Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Автореферати дисертацій (23)Реферативна база даних (203)Книжкові видання та компакт-диски (125)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ТРАГЕДІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

   Тип видання:   наукове видання   
1.

Конквест, Р.
Жнива скорботи [Електронний ресурс] : колективізація і голодомор / Р. Конквест. - К. : Либідь, 1993. - 275 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Колективізація і голодомор 1929-1933 років - ця чи не найжахливіша соціальна катастрофа нашого століття - призвела до більших жертв, ніж Перша Світова війна. То й була справжня війна радянського режиму проти власного народу, відлуння якої чутно і дотепер. "Жнива скорботи" - переконлива спроба відтворити для широкого загалу якомога повнішу картину цієї трагедії. Автор книжки - один із найвідоміших західних дослідників радянської історії Роберт Конквест - написав її тоді, коли не тільки в колишньому СРСР, а й багатьма на Заході не визнавався навіть самий факт голодомору.



Кл.слова:
голодомор -- етноцид

   Тип видання:   науково-популярне видання   
2.


Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Полтавська область [Електронний ресурс] / уклад. О. А. Білоусько, Ю. М. Варченко, В. О. Мокляк, Т. П. Пустовіт. - Полтава : Оріяна, 2008. - 1200 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі висвітлюються процеси, які відбувалися на Полтавщині під час Голодомору 1932-1933 рр., увінчується пам'ять жертв найбільшої трагедії в історії краю.



Кл.слова:
голодомор -- історія -- пам'ять

   Тип видання:   наукове видання   
3.

Гай, А. І.
Національна книга пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років в Україні [Електронний ресурс] : київська область / А. І. Гай. - К. : Буква, 2008

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Київська область. - 2008. - 1376 с.

Чернігівська область. - 2008. - 1060 с.


Київський обласний том Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років створений на виконання Указу Президента України від 24.11.2007 р. № 1144/2007 «Про оголошення в Україні 2008 року Роком пам’яті жертв Голодомору», розпорядження Кабінету Міністрів України від 21.11.2007 № 1026-р «Про затвердження Плану заходів на 2007-2008 роки у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні», доручення Кабінету Міністрів України від 26.12.2007 № 15326/20//1-07 та розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації про створення обласного тому Національної книги пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-1933 років № 173 від 26.02. 2008 року великою групою істориків, літераторів, співробітників Державного архіву Київської області, Служби безпеки України, краєзнавців, студентів, учнів і педагогів, культосвітніх працівників Київщини. Зібрано і опрацьовано майже 40 тисяч документів і свідчень, які розкривають моторошні картини найстрахітливішого в історії людства злочину. Дедалі більше країн світу визнають його як геноцид українського народу. У виданні представлено документи партійних та радянських органів, тодішніх спецслужб – Державного політичного управління (ДПУ) та Народного комісаріату внутрішніх справ (НКВС), результати опитувань тисяч очевидців голоду, фотознімки тієї пори, що містять інформацію про причини, перебіг і наслідки найбільшої трагедії в історії українського народу. Вони беззаперечно підтверджують, що лише на території нинішньої Київщини внаслідок організованого правлячим комуністичним режимом штучного голодомору було знищено від 284,5 до 510 тис. українських хліборобів та їхніх дітей. З них 166 тисяч жертв встановлено поіменно.Точну ж цифру померлих від голоду назвати неможливо, бо сліди злочину старанно замітались протягом шести десятиліть. Матеріали, які не увійшли до цього тому, надруковані у двох додатках під загальною назвою «Сльоза пекучої пам’яті», де вміщено практично всі зібрані на Київщині свідчення очевидців голоду та художні твори літераторів трьох поколінь про цю національну трагедію. Видання розраховане на дослідників Голодомору 1932-1933 років в Україні, зокрема, на Київщині, та усіх, кому не байдужа історія українського народу.



Кл.слова:
історична трагедія -- комуністичний режим

   Тип видання:   художня література   
4.

Стефаник, В.
Оповідання [Електронний ресурс] / В. Стефаник. - К. : Молодь, 1954. - 56 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Василь Стефаник (1871 — 1936), неперевершений майстер психологічної новели, визнаний однією з найяскравіших постатей української літератури кінця ХІХ – початку ХХ століття. В коротких, влучних оповіданнях Стефаник змальовує життя найбіднішого селянства на західноукраїнських землях, побачене і глибоко пережите ним самим, що лунає в уривчастих, нервових фразах, сповнених болю. Його новели – це протест проти пригноблення селян, проти їхньої національної нерівності, це короткі реалістичні драми і трагедії звичайного люду, підмічені пильним оком психолога.



Кл.слова:
література -- оповідання -- новела

   Тип видання:   науково-популярне видання   
5.
 


Тідеманн, Г.
Бабин Яр: критичні питання та коментарі [Електронний ресурс] : пер. с нем. / Г. Тідеманн. - Tübingen : Ernst Gauß , 1994

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Герберт Тідеманн використовує стандартні наукові методології для аналізу повідомлень, свідчень очевидців та інших джерел щодо так званої "трагедії Бабиного Яру". Автор висуває і досліджує версію, що "трагедію Бабиного Яру" вигадало НКВС/КДБ для сокриття власних злочинів проти українського народу. Автор також ставить і розглядає багато гострих питань відносно цієї події, зокрема щодо походження сумнівного плаката, яким нібито десятки тисяч жидів закликали 29 вересня 1941 р. зібратися з майном на розі невеличких вулиць. Він також не знаходить відповіді на питання чому ніхто ніколи не вимагав проведення в Бабиному Яру криміналістичних досліджень. Книга Герберта Тідеманна «Бабин Яр: Критичні питання та коментарі» разом із працею Удо Валенді «Бабин Яр — ущелина "з 33 771 убитими жидами"?» (Babi Jar — Die Schlucht „mit 33.771 ermordeten Juden“?) на сьогоднішній день є найбільш відомими і ретельними дослідженнями історії Бабиного Яру. На жаль, вітчизняні науковці-історики не прагнуть розібратися в тому що насправді відбулося в урочищі "Бабин Яр" за часів ІІ-ї світової війни та в епоху сталінських репресій.



Кл.слова:
Україна -- геноцид -- антисемітизм -- фашизм -- репресії

   Тип видання:   наукове видання   
6.


Голодомор на Харківщині: окремі рядки національної трагедії [Електронний ресурс] / уклад., передм., статті О. В. Корнєв. - Х. : [б. в.], 2008. - 36 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У виданні представлено зібрані у Зміївському районі Харківської області студентам ХНУ ім. В.Н. Каразіна свідчення очевидців Голодомору 1932-1933 рр.



Кл.слова:
історія -- трагедія

   Тип видання:   наукове видання   
7.


Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни [Електронний ресурс] : матеріали Міжнародної наукової конференції, м. Корюківка, 14 грудня 2011 р. / Український інститут національної пам’яті ; упоряд. С. В. Бутко, Р. І. Пилявець. - Чернігів : Десна Поліграф, 2012. - 144 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику «Актуальні проблеми партизансько-підпільного руху в Україні в роки Великої Вітчизняної війни» представлені матеріали однойменної Міжнародної наукової конференції, проведеної 14 грудня 2011 р. у місті Корюківка Чернігівської області на виконання Указу Президента України В. Януковича «Про заходи у зв’язку з 70-ми роковинами Корюківської трагедії» від 22 вересня 2011 р. № 925. Збірка вміщує вітання гостям і учасникам конференції від її організаторів, наукові доповіді та повідомлення вітчизняних істориків і краєзнавців, музейних працівників України, Білорусі та Росії, присвячені проблемним питанням руху Опору в Україні в роки Великої Вітчизняної війни, терору і злочинів нацистської окупаційної влади проти мирного населення та питанням державної політики з увічнення пам’яті жертв війни, і конкретно – вшанування пам’яті жертв Корюківської трагедії 1943 р. Видання призначено для істориків, краєзнавців, вчителів і викладачів, студентів, представників органів влади, всіх причетних до реалізації державної політики пам’яті в Україні.



Кл.слова:
підпільна організація -- партизанський рух

   Тип видання:   зб. статей   
8.

Гришко, Василь.
Замах на життя нації. Зведений текст доповідей, виголошених на відзначення 50-річчя трагедії України в 1933 р. - в Рочестері, Нью-Йорк та в оселі "Київ" (Торонто, Канада) 12 червня та 3 липня 1983 р. [Електронний ресурс] / Василь Гришко. - Детройт : Видання фундації ім. І. П. Багряного, 1983. - 28 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Автор книги - викладач Сторожинецького ліцею Чернівецької області, придумав вічний календар, незмінний на всі майбутні роки для щоденного і щорічного користування людьми всього світу. В календарі розміщення днів, чисел, тижнів, місяців зроблено так, що кожен день тижня навічно пов'язаний тільки з певними числами. Всі країни будуть починати кожен місяць і кожен рік у понеділок, а закінчувати їх у неділю. Постійність вічного календаря дасть неабиякий економічний ефект. Із книги читачі також дізнаються про календар і час, старий і новий стилі, варіанти вічних календарів, про те, як перейти від теперішнього календаря до вічного тощо. Видання буде цікавим широкому колу читачів.



Кл.слова:
голодомор -- геноцид

   Тип видання:   науково-популярне видання   
9.
 


Zinn, Howard.
A people’s history of American empire [Electronic resource] : a graphic adaptation / Howard Zinn, Mike Kopacki, Paul Buhle. - New York : Henry Holt and Company, 2008. - 273 p
Переклад назви: Народна історія американської імперії : графічні адаптації

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Since its landmark publication in 1980, A People’s History of the United States has had six new editions, sold more than 1.7 million copies, become required classroom reading throughout the country, and been turned into an acclaimed play. More than a successful book, A People’s History triggered a revolution in the way history is told, displacing the official versions with their emphasis on great men in high places to chronicle events as they were lived, from the bottom up. Now Howard Zinn, historian Paul Buhle, and cartoonist Mike Konopacki have collaborated to retell, in vibrant comics form, a most immediate and relevant chapter of A People’s History: the centuries-long story of America’s actions in the world. Narrated by Zinn, this version opens with the events of 9/11 and then jumps back to explore the cycles of U.S. expansionism from Wounded Knee to Iraq, stopping along the way at World War I, Central America, Vietnam, and the Iranian revolution. The book also follows the story of Zinn, the son of poor Jewish immigrants, from his childhood in the Brooklyn slums to his role as one of America’s leading historians. Shifting from world-shattering events to one family’s small revolutions, A People’s History of American Empire presents the classic ground-level history of America in a dazzling new form.



Кл.слова:
історія -- життя -- Америка -- трагедії

   Тип видання:   науково-популярне видання   
10.
 


Діброва, С. С.
Голод 1932-1933 років на Україні [Електронний ресурс] : очима істориків, мовою документів / С. С. Діброва, М. І. Панчук, С. В. Кульчицький. - К. : Політична література, 1990. - 437 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Збірник присвячений одній з найбільш драматичних і закритих сторінок історії українського народу - голодові 1932-1933 рр. Вперше обнародувані унікальні, щойно розсекречені архівні матеріали, які відбивають справжні причини, хронологічний перебіг та наслідки трагедії. У статтях вчених висвітлюються соціально-економічні та моральні аспекти здійснення в республіці сталінської політики колективізації та хлібозаготівель, яка стала безпосередньо причиною продовольчих труднощів, а потім страхітливого голоду. Книга розрахована на всіх, хто цікавиться вітчизняною історією.



Кл.слова:
голодомор -- етноцид -- злочини проти людства

   Тип видання:   наукове видання   
11.

Лазарович, Микола Васильович.
І було пекло на землі... [Електронний ресурс] : голодомор 1932-1933 рр. в Україні : передумови, механізми здійснення, наслідки / М. В. Лазарович. - Т. : Джура, 2008. - 620 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі детально прослідковано передумови, механізми здійснення та наслідки Голодомору 1932–1933 рр. в Україні, який став однією з найтрагічніших сторінок світової історії. На документальному матеріалі досліджуються злочинні дії керівництва Радянського Союзу, яке застосувало щодо Української СРР безпрецедентний за масштабами терор голодом, поєднуючи його з планомірним винищенням української інтеліґенції та правлячої еліти республіки. Широко висвітлено активізацію національно-визвольного руху в Західній Україні, викликану трагічними подіями 1932–1933 рр. у Наддніпрянщині, та акції збору коштів для допомоги голодуючим. Проаналізовано роль засобів масової інформації та політичних чинників у донесенні правди про Голодомор в Україні до світової громадськості. Зібрано спогади свідків та жертв Голодомору, які після трагедії перебралися на проживання до Тернопільської області. Наведені документи і матеріали ЦК КП(б)У засвідчують жорстоку політику комуністичного режиму щодо українського села. У додатках подано документи, твори художньої літератури та усної народної творчості, понад 400 світлин, довідкові матеріали тощо, які відображають трагічні сторінки 1932–1933 рр. в історії України.



Кл.слова:
злочини проти людяності -- геноцид -- комуністичний терор

   Тип видання:   монографія   
12.

Канетті, Еліас.
Маса і влада [Електронний ресурс] : пер. з нім. / Е. Канетті. - К. : Альтернативи, 2001. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Що відбувається з певною спільнотою — соціумом, сукупністю людей, масою — за умов раптової, карколомної зміни певних історичних обставин? Чому цивілізований, більш-менш толерантний людський загал раптом (а втім, чи аж так раптом? Адже чудес тут не буває!) перетворюється на розлючений, агресивний, непередбачуваний натовп? Які саме закономірності соціальної психології «великих груп» використають, або цілком свідомо, знаючи їх, або інтуїтивно, тирани далекого чи зовсім нещодавнього минулого? Що необхідно для того, щоб зміцнити в суспільстві непорушні засади зрілої демократії? Ці питання є, поза сумнівом, визначальними для гуманістичного розвитку десятків і сотень держав світу, безумовно, України в тому числі. Цими питаннями все своє життя переймався Еліас Канетті (1905 — 1994), видатний німецькомовний письменник єврейського походження; Австрія, Румунія та Німеччина з більшими чи меншими підставами вважають його «своїм», — лауреат Нобелівської премії з літератури (1981 р.), громадський діяч, публіцист, філософ, соціальний психолог та історик, спостерігач, аналітик, свідок та учасник багатьох катаклізмів ХХ століття — від Першої світової війни (вибух «патріотичних почуттів» у Відні 1 серпня 1914 року майбутній знаменитий письменник бачив на власні очі й запам’ятав їх назавжди) до громадянської війни в Іспанії, трагедії Другої світової, Корейської та Близькосхідної воєн. Світової слави Канетті зажив завдяки двом творам: художньому — романові «Засліплення» (1935 р. — саме за нього 46 років по тому йому було присуджено Нобелівську премію)та соціально-філософському — великій монографії «Маса і влада» («Massa und Macht», 1960 р.). Звернімо ж увагу саме на цю працю. Полум’яна віра в ідеали гуманізму й культури, дар провидця , так само як і досконале знання історії та філософії влади, блискуча, прозора мова — все це робить працю німецького письменника цікавою та потрібною нам. Погляд Канетті — «абстрагований», з «висоти пташиного польоту» — не є байдужо відстороненим; відчувається щирий біль за людину, жертву безсоромних маніпуляцій та брехливої пропаганди, котрі, як засвідчив лютий досвід ХХ століття, завжди передують багатомільйонним людиновбивствам. І хто сказав, що нинішнє ХХІ століття буде геть безхмарним і нам уже не знадобляться застереження Канетті, а надто з огляду на трагедію сучасної України? Книжка «Маса і влада» (на щастя, 2001 року з’явився прекрасний український переклад Олекси Логвиненка, Видавничий дім «Альтернативи») має всі права на увагу тих, хто переймається майбутнім так само, як і багато в чому минулим, України.



Кл.слова:
психологія мас -- маніпуляції свідомістю -- владні механізми -- тоталітаризм -- соціальна психологія

   Тип видання:   методичний посібник   
13.
 


Верстюк, В.
Голодомор. Геноцид українського народу. 1932-1933 [Електронний ресурс] / В. Верстюк. - К. : Вид. ім. Олени Теліги, 2008. - 28 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Брошура у стислій формі розповідає про головні причини найжахливішої за масштабом та перебігом подій трагедії, яку пережив 1932 1933 рр. український народ. Автори розкривають тло трагедії, наголошують на її штучності. Вони аргу ментовано доводять, що творцями Голодомору була верхівка комуністичної пар тії на чолі з Й. Сталіним. У центрі авторської уваги пошук відповіді на питання, чому терор голодом був спрямований проти України. Брошура описує механізм Голодомору, його зловмисність, кваліфікує його відповідно до Конвенції ООН 1948 р. як геноцид, злочин проти людства. Брошура написана на основі детального вивчення історіографії проблеми, в ній широко використано документальні матеріали, свідчення очевидців.



Кл.слова:
геноцид -- комуністичні репресії -- голодомор

   Тип видання:   науково-популярне видання   
14.
 



60 років волинської трагедії [Електронний ресурс] : матеріали форуму українських і польських експертів та журналістів "Події на Волині: як жити з цим тягарем?" / ред. В. Барановський. - К. : Смолоскип, 2003. - 191 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


11-12 квітня 2003 року Посольство Республіки Польща в Україні та польсько-український клуб “Без упереджень” провели експертно-журналістський форум на тему: “Події на Волині: як жити з цим тягарем?” У форумі взяли участь близько 80 експертів і журналістів з України та Польщі. Форум проходив в Національному університеті “Острозька академія”. У першій частині книжки вміщено деякі виступи та тези учасників форуму. Друга частина книжки презентує передрук статей за період квітень-липень 2003 року, які були опубліковані в українських та польських друкованих ЗМІ. Відзначення 60-ї річниці трагічних подій на Волині було важливим випробуванням міцності і єдності польської політики по відношенню до України. Основи нашої політики переконують в тому, іцо Польща і Україна мають перед собою перспективу на сучасність та майбутнє. І успіх полягає в тому, що інтерпретація польсько-українських подій не стала головним критерієм польсько-українського сьогодення, особливо з огляду на суперечку щодо історії подій на Волині, якій ми надали шляхетну форму і спрямували зусилля до народного поєднання, так, як це було зроблено у спільній заяві Президентів Республіки Польща і України “До порозуміння і єднання” п’ять років тому.



Кл.слова:
друга світова війна -- міжетнічні конфлікти -- порозуміння

   Тип видання:   науково-популярне видання   
15.
 


Гете, Йоганн Вольфганг.
Літа науки Вільгельма Майстера [Електронний ресурс] / Й. В. Гете. - Київ : Дніпро, 1970. - 518 с.. - (Вершини світового письменства ; т. 8)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Романи Гете про Вільгельма Майстера нерідко розглядають як своєрідну паралель до «Фауста». І слід сказати, що для такого погляду є серйозні підстави: подібно до прославленої трагедії, «Майстер» належить до «сюжетів-супутників», котрі супроводжували Гете майже все його творче життя, вбираючи спостереження й роздуми поета-мислителя над складною й динамічною дійсністю перехідної доби європейської історії. Робота Гете над цими сюжетами розпочалася майже одночасно: в 1773-1775 pp. він створює свого «Пра-Фауста», тобто перший, «штюрмерський» варіант «Фауста», а вже в 1777 р. береться до написання «Пра-Майстера» - роману «Театральне покликання Вільгельма Майстера», який лишився незавершеним і згодом у переробленому вигляді ввійшов до роману «Літа науки Вільгельма Майстера» (1795-1797).



Кл.слова:
роман виховання -- німецька література

   Тип видання:   художня література   
16.


Давньогрецька трагедія [Електронний ресурс] : збірник / ред. В. Г. Струтинський. - Київ : Дніпро, 1981. - 232 с.. - (Вершини світового письменства ; т. 37)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


До збірника включено широковідомі трагедії славетних драматургів Давньої Греції — «Прометей закутий» Есхіла, «Цар Едіп» і «Антігона» Софокла та «Медея» Евріпіда.



Кл.слова:
драматургія -- антична література

   Тип видання:   національна доповідь   
17.
 



Політика інтеграції українського суспільства в контексті викликів та загроз подій на Донбасі [Електронний ресурс] : національна доповідь / Національна академія наук України ; Е. М. Лібанова [та ін.]. - Київ : [б. в.], 2015. - 363 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 2.98 Мб


Національна доповідь підготовлена колективом науковців Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В.Птухи НАН України, ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», Інституту економіки промисловості НАН України, Інституту економіко-правових досліджень НАН України, Інституту соціології НАН України, Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України, ДУ «Інститут регіональних досліджень ім. М.І.Долішнього», ДУ «Інститут економіки природокористування та сталого розвитку НАН України» за результатами виконання НДР «Політика інтеграції українського суспільства в контексті викликів і загроз подій на Донбасі», «Вимушені переселенці та приймаючі громади: уроки для ефективної суспільної адаптації й інтеграції», «Правові важелі активізації підприємницької діяльності внутрішньо переміщених осіб». У доповіді досліджено історичні передумови формування соціокультурного феномену та новітні чинники трагедії Донбасу, соціально-економічні втрати України внаслідок подій на Донбасі. Визначено загрози, ризики та можливості розвитку України в економічній і соціо-політичній сфері, а також пріоритети інтеграції українського суспільства. Проаналізовано соціально-економічні, інституційні й соціогуманітарні складові політики інтеграції українського суспільства. Доповідь розрахована на фахівців у галузі соціальної економіки та політики, демографії й людського розвитку, державного управління, студентів та аспірантів економічних і гуманітарних спеціальностей.



Кл.слова:
демографічні втрати -- міграційні втрати -- інтеграція суспільства -- громадянське порозуміння
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського