Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (6)Тематичний інтернет-навігатор (3)Автореферати дисертацій (1561)Реферативна база даних (9424)Книжкові видання та компакт-диски (876)Журнали та продовжувані видання (10)
Пошуковий запит: (<.>K=РЕКРЕАЦІЙНІ$<.>+<.>K=ЗОНИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

   Тип видання:   підручник   
Категорія: Науки про Землю   
1.

Дэвис, Дж. С.
Статический анализ данных в геологии [Електронний ресурс] : в 2 кн. : пер. с англ. / Дж. С. Дэвис. - М. : Недра, 1990. - 216 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Кн. 1. - 161 с.

Кн. 2. - 216 с.


Изложены методы математической статистики и матричной алгебры, применяемые в современных геологических исследованиях. Рассмотрены известные критерии проверки статистических гипотез: о нормальном распределении, критерии Стьюдента, Фишера, Манна-Уитни и др. Большое внимание: уделено непараметрическим методам статистического анализа данных. Описаны процедуры анализа последовательностей данных: интерполяция, ортогональная полиномиальная регрессия, зонирование, классификация, спектральный анализ, вариограммы, фильтрация и тренд. Для геологов всех специальностей, занимающихся обработкой количественных и качественных результатов наблюдений.



Кл.слова:
аналіз -- геологія

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Біологічні науки   
2.

Мицьо, М.
Полиновий ліс [Електронний ресурс] / М. Мицьо. - [Б. м. : б. в.]. - 172 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Можливо, ми звикли до Чорнобиля... Як це не дивно. Ми звикли до наявності Зони відчуження, до болю відірваних від коріння людей, до небезпеки, що причаїлася під Саркофагом, до гіркого присмаку полину у наших душах. Звикли і змирилися. Поринули у поточні нагальні проблеми: добробут, недуги, політика... І все ж відчуваємо, що не до кінця усвідомили та оцінили подані природою уроки, не знайшли відповідей на поставлені нам запитання – куди йти далі, після катастрофи, і якими нам бути. Календарна дата катастрофи, що є близькою до Великодня – символу Воскресіння, нагадує, що Чорнобильська трагедія – знакова подія.



Кл.слова:
Чорнобиль -- екологія

   Тип видання:   підручник   
3.

Бєлоусов, Ю. В.
Гастроентерологія дитячого віку [Електронний ресурс] : підручник / Ю. В. Бєлоусов. - К. : СПД Коляда О.П., 2007. - 440 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У підручнику викладені анатомо-фізіологічні особливості травної системи у дітей, загальні принципи дослідження дитини з патологією органів травлення і найчастіші симптоми і синдроми, що зустрічаються при гастроентерологічних захворюваннях. З сучасних позицій представлені питання етіології і патогенетичної терапії при захворюваннях стравоходу, органів гастродуоденальної зони, гепатобіліарної системи, підшлункової залози, товстого і тонкого кишечнику у дітей. Кожен розділ керівництва завершується контрольними питаннями, що дають читачу можливість закріпити викладений матеріал і оцінити ступінь його засвоєння. Підручник призначений для студентів ВМНЗ, лікарів-інтернів, педіатрів, дитячих гастроентерологів.



Кл.слова:
травлення -- патологія -- шлунок

   Тип видання:   підручник   
4.

Зінь, Е. А.
Регіональна економіка [Електронний ресурс] / Е. А. Зінь. - К. : Професіонал, 2007. - 528 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Підручник «Регіональна економіка» підготовлений відповідно до типової програми викладання дисципліни. В підручнику розглядаються такі пи-тання: економіко-географічна характеристика регіону; населення регіону; ресурси регіону та основні напрями їх використання; виробнича сфера ре-гіону, характеристика її стану га розвитку; стан та розвиток соціальної сфери регіону; охорона навколишнього середовища, основні напрями при-родокористування; спеціальні економічні зони, створення та функціону-вання; малі міста, оцінка їх соціально-економічного стану; система управ-ління соціально-економічними процесами на території регіону; регіональне планування та формування місцевого бюджету. Підручник підготовлений з врахуванням законів, указів, постанов, що виз-начають сучасну регіональну економічну та соціальну політику в Україні, узагальнені наукові дослідження в галузі регіональної економіки га управ-ління. Наведені статистичні дані по регіонах України, які розкривають те-нденції розвитку виробничої та соціальної сфер діяльності, створення на-лежних умов для проживання людей. Призначається студентам вищих навчальних закладів України, може буде використаний викладачами, аспірантами та працівниками органів регіона-льного управління та місцевого самоврядування в їх практичній роботі.



Кл.слова:
макроекономіка -- виробництво -- бюджет

   Тип видання:   зб. статей   
5.


Кореспонденція Якова Головацького [Електронний ресурс] : в 2 ч.. - Л. : Наук. Товариство ім. Шевченка, 1905

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Ч. 1 : в літах 1835-49. - 1905. - 614 с.

Ч. 2 : в літах 1850-62. - 1905. - 766 с.


ГОЛОВАЦЬКИЙ Яків Федорович (псевд. — Головацький Ярослав, Русин Гаврило, Балагур Яцко, Галичанин та ін.; 29.Х 1814, с. Чепелі, тепер Бродівського р-ну Львів, обл. — 13.V 1888, Вільнюс) — укр. мовознавець, етнограф, фольклорист, поет, педагог і громад. діяч, чл. Рос. геогр. т-ва, почес. чл. Т-ва історії і старовини російської з 1866. У 1834 — 35 навч. в духовній академії в Кошице та ун-ті в Пешті; закін. 1841 Львів. ун-т. У 1842 — 48 був священиком. Протягом 1848 — 67 працював професором, а 1863 — 64 — ректор Львів. ун-ту. В 1868-88 — голова Віденської археогр. комісії, одночасно (з 1871) — голова Тимчас. комісії по організації Вілен. публ. бібліотеки й музею. Належав до «Руської трійці», організував випуск альм. «Русалка Дністровая» (1837). Досліджував фольклор і етнографію українців зони Карпат («Нарис старослов’янського байкарства або міфології», 1860; «Народні пісні Галицької та Угорської Русі», кн. 1 — 4, 1878; «Про костюми або народне вбрання русинів чи руських у Галичині й північно-східній Угорщині», 1867). Підготував праці про писемні пам’ятки («Хрестоматія церковнословенська і давньоруська», 1854; «Пам’ятки дипломатичної і судово-ділової мови руської в давньому Галицько-Волинському князівстві й суміжних руських областях в XIV та XV століттях», 1867). Велике значення у справі відродження укр. шкільництва і культури мала «Грамматика руского Азыка» Г. (1849), яка спиралася на мовну практику Галичини, була осн. посібником у школах до 1862. На підставі нових діал. даних Г. здійснив одну з перших у вітчизн. мовознавстві спроб опису діал. диференціації укр. мови — «Розправа о язиці южноруськім і єго нарічіях» (1848); виділив волин.-поділ. (або українське), галицьке (або наддністрянське) і карпаторуське наріччя. Обстоював самобутність укр. мови, підкреслював її глибокі істор. корені. У питаннях реформування правопису, витворення норм укр. літ. мови виявляв непослідовність. Створив «Географический словарь западнославянских и югославянских земель и прилежащих стран» (1877, вид. 1884), опубл. «Читанку» М. Шашкевича (1850) тощо. Уклав досконалий для свого часу регіональний словник говорів Галичини, Буковини і Закарпаття — «Материалы для словаря малорусского нарЂчія, собраныя в Галиціи и въ СЂверо-восточной Венгрии...» (1857 — 59, літери А — 3) та «Словник української мови» (обидва — в кн.: Науковий збірник Музею української культури у Свиднику, т. 10. Пряшів, 1982).



Кл.слова:
нація -- українська література -- самоідентифікація

   Тип видання:   навчальний посібник   
Категорія: Будівництво   
6.

Павленко, Л. Г.
Ландшафтное проектирование. Дизайн сада [Електронний ресурс] / Л. Г. Павленко. - Ростов-на-Дону : Феникс, 2005. - 192 с.. - (Строительство и дизайн)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга посвящается вопросам проектирования частных садов. В ней изложены принципиальные основы планировок, зонирования, стилистики и других аспектов проектирования сада. Здесь можно будет ознакомиться с разнообразными приемами планировок реальных участков, выполненных как самим автором, так и учениками (в процессе преподавания на курсах по ландшафтному дизайну). В конце книги дан словарь ландшафтных терминов.



Кл.слова:
проектування -- планування

   Тип видання:   наукове видання   
7.


Говірки Чорнобильської зони [Електронний ресурс] : системний опис / Національна академія наук України, Інститут української мови ; за ред. П. Ю. Гриценка. - К. : Довіра, 1999. - 271 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі подано нариси про словозміну, синтаксис, лексику та семантику говірок Чорнобильської зони та суміжних ареалів. Нариси розширюють відому дотепер інформацію про поліські діалекти, що належать до архаїчних діалектних типів.



Кл.слова:
діалектологія -- мовознавство -- Полісся

   Тип видання:   наукове видання   
8.


Говірки Чорнобильської зони [Електронний ресурс] : тексти / Національна академія наук України, Інститут української мови ; за ред. П. Ю. Гриценка. - К. : Довіра, 1996. - 358 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі вміщено діалектні тексти, записані на магнітофон у 1994-1996 рр. від переселених з Чорнобильської зони носіїв середньополіського діалекту. Тексти паспортизовано, подано у фонетичному записі. Праця буде корисною україністам, славістам, зокрема, мовознавцям, етнологам, історикам.



Кл.слова:
діалектологія -- мовознавство -- Полісся

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.
 


Grandits, Hannes.
Yugoslavia’s Sunny Side [Electronic resource] : a History of Tourism in Socialism (1950s–1980s) / Hannes Grandits, Karin Taylor. - Budapest : Central European University Press, 2010. - 438 p
Переклад назви: Сонячний бік Югославії: історія туризму за соціалістичних часів (1950-80-ті рр.)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


First of all, many thanks to the contributors of this volume who provided us in their essays with rich empirical evidence and illuminating analyses of various aspects of Yugoslav tourism development between the 1950s and 1980s. It was a pleasure to collaborate during our workshop at the University of Graz, as well as in the process of revising the essays and transforming them into final versions. Igor Duda and Dragan Popović were much appreciated members of the research project Tourism and Leisure Culture in Socialist Yugoslavia,” which formed the framework for this joint book endeavor. The project (P18153-G04; April 2005 to August 2008) was made possible by the generous support of the Austrian Science Fund (FWF). We would also like to express our gratitude to the project’s host institution, the Centre for Southeast European History at the University of Graz, headed by Karl Kaser. We are indebted to Sunniva Greve who worked with patience to proofread several of the contributions, and thanks also go to Sabine Krammer who helped with formatting the final manuscript. Research for this book was supported by numerous interviews and the comments of collaborators and friends. In Croatia, we especially thank Hrvoje Budak for his persistence in collecting interviews and gaining access to occasionally skeptical institutions. Many thanks also to Vinko and Marijeta Stagličić in Biograd na Moru, and Dr. Miroslav Jelić in Zagreb who contributed key documents and biographical accounts. In both Serbia and Montenegro, Lidija Popović and Ivana Dobrivojević energetically assisted our research, while Spomenka Krajčević provided steady encouragement and vital insights. The collection as a whole also benefited greatly from the thoughtful comments of Wendy Bracewell and Ulf Brunnbauer.



Кл.слова:
рекреаційні зони -- туризм -- відпочинок

   Тип видання:   науково-популярне видання   
Категорія: Біологічні науки   
10.
 


Алехин, В.
Основные черты в распределении растительности Европейской России [Електронний ресурс] / В. Алехин. - М. : Издание М. и С. Сабашниковых, 1921. - 54 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Популярное (для малограмотных) описание зонирования растительности Европейской части России по состоянию на начало 20 века.



Кл.слова:
ботаніка -- рослинність

   Тип видання:   науково-популярне видання   
11.

Сегеда, С. П.
Антропологічний склад українського народу: етногенетичний аспект [Електронний ресурс] / С. П. Сегеда ; Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України. - К. : [б. в.], 2002. - 256 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автореферат дисертації присвячено питанням антропологічного складу та етногенезу українців. У ній вперше вводяться в науковий обіг антрополого-одонтологічні та дерматогліфічні дані, які значно розширюють коло джерел, необхідних для висвітлення даної проблематики. На підставі аналізу широкого комплексу морфо-фізіологічних ознак виділені антропологічні зони, що склались історично в результаті етногенетичних процесів на території України. Простежуються основні етапи цих процесів, розглядається роль окремих компонентів, які брали в них участь. Реконструйовано основні напрями давніх етногенетичних процесів на території України, в яких брали участь різні за походженням компоненти. Доводиться, що в Середній Наддніпрянщині простежується глибока лінія антропологічної спадкоємності населення, а саме: племена тшинецької культури доби бронзи — населення лісо-степової смуги скіфського часу — носії черняхівської культури — нащадки літописних полян — українці. Видання призначене історикам, етнологам, антропологам, археологам, мовознавцям, всім, хто цікавиться питаннями антропології та етнічної історії України.



Кл.слова:
антропологія -- етногенез -- археологія

   Тип видання:   науково-популярне видання   
12.

Бондаренко, О. Г.
Протистояння. Історичний нарис [Електронний ресурс] / О. Г. Бондаренко. - Київ : Стікс, 2013. - 360 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Друга книга трилогії, як і перша «Повернення із забуття», на документальній основі відтворює історію рейду таращанських повстанців під проводом Федора Гребенка в серпні 1918 року теренами Полтавщини спочатку на Харківщину, а потім, після важкого бою з німецькими військами, до нейтральної зони на кордоні Української Держави з Росією. У книзі також висвітлюється історія формування регулярної військової частини Центральної Ради в лютому 1918 року — Окремого Запорозького загону армії УНР, його участь разом з німецькими військами у звільненні України від московських війську березні—квітні 1918 року. У книзі відтворено маловідомі факти з періоду протистояння уряду Української Держави гетьмана Павла Скоропадського з Раднаркомом Росії та Українським Національним Союзом, що призвело до створення Директорії УНР та повстання проти гетьмана Павла Скоропадського в листопаді 1918 року. Видання рекомендовано для масового читача та всіх зацікавлених правдивою історією боротьби українського народу за незалежність України.



Кл.слова:
повстанський рух -- громадянська війна -- історія України

   Тип видання:   довідник   
Категорія: Гірнича справа   
13.

Нагорний, В. П.
Імпульсні методи відновлення продуктивності водозабірних свердловин [Електронний ресурс] : довідник / В. П. Нагорний ; Національна академія наук України, Інститут геофізики ім. С. І. Субботіна. - Київ : [б. в.], 2011. - 188 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 17.28 Мб


Викладені відомості про основні способи буріння водозабірних свердловин. Представлені різні види конструкцій та схем цементування водозабірних свердловин. Розглянуті причини кольматації фільтрів водозабірних свердловин та прифільтрової зони продуктивного пласта. Викладені імпульсні методи відновлення продуктивності водозабірних свердловин шляхом руйнування кольматанта. Дано опис устаткування, викладені питання технології і розрахунку основних параметрів. Показана ефективність імпульсних методів і області можливого їх використання. Для інженерів і техніків, які займаються питаннями експлуатації водозабірних свердловин.



Кл.слова:
водозабір -- буріння -- кольматація -- вибухові роботи

   Тип видання:   наукове видання   
Категорія: Гірнича справа   
14.

Нагорний, В. П.
Технології інтенсифікації видобутку вуглеводнів [Електронний ресурс] / В. П. Нагорний, І. І. Денисюк ; Національна академія наук України, Інститут геофізики ім. С. І. Субботіна. - Київ : [б. в.], 2013. - 268 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 16.47 Мб


Викладені дані про фізико-механічні та фільтраційні характеристики порід-колекторів нафти і газу. Приведено опис сучасного стану імпульсних технологій підвищення дебіту нафтогазовидобувних свердловин. Основна увага приділена розробленим у Відділенні геодинаміки вибуху Інституту геофізики ім. С.І. Субботіна НАН України широкому колу технологій покращання стану привибійної зони пластів, а саме: вибуховим технологіям і пристроям, комплексним обробкам свердловин, перфорації та обробці фільтрів свердловин. Особлива увага звернута на акустичну обробку свердловин як в межах привибійної зони, так і продуктивного пласта в цілому. Розглянуті також деякі види кислотних обробок, а також ремонтних робіт в свердловинах. Приведені технології інтенсифікації спорудження підземних ємкостей в кам’яних солях методом розмивання, в т. ч. в складних гірничо-геологічних умовах. Викладені відомості про результати випробувань розроблених технологій та їх ефективність. Показана динаміка дебіту свердловин після проведення робіт з інтенсифікації. Окреслені деякі перспективні напрямки в розробці високоефективних технологій підвищення продуктивності видобувних свердловин. Для інженерно-технічних працівників і спеціалістів нафтогазової галузі, які займаються питаннями підвищення нафтогазовидобутку на діючих родовищах.



Кл.слова:
видобуток вуглеводнів -- породи-колектори -- перфорація свердловин -- імпульсні навантаження

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Науки про Землю   
15.

Хільчевський, Валентин Кирилович.
Роль агрохімічних засобів у формуванні якості вод басейну Дніпра [Електронний ресурс] : монографія / В. К. Хільчевський. - Київ : ВПЦ "Київський унiверситет", 1996. - 222 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.45 Мб


У монографії наведені результати гідрохімічних досліджень, які виконані на малих водозборах зони мінаних лісів, лісостепової і степової зон у поєднанні з матеріалами режимних спостережень Держкомгідромету та інших установ. Оцінені екологічні умови застосування агрохімічних засобів у басейні Дніпра.



Кл.слова:
гідрохімічний режим -- тимчасові водостоки -- поверхневі води -- осад стічних вод

   Тип видання:   аналітична доповідь   
16.

Снігир, О. В.
Трансформація Європейського Союзу під впливом кризи євро зони. Висновки для України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. В. Снігир, С. А. Гуцал ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2012. - 64 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.26 Мб


Розглянуто головні тенденції інституційної трансформації Європейського Союзу під впливом сучасної кризи єврозони. При цьому взято до уваги особливості прийняття політичних рішень у процесі економічної інтеграції ЄС, визначено головні виклики соціально-економічної моделі ЄС під час пошуку виходу із кризи з бажаною умовою збереження інтеграційної цілісності ЄС. Стисло проаналізовано ймовірний вплив кризи єврозони на відносини між Україною та ЄС. У додатку друкуються вибрані матеріали засідання «круглого столу», що відбулося 17 жовтня 2012 р. у Національному інституті стратегічних досліджень. Для фахівців у сфері міжнародних відносин, зовнішньої політики України, історії та політики Європейського Союзу.



Кл.слова:
євроінтеграція -- економічні реформи -- зовнішня торгівля

   Тип видання:   навчальний посібник   
17.


Основи курортології [Електронний ресурс] : навчальний посібник для студентів факультету фізичного виховання / Н. А. Варвінська [и др.] ; Державний вищий навчальний заклад "Запорiзький національний унiверситет". - Запоріжжя : ДВНЗ "ЗНУ", 2008. - 118 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.15 Мб


Навчальний посібник знайомить студентів з курортними ресурсами України та з використанням всіх різновидів природних лікувальних чинників для реабілітації в умовах санаторно-курортного закладу. Посібник написано у відповідності з авторською програмою курсу і містить завдання для самостійної роботи студентів.



Кл.слова:
курортні ресурси -- природні зони України -- лікувальна фізкультура

   Тип видання:   монографія   
18.


Рослини в урботехногенному середовищі степової зони України [Електронний ресурс] : монографія / Т. Ф. Чипиляк, О. М. Зубровська, Г. Н. Шоль ; Національна академія наук України, Криворізький ботанічний сад. - Київ : ТОВ "Талком", 2022. - 390 с.

  Текст у форматі PDF 4.13 Мб


Монографію присвячено дослідженню рослинного покриву Кривого Рогу – одного з найбільших індустріальних міст степової зони України. Висвітлено результати багаторічних досліджень трансформації флори міста, зумовленої кліматичними змінами й урботехногенним навантаженням. Наведено особливості впливу важких металів на листяні деревні рослини, розвитку видів і культиварів квітниково-декоративних рослин за кліматичних змін.

Для фахівців з екології, ботаніки, фізіології, студентів вищих навчальних закладів, спеціалістів садово-паркового господарства, управлінь з екології і природних ресурсів.



Кл.слова:
флора -- насадження -- декоративні рослини
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського