ресурс] : енциклопедія життя / О. Воля. - К. : ВД "Калита", 2005. - 992 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Від століття до століття кожен цивілізований народ створює афоризми, які стають набутком його національної культури й духовності. В афоризмах відповіді на найбільш значуще і животрепетне: хто ми на цій землі, для чого прийшли у світ і що нас чекає завтра. В ряду таких надбань книга Олеся Волі "Афоризми і думки" -явище в сучасній українській афористиці, філософії й літературі. Книга розрахована на філософів, філологів, письменників, політичних діячів, журналістів, викладачів середніх та вищих учбових закладів, студентів, щонайширше коло шанувальників мудрого, глибокого слова.



Кл.слова:
культура -- духовність -- філософія

   Тип видання:   художня література   
7.

Лук’яненко, О. В.
Філософія українського серця. Поетичні роздуми [Електронний ресурс] / О. В. Лук’яненко. - Полтава : Друкарська майстерня, 2010. - 120 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 8.46 Мб


У збірці подано роздуми про сутність українського духу. У чому полягає споконвічна прив’язаність українця до родини? Чи вплинуло тривке бездержав’я на відчуття свободи та волі? Чи виплекали ми споконвічний ідеал кохання, рівний зразкам Античності та Середньовіччя? Шукаючи відповіді на ці питання, стверджуючи родоцентричність українського світогляду, автор вдається до поетичних роздумів.



Кл.слова:
українська література -- кордоцентризм -- поезія -- самоідентифікація

   Тип видання:   наукове видання   
8.

Roberts, J. V.
The virtual prison: community custody and the evolution of imprisonment [Electronic resource] / J. V. Roberts. - Cambridge : Cambridge university press, 2004. - 219 p.
Переклад назви: Віртуальна в'язниця: співтовариство під вартою та еволюції позбавлення волі

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


The last twenty five years have seen dramatic rises in the prison populations of most industrialised nations. Unable to keep up with increased numbers of convicted offenders, governments and criminal justice systems have been seeking new ways to control and punish offenders. One sanction adopted in Canada and some parts of Europe and the US is community custody which attempts to recreate the punitive nature of prison but without incarceration.



Кл.слова:
закони -- громадські поправки

   Тип видання:   монографія   
9.

Гартман, Н.
Этика [Електронний ресурс] / Н. Гартман. - СПб. : Владимир Даль, 2002. - 712 с.. - (ΠΡΑΞΙΣ)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


«Забытый философ» — этим эпитетом, вынеся его в название статьи и тут же скептически заключив в кавычки, наградил Гартмана А. Н. Малинкин, ссылаясь, в частности, на то, что русскоязычному читателю Гартман мало известен и что даже ныне, когда переводят и издают почти все, интерес к нему (в отличие от модных «ниспровергателей» философских основ) не возрос. В завершение Малинкин выразил уверенность, что «рано или поздно к Н. Гартману придется вернуться»2. Публикуемая «Этика» — шаг на пути «возвращения» к Гартману, а для многих и его «открытия». Гартман действительно не принадлежит к числу самых известных и часто цитируемых, «читаемых и почитаемых» немецких философов прошедшего века. Не считая специальных трудов по истории философии в Германии ХХ в., и в немецких философских публикациях к Гартману обращаются не так уж часто, а серьезное теоретическое обсуждение его идей встречается еще реже.



Кл.слова:
етичний феномен -- етична цінность -- свобода волі

   Тип видання:   життєпис   
10.
 


Горак, Роман.
Твого ім’я не вимовлю ніколи [Електронний ресурс] : повість-есе про Івана Франка / Роман Горак. - К. : Академія, 2008. - 224 с.. - (Автографи часу)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Свого часу Іван Франко переконував, що збірка «Зів’яле листя» написана під емоціііним впливом від прочитання щоденника самогубця, який не зміг пережити нещасливе кохання. Чи можна було вірити Франкові, що до написання інтимних поезій, які спровокували гострі літературні суперечки, непорозуміння між ним і критикою, причетні чужі переживання, а не його особисті? Хто та незнайомка, яку покохав ліричний герой і взаємності якої не знайшов? Ім’я її так і не було відкрито — Франко вмів зберігати таємниці. Після його смерті одні претендентки на титул героїні збірки зголошувалися з власної волі, інших називали дослідники. Та всі розуміли, що то були не вони. А на неї ніхто не міг і подумати... У повісті-есе «Твого ім’я не вимовлю ніколи» Роман Горак переконує, що все-таки то була Вона.



Кл.слова:
українська література -- інтимна лірика -- літературознавство

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Пушкар, Олег.
Лаґерний триптих [Електронний ресурс] : спогади / Олег Пушкар. - Варшава : Український архів, 1994. - 272 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
війна -- позбавлення волі

   Тип видання:   наукове видання   
12.

Клочурак, Степан.
До волі [Електронний ресурс] : спомини / Степан Клочурак. - Нью-Йорк : Карпатський союз, 1978. - 189 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
українська культура

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Соціологія   
13.

Грищук, В. К.
Соціальна відповідальність [Електронний ресурс] : навч. посібник / В. К. Грищук. - Л. : Львівський державний університет внутрішніх справ, 2012. - 152 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.01 Мб


Сучасний стан розвитку української державності характеризується складністю, неоднозначністю, а в ряді випадків і суперечливістю, що зумовлено низкою факторів суб’єктивного і об’єктивного характеру як внутрішніх, так і зовнішніх. Ситуація, що склалася, свідчить на користь необхідності наукового осмислення комплексу проблем соціальної відповідальності. Аналіз окресленої проблематики ґрунтується на якомога більшому узагальненні, посиланні на праці вітчизняних та зарубіжних науковців з тим, щоб дати можливість читачеві творчо осмислити їх погляди, зробити власні висновки щодо їх продуктивності, запропонувати своє розуміння, бачення розв’язання назрілих наукових проблем. Даний навчальний посібник підготовлений для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня «магістр» з курсів «Проблеми теорії держави і права» та «Проблеми філософії права», а також для аспірантів юридичного факультету.



Кл.слова:
соціальна відповідальність -- свобода волі

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.

Книш, Зиновій.
Перед походом на Схід [Електронний ресурс] : спогади й матеріали до діяння Організації Українських Націоналістів у 1939-1941 роках : у 2 т. / З. Книш. - Торонто : Срібна сурма, [19_ _?]

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1. - 187 с.

Ч. 2. - 192 с.


В роках 1939-1941 Організація Українських Націоналістів дійшла до верху своєї могутности. Зовнішньо-політичні умовини її діяльности в тому часі були дуже тяжкі, зате внутрішня українська політична дійсність давала їй небувалі досі можливості, через фактичну відсутність якоїнебудь іншої конкуренційноі української ідеї та організованої політичної сили і через мовчазну готовість української суспільности підчинитися керівництву ОУН, якщо б виявила вона в тому часі потрібний політичний розум. Не дивлячись на те, яким шляхом пішли пізніші події і чи було в можності ОУН відвернути їхній біг, треба сказати, що ОУН не використала вийняткової своєї історичної нагоди. Внутрішня хвороба почала підточувати її силу і величезну енерґію молодости політичного руху звернула на взаємопоборювання і самовинищування. Не варто закривати на те очей, промовчувати чи виправдувати об'єктивними причинами, бо від того ані нічого не завернеться, ані не поправиться. Краще мужньо глянути правді в очі з надією, що наші наступники не повторять помилок своїх попередників. Пам'ятаймо, що легше здобутися на геройство в обличчі ворога, як на відвагу визнати власні помилки. Зиновій Книш В історії українського націоналістичного руху період цей болючий, проте важливий. Бравши участь у подіях того часу, вважав я потрібним утривалити в формі спогадів те, що бачив тоді і переживав, так як воно збереглося в моїй пам'яті. Це спогади самовидця, не праця історика. Читачів прошу мати це на увазі. Тому — може й за багато в деяких місцях — особа автора висувається наперед, замість скромно стояти в тіні. Я свідомий цього недоліку. Хотілося б сказати на оправдання, що через те аж ніяк не мав я наміру поменшувати ролі й вартости інших націоналістів тієї доби. Переповідаючи подїі того часу, хочу вставитися в моє тодішнє положення і передавати тодішній спосіб думання і мій власний і інших тогочасних дієвих осіб. Критичне ставлення до деяких фактів і подій тоді було майже неможливе. Зате можливе і потрібне воно тепер і позмозі старався я в примітках і коментарях давати йому вияв. Для повноти образу користувався я інформаціями й розповідями інших осіб, що приймали активну угасть у націоналістичному русі в тих роках: Андрійків Іван (псевдо), Гайвас Ярослав, поручник Гутович-Норим Євген, Іванович Петро (псевдо), інж. Ґ-ий П., Карманін Юрко, Книш Ірина, д-р Коропей Йосип, Кранський Володимир (псевдо), Кричук Степан, Кришталь Юрко, д-р Лапичак Тома, д-р Мацях Євген, інж. Модрицький Северин, д-р С. С-ий, Терен Михайло, Тупісь Степан, поручник Чигун Володимир. Сердечне спасибі їм за допомогу. Дякую теж усім іншим, що тим чи іншим способом причинилися до написання цієї книжки. Па цьому місці висказую теж мою подяку Вельмишановним: полковникові Андрієві Мельникові, Голові Проводу Українських Націоналістів, генералові Миколі Капустянському, Заступникові Голови Проводу Українських Націоналістів, Ярославові Гайвасові, редакторові Олегові Ждановичєві і докторові Євгенові Мацяхові за їхні критичні завваження. Нехай вибачать мені, коли не з усіх їхніх порад я скористав. Це право автора. І не значить те, що їхні поради й завваження не були для мене цінні. Книжка ця була написана ще в 1954 році. Від тоді перейшла цілу історію, мусіла боротися за те, чи виходити їй у світ, чи лишатися в рукописі і плісніти десь в архівах. Одні вважали, що замало в ній критики противників і що критика ця за легка, другі хотіли б, щоб більше хвалити однодумців. Ці причини, разом з труднощами роздобули гроші на друк, склалися на те, що книжка спізнилася на п'ять років. Та й виходить покищо тільки перша її частина. Від того, як поставляться до неї читачі і чи підтримають вони мої видавничі зусилля, буде залежати, чи і коли будуть надруковані три дальші її частини. А я стояв і стою на становищі, що від лайки противника і власної самохвальби позиції націоналізму не окріпнуть. І хоч через те прийшлося мені пережити багато гіркого за тих п'ять років, від того мойого глибокого переконання не відступлю. І може з досвіду тих сумних років, що його старався я зафіксували в цих моїх спогадах і матеріялах, виловить хтось зерно істини, очистить з попелу вигорілих пристрастей і прийде тоді час, коли Сяйво Небесне зійде на серця всіх націоналістів і знатимуть вони, що чинити, щоб поширити царство Волі і Правди в Україні і щоб у тому їхня ласка й хоробрість кріпшали на вічну славу Батьківщини.



Кл.слова:
ОУН -- визвольні змагання -- совєтська окупація -- друга світова війна

   Тип видання:   хрестоматія   
15.


Українські гуманісти епохи Відродження [Електронний ресурс] : антологія : у 2 т. / відп. ред. В. М. Нічик. - К. : Наукова думка : Основи, 1995. - 1148 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1-2


Антологія «Українські гуманісти епохи Відродження (XVI -- початок XVII ст.)» складається з творів 25 мало відомих (чи й зовсім не відомих) авторів, більшість з яких писали латинською мовою, решта -- польською та українською. Майже всі тексти даються у перекладі сучасною українською мовою, за винятком кількох, які відбивають специфіку давньої української мови, не русифікованої видавцями XIX ст. Це, зокрема, деякі твори Іпатія Потія, Захарія Копистенського, Герасима Смотрицького, Лаврентія Зизанія та рукопис українського списку словника Максима Грека. Чи не вперше в Україні, в одній книжці вміщені твори авторів різних конфесій -- православних, уніатів, католиків. Таким чином, робиться спроба подолати конфесійний патріотизм, притаманний донедавна українським радянським дослідникам. Виявляється, що не тільки православні були українськими патріотами, хотіли добра своєму народові, а Україні волі, але й їхні опоненти. Тривалий період українські землі входили до сусідніх держав, тому видатні представники нашого народу зараховувалися до держави-загарбника. Сьогодні ця несправедливість поступово долається: українському народові повертаються його сини, які ще донедавна були гордістю іншої держави.



Кл.слова:
ренесанс -- теософія -- мовознавство -- педагогіка

   Тип видання:   навчальний посібник   
16.

Білецький, Віталій.
Дослідження пенітенціарного психолога [Електронний ресурс] / Віталій Білецький ; Донецьке відділення Наукового товариства ім. Шевченка. - Донецьк : Східний видавничий дім, 2005. - 30 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У праці викладені результати польових психологічних досліджень, які були виконані автором під час роботи у якості пенітенціарного психолога. Задачами їх було виявлення у спецконтингенту засуджених психологічних і моральних особливостей. Крім того, автор акцентує увагу на особливостях застосування типових психодіагностичних методик серед засуджених та службовців установ з виконання покарань. Книга орієнтована на працівників пенітенціарних установ, науковців-пенологів, студентів, які опановують фах психолога та правознавця.



Кл.слова:
ув'язнення -- позбавлення волі -- психологія

   Тип видання:   життєпис   
17.

Харченко, Т. М.
100 знаменитих людей України [Електронний ресурс] / Т. М. Харченко, О. Ю. Очкурова, І. І. Рудичева. - Х. : Фоліо, 2004. - 512 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Україна дала світу чимало яскравих і цікавих особистостей. І сто героїв цієї книги – лише дещиця з їх числа. Автори намагалися представити в ній найбільш видатні постаті минулого і сучасності, тих, хто своєю працею і талантами прославив країну, вплинув на хід її історії. «Нація виявляє себе не лише в людях, яким вона дає життя, але й у тім, яким людям вона віддає почесті, яких людей пам'ятає», – говорив Джон Кеннеді. Якщо звернутися до історичної пам'яті української нації, то протягом тривалого часу головними її символами незмінно залишалися Богдан Хмельницький, Тарас Шевченко, Леся Українка, Іван Франко, Михайло Грушевський. При цьому варто зазначити: життєписи були настільки ідеалізовані й оповиті всілякими міфологічними нашаруваннями, що скоріше нагадували історичні архетипи, ніж біографії реальних людей. Тому, розповідаючи про цих видатних особистостей, автори прагнули зняти з їхніх портретів хрестоматійний глянець і познайомити читача з маловідомими фактами їхнього життя і діяльності. Іще більш далеким від історичної правди було представлено в біографічній літературі життєвий шлях таких державних і політичних діячів, як Іван Мазепа, Симон Петлюра, Нестор Махно, Степан Бандера. Тривалий час їхня роль в історії України викликала суперечливі оцінки, які робили з цих людей не національних героїв, а ізгоїв суспільства. Суперечки навколо них тривають і сьогодні, але навіть їхні супротивники не можуть не визнати того, що всі вони, безсумнівно, є неабиякими особистостями, які виявили чимало сили волі й мужності в найтрагічніші періоди життя країни. Донедавна українці вкрай мало знали про своїх видатних співвітчизників, які з різних причин були змушені залишити батьківщину. Більшість із них забуто. Така ж доля випала й тим, хто став жертвою сталінських репресій, представникам дисидентського руху, борцям за права людини в Україні. А тим часом саме ці люди сприяли зростанню авторитету української науки і культури далеко за межами країни. От чому в сучасній галереї видатних людей України гідне місце посідають Михайло Драгоманов і Олександр Архипенко, Серж Лифар і Володимир Винниченко, Дмитро Чижевський і Микола Бердяев, Василь Стус і В'ячеслав Чорновіл. Серед героїв цієї книги – не лише українці, але й представники інших національностей. Їхні імена тут не випадкові, оскільки для одних Україна була малою батьківщиною, інші тривалий час жили і працювали на українській землі вже в зрілі роки. Не можна не погодитися з російським ученим, академіком Д. Лихачовим, який стверджував, що «національні особливості зближують людей… а не вилучають їх із національного оточення інших народів, не замикають народи в собі». Тож не варто дивуватися тому, що в історичній пам'яті українського народу почесне місце завжди посідатимуть імена Шолом-Алейхема, Івана Айвазовського, Архипа Куїнджі, Миколи Пирогова, Іллі Мечникова, Сергія Прокоф'єва і багатьох інших видатних «неукраїнців». До речі, вони були набагато мудріші за деяких своїх нащадків і ніколи не відокремлювали свою долю від української землі і того народу, серед якого жили і діяли. Варто згадати хоча б рядки з листа М. Гоголя, адресовані А. О. Смирновій-Россет: «Скажу вам одне слово щодо того, яка в мене душа, хохляцька чи російська. Я сам не знаю, яка в мене душа. Знаю тільки, що ніяк би не віддав переваги ні малоросіянину перед росіянином, ні росіянину перед малоросіянином. Обидві природи надто щедро обдаровані Богом, і, як навмисно, кожна з них порізно містить в собі те, чого немає в іншій…» Ці слова, написані в середині XIX століття, залишаються актуальними й сьогодні.



Кл.слова:
історія України -- біографістика

   Тип видання:   наукове видання   
18.


Мобільні групи з моніторингу забезпечення прав і свобод людини і громадянина в діяльностІі органів внутрішніх справ [Електронний ресурс] : науково – практичний посібник / К. Б. Левченко [та ін.] ; Харківській інститут соціальних досліджень. Управління моніторингу дотримання прав людини МВС України. - К. : Видавництво «Студія Колаж», 2009. - 546 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Даний посібник продовжує серію публікацій, присвячених діяльності мобільних груп з моніторингу забезпечення прав і свобод людини і громадянина в діяльності органів внутрішніх справ України, який містить науково – практичні рекомендації щодо здійснення моніторингу, розкриває філософію моніторингу, а також роль мобільних груп у становленні національного превентивного механізму згідно із вимогами Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти тортур. У посібнику наведені нормативно – правові акти МВС України, які стосуються діяльніості органів внутрішніх справ і мобільних груп. Посібник стане в нагоді членам мобільних груп, працівникам міліції, студентам і курсантам ВНЗ МВС України. Видання цього посібника здійснено в рамках реалізації проекту Координатора Проектів ОБСЄ в Україні «Попередження тортур та жорстокого поводження в місцях позбавлення волі».




   Тип видання:   довідник   
19.

Макогончук, В. А.
Довідник для засуджених. Актуальні питання законодавства, що стосуються осіб, які відбувають покарання та звільняються з місць позбавлення волі [Електронний ресурс] / В. А. Макогончук, Р. А. Чайка, А. В. Скіць. - Луцьк : [б. в.], 2009. - 120 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Враховуючи реалії сьогодення, актуальним залишається питання правового регулювання процесу ресоціалізації осіб, які звільняються з місць позбавлення волі, знання звільненими особами своїх прав та обов’язків щодо соціального супроводу та отримання соціальних послуг.

Усі вищезазначені обставини брались до уваги авторським колективом при розробці довідника та зумовили відповідну його структуру.

Довідник, в першу чергу, розрахований на осіб, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі та звільняються з кримінально-виконавчих установ. Також він буде цікавим для фахівців у галузі кримінально-виконавчого права та пенітенціарної педа- гогіки, а також осіб, які залучені до роботи із засудженими в місцях позбавлення волі та процесу їх ресоціалізації і соціального супроводу після звільнення



Кл.слова:
обвинувачений -- касаційна скара -- засуджений -- ресоціалізація

   Тип видання:   навчальний посібник   
20.

Бочелюк, В. Й.
Юридична психологія: навчальний посібник [Електронний ресурс] / В. Й. Бочелюк ; Міністерство освіти і науки України. - К. : Центр учбової літератури, 2010. - 336 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Проаналізовано сучасний стан юридичної психології в системі психологічних знань, окреслені предмет, об’єкт і завдання цієї науки, охарактеризована система юридичної психології та розглянута історія її розвитку. Також вказується на методи та методологію юридичної психології, розглянуті психологічні особливості злочинних дій, особливості психічних станів засуджених до позбавлення волі. Розкриваються проблеми, які пов’язані з особистістю неповнолітнього злочинця, та соціально-психологічні причини злочинної поведінки неповнолітніх. Для студентів, магістрів, аспірантів та викладачів вищих навчальних закладів, працівників правоохоронних органів, юристів, адвокатів, слідчих, юридичних психологів.



Кл.слова:
юридична психологія
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського