Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (23)Реферативна база даних (157)Книжкові видання та компакт-диски (20)
Пошуковий запит: (<.>K=СИНОНІМИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

   Тип видання:   словник   
1.

Калашник, Володимир Семенович.
Словник фразеологічних антонімів української мови [Електронний ресурс] / В. С. Калашник, Ж. В. Колоїз. - К. : Довіра, 2004. - 284 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Це перше грунтовне видання, що відображає малодосліджену сторінку сучасної української мови - фразеологічну антонімію. У словникових статтях представлені не лише фразеологізми-антоніми, але й тлумачиться їх значення, наводяться синоніми кожного фразеологічного антоніма. Значення ідіом ілюструють влучні цитати з творів українських письменників.



Кл.слова:
сталий вираз -- ідіома

   Тип видання:   словник   
2.

Івченко, Анатолій Олександрович.
Тлумачний словник української мови [Електронний ресурс] / А. О. Івченко. - Х. : Фоліо, 2002. - 540 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Тлумачний словник української мови» містить найважливіші, найчастотніші слова сучасної української мови (біля 7000 словникових статей), без опанування яких неможливе розуміння сучасних текстів і розмовної літературної мови. При доборі слів автор використав як досягнення української частотної лексикографії, так і матеріали власних досліджень значного за обсягом корпусу текстів сучасної української преси. Важливою рисою цього словника є те, що він охоплює найновішу лексику, яка була повністю відсутня в дотеперішніх тлумачних словниках української мови. Натомість, він повністю позбавлений маловживаних, діалектних та застарілих слів. Порівняно із попередніми тлумачними словниками дане видання має дві принципові відмінності в побудові словникової статті. Перша відмінність полягає в тому, що спеціально виділено синоніми, які раніше подавалися у складі тлумачення й часто не вирізнялися користувачами словника. Окрім того, синоніми супроводжуються позначками різноманітного типу (стилістичними, оціночними тощо), це значно підвищує ефективність їхнього використання. Друга відмінність полягає в тому, що значна кількість слів іншомовного походження супроводжується етимологічними довідками, в яких зазначається з якої мови запозичено дане слово. Досі таку інформацію можна було одержати або з етимологічного словника, або із словника іншомовних слів. Таким чином, до рук читача потрапляє словник універсального призначення, який може використовуватися і як довідкове видання, і як книга для читання й посібник для активного засвоєння сучасної української мови. Усі словникові статті подано в доступному, проте не спрощеному вигляді. Вони містять інформацію, яка стосується не лише значень слів, але й орфоепічних та морфологічних норм. Словник призначений для різних категорій читачів як україномовних, так і російськомовних. Але найбільше він придасться учням і студентам, які прагнуть поглибити знання української мови, а також іноземцям, які вивчають українську мову. Нинішнє видання опрацьоване на основі «Словника української мови» в 11 т:, а також лексичної комп'ютерної бази даних, створеної автором.



Кл.слова:
літературна мова -- українська мова -- дефініція

   Тип видання:   словник   
3.


Етимологічний словник української мови [Електронний ресурс] : в 2 т. / уклад. Я. Рудницький. - Вінніпег : УВАН ; Оттава : УММАН, 1972-1982

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : А - Г. - 1972. - 968 с.

Т. 2 : Д - Ь. - 1982. - 1128 с.


Етимологічний словник Ярослава Рудницького, виданий у складних умовах в діаспорі, надає українські слова з їх англійським перекладом та англомовним поясненням про походження. Кожне гасло будується за однією формулою: слово кирилицею, його літературні й діалектні різновиди, семантика, синоніми та переклад англійською мовою, порівняння з відповідниками в інших мовах, вичерпна історія слова. До словника включено значну кількість запозичень різного часу, етноніми, топоніми та власні імена. Для філологів широкого профілю, мовознавців, фахівців з історії української та інших слов'янських мов.



Кл.слова:
слово -- походження -- переклад

   Тип видання:   словник   
4.

Полюга, Л. М.
Словник синонімів української мови [Електронний ресурс] / Л. М. Полюга. - 2-е вид.. - К. : Довіра, 2006. - 477 с.. - (Словники України)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У словнику до найуживаніших слів підібрані синонімічні відповідники, які супроводжуються короткими тлумаченнями, стилістичними ремарками. В окремому реєстрі покажчика за алфавітом розміщені всі синоніми словника із зазначенням назви синонімічного ряду. До словника додано список найновіших найпоширеніших сучасних чужомовних запозичень з тлумаченнями та їх українськими відповідниками. Розрахований на викладачів, учителів, урядовців, студентів, учнів, широке коло читачів.



Кл.слова:
словник -- українська мова -- література -- синонім

   Тип видання:   словник   
5.

Непийвода, Н.
Практичний російсько-український словник [Електронний ресурс] : слова і вислови / Н. Непийвода. - [Б. м. : б. в.], 2000. - 185 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


“Практичний російсько-український словник: найуживаніші слова і вислови” охоплює ту частину професійної лексики, вживання якої в умовах паралельного функціонування споріднених мов викликає певні труднощі. Словник дає змогу розмежувати подібні своїм звучанням і значенням слова й вислови російської та української мов. Крім того, він містить найпоширеніші синоніми наведених слів і висловів, що допомагають ясно й точно висловити думку. Словник розраховано на ділових людей, адміністративних працівників, науковців, аспірантів, викладачів, учителів, студентів, учнів тощо.



Кл.слова:
слово -- вислів -- переклад

   Тип видання:   монографія   
Категорія: Біологічні науки   
6.

Бойко, М. Ф.
Чекліст мохоподібних України [Електронний ресурс] / М. Ф. Бойко. - Херсон : Айлант, 2008. - 232 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У праці подано перелік видів мохоподібних України відповідно до сучасної системи. Мохоподібні (надвідділ Bryobionta) відносяться до 3 відділів - Anthocerotophyta (4 види), Marchantiophyta (188 видів), Bryophyta (639 видів). У відділах вказзані класи, порядки, родини, роди до яких відносяться види. Для кожного виду наводяться його сучасні латинська та українська назви, вказані також найбільш вживані та відомі синоніми. Цитуються літературні джерела щодо бріофлори України, які були опубліковані як раніше, так і в останні десятиріччя, головним чином узагальнюючі праці. Вказано поширення видів в ботаніко-географічних районах та адміністративних областях України. Для рідкисних видів вказано, до яких природоохоронних документів вони занесені. Розраховано на ботаніків, екологів, викладачів та студентів.



Кл.слова:
ботаніка -- бріофлора -- мохи

   Тип видання:   словник   
7.

Urdang, Laurence.
The Oxford Thesaurus: An A-Z Dictionary of Synonyms [Electronic resource] / Laurence Urdang. - Oxford : Clarendon press, 1991. - 1054 p
Переклад назви: Словник синонімів від A до Z

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


This is the first comprehensive thesaurus of current English to be published by Oxford University Press. Headwords are readily found in an A-Z listing, and a full synonym index enables readers to find synonyms which are not also headwords.



Кл.слова:
слова -- синоніми

   Тип видання:   словник   
8.

Полонський, Х.
Словник природничої термінології (проєкт) [Електронний ресурс] / Х. Полонський ; Українська академія наук, Інститут української наукової мови. Природничий відділ. - Х. : Державне видавництво України, 1928. - 268 с.. - (Матеріяли до української термінології та номенклатури ; т. 11)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Цей словник призначений бути "довідковою книгою" для широких кіл нашого громадянства. У словнику подано тільки ухвалені секціями природничого відділу терміни, а синоніми не наведено. Терміни словника пронумеровані для покажчиків українського та латино-німецького.



Кл.слова:
біологічна номенклатура -- ботаніка -- зоологія

   Тип видання:   словник   
9.

Глушич, Ольга Дмитрівна.
Український навчальний словник сполучуваності слів (сфера економіки) [Електронний ресурс] : словник / О. Д. Глушич. - Дніпро : Середняк Т.К., 2019. - 232 с.

Рубрики:

  Текст у форматі pdf 


Словник містить близько 800 реєстрових слів. Призначений для удосконалення українського мовлення фахівців економічної сфери спілкування. Даний словник є не лише довідником, його можна розглядати і як один із видів навчального посібника. Систематизованість словникових статей, обмеження лексичних ря-дів, нормативність вказують на навчально-методичну направленість словника, тому матеріали можуть бути використані у навчальному процесі.



Кл.слова:
сполучуваність слів -- синоніми -- грамотна будова речення
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського